Arma 2: Free

poruka: 279
|
čitano: 36.697
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Arma 2: Free

E i ja cu doci. Ja i Convict vec duze vremena planiramo igrati, a sad kad nas je puno ja cu rado doci.

BBC2 nick: reader562
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Arma 2: Free

Kak da ja sa instal igru kad me traži key , nez kako da ga dobijem?

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Arma 2: Free
WItcher kaže...

Kak da ja sa instal igru kad me traži key , nez kako da ga dobijem?

 

http://free.arma2.com/activation/

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 11:27 (Minoza).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Arma 2: Free
WItcher kaže...

Kak da ja sa instal igru kad me traži key , nez kako da ga dobijem?

Imaš sa lijeve strane nešto sign up- i tako su nabrojani facebook,google i još neki(ja sam samo kliknio na fejsbuk i dalo mi je key, naravno ako imaš facebook account)

 

Kake-Bake
12 godina
offline
Arma 2: Free

Tko nezna igrati i nikad nije igrao igru i nezna šta znače određene komande (hold fire, stay crouched, hit the dirt, engage at will, itd.) neka nedolazi jer će AI biti osjetno bolji od igrača, što nije smješno jer AI ima puno veću vjerovatnost nekoga ubiti nego mi živi igrači. Tako da ono, ako neznate komande sve i taktike (collumne) bolje nedolazite jer se nećemo maknuti dalje od prvog objective-a što će onda na kraju ispasti samo patnja. Misija nije lagana nimalo. Minoza će hostati server i oko 20h pronađite ga u Search sa filterom "Minoza" i dođite. Password će biti amen, a postavke na najteže.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Arma 2: Free

Ja bi ipak volio da svi koji žele dođu. Igra jest komplicirana, misija jest teška ali nema smisla u startu odbacivati ekipu jer nemaju iskustva, pa to je totalno suprotno od početne ideje...

 

Zato je poželjno da svi možemo komunicirati putem headseta, ovaj sistem naređivanja u igri je traljav, odnosno, gotovo beskoristan za čovjeka jer je osoba koja igra koncentrirana na igru pa ne stigne pratiti što se ispisuje u chatu... a lako je pobrkati kome se AI/komander obraća putem tog sistema dok samo slušaš.

 

Moj prijedlog je, ko ima headset - super, ko može samo slušati - nek sluša, ko nema ništa, neka prati grupu i nastoji raditi što i ostali rade... Svi imate zvučnike (pretpostavljam), dakle, svi možete slušati zapovjednika... Mikrofon je poželjan zato da možete davati dojave o kontaktima te azimut i udaljenost... No dobro, preživit ćemo. Dakle, svi budite na Mumble-u, bez obzira jel imate il nemate headset, čisto zato da znate što se dešava i kada otvarate paljbu i kuda trebate ići...

 

Budem samo za BUG ekipu sastavio kratak vodič, kako se orijentirati i kako dojavljivati. Čisto da ne zavlada kaos ili još gore muk na Mumble-u zato što ne znate kako biste dojavili poziciju neprijatelja. {#} Btw. to je velik dio ove igre - dojave, vaši kolege suborci ne znaju što vi vidite i po kome pucate dok to ne dojavite! Imajte to na umu, svima će olakšati stvari jedna kratka, jasna i pravilna dojava o poziciji neprijatelja!

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 15:33 (Minoza).
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Arma 2: Free

I ja bi naravno volio da bude što bolja atmosfera i da nas je što više, samo kažem naučite naredbe jer vas dosta NEMA headset i onda vam je jedina šansa slušati naredbe koje izdajem na tipkovnici, zato je gore onakav post,

 

A inače svatko tko želi probati misiju, EVO link za download, ubacite u My Documents Folder/ArmA II/missions/

 

Onda odite u Mission Editor i pokrenite, eto vidimo se večeras u 20h, kažem samo ponovite malo šta znači tih par naredbi, jer inače smo svi mrtiv kao tim i nema nam koristi igrati ako je netko partybraker i neide po naredbama.

 

NAPOMENA:: Evo upute kako da pronađete server koji ćemo hostati danas u 20h.

 

ARMA 2 - Idemo prvo na MP ARMA 2 - Idemo prvo na MP
ARMA 2 - Idemo na "Filter" ARMA 2 - Idemo na "Filter"
Tu upišemo "minoza" i kliknemo na OK Tu upišemo "minoza" i kliknemo na OK
Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 15:58 (Ranko Kukumar).
 
0 1 hvala 2
14 godina
offline
Re: Arma 2: Free
Ranko Kukumar kaže...

I ja bi naravno volio da bude što bolja atmosfera i da nas je što više, samo kažem naučite naredbe jer vas dosta NEMA headset i onda vam je jedina šansa slušati naredbe koje izdajem na tipkovnici, zato je gore onakav post,

 


 

 

Zato sam rekao da svi budu na Mumble-u, tako da čuju što govoriš.

 

Btw. na koji Mumble server se spajam?

 

 

Mali vodič:

 

1) Više manje sve akcije/odabire/selekcije u Armi izvršavate pomoću tzv. "Action" menija. Njega otvarate tako da jednostavno scrollate mišem. Tu možete odabrati drugo oružje (ako ga imate), odabrati opciju ulaska u vozilo (ako stojite kraj vozila), opciju liječenja suigrača (ako je ozlijeđen) itd... znači, sve je na jednom mjestu. Ovako izgleda taj izbornik (sa lijeve strane):

 

http://i951.photobucket.com/albums/ad360/Minozaa/arma2oa-2011-06-24-15-53-11-31.png

 

Dakle, u ovom slučaju, budući da gledam u kutiju sa municijom, imam lijevo opciju "Gear" u "Action" izborniku. Da sam gledao u auto, imao bih drugačije opcije. Nakon što ste od-scrollali do željene opcije, stisnete lijevi klik mišem da biste odabrali.

 

2) Izmjenu fire modova (single, burst, auto) radite sa "F", s tim da uz promjenu fire modova na isti način i odabirete bombe, dimne bombe i drugu opremu koju možete bacati. Znači stišćete "F" dok vam se gore desno ne ispiše to što tražite... Ponekad malo nezgodno ali eto...

 

3) Zumirate tako da držite desni klik miša, dok sa kratkim pritiskom na desnu tipku miša mijenjate normal/sight view. Također, dok ste u sight view-u, i držite pritisnutu desnu tipku miša, osim što zumirate, istovremeno vaš vojnik drži dah kako bi umirio ciljnik.

 

4) Uvijek nastojite biti u "čvrstom" zaklonu ili barem blizu njega, ne moram niti napominjati koliko je ovo važno...

 

5) Orijentacija i dojave se vrše pomoću busole koja izgleda ovako:

 

http://i951.photobucket.com/albums/ad360/Minozaa/arma2oa-2011-06-24-15-45-50-15.png

 

"K" je kratica za busolu. Na njoj su stupnjevi i strane svijeta jelte. Moja praksa je sljedeća, kad vidim neprijatelja, upalim busolu i od prilike pročitam stupnjeve sa nje, odnosno smjer u kojem se neprijatelj nalazi i zatim prosljeđujem dojavu zapovjedniku (u slučaju da nitko još nije zapazio tu grupu koju vi u tom trenutku vidite) - primjer dojave:

 

220, 150 metara, grupa vojnika

 

Sada svi u timu znaju gdje je neprijatelj, sekunda posla, a možda ste time spasili ekipu od iznenadne paljbe.

 

Dojave variraju naravno, ovisno o tipu neprijatelja, smjeru kretanja tima i neprijatelja, te blizini neprijatelja. Pazite i na prioritet dojava, važnije je dojaviti tenk koji je 100 metara dalje, od pješadije koja ugodno šetucka pola kilometra dalje...

 


Nemojte da vas ovo odbije haha... ovo je nešto što je meni s vremenom ušlo u naviku, podiže kvalitetu igre i čini općenito timsku igru ugodnijom za sve! {#} Nije ovo obavezno, ali predlažem da probate takav način igre jer je provjereno dobar.

 

 

Ovih par stvari sam se za sada sjetio, sigurno sam dosta toga zaboravio, vjerovatno budem dopunio kasnije ali ovo bih izdvojio kao neku osnovu da se svi lakše snađemo.

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 16:32 (Minoza).
14 godina
neaktivan
offline
Arma 2: Free

Vidim na listi servera da najvise ekipe ima na 1.10 verziji, jel se to moze skinuti?

Ja sam trenutno na 1.09.

Koliko sam ja skuzio biti cemo na ovom Mumbleu 

Mozemo zatraziti (ili convict) neka napravi Arma 2 kanal...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 16:28 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Arma 2: Free

Par najčešćih zapovjedi/naredbi:

 

- Hit the dirt/Get Down - Svi idemo u ležeći položaj. Onda nas neprijatelj teže uočava kad smo u travi.

- Hold Fire - Ne pucaj

-Engage at Will - Slobodno deri po cilju""

-Danger - Opasno - Gledate pažljivije i pokušavate uočiti neprijatelja jer je to područje na kojem znamo gdje su neprijatelji, ali neznam gdje točno i na kojoj pozicij

-Stealth - Koristimo Stealth taktiku - To podrazumjeva da smo većinom ležimo na podu i pokušavamo flankirati neprijatelje

 

Ne pucajte osim kada uistinu nije potrebno - U prjevodu nepucajte bezveze, jer problem je što čim čuju pucnjavu neprijatelji odmah kreću u potragu i to otežava situaciju

 

Q i E = Naginjanja kada stojimo, kada ležimo na podu, onda Q i E služe da se onako malo prevrćemo po travi. Dosta korisno kada netko puca po vama.

 

Y - Ležeći položaj, na X ustajemo

 

To su kontrole koje će vam trebati večeras, ako vam se svidi večeras, igramo dalje iduće dane, ali očekujte onako malo tenkovske paljbe i helikopterske, da isprobamo sve čari igre.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
 
2 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Arma 2: Free
Ranko Kukumar kaže...

 

To su kontrole koje će vam trebati večeras, ako vam se svidi večeras, igramo dalje iduće dane, ali očekujte onako malo tenkovske paljbe i helikopterske, da isprobamo sve čari igre.

 

To se traži! {#}

3D dizajner
14 godina
protjeran
offline
Re: Arma 2: Free
Ranko Kukumar kaže...

To su kontrole koje će vam trebati večeras, ako vam se svidi večeras, igramo dalje iduće dane, ali očekujte onako malo tenkovske paljbe i helikopterske, da isprobamo sve čari igre.

Heliji su mi zakon u ARMA2...

WP
12 godina
offline
Re: Arma 2: Free
netko,netkovic kaže...

Heliji su mi zakon u ARMA2...

  Budemo organizirali jedan dogfight... Za tebe i još par sa foruma...:)

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
14 godina
protjeran
offline
Re: Arma 2: Free
Ranko Kukumar kaže...
netko,netkovic kaže...

Heliji su mi zakon u ARMA2...

  Budemo organizirali jedan dogfight... Za tebe i još par sa foruma...:)

Mogli bi jedan mali heli stavit za izviđanje..

WP
12 godina
offline
Re: Arma 2: Free

Imaju protivnici Shilke i AA vojnike a i znamo okoprilike gdje su, tako da ono nema baš neke potrebe.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
14 godina
offline
Arma 2: Free

kolko nas sad ima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma 2: Free

Daj pliz stavite ovdje podatke za kanal na Mumble-u.

 

Također, nešto što nitko nije uzeo u obzir, imamo dva squada, poželjno na dva različita kanala, a samo vođe timova (Alpha i November) međusobno mogu komunicirati među kanalima. Dali je to izvedivo na Mumble-u? Ako ne, onda predlažem TS. U protivnom, piloti (November tim) ne mogu komunicirati međusobno, a da ne smetaju čitavom Alpha timu... a to je bezveze...

3D dizajner
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Arma 2: Free

Kada točno je okupljanje?

WP
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Arma 2: Free
Minoza kaže...

Daj pliz stavite ovdje podatke za kanal na Mumble-u.

 

Također, nešto što nitko nije uzeo u obzir, imamo dva squada, poželjno na dva različita kanala, a samo vođe timova (Alpha i November) međusobno mogu komunicirati među kanalima. Dali je to izvedivo na Mumble-u? Ako ne, onda predlažem TS. U protivnom, piloti (November tim) ne mogu komunicirati međusobno, a da ne smetaju čitavom Alpha timu... a to je bezveze...

 

Servername: BOL Forum voice comm
Address: 85.25.73.137
Port: 3312
Username: (po želji)

Password: bug

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 19:29 (Spyware).
12 godina
offline
Re: Arma 2: Free
netko,netkovic kaže...

Kada točno je okupljanje?

  U 20h

 

Label: BUG

Adress: 85.25.73.137

Port: 3312

Username: Po zelji

 

To su podatci za Mumble. Prvi server, trenutno je 6/35.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
15 godina
offline
Re: Arma 2: Free
evo meni je na 60% jos malo pa vam se pridruzujem ako moze :D
Iz dana u dan
14 godina
offline
Re: Arma 2: Free
netko,netkovic kaže...

Kada točno je okupljanje?

 

Sada.

 

dado16 kaže...
evo meni je na 60% jos malo pa vam se pridruzujem ako moze :D

 

Naravno!

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 19:32 (Minoza).
14 godina
protjeran
offline
Arma 2: Free

Nažalost neću moći igrati,tek sada sam skužio da nemam 1.10 patch..Tak da ako budete oko 21:00h igrali, vam se mogu pridružit...

WP
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Arma 2: Free

nemoze se igrat na poljskom.. nevjerovatno... instaliram free igru...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma 2: Free

ja se nisam mogo spojit,pisalo mi connectig failed {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 20:53 (luka94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Arma 2: Free

Kad pocinje nova runda?

 

WP
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Arma 2: Free

ja ću igrat kad bude druga operacija (forest BUG,šta mislite o imenu :D) {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Arma 2: Free

Odigrali smo prvu operaciju, bilo nas je 10-ak svi odavde, 2 tima smo imali (November i Alpha), Ja sam vodio Alpha, no kako biva to početnici Officera obično neslušaju{#} Pa su onda svi krenuli svojim putem.

 

November je nažalost brzo pao, mi smo nastavili čistiti bazu i na kraju smo većinu baze očistili i operacija je uspjela iako je bilo više team killova nego protivnika (Respawn smo imali).

 

OK je partija za uvod osobama koje nikad nisu ovo igrale.. Nekima se igra gadi nakon ovoga a nekima sviđa a nekima je i dalje odlična nakon nekolko stotina sati igranja.

 

Iduću partiju možemo odigrati kad hoćete, ali iduću bih više volio sa tenkovima ili helikopterima.

 

Malo arkadno za moj ukus, ali sve u svemu uspjeli smo u naumu da uvedemo likove koji nikad nisu igrali i da upoznaju malo bolje igru.

Zivotni Cilj: Upoznati i izvesti Mentalista u grad i napit ga
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Arma 2: Free

Jep, meni je bilo odlično. Iako su nas srušili u startu {#} Iščekario nas neki AA lik... I taman dok sam ga ciljao srušio je Convicta, a onda je neka nepoznata sila i mene prizemljila... Dalje smo pješke išli.

 

Za iduću partiju sam kad god želite, možemo već sutra. Tenkovi, Bradley-i, LAV-ovi, helići, avioni, bicikli, krave, zečevi, štogod... Birajte ulogu... Složim/o misiju i deri... Nadam se da se budemo i malo bolje pridržavali zapovjednog lanca {#} Ali ok... za početak nije loše... Kakvi su vaši dojmovi?

Btw. ekipa koja se nije mogla spojiti, nisam siguran u čemu bi mogao biti problem... Ja sam u startu predložio da se fino svi registrirate na naš forum tako da igramo na privatnom serveru gdje onda nema problema sa lagom, spajanjem i slično... Moj prijedlog i dalje stoji. Možemo i na neki public naravno, jedino što nam je onda sužen izbor misija i vjerovatno glupiranja da ne poberemo ban...

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 22:05 (Minoza).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Arma 2: Free

Ja napokon instalirao free armu... nemoguce je na poljskom...

Ja isto predlazem da svi koji zele igrati neka se registriraju na njihov forum da mozemo igrati na njihovom serveru bez laggova...to bi bila najbolja opcija ;)

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice