Dragon Age: Inquisition

poruka: 755
|
čitano: 93.767
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

Meni ovo izgleda uffff. nadam se da ce 7970 moc gurat na ultra.....

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

meni se nikak nesvidja di su osli s DA :(

 

ja samo ocu dobar old skul rpg

16 godina
online
Dragon Age: Inquisition

You and me both, bro.

Prva asocijacija u prvoj sekundi videa mi je bila Oblivion. A to ne želim u DA svijetu.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

ma i ono kad su rekli da je najveci area dosad...a ja gledam : pa šta? onak ima cesta koja je siroka 1 i pol metar,i grmlje sastrane gdje nemozes hodat ovak i onak...dakle samo hodas ravno tj. prema naprijed jer drugdje ni nemozes explore-at,nije da je neki open world.

 

Mislim i to je u redu,recimo DA1 je bio najbolji DA. I nisi imao neku slobodu kretanja,ali priča,i mehanika i kamera je bila odlična. Stvarno old skul,sa modernim touchom (grafika ,efekti)

 

DA2 je bio smeće najobicnije,iako je prica dobra bila ali combat se pošrotao,pojednostavnio,kamera je bila uzas za baratat (pogotovo ako oces neki aoe spell pogoditi malo dalje i što tocnije)... kad sam vidio kameru u DA3 skoro sam se zbljuvo.

Kuzim da konzole imaju velik udio u gejmingu danas,ali iskreno tako samo pošrotavaju igre,pogotovo RPG-e. Šta je iduce,strategije na konzolama?

 

eno ti primjer diabla. Ja sam znao da ce na konzoli bit kad je jos beta bila i kad sam gledo lets play na jutubu...vidim manje skillova,taman za gamepad,sve pojednostavljeno do bola... kad ono godinu dana poslije. D3 coming to consoles.

 

 

16 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

vidim da je tema malo zamrla... da je ozivimo

 

novi dragon age nece bit open world kao skyrim nego samo veci area za istrazit. u prijevodu, vise ce biti mjesta za bauljanje unutar instance. to mi ne smeta.

 

dialogue wheel se vraca. po meni fail. najvise mi je smetalo u da2 ti ne znas sta ce tvoj lik rec kad odaberes neki odgovor i nacin na koji su odgovori servirani. zasto igraci ne bi koristili svoj mozak kad biraju odgovore, tj kao sto je bilo u jedinici, slusali pozorno sta npc govori i izabrali odgovor koji je serviran kao recenica koju ce tvoj lik izrec?

 

svida mi se opcija dragon age keep. sad me interesira da li ce to radit po principu da sami igraci biraju odluke, kao sto je slucaj sa nekim save game generatorima ili nesto drugo.

ako je ovo sto ja mislim bilo bi super, jer mislio sam se sam sebi napravit dragon age origins + awakening save da ga importam u da2, ali awakening je toliko bugovit da mi je tlak skocio i jednostavno sam odustao od te ekspanzija pa sam nasao save game generator i svi sretni i zadovoljni.

 

od stvari koje bi pozelio, a nisam ih vidio u dragon age 2 su: 

 

bolji likovi. jedini lik koji je tamo valjao je bio varric, sve ostalo zali boze voice actora

bolja prica

bolji takticki sistem. a ne da uzmes dual wielding warrior i da facerollas cijelu igru sa spammanjem scythe i whirlwind

prestanak reciklaze

poboljsanje izgleda igre. nista drugo nego da izgleda pristojno.

bolji buildovi. dajte nam battle mage/arcane warriora opet.

 

morat cu se disciplinirat po pitanju hypa, jer buduci da sam ocekivao da ce dragon age 2 biti nesto u stilu witcher -- witcher 2 tranzicija nije dobro ispalo. 

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
online
Dragon Age: Inquisition

Nikad me nije zanimalo beskonačno bauljanje uokolo pa je to definitivno veliki plus. Želim razlog za otići negdje! Želim priču, a ne niz nepovezanih questova.

 

Bugovi? Upravo sam (po n-ti put) završio DA:O+Awakening prije tjedan dana. Nisam promjetio ništa bitno :)

 

S ostalim se više manje slažem. Dok god DA:I bude više kao DA:O a manje kao DA2 i Witcher franšiza, ja zadovoljan.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
Elles D. kaže...

Bugovi? Upravo sam (po n-ti put) završio DA:O+Awakening prije tjedan dana. Nisam promjetio ništa bitno :)

prvi bug na koji sam naletio je bilo recruitanje onog female dwarfa u gray wardens, a buduci da je to bio zadnji companion kojeg sam dobio i zadnji quest prije zavrsnog questa nisam mogao. uz to, odradio sam sve side quests za fort pa sam isao na tu shemu buduci da sam nabildao fort idem spasit grad, kad sta imam vidit fort pregazen. pa sam se odlucio vratiti unazad 6 sati tako da justice bude taj koji ce biti zadnji companion i taman rjesavam onaj rudnik sa onim elf companionom kad primijetim da sam do zadnje sobe dosao a da nisam nasao svoj armor. i onda sam skroz poludio, nasao save game generator i poceo se malo zaje8avat sa dragon age 2.

 

velik offtopic ali eto, da se i ja pozalim {#}

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
protjeran
offline
Dragon Age: Inquisition

Awakening je uistinu bugovit, imao sam i ja dosta quest breaking bugova. Srećom, modderi su popravili većinu značajnijih bugova, ja sam koristio barem 5-6 fixeva koji riješavaju breakane questove i iteme.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2013 13:48 (Prince-Artas).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Dragon Age: Inquisition

Ako se bug ne manifestira rušenjem aplikacije ili nemogućnosti nastavljanja igre (nešto kao ruksak u still life 2) - to niti ne spominjem :)

Nisam dobio neki mač ili NPC ne reagira na poklon - meh... Idemo dalje, i jednih i drugih ima dovoljno :)

 

Uostalom, nije niti lista bugova na DA:O bila kratka pa smo svi više puta prošli igru. Ja čak i bez nekih opakih modova - jedino imam instalirane no follower auto level i otvaranje svih škrinja mačem.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dragon Age: Inquisition

Novi trailer.

 

 

Igra izgleda fantastično.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

frostbite 3 <3

 

 

sve je to lijepo,krasno al da barem bude RPG u pravom smislu riječi...

 

ono,da nam daju customizacije hrpu i što više dijelova armora za stavljat (shoulder,gloves,head,chest,prstenje,amuleti,leggins,greaves...) skillove i spellove,featove...

i pravi loot sistem,ergo : ubijem nešto u oklopu a on dropa sve što nosi na sebi,ne samo neki junk i nešto golda.

 

i pravi top down pogled,ko u DA 1. nadam se da nece shebat stvar ko s DA 2

15 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
Firefox72 kaže...

Novi trailer.


Igra izgleda fantastično.

Voda, pogotovo ono more na početku i nije nešto impresivno, kao ni model jelena koji se preukočeno kreće.

 

Gledao sam onaj polusatni Gameplay, koliko sam pohvatao, igra će biti koncipirana slično Oblivionu gdje su Oblivion Gates žurila igrača da što prije završi glavni quest, jer bi minioni iz Gatesa često radili neprilike kada bi se pri objavljanju drugih questova naletilo na Gates.

Ovdje bi to valjda trebala biti ta zelena energija, koja je, kako kažu znak prijeteće opasnosti.

 

Bojim se da to i dalje neće biti pravi open-world, već malo veći prostor, gdje i dalje određeni prostori neće biti dostupni i služiti će kao kulisa. Nikad nisma volio igre u kojima se, nakon većeg checkpointa ne možeš vratiti u prijašnji prostor - kao u Witcheru. Stvara umjetni pritisak i dosta toga se može previdjeti.

Naravno, nakon užasno monotonog i klaustrofobičnog Dragon Age 2, neću se žaliti previše.

 

Uglavnom, ovo je igra koju najviše isčekujem.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
wyks kaže...

 

Uglavnom, ovo je igra koju najviše isčekujem.

 

Ako pričamo isključivo o RPG-ima onda je najiščekivaniji Witcher 3. I dva projekta preko kickstartera: Kingdome come i Pillars of eternity koja bi trebala izaći krajem ove godine ali ipak vrlo vjerojatno u 2015.-oj

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

I Wasteland 2 I Torment: Tides of Numeria i svasta nesto... Nakon DA2 ova trojka mi je dosla ona... a ok, tu ce bit, probat cu je, ali da nesto ocekujem... ne. DA:O je bio jedan od boljih, ako ne i medju ponajbiljim RPG naslovima, a onda sta su radili u dvici nemam pojma.

Trojka... ne znam sto cekivat. Nadam se boljoj igri od dvice, ali stvarno ne ocekujem previse.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Meni je baš zato najisčekivanija, jer ne znam što ćemo dobiti - poluzatvoreni krajolik sa naglaskom na razgovor kao u DA:O, otvoreniji svijet na pola puta od DA:O i Skyrima ili nešto potpuno različito.

 

Oba Witchera su mi bila vrhunsko iskustvo, tako da treći sigurno neće biti razočaranje, kad popravljaju jedini nedostatak - skučenost i linearnost u smjeru mjesta razvoja priče.

Što se Kickstarter igara tiče, oni su zanimljivi već zbog samo koncepta pa će moguće oduševljenje biti znatno veće nego moguće razočaranje.

 

Dragon Age je ogroman projekt velikog studija koji je već pokazao da ne može paralelno raditi dva velika naslova jer su i DA2 i ME2 bili previše slični u konceptu konstantnog i mučeničkog loadanja jednih te istih soba, te što su fušarili na designu monstera - Geths i Sloth demoni su bili preslični.

Kako su sada radili isključivo na Inquisitionu, DA3 može biti jako dobar.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

nemojte zaboravit divinity: original sin na kickstarteru.

 

 

15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Ovo predobro izgleda,a ovi sto se pale na ne znam kakav eye candy nemam komentara.

Za ovo razdoblje naravno ce biti prosjecna graficka prezentacija,no meni i dovoljno kad vidim samo taj raznoliki svijet :)

Vec vidim uz solidnu graficku prezentaciju i soundtrack da nece biti nimalo los,nalik na jedinicu i dvojku ...

Jedva cekam najvise rasplet price sa Morrigan ... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Ne kuzim, nece bit los kao igra ili graficki los? Jer ako usporedujes sa igrom, tesko je u isti kos trpat predobru jedinicu i "meh" prema losu dvojku.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Usporedio sam glazbenu podlogu iz jedinice i dvojke sa melodijom iz najnovijeg trailera,da ce opet biti odlican soundtrack ako ne nista :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

Da, soundtrack je najbitniji kod igre {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

A to, ok, to se slazem :D Soundtrack je bio odlican!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
quickr kaže...

Da, soundtrack je najbitniji kod igre {#}

Ocigledno nemas pojma niti si igrao rpg igre tipa Skyrim,Morrowind,Dragon Age,Witcher koliko glazba utjece na savrseno preneseni ambijent. ;)

13 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
doky01akablava kaže...
quickr kaže...

Da, soundtrack je najbitniji kod igre {#}

Ocigledno nemas pojma niti si igrao rpg igre tipa Skyrim,Morrowind,Dragon Age,Witcher koliko glazba utjece na savrseno preneseni ambijent. ;)

Igrao sam sve navedene igre i niti jednu ne pamtim po soundtracku. {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Kakogod,izrazio si svoje misljenje i niti ja tebi moram nametati da ima odlican soundtrack niti ti meni da nema. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

soundtrack je sekundarni element u igri. ne kazem sad da nije nuzan, nego je tu samo ka filler. cisto sumnjam da mogu napravit los soundtrack, pogotovo ako gledamo te vece kompanije, ne sjecam se da je sountrack bio los u nekoj aaa igri. prvo sto meni upadne po pitanju soundtracka je main theme i onda varijacije na temu, kasnije ga niti ne primjecujem.

 

prvo sto treba gledati je gameplay. combat (hoce li biti taktike ili ne, da li ce klase napraviti kako bog zapovijeda), crafting (ako ga bude), questove (na koji nacin su predstavljeni), layout svijeta (hoce li bit famozne reciklaze kao u duji ili ce se zbilja potruditi). zatim tu je prica (koju su u duji zasrali), likovi (koji su u duji bili svi kao komad kartona, osim midgeta).

 

graficki kako ce izgledat me nije previse briga. ako je jedan kotor nakon pustih godina jedan medu najboljim rpg-ovima onda to sve govori o tome koliko je grafika ''bitan'' element. ili ako cemo se vratit unazad baldur's gate. dovoljno je da izgleda pristojno, da bude nesto sto odgovara danasnjim standardima, ali ne tribaju ic over the top.

 

za igru nemam ama bas nikakva ocekivanja. ne bih rekao da ocekujem najgore, ali sigurno ne ocekujem igru u stilu best rpg in decade.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

ja bi samo htio od DA : I da nepojednostavljuju mehanike iz jedinice.nego da eto malo prošire sve šta je u jedici bilo i to bi bilo TO.

 

bombetina od RPG-a. dvojka je bila loša jer su ajmo reć oduzeli na svakom polju nešto (naspram jedinice). dakle,prvotna igra je bila odlicna,sad samo da trojka bude naprednija iteracija jedinice i to je to. nema se tu što mozgati

 

dovoljno igara danas pati od ''poglupljivanja'' i kežualiziranja,nadam se da budu odstupili od toga

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 2:49 (Rocinante2112).
14 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition
Rocinante2112 kaže...

ja bi samo htio od DA : I da nepojednostavljuju mehanike iz jedinice.nego da eto malo prošire sve šta je u jedici bilo i to bi bilo TO.

 

bombetina od RPG-a. dvojka je bila loša jer su ajmo reć oduzeli na svakom polju nešto (naspram jedinice). dakle,prvotna igra je bila odlicna,sad samo da trojka bude naprednija iteracija jedinice i to je to. nema se tu što mozgati

 

dovoljno igara danas pati od ''poglupljivanja'' i kežualiziranja,nadam se da budu odstupili od toga

ISto tako odijela pate od brutića i netića.

I'm very large!
16 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

jos sam nesto zaboravio, a podsjetilo me ovo u vezi poglupljivanja.

 

govorim o dialogu, ali ne o voice acting-u nego o izgledu dialoga. pod hitno izbacit onaj glupi wheel koji su uzeli iz me2/me3 sa seljackim pokazateljima da li si paragon ili renegate/dark ili light side. takoder, dajte nam cijele recenice dijaloga, a ne da ja moram mislit sta ce moj lik reci. lik ima 3 opcije (sad, happy i dont give a f*uck) i to je sve. kakav je to nacin odvijanja razgovora u rpg-u, a jos je od svega najgore sto mi igra sugerira kakav ce moj lik imat odgovor.

 

dijalozi ne smiju biti skriveni. ako ima nekih podpitanja koje lik moze postavit onda se treba na sljedeci nacin napravit: opcije koje si cuo napraviti da su grayed out. to je najgore bilo sa wheel sustavom u da2. dogadalo mi se da neke opcije dijaloga uopce nisam vidio/cuo jer nisam isao za tim da ce bit skrivene.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
offline
Re: Dragon Age: Inquisition

slazem se u potpunosti

 

nek nam daju kompletan convo wheel.

 

da ja vidim šta ce tocno on rec,u cemu je problem. neznam

15 godina
offline
Dragon Age: Inquisition

Ja godinama tvrdim da konzole unistavaju sve kvalitetno u gaming svijetu. Sve je vise losih portova, losih rjesenja od dijaloga do inventorya, ustupaka u izboru skilova i nacinu igranja radi limita konzola i slicno. Da ne velim da su igre na konzolama 10-20$ skuplje nego na PC-u pa je na koncu i upitno koliko su isplativije.

Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice