Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

poruka: 99
|
čitano: 22.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Zanima me koji je najbolji zračni hladnjak do 600 krznaša...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 1:14 (dax_22).
Moj PC  
23 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Ima još koji da bi mi preporučili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Ima još koji da bi mi preporučili?

ne to je najbolji

xDDD
14 godina
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Da se nadovežem na temu, gdje se može nabavit dotični hladnjak?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Oprić Informatika

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Konacno si shvatio da sa tim Corsairom H50 neces daleko.

 

Najbolji cooler ti je ova gore predlozena noctua NH-D14, jedina mana tom cooleru je njegova sama veličina, jer ako imas malo vece hladnjake na memoriji nece stat, te ce trebat skidati spredere s memorije. Koliko vidim ti na svojoj memoriji nemas ugradjene spredere te bi noctua stala bez problema.

 

Ovdje imas usporedni test H50 vs NH-D14

 

Sto se tice drugih coolera uzmi u obzir jos i ove

Mega Shadow

TRUE - ovdje ce ti trebati dodatno ventilator i sistem za montazu na 1156 socket

Venomous X

Google is your friend
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Ivsa kaže...

Da se nadovežem na temu, gdje se može nabavit dotični hladnjak?!

Zar još se to ne zna?  Namigiva Evo imaš ovdje u HR: Oprić Informatika

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Ali je tu testirani H50 s jednim tvorničkim ventom koji je šrot, a noctua ima 2(120/140). Da se stavi na H50 dva cooler master excalibura, onda mislim da bi H50 bio bolji od Noctue, a i za noctuu moram dat oko 630 kn s poštarinom, a za ventove samo 280... zato sam neodlučan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Ali je tu testirani H50 s jednim tvorničkim ventom koji je šrot, a noctua ima 2(120/140). Da se stavi na H50 dva cooler master excalibura, onda mislim da bi H50 bio bolji od Noctue, a i za noctuu moram dat oko 630 kn s poštarinom, a za ventove samo 280... zato sam neodlučan...

Nebi. Temp bi ti bila mozda 1°C niža, eventualno 2°C.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
AA-d00d kaže...
Plahi kaže...

Ali je tu testirani H50 s jednim tvorničkim ventom koji je šrot, a noctua ima 2(120/140). Da se stavi na H50 dva cooler master excalibura, onda mislim da bi H50 bio bolji od Noctue, a i za noctuu moram dat oko 630 kn s poštarinom, a za ventove samo 280... zato sam neodlučan...

Nebi. Temp bi ti bila mozda 1°C niža, eventualno 2°C.

Ne vjerujem, sad imam na njemu dva obična venta(800) i temp mi je 5 stupnjeva niža u ocnosu na corsairov, a excaliburi mogu potegnut do 2000 okretaja...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Ali je tu testirani H50 s jednim tvorničkim ventom koji je šrot, a noctua ima 2(120/140). Da se stavi na H50 dva cooler master excalibura, onda mislim da bi H50 bio bolji od Noctue, a i za noctuu moram dat oko 630 kn s poštarinom, a za ventove samo 280... zato sam neodlučan...

 

Imao sam prije H50 a sada imam NH-D14 i kao netko tko je koristio oba ti mogu reći da je H50 svjetlosnu godinu iza NH-D14, ako te ne svrbi oc onda je svejedno koji hladnjak imaš, ali za 4.0+ GHz H50 gubi dah i onda je razlika u korist Noctue nemjerljiva 

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Što je sa scythe yasya?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Onaj forufmas domba_os prodaje thermalrightov model za 400 kn... Razmotri i tu opciju.

 

Sythe Yasya je kao neki undersize-ani, a opet mrvicu bolji od Mugen-a... Po meni best buy.

 

 

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 12:20 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...
AA-d00d kaže...
Plahi kaže...

Ali je tu testirani H50 s jednim tvorničkim ventom koji je šrot, a noctua ima 2(120/140). Da se stavi na H50 dva cooler master excalibura, onda mislim da bi H50 bio bolji od Noctue, a i za noctuu moram dat oko 630 kn s poštarinom, a za ventove samo 280... zato sam neodlučan...

Nebi. Temp bi ti bila mozda 1°C niža, eventualno 2°C.

Ne vjerujem, sad imam na njemu dva obična venta(800) i temp mi je 5 stupnjeva niža u ocnosu na corsairov, a excaliburi mogu potegnut do 2000 okretaja...

 

A šta misliš kako ovo hladi :)))))))))))))))))))))))))))

 

http://a.imageshack.us/img291/6886/dsc7529.jpg

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Imao sam MUGENA 2, i bio je super ali sam kupio H50, pa ga prodao prijatelju... btw: mugen je lošiji od h50 za oko 5-8 stupnjeva( vrtio sam na potpuno istim postavkama u occt-u)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

noctua prije spomenuta i nista vise...iako ako neces prejako clockat mozda je bolje da ostanes na h50

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

ja bih reko    ZALMAN CNPS10X Quiet vrlo tih hladnjak(koristim ga neko vrijeme)

pobjeđuje prolimateca,corsaira i jako dobru noctuu kad rade na istim brzinama.Smijeh

14 godina
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
DOMgas kaže...

ja bih reko    ZALMAN CNPS10X Quiet vrlo tih hladnjak(koristim ga neko vrijeme)

pobjeđuje prolimateca,corsaira i jako dobru noctuu kad rade na istim brzinama.Smijeh

Jesi ti to testiro sve dotične hladnjake protiv svog, ili je to rekla kazala, i da je čak to sve tako kako ti kažep, "Spire Eclipse" il kak se već zove pobjeđuje sve naveden, ali zvuči kao da ti avion sljeće u sobu, stoga bez dokaza nemoj pisat takve gluposti!?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Zanima me koji je najbolji zračni hladnjak do 600 krznaša...

 

Zasto za te novce nebi iso na vodeno hladenje za cpu?   Tipa ovaj Cros. Dode 593 kn i sigurno ce ti hladit bolje od bilo kojeg zracnog hladenja bez obzira bilo ljeto ili zima. To je zatvoreni sistem, samo ga skopcas i to je to.

 

Ako bas neces vodeno (na tekucinu) ja bih razmislio o THERMALRIGHT MUX-120 Dolazi sa jednim 120mm hladnjakom i mozes poslje dodati jos jednog ako ti nece biti dosta.

 

 

EDIT: evo ti link gdje ti je NH-D14 usporedena sa tim TR MUXom. Mux je hladniji ili topliji za stupanj, dva ovisno o postavkama venta.

Pravi programeri programiraju binarno!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 19:03 (Pentium100).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Pentium100 kaže...

Zasto za te novce nebi iso na vodeno hladenje za cpu?   Tipa ovaj Cros. Dode 593 kn i sigurno ce ti hladit bolje od bilo kojeg zracnog hladenja bez obzira bilo ljeto ili zima. To je zatvoreni sistem, samo ga skopcas i to je to.

 

Ako bas neces vodeno (na tekucinu) ja bih razmislio o THERMALRIGHT MUX-120 Dolazi sa jednim 120mm hladnjakom i mozes poslje dodati jos jednog ako ti nece biti dosta.

 

 

EDIT: evo ti link gdje ti je NH-D14 usporedena sa tim TR MUXom. Mux je hladniji ili topliji za stupanj, dva ovisno o postavkama venta.

Taj Corsair H50 u puno slučaja nije ni blizu najboljim air riješenjima, a imaš i nekoliko forumaša koji su imali priliku na svojim mašinama radit direkt usporedbu, npr Cele

14 godina
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Pentium100 kaže...
Plahi kaže...

Zanima me koji je najbolji zračni hladnjak do 600 krznaša...

 

Zasto za te novce nebi iso na vodeno hladenje za cpu?   Tipa ovaj Cros. Dode 593 kn i sigurno ce ti hladit bolje od bilo kojeg zracnog hladenja bez obzira bilo ljeto ili zima. To je zatvoreni sistem, samo ga skopcas i to je to.

 

Ako bas neces vodeno (na tekucinu) ja bih razmislio o THERMALRIGHT MUX-120 Dolazi sa jednim 120mm hladnjakom i mozes poslje dodati jos jednog ako ti nece biti dosta.

 

 

EDIT: evo ti link gdje ti je NH-D14 usporedena sa tim TR MUXom. Mux je hladniji ili topliji za stupanj, dva ovisno o postavkama venta.

Da si se malo potrudio i napravio par klikova, shvatio bi da dotični forumaš već ima dotično hlađenje, i to kolko sam zapamtio, nedavno je išao na dodatni trošak da kupi dva bolja venta za to hlađenje, i mislim da ne traži bezveze bolji tip hlađenja, ili bolji hladnjak!?

A ovaj da Termalright MUX-120 bolji od Noctue NH-D14, prodavaj nekom drugom, i jaki ti link u kojem je Noctua NH-U12P bolja i to puno od NH-D14, jako vjerodostojno!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 16:19 (Ivsa).
15 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Što je sa scythe yasya?

 Ja sam uzo Yasyu u Linksu jer je bila akcija u subotu. Platio sam ga 300kn, inače 350.

Clockao sam Q6600 koji teško ide preko 3.20GHz bez aftermarket coolera ne ide ni preko 3.00GHz.

Sad ga držim na 3.60GHz več par tjedana.

Inače mislio sam da će temp biti niže, ali ipak stari proc traži svoje, to je još 65nm i treba preko 1.500 napona, sad je na 1.51250V

temperature sa Yasyom na 3.60 su i dalje previsoke, ali sumnjam da bi ikoji zračni cooler bio bolji čak ni sa tom Noctua koje predložena ovdije u temi goreNamigiva

Inače previsoke kažem kod Prime95 i OCCT nakon sat vremena. Inače u 3DMarku i igrama je sve temp u granicama normale ispod 66°!!!

sweet pandemonium
13 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Čovječe govorim kada rade na istoj brzini,također sam testirao zalmanove,corsairove i dakako noctuu

tako da ZALMAN CNPS10X Quiet kad radi na brzini od 1400 okr/min bolje hladi čak od

ZALMAN CNPS10X Extreme kad se vrti na 1400 okr/min(dakako da ga extreme i spire pobjeđuju

kad se vrte prilično brže)

 

spire(također ima dva ventilatora dok zalman ima jedan)

 

ZALMAN CNPS10X Extreme kad se vrti na 3200 okr/min postaje jedan

od najboljih hladnjaka(ali ko živ bi trpio buku od nevjerovatnih(LOL) 60 decibelaIzlanuo se

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

Baš me zanima koji bi bolje hladio da imaju iste ventove(do 3000) CNPS 10 Q ILI CNPS 10 X?

Svi koji kažu da H50 ne valja, u zabludi su, samo treba staviti 2 venta od scythe-a -> http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1336396
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

A jeli se taj hladnjak (noctua) moze narucit iz opric informatike da ti dođe nakucnu adresu/postu?

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?

ja se dvoumim izmedu samurai zz i katane 3 molim pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Katana 3 ;)
ASRock K8N68PV-GLAN | Athlon 64 3000+ 2.4GHz | 1.5GB DDR 400MHz | VTX HD 4670 1GB | WD 160GB SATA | ASUS 360W |
14 godina
offline
RE: Najbolji hladnjak za CPU do 600kn?
Plahi kaže...

Baš me zanima koji bi bolje hladio da imaju iste ventove(do 3000) CNPS 10 Q ILI CNPS 10 X?

Zar to nije jedno te isto, odnosno jako slično i da je jedina razlika u ventovima?!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice