Dark Souls 3

poruka: 640
|
čitano: 78.944
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dark Souls 3

Ovo što kažeš, puno NPCova se vraća u središte, ali neki nikada ne dolaze tamo. Ima 2 viteza (jedan je ženska) koji su vezani čak i za alternativni završetak, gdje obaviš ritual vjenčanja, to je koliko ću reć, a koje na nekoliko mjesta moraš tražiti, neka od njih su opcionalna, čak skrivena.

Postoji "onion knight" - popularno zvani - (da ne spoilam) - kojeg moraš određenim redosljedom sretati na pojedinim dijelovima igre, pomagati mu i slično, a koji se povlači kroz sve 3 igre (nije isti lik... al da ne ulazim u spoilere)

 

Ima "patches" kojeg, doduše, na karju dobiješ kod centralnog huba, ali isto zahtjeva određene predranje

 

Postoje covenanti koji su u skrivenim zakutcima igre....

 

Teško je dobiti ono što želiš na kraju igre, bez guidea... Doduše, ajde, nema ljudoždera koji ti može pobit sve tamo, za razliku od BB, ali opet... u BB sam bio upozoren na njega od "nepovjerljivog stranca" koji je rekao da se pazim "sumnjivog slijepca" , ali za razliku od DS3, u BB su NPC-evi apsolutno beskorisni za samu igru, imaju neke dropove koje ti mogu, a ne moraju dati. Ovdje su to trgovci, koje doduše možeš sam ubiti, ali nikako to ne bih preporučio.

 

Ma... DS3 mi je jedna od najdražih igara na svijetu, nisam siguran da li su mi DS ili DS3 draže, svaka ima nešto svoje. BB je... drugačiji. Djeluje mi jednostavniji, puno više i lakše oprašta pogreške, recimo kad ne uspiješ bossa parry. U DS je to instant smrt, ili veliki problem jer si maltene mrtav, moraš se odmaknut, popit 1/6 boćice za heal za jednu grešku. BB me boss lupio direktno 3-4 puta kad sam fulo parry za parryem... dovršio sam borbu i ubio ju na kraju (mislim da se zove Maria, na kraju onog research laba), dapače, gamad prije nje sam umro 8-9 puta, a navodno su lagani boss, nju od prve, a nisam pojma imao što je i kako se bori, al reko ajde, idem probat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Dark Souls 3

Da, to si u pravu, greške se skuplje plaćaju nego u BB.

Skupio sam već jedno 6-7 covenanta, ali me već lagano nervira to invadanje ili prizivanje. Najgore mi još bude kada sam negdje u nekoj borbi i onda me netko prizove, dođe mi da se sam ubijem da to što prije završi.

Primjetio sam da je više koristi u DS-u od NPC-a nego u BB, zasad još nisam nikoga ubio, ali sam slučajno pogodio sa strijelom onu žensku koja mi diže levele, testirao sam da li može samostrijel brzo pucat i ispalo je da može, a kak mi je bila van kadra nisam vidio da ciljam prema njoj.

 

Na onion knighta sam do sada dva puta naišao, prvi put sam mu pomogao, a drugi put me pizda izdala. Ne znam da li je to pravi on ili ne, nekak mi miriše da nije, ali vidjet ću da li će se dalje pojavljivat.

 

I da, igra puno manje prašta nego BB, ali mislim da sam se krenuo navikavat na mehaniku borbe pošto puno lakše dodgam nego prije, a isto tako radim manje grešaka. Ne znam koliko još imam do kraja, koliko bossova, ali u tom i je nekako čar, da otkriješ što više tajni, da te igra i dalje iznenadi, da je nepredvidiva i da drži tu napetost i želju za istraživanjem.

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dark Souls 3
Shivi kaže...

Da, to si u pravu, greške se skuplje plaćaju nego u BB.

Skupio sam već jedno 6-7 covenanta, ali me već lagano nervira to invadanje ili prizivanje. Najgore mi još bude kada sam negdje u nekoj borbi i onda me netko prizove, dođe mi da se sam ubijem da to što prije završi.

Primjetio sam da je više koristi u DS-u od NPC-a nego u BB, zasad još nisam nikoga ubio, ali sam slučajno pogodio sa strijelom onu žensku koja mi diže levele, testirao sam da li može samostrijel brzo pucat i ispalo je da može, a kak mi je bila van kadra nisam vidio da ciljam prema njoj.

 

Na onion knighta sam do sada dva puta naišao, prvi put sam mu pomogao, a drugi put me pizda izdala. Ne znam da li je to pravi on ili ne, nekak mi miriše da nije, ali vidjet ću da li će se dalje pojavljivat.

 

I da, igra puno manje prašta nego BB, ali mislim da sam se krenuo navikavat na mehaniku borbe pošto puno lakše dodgam nego prije, a isto tako radim manje grešaka. Ne znam koliko još imam do kraja, koliko bossova, ali u tom i je nekako čar, da otkriješ što više tajni, da te igra i dalje iznenadi, da je nepredvidiva i da drži tu napetost i želju za istraživanjem.

 Već si sigurno prošao taj dio gdje te izdao, ali to je "patches" - sumnjiv lik, u BB ga predstavlja pauk jedan. Ugl pravi vitez ti je ispred te crkve u bunaru. Moraš riješiti ovoga gore koji mu je ukrao oklop, vratit oklop (riješit quest i kupit je najbolje) i bacit ga nazad vitezu u bunaru.

 

Sad, u BB radim one chalice dungeons. Ma pljuga... dok ne kreneš u dubinu i više njih, onda treba prvo spreadsheet gdje je koja i gdje koji materijal za koju skupljat , a zatim postaje sve teže i teže. Najgora je ona koja je "cursed defiled" gdje ti je HP na pola, i dosta stvari te one shota

 

Ma genijalno, kakva god da jest! Nadam se da ti jednako guštataš!

11 godina
offline
Dark Souls 3

Jel probao tko ovaj 'normal' mode?

 

https://www.nexusmods.com/darksouls3/mods/755

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dark Souls 3
GSP kaže...

Jel probao tko ovaj 'normal' mode?

 

https://www.nexusmods.com/darksouls3/mods/755

 Ako netko i je, teško da će priznati.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
offline
Re: Dark Souls 3
Ne kužim što točno bi netko s time dobio osim pokvario si iskustvo. Ako ti je igra dobra, igraj ju pa će ti biti lakša. Za sve drugo imaš jubito.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Dark Souls 3

Obožavam Dark Souls igre, pa isto tako mogu dati savjet da ti ovo neće pomoći previše, bez obzira na to koji difficulty setting izabereš. Čak i da ideš na 75% manji damage, još uvijek onaj centralni dio zahtjevnosti nećeš svladati - napade i kretnje neprijatelja odnosno bosseva. Čitava poanta ove igre je da naučiš kretnje neprijatelja te da svoj stil igre prilagodiš njima, bez obzira na to jesi li melee ili magic igrač. Možda prođeš early game bosseve s relativnom lakoćom, ali još uvijek će te mid i late game bossevi samljeti jer bez obzira kakav si tenk, još uvijek će te gotovo svaki napad staggerat i pržit ćeš staminu kao i prije. Nauči koristiti roll mehanike i kreni malo defenzivnije u boss bitke i prvo prouči što radi neki boss pa onda kreni napadati. 

 

Iz tog razloga je i moguće preći igru ne levelirajući lik, kako bi rekli, soul level 1. I to bez da te itko takne 

 

Uživaj u igri! 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Dark Souls 3

Koliko vidim setting svijeta je skroz drugciji u 1. I 2. Dijelu nego u trecem(taj mi se i svidja)  

 

Treci dio i bloodborne su dosta slicni

 

Jel mogu odmah na treci dio igrat a da preskocim ova prva 2 dijela

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Dark Souls 3

Pa možeš, iako gubiš malo immersion jer kreces od "kraja" priče pa ti pola stvari neće biti jasno. Još uvijek će igra biti ultra zabavna, s tim da nekako drugi dio mi nikad nije bio pretjerano bitan dio priče. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dark Souls 3
footballer kaže...

Pa možeš, iako gubiš malo immersion jer kreces od "kraja" priče pa ti pola stvari neće biti jasno. Još uvijek će igra biti ultra zabavna, s tim da nekako drugi dio mi nikad nije bio pretjerano bitan dio priče. 

 A mislim koje priče?

Sve tri igre imaju "svog" protagonista, te svoje NPC-ove koji se baš ne preklapaju. Ima sličnosti, ima veze, ali jako malo.

 

Meni su te tri igre tri odvojena otoka, svaki sa svojim prednostima i manama.

 

Tri je zabavan, ali level design u jedinici mi je daleko bolji od svih Souls igara, a sad to mogu reć od kako sam i Demon's Souls savladao. Bilo je hvalospjeva toj igri, godinama sam mislio da propuštam glavni dragulj, a to mi je ipak Dark Souls 1.

 

Trica je ok, ali dosta toga reciklira... mislim na bossove i mehanike. BB je isto izvrsna igra, kad smo kod toga vrlo drugačija, a opet brutalna je i Sekiro... na prvu jednostavan, a onda kad shvatiš mehanike postaje brutalan.

 

Ono što vam nikako ne savjetujem je uništiti si igru sa modovima. Rekao bih ni grafičim jer zaista originalni ugođaj je taman pogođen. Jedini modovi koje sam koristio u Dark Souls 1 su bili kb+m modovi, a mislim da je u remastered ediciji to po defaultu ispravljeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice