Natjecanja u OC s AMD cpu

poruka: 295
|
čitano: 65.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
belisarius kaže...

Pozdrav,

 

Phenom II x4 965 be na 4 Ghz stabilan i hladan. Zasad zadovoljan, buldoždera neću, ceka se Piledriver.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2397363

S tom pločom bi trebalo na stock naponu.

16 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
MARKOZD15 kaže...
belisarius kaže...

Pozdrav,

 

Phenom II x4 965 be na 4 Ghz stabilan i hladan. Zasad zadovoljan, buldoždera neću, ceka se Piledriver.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2397363

S tom pločom bi trebalo na stock naponu.

nema to veze sa plocom :) , nego kakav primjerak proca ima, ionako sa 19 x 212 je 40xx mhz i svaka ploca to moze, pitanje je da li je proc dobar za stock voltazu i 4.0ghz

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu

  Ajd prekinite više pisat " stock voltaža". Niti se govori"voltaža", nego napon, niti stock napon ima ikakvog smisla za orjentaciju clockanja procesora. A matična ima itekako veze sa clockanjem.

16 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
itomic009 kaže...

  Ajd prekinite više pisat " stock voltaža". Niti se govori"voltaža", nego napon, niti stock napon ima ikakvog smisla za orjentaciju clockanja procesora. A matična ima itekako veze sa clockanjem.

oh?? ma lol... mjerna jedinica za napon je? pa nemoj me hebat..... I da btw..  o oc-u daleko ovisi o primjerku procesora pogotovo kada isti ima otkljucan mnozitelj.. gdje maticna treba mali fsb... ova moja ploca je loša ploca i stock "napon" proca je 1.360v i samim time tako radi.. znam ljude koji na boljim plocama jedva sa 1.4v dodu do 4ghz..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 8:54 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
toxic kaže...

oh?? ma lol... mjerna jedinica za napon je? pa nemoj me hebat..... I da btw..  o oc-u daleko ovisi o primjerku procesora pogotovo kada isti ima otkljucan mnozitelj.. gdje maticna treba mali fsb... ova moja ploca je loša ploca i stock "napon" proca je 1.360v i samim time tako radi.. znam ljude koji na boljim plocama jedva sa 1.4v dodu do 4ghz..

Mjerna jedinica za napon je volt, pojam voltaža ne postoji, postoji pojam napon.Sto se tice clockanja oboje je bitno, dakle ploca sa sto boljom regulacijom i dobar primjerak procesora.

clock2much
16 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Vegeta kaže...
toxic kaže...

oh?? ma lol... mjerna jedinica za napon je? pa nemoj me hebat..... I da btw..  o oc-u daleko ovisi o primjerku procesora pogotovo kada isti ima otkljucan mnozitelj.. gdje maticna treba mali fsb... ova moja ploca je loša ploca i stock "napon" proca je 1.360v i samim time tako radi.. znam ljude koji na boljim plocama jedva sa 1.4v dodu do 4ghz..

Mjerna jedinica za napon je volt, pojam voltaža ne postoji, postoji pojam napon.Sto se tice clockanja oboje je bitno, dakle ploca sa sto boljom regulacijom i dobar primjerak procesora.

Ma hebes regulacija ako je proc banana, npr svog bivseg athlona nisam mogo natjerat na 3.4ghz sa nicim... i5 750 koji sam imao prije bez problema na 4.5ghz, i7 920 jedva na 4.0ghz, phenom II 955 jedva stabilno sa ogromnim naponom na 3.8ghz.. niti jedno nije ovisilo o samoj ploci.... Doduše imao sam jednu asus p5b deluxe plocu na kojoj nista nije radilo kako treba... a platio sam je masno u to vrijeme... nije niti do koljena bila jednoj evga 790i ftw a bila je nforce (kao zagrijava se ko blesavo loše itd...)

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 9:09 (toxic).
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Dakle ti si svoje poznavanje materije pokazao ovim komentarima. Daljnji komentari nisu potrebni.
16 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
itomic009 kaže...
Dakle ti si svoje poznavanje materije pokazao ovim komentarima. Daljnji komentari nisu potrebni.

kakvo znanje? u ocu procesora? moram se nasmijat na ovo.. da nemam pojma o nicem i baš me boli tuki što ti misliš o mojem znanju...

 

Ako je filozofija ocat proc onda nek sve ide u 3pm... za to mi netreba znanje.. To treba ljudima koji rade ekstremni oc, ta dusikom ledom itd.. koji ostvaruju neki rezultat u tome itd...

 

Poanta je u tome koliko para imaš toliko muzike imaš...... na kraju krajeva to je jedina istina..

 

Ovdje na forumu sam sreo 2 do 3 čovjeka koji u stvari znaju što je to ekstremno.. a to je cele i jurki, doduše ima i microman sa foruma i još možda jedan..

 

Svi mi ostali "znalci" možemo se smijat jedan drugom i govorit jedan drugom kako nema znanja a postic to što ti ljudi jesu necemo nikad..

 

 

Lp,

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 12:24 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

toxic ne nasjedaj na provokacije, dok si ti mijenjao procesore kao čarape ovaj forum je bio u povojima... To je problem nas staraca što ovi mladi lavovi previše grizu hehe

 

Slažem se s tobom oko pojma "stock napon" i oko matičnih ploča, ploča je jedino bitna za 24/7 overclock, što se tiče validacija i bechmarka isti k na koju ploču staviš black edition procesor, sve validacije koje sam napravio na gigi 790fxt-ud5p sam mogao ponoviti na asrocku m3a770de a razlika u cijeni trostruka, jedino kod stres stabilnosti se vidjelo zašto je tolika razlika u cijeni a to nije poanta ove teme...

 

Stock napon je pogrešan izraz ali je kontekst ispravan, bitan je jer nam može puno toga reći ukoliko se zna čitati screenshote, najbitnije za ovu temu je da se može vidjeti kakvi su binovi, iz mojeg phenom II vremena amd je binao procesore po cpu vidu 1.325v, 1.350v i 1.375v, što je manji cpu vid to je chip higher leakage, što je veći cpu vid to je lower leakage chip i onda dolazi usporedba overclocka na zraku na npr 4ghz, high leakage chip treba manje napona za overclock na 4ghz ali se više grije a low leakage chip traži više napona za 4ghz ali se manje grije..

 

Činjenica je da najviše ljudi overclocka svoje procesore upravo onoliko koliko potežu stabilno na "stock naponu"...

 

O matičnim pločama u kontekstu overclocka zaključanih procesora možemo pričati tek kada dignemo referentni clock preko 300+, za sve ostalo tu je regulacija na ploči koja će najviše odlučivati 24/7 overclock...

 

I malo ontopic, prastari 550 c2, imao sam više validacija različitih procesora ali samo ova je preživila

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=799174

 

clock2much
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

@cele

 

istina je, ali također volim poslušati savjete drugih forumaša, stvarno nisam 1 godinu takao u pc ko bi reko, a brat bratu prije toga tj u proteklih 3-4 godine sam potrošio na pc više od 50 tisuća kuna, tu je bilo svega i svacega, neka ljudi pogledaju na pce forum moj profil m&n, i teme koje sam otvorio a to je tek djelić onoga što je prošlo kroz moje ruke..

 

npr. vegeta novi je na forumu ali tip zna i njega osobno sam pitao nekoliko savjeta u vezi procesora itd iako sam više manje sve znao sam ali ja volim potvrditi da li je tako ili nije..

 

ima kvalitetnih forumaša daleko od toga ali ima i onih koji zabadaju nos gdje mu nije mjesto, zašto nekog ispravljati za hebenu voltažu tj. napon i biti bezobrazan ako svi znaju o cemu se prica...

 

 

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

Vegeta je tu već dugo, dugo...:)

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

Prijatelju ja sam bivsi Zoharbizo.

clock2much
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

Ja sam svog Athlon-a II X4 640 na 3929.9 MHz

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Jel ti pregorio cpu ili još čekaš da se go desi ?
12 godina
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

haxore, ti si lud :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

Samo je kratko radio na tom naponu inca je na default-om naponu OC-an na 3.6GHz.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Ta informacija default napon nam ništa neznači.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
itomic009 kaže...
Ta informacija default napon nam ništa neznači.

1.424V iako sam gledao druge procesore i oni imaju puno nizi defaultni napon.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu

AMD PHENOM II X4 955BE - 4.4GHz

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Almin94 kaže...

AMD PHENOM II X4 955BE - 4.4GHz

 

 


Dokle ide za 24/7?

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
donator_bubrega kaže...
Almin94 kaže...

AMD PHENOM II X4 955BE - 4.4GHz

 

 


Dokle ide za 24/7?

 

Drzim ga na 4GHz uz 1.428V.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Almin94 kaže...

 

Dobar je primjerak, većina njih ne ide dotle bez 1.44V+.

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac)
12 godina
neaktivan
offline
Natjecanja u OC s AMD cpu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Je li stabilno to ?
Zrdavko Mamić je moj idol!
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu

 Je ko Hrvatsko gospodarstvo {#}.

12 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
Mario.galusic kaže...

neznam kako je to uspio s tim procesorom...tom procesoru si sigurno skratio vijek trajanja :D ipak je to rebarirani athlon s 2 mb keša

d4rkd3atH
14 godina
protjeran
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu

Nope - to je Phenom bez L3 memorije - svi su C3 i fino se clockaju.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu

 A zašto u svim redom recenzijama svi govore da je to Propus a ne Deneb ? Ti znaš nešto što cijeli svijet nezna ??

14 godina
protjeran
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu
itomic009 kaže...

 A zašto u svim redom recenzijama svi govore da je to Propus a ne Deneb ? Ti znaš nešto što cijeli svijet nezna ??

Zato što su svi stari Athloni stepinga C2, a svi Phenomi C3 (osim prastarih 545/550 i 920/940).

Tek novi Athloni X4 650 su C3 - zato i imaju tako visok takt.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Natjecanja u OC s AMD cpu

  Pa u biti jedina razlika između Athlona i Phenoma je L3 cache i vjerojatno bolje serije chipova idu u Phenome, a nešto slabije u Athlone. Zato se Phenomi bolje clockaju, ali mana im je što zbog L3 cache-a troše više. radi se u biti o jednom te istom chipu. Tako da je glupo zvat ovaj procesor Phenomom kad nema jedino obilježje Phenom chipa {#}.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice