Fallout 76

poruka: 291
|
čitano: 77.970
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Fallout 76

Igrač sam Fallouta još od 1. i 2., kako 20 godina tako brzo proleti.

Oduvijek sam priželjkivao pravi MMO u Fallout svijetu, ali ovo nije to.

 

Po meni se za taj Fallout 76 postavlja pitanje questova i priče. Rečeno je od devlopera da neće biti ljudskih NPC-ova, te da će svi ljudi koje sretneš biti drugi igrači, i da će se nekakvi questovi moći dobivati jedino od robota i računalnih terminala, ili data diskova.

Kako napraviti kvalitetnu priču bez likova, odnosno hoće li taj dio biti u potpunosti prepušten samim igračima? Npr, netko želi craftati armor pa kaže drugom da mu skupi materijale koje ovaj ne može (kao svojevrstan quest), a taj koji ih može skupiti ne može ubiti mobove, pa treba još nekoga tko je specao combat, big guns, laser ili nešto; a onda trebaju još nekog tko može liječiti od radijacije npr. Onda svi to lijepo odrade, dobiju xp od ubijanja npr. ghoulova ili Deathclawa, i novčanu nagradu od craftera.

Odnosno, je li sve prepušteno samim igračima koji mogu raditi što žele u sandbox svijetu, bit farmeri, istraživati mapu ili ubijati druge, samoinicijativno i bez nekog velikog konteksta i vođenja od od priče.

 

 

Mislim da ću svakako igrati, što god bude.

 

 

 

U međuvremenu preporučavam Fallout Online Reloaded, fan made MMO napravljen od jedinice i dvojke, sa potpuno novim questovima i pričom, borbom igrača za kontrolu naselja, mogućnošću udruživanja igrača u različit frakcije, PVP-om, dungeonima, bossovima za koje je potrebna suradnja više igrača, craftanjem i svime ostalim što uz MMO ide.

Jako dobro i besplatno.

 

 

https://www.fonline-reloaded.net/

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:29 (dayvee).
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 76

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:28 (dayvee).
15 godina
offline
Fallout 76

@dayvee

 

Nisam baš siguran, jer priča se i o tome da se igra može u potpunosti odigrat kao single player... dale ne može oboje istovremeno biti istina, ali ostaje za vidjet što će i kako igra točno izgledat.

 

Ono što mogu reć za ovaj fan-made Fallout je da igra prvo djeluje bolesno dobro, a onda kad se malo nabildaš skužiš čitere, admine koji popuštaju i pomažu dijelu igrača i slično... Jako dobro ako možete progutat povremenu... nazovimo to surovost, a ne nepravdu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Fallout 76

Na kraju dana neće biti daleko od TES:O.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 76

Evo takozvani "gameplay" video:

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 19:24 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 76

Meni je to super... vault 76, sve puno balona, reklama, mnoštvo ljud.... ček malo, nema nikoga...

Pa izađeš van, a ono sve uništ... ček, djeluje poprilično zeleno?

 

Malo me zbunjuje taj "izlaz"... zna netko wtf se dešava u tom filmiću?

 

Ona čudovišta kasnije koja se pojavljuju... djeluju grafički impresivno, nemrem reć da mi ne paše malo promjena od "uobičajenih" fallout monstera, oduvijek sam se pitao zašto su u svakoj regiji identični neprijatelji, ovako neka promjena je super.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 14:22 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 76
Rhodin kaže...

Meni je to super... vault 76, sve puno balona, reklama, mnoštvo ljud.... ček malo, nema nikoga...

Pa izađeš van, a ono sve uništ... ček, djeluje poprilično zeleno?

 

Malo me zbunjuje taj "izlaz"... zna netko wtf se dešava u tom filmiću?

 

Ona čudovišta kasnije koja se pojavljuju... djeluju grafički impresivno, nemrem reć da mi ne paše malo promjena od "uobičajenih" fallout monstera, oduvijek sam se pitao zašto su u svakoj regiji identični neprijatelji, ovako neka promjena je super.

 Pa koliko sam skužio radnja se odvija u Wyomingu, dakle u relativnoj pripizdini donjoj Amerike, pa je dosta logično da baš nije sve uništeno u nuklearnom ratu, a i radnja je samo 25 godina nakon rata, pa još radiacija nije uspjela uništiti ono što same bombe nisu.

 

 

12 godina
offline
Fallout 76

Koliko vidim igra izlazi za mj dana cca - ko sve kupuje ?? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fallout 76
Koja ljutnja zbog igre jebene, nemres vjerovat.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Fallout 76

Nije zbog igre, vec zbog svega onoga sto predstavlja. Umijetnost je odraz vremena u kojem zivimo, a to sto ova igra uopce postoji je hitac u srce normalnim ljudima i jedan od dokaza koliko je zapadna civilizacija zastranila.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fallout 76

ako gameplay i RP  budu kao u Bethesdinim TES-ovima i Fallout-ima naravno kupujem  ,doduse sacekat cu da izadje na Steamu,znaci to nece biti  odmah po izlasku 

waaagh
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fallout 76
Evil Access kaže...

Nije zbog igre, vec zbog svega onoga sto predstavlja. Umijetnost je odraz vremena u kojem zivimo, a to sto ova igra uopce postoji je hitac u srce normalnim ljudima i jedan od dokaza koliko je zapadna civilizacija zastranila.

 

 

tebi je jasno da su igre za pametne umrle prije 10 ili više godina !??  nema više igara za koje ti treba pamet, koje će bit vrhunske, koje će te ufurati, nema više Bladurs gate 1/2, Ice windale, Planscape tournament, Fallout 1/2 itd..itd..  sad se rade igre za mutave i retarde jer njih je puno a pametnih je malo i pametni troše pametno dok ostali troše na mikrotransakcije u obliku obleke i puške sa hello kitty naljepnicama -- nema frende više dobrih igra, dobre muzike ničega, kad kulturu / umjetnost spominješ pogledaj tekstove današnjih pjesama koje su hitovi a pogleda iz 80ih itd...itd..

 

- to ti ide ovako ili se prilagodi ili ćeš morati kao možda i ja sve odhebati i zaboraviti na igre jer sigurno više ne budu napravili online multiplayer igru di će na cijeni biti pamet i skill nego će biti zaglupljen ado bola da je svaki av-joe može igrati na svojoj konzoli dok ždere masni hamburger is mcshita ;)

 

Ja se nekako bar malo nadam da ako ju je radio studio koji je radio New Vegas da bu bar možda nećemu za razliku od ovoh govna 4ke koju sam prestao igrati nakon 30-40 sati kaj sam bio u igri... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 20:08 (VooDooZg).
15 godina
offline
Fallout 76

Ja sam zato pred kraj Wasteland 2 - director's cut i čekam pathfinder:kingmaker za 2 tjedna.

 

Jbg... u Falloutu mi više nema sreće... naprosto je tome tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 76
NV je radio Obsidian, i da radi nebi to vise bilo to jer kljucni ljudi koji su radili na njemu su davno napustili Obsidian, npr Chris Avellone. Kad bi dobili jos jedan moderni Fallout kakav je bio NV bilo bi cudo u danasnje vrijemee
11 godina
offline
Re: Fallout 76
Rhodin kaže...

Ja sam zato pred kraj Wasteland 2 - director's cut i čekam pathfinder:kingmaker za 2 tjedna.

 

Jbg... u Falloutu mi više nema sreće... naprosto je tome tako.

 hehe, također sam na wastelandu dc, pred odlazak iz arizone

taj pathfinder - hoće li to biti čemu... uh, sad vidim da avellone radi na njemu 

15 godina
offline
Fallout 76

Pathfinder: Kingmaper AP je meni jako drag, ali real life nemam vremena za to. Čitao sam koju godinu o kampanji... problem je što tabletop real life avantura traje oko godinu do 3, ovisno kakvu ekipu imaš da se odvrti. Pravila su super, svijet divan, mogućnosti ogromne, i Chris radi na igri ;)

Što da kažem, jedina preorderana igra od kako sam se opeko na DayZ i Star Citizen - koje sam u međuvremenu dobil pare / prodal... ali ujedno obecao sam sebi - nikad vise EA / preorder.

 

Wasteland 2 sam taman predkraj, imam jos oko sat - 2 igre, dobio protection 6 rad suit.

 

Fallout... Bethesda je napravila svoje, sa svakim slijedećim nastavkom ide sve gore i gore. Fallout NV je bio iznimka jer je originalna ekipa surađivala na njegovoj izradi, iako brojne stvari nisu mogli mijenjat, barem su dijalozi bili ok. Priča mi je bila dobra ako se izuzme sam las vegas i cowboy/police roboti. Pretpostavljam da su trebali treću, "polu-ozbiljnu" stranu za ubacit malo humora, ali ima ga dosta i uokolo, van glavne priče.

 

Bethesda je pokazala da franšizu pretvara u zabavu za mase sa cim city / sims pristupom priči uz sve ostalo. Fallout 76 - nabacivanje nuklearkama jedni po drugima, ono wtf?! Mini-nuke je meni bio previše, da budem iskren, u prethodnim naslovima. Nać pravu nuklearnu bojnu glavu, stavit ju na raketu, drugačije prevest, aktivirat... to je uvijek iziskivalo neke žestoke radnje / manipulacije, te teške "checkove"... Ovo su nekako prikazali ko da će bit normalna stvar nabacivat se sa njukicama...

 

Skeptičan sam prema svemu tome. Fallout 4 sam bio užasnut sa power armorom u najavama, pa je to ispalo najbolje odrađeni dio igre, da sam bio pametan, bio bih užasnut groznim AIem neprijatelja, još gorim mojih suboraca, gradnjom naselja, repetitivnim questovima i sličnim sranjima... Dijalozima, nelogičnostima... da ne nabrajam. Hoću reć, pogrešno sam pretpostavio unaprijed koji djelovi igre su loši, koji dobri, pa eto... ne želim sudit Fallout 76 prije nego ga vidim... ali sam skeptičan.

Gradnja baza, nuklearke, multiplayer.... fuj.

Da su napravili single player sa do 4 playera co-op to bi bilo više nego prihvatljivo... S obzirom na plejku i xbox, taman 4 player split screen, paše i za online multiplayer, ali MMO stil? WTF?!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 76

Nuklearka će ti biti end-game item znaci ono nakon valjda 60 sati ili više i to vas par  imaš je prilike baciti ali osnovna poanta je da je baciš i izučeš legendary item-e tak da ti nikak nije u ineresu je baciti na nekog igraca / igrace jer ce se oni respawnat prvi na toj lokaciji i pokupiti ih, u mp ako ubiješ nekog random dobivaš wanted nad glavom i postaješ vidljiv svima na mapi i kad te skinu dobiju caps reward tak da nema baš trolanja -- ja koliko vidim moguće probleme fino rješavaju

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Fallout 76

Velim, Fallout 4 sam nepravedno sudio unaprijed stvari koje su kasnije ispale najbolji dio igre, a one koje mi nisu bile interesantne, tj. previdio sam ih prije releasea su bile katastrofalno loše...

Teško je ovako pričat, pričekat ću da igra izađe pa onda kako bude.

 

Ipak, u svakom kontekstu, bacit nuklearku bi trebalo znaćit da je područje na koje je bačena nedostupno ikome zbog vrlo visoke radijacije... da ne kažem da se radnja odvija "u zabačenom kraju gdje nije bilo nuklearnih napada" gdje bi to iz temelja izmijenilo krajolik.

Kažem, ne znam kako je to zamišljeno, živi bili pa vidjeli. Nije na steamu, to je zasebna tema, ne zna se još cijena (ili ja ne znam), pretplata eventualna za MP, hoće li biti mikrotransakcija i sve ono što me odbija od takvih igara opčenito.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 76
Nuklearke ce mijenjati krajolik koji pogode, podrucje ce se moc posjetit ali uz high end gear di ce biti posebni lootovi i posebni mutanti. Cijena je kao i svaki triple A naslov.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Fallout 76

 

HYPEEEE!!!

 

NOT!

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Fallout 76

Graficki kao da su odmakli od F4, animacije isto?? Ona nuklearna eksplozija na kraju... stvar koja im je najbitnija da onako lose izgleda, nemam komentare za igru, nisam se ni prije nicemu nadao ali kad sam pogledao nekih desetak gameplayova od razlicitih osoba drago mi je da cu sacuvati 59,99€

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fallout 76

Fallout 7 6FPS

 

Uglavnom,šteta šta su ostali na istom engineu,baš je smećkast. Animacije tipicna bethesda (citaj kriminal).

 

16 godina
online
Fallout 76

Mislim da se više isplati uzeti F4 na nekom popustu i staviti onaj New Vegas mod (ako je izašao) i zapravo na taj način odigrati Vegas sa malo boljom grafikom i napucavanjem.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 76

činjenica je da od New Vegasa nisu apsolutno ništa izbacili kaj je vrijedno naslova igre koji nosi, 4ka je uvreda za mozak a ovaj 76 je u najmanju ruku upitan -- sve skupa žalosno, mislim da bum naskidao modova i opet New Vegas odigrao pa 3ku i tak sam uzeo GOTY oba dok su bili na nekom popustu na Steam-u 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 76
VooDooZg kaže...

činjenica je da od New Vegasa nisu apsolutno ništa izbacili kaj je vrijedno naslova igre koji nosi, 4ka je uvreda za mozak a ovaj 76 je u najmanju ruku upitan -- sve skupa žalosno, mislim da bum naskidao modova i opet New Vegas odigrao pa 3ku i tak sam uzeo GOTY oba dok su bili na nekom popustu na Steam-u 

 Sto je najbolje, New Vegas nisu oni ni napravili, samo objavili, Zahvali Obsidianu i njihovim bivsim zaposlenicima koji su ujedno i radili na jedinici i dvojci. Cetvorku nisam nikad uspio zavrsiti, nisam m+se mogao uziviti u nju i manjak roleplaya i svega ostalog me odvuklo od igre koliko god modova da instalirao. Ovaj 76 je uvreda za Fallout serijal...

12 godina
offline
Re: Fallout 76

pa ista spika se desila sa TES serijalom...Oblivion bio zadnji dobar (isto ga nije bethesda radila),doso skyrim i ekipa se pomamila za potemkinovim selima (a igra je odvratna ljuštura)

 

 

15 godina
offline
Fallout 76

Pričamo o 76 koji nije izašao još?

 

Ja iskreno, iz onog viđenog po filmićima nemam taj naslov razloga uzet. U stvari ni ne razmišljam puno o njemu.

Probao sam se natjerat završit F4, imam ga sa svim DLCovima, kupljenog po izlasku... i nikad ga nisam dovršio...

 

Nego kakav to mod za F4 postoji NV? Nisam to čuo ni vidio... gdje dođem do toga? Jel to stvarno NV sa cijelom mapom i questovima, da radi u F4?

 

OT: Oblivion sam igrao dok nisam krenuo rješavat drugi rift, skužio da je IDENTIČAN prvome i prestao... Cijela igra je bleh... koliko god sam levelao toliko je levelao i svijet oko mene. Prvi cave je imao gobline neke, kad sam se vratio u glas armoru i sa glas weaponima respawnali su se goblini u nekom mixu glas i dwarven armora. Smatrao sam to retardiranim. Igra je uvijek jednako teška (skoro) u smislu da svijet oko tebe raste sa tobom, ali goblin u naprednom armoru... preko toga je bilo teškjo preći.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Fallout 76

 

Koliko sam skužio još nije dovršen, ali obećava.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 10:17 (Dodinho).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 76
Je, rade momci na Fallout 4: NV modu i za sada vraski dobro izgleda, imali su problema zbog voicova ali sada sve voice actinge sami rade, imas na yt novi video kako izgleda pocetak igre u kuci Doc Mitchella.
15 godina
offline
Fallout 76

Iskreno, vidio sam taj početak, nakon što je kolega to spomenuo ovdje.

Dečki rade preko godinu dana na modu, ako je taj početak sve što imaju ispeglano, neće ovo do 2022. biti gotovo.

 

Šteta, a baš mi se igra NV... u novom formatu :D

 

(Da mi F4 ne skuplja prašinu u steam libraryu :P)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice