Kerbal space program

poruka: 62
|
čitano: 16.657
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kerbal space program

Any landing you can walk away from is a good one :P

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

ne znam jel igra netko ovu igru, ali ako igra moze mi pomoc kako da otvorim solarne panele na satelitu? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
desni klik na panel i deploy
11 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

napokon sam uspio otici dalje od minmusa (konkretno na dunu) sa troclanom posadom

e sad planiram nekako dovest rover gore

vec sam napravio rover no neznam kako ga dignut gore i uspjesno spustit pa moze mala pomoc? {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kerbal space program

Evo moj prvi pokušaj...i jasno uspjeh (iako je bilo par gadnih fejlova pri lansiranju) ;)

 

BF3 nick: mrxa [CROG]
12 godina
protjeran
offline
Kerbal space program

Ako ste zainteresirani za igru evo jedan odličan "guide" za večinu stvari, ovo je prvi video, ima ih 12 mi se ćini.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kerbal space program

Ne znam zasto ova tema nije aktivnija, posto je igra u rangu sa Minecraftom... Genijalna stvar. 

 

Evo jedno uspjesno slijetanje na mjesec i pocetak stvaranja baze na mjesecu.

[IMG]http://i.imgur.com/xTszkYw.png[/IMG]

 

I jednu neuspjesno slijetanje na drugi Kerbinov mjesec. Na putu dolje sam ostao neplanirano bze goriva, pa je RCS morao kociti i nije dobro zavrsilo. Ali ziv je i zastavica je tu :)

[IMG]http://i.imgur.com/gzXAcqU.jpg[/IMG]

 

[IMG]http://i.imgur.com/F2XBO01.jpg[/IMG]

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kerbal space program

Sad se najavljuje i novi patch...

zanima me dal ima još tko dodatne modove sa strane pošto sam ja stavio par i super su korisni a i donesu hrpu dodataka :)

Origin: mrxa
12 godina
offline
Kerbal space program

Ja sam bio stavio dodatke ali mi je onda sve pretrpano. Ovako je dosta, barem meni.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kerbal space program

Ma znam, ima onih koji sadrže 200-300 dijelova pa nikad prelistat...al kad nađeš neki "pametan", to može bit dosta zgodno...

Origin: mrxa
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
SimeKZ kaže...

I jednu neuspjesno slijetanje na drugi Kerbinov mjesec. Na putu dolje sam ostao neplanirano bze goriva, pa je RCS morao kociti i nije dobro zavrsilo. Ali ziv je i zastavica je tu :)

Šta pričaš ti? Pa to je sasvim uspješno slijetanje! ;)

 

Inače, evo jednog mog aviona: 12 putnika + 3 pilota, ima abort sustav u slučaju da nešto pođe po zlu, tako da svi putnci sigurno mogu sletjeti.

 

Ova na mjesecu: To sam malo fulao sa slijetanjem rovera, pa sam ga morao 3.5km voziti do posade.

12 godina
offline
Kerbal space program

Ma dobro je slijetanje, al je bio planiran i put kuci :D Ali od toga ocito nista. 

 

Jos nisam probao sloziti neku misiju kao Apolo da ima jedna posada u orbiti a druga slijece. Jer jos nisam bas na ti sa spajanjem u svemiru :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
SimeKZ kaže...

Jos nisam probao sloziti neku misiju kao Apolo da ima jedna posada u orbiti a druga slijece. Jer jos nisam bas na ti sa spajanjem u svemiru :D

Ideš, to mi jako čudno zvuči, ja sam do sad uvijek u orbiti ostavljao dio broda s gorivom za povratak.

Ček, ti na planet/satelit slijećeš sa cijelom raketom koja bi se trebala vratiti doma? E, to je neefikasno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
Markus Dignus kaže...
SimeKZ kaže...

Jos nisam probao sloziti neku misiju kao Apolo da ima jedna posada u orbiti a druga slijece. Jer jos nisam bas na ti sa spajanjem u svemiru :D

Ideš, to mi jako čudno zvuči, ja sam do sad uvijek u orbiti ostavljao dio broda s gorivom za povratak.

Ček, ti na planet/satelit slijećeš sa cijelom raketom koja bi se trebala vratiti doma? E, to je neefikasno.

Ja sam probao ostaviti u orbiti dio sa gorivom za povratak s ova 2 mjeseca ali kasnije se nisam znao spojit {#} Jos uvijek mi je na duni troje kerbonauta i cekaju da naucim docking pa da ih spasim

 

Probao sam vjezbat u orbiti kerbina i najblize sto dodjem je 250 metara i onda prolete jedan pokraj drugog tako da za sada kada sletim na mjesec cekam da se "poravna" s kerbinom i onda se ispalim pravo na njega i cekam da ushe u orbitu pa aktiviram padobrane i di sleti sleti

 

Inace, probao sam koristiti mechjeb za to takodjer no on ga masno fula a docking ne ide jer ne vidim dock da ga oznacim

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program

Evo dečki crash course:


-Obavezno označiti drugo vozilo kao target.


-Obraćati pažnju na brzinu relativnu na target (može se mijenjati tako da kliknete na brzinomjer iznad navball-a)


-Dok gledate brzinu relativnu na target, također vam se mijenja i pro-grade i retro-grade marker na nav-ball-u (oni zeleni)


-Burn u smjeru trokrakog markera smanjuje brzinu relativnu na target, dok burn u smjeru 4-krakog povećava (i to u smjeru u kojem se već krećete relativno na target)


-Rozi markeri su pravac na kojem leži vaš brod i target (smjer prema i smjer od) [napomena: prvo smanji relativnu brzinu, onda burnaj prema targetu, inače ide zbrajanje vektora i fulate]


-koristiti ili docking controls ili ijklhn tipke za translaciju. Ja koristim docking controls,jer onda mogu i kameru desnom rukom vrtit, a sa space mijenjat između rotacije i translacije

Znači u map view vam se pokaže točka na kojoj ste najmanje udaljeni od targeta; na njemu burnat retrograde relativno na target tako da vam se relativna brzina smanji, onda malo se približiti, pa opet retro kad vidite da ćete fulati, i tako mic po mic.

Oboružajte se strpljenjem i zadnji kilometar bih vam preporučio da za početak kompletno s RCS-om odradite, vrlo je lako s motorom pretjerat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2013 18:16 (Markus Dignus).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
Markus Dignus kaže...

Evo dečki crash course:


-Obavezno označiti drugo vozilo kao target.


-Obraćati pažnju na brzinu relativnu na target (može se mijenjati tako da kliknete na brzinomjer iznad navball-a)


-Dok gledate brzinu relativnu na target, također vam se mijenja i pro-grade i retro-grade marker na nav-ball-u (oni zeleni)


-Burn u smjeru trokrakog markera smanjuje brzinu relativnu na target, dok burn u smjeru 4-krakog povećava (i to u smjeru u kojem se već krećete relativno na target)


-Rozi markeri su pravac na kojem leži vaš brod i target (smjer prema i smjer od) [napomena: prvo smanji relativnu brzinu, onda burnaj prema targetu, inače ide zbrajanje vektora i fulate]


-koristiti ili docking controls ili ijklhn tipke za translaciju. Ja koristim docking controls,jer onda mogu i kameru desnom rukom vrtit, a sa space mijenjat između rotacije i translacije

Znači u map view vam se pokaže točka na kojoj ste najmanje udaljeni od targeta; na njemu burnat retrograde relativno na target tako da vam se relativna brzina smanji, onda malo se približiti, pa opet retro kad vidite da ćete fulati, i tako mic po mic.

Oboružajte se strpljenjem i zadnji kilometar bih vam preporučio da za početak kompletno s RCS-om odradite, vrlo je lako s motorom pretjerat.

ma vecinu toga znam, gledao sam mali milion videa o tome no ispada da sam zesci baksuz

probat cu ponovno kad dodje novi pc jer mi je i ovako fps mali sa cestim freezovima tako da i to dodatno zaje*ava

12 godina
offline
Kerbal space program

Ma nije mi to problem. Nikako da naciljam pravilnu orbitu sa Space Stationom sta sam postavio u Orbitu oko Kerbina.

 

A da. Uvijek sam slijeto na planete sa cijelom raketom i vraco nazad. No dva puta sam sletio i nisam se uopce vraco, sada tamo stoje. Na minimusu mi je lik jer sam malo zezno slijetanje. A drugi je kao neki pocetak baze na mjesecu. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
SimeKZ kaže...

Ma nije mi to problem. Nikako da naciljam pravilnu orbitu sa Space Stationom sta sam postavio u Orbitu oko Kerbina.

 

E za to, burnaj okomito na putanju na kojoj se krećeš da bi izravnao orbitu. Znači, ako želiš se vrtiti oko ekvatora, onda na točki koja siječe ekvator burnaj na sjever ili jug, ovisi da litrebaš podić il spustit

12 godina
offline
Kerbal space program

Ap rokenm tocno na njegovu putanju i onda napravim burn i poravnam. I onda se lovim tri godine. Tako sam mislio i na Dunu otici ali nema sanse. Taman kad stignem planet on ode. Nov sam jos u tome ali dosta igram pa lovim te stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program

Eto i ja sam poceo igrati, jos mi jucer grom router sprzio pa eto cjieli dan mislim i gradim i divim se sam sebi kolko glup mogu biti, al eto trenutno sam u orbiti oko Mun-a, i pokusat cu po pitaj boga koji put sletit dolem uvijek dodem do 4-5 metra i nogice se popiknu, za nevjerovat...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
bbbmarko01 kaže...

Eto i ja sam poceo igrati, jos mi jucer grom router sprzio pa eto cjieli dan mislim i gradim i divim se sam sebi kolko glup mogu biti, al eto trenutno sam u orbiti oko Mun-a, i pokusat cu po pitaj boga koji put sletit dolem uvijek dodem do 4-5 metra i nogice se popiknu, za nevjerovat...

{#} Haha, to je prirodno stanje u KSP-u.

 

Nego, ovo kad slijećeš: Na malo većoj visini, 50-100 metara od površine, ubij horizontalnu brzinu, znači da ti trokraki marker gleda ravno u nebo. Onda možeš mirno se spuštati i paziti samo na vertikalnu brzinu. Obavezno ispravljaj cijelo vrijeme smjer da ti trokraki marker bude točno vrhu nav-balla, tako da budeš siguran da padaš vertikalno. Čim ti jedna noga dotakne tlo, ugasi motor.

Tako bar ja radim i već dulje nisam rasturio lander.

14 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

a evo dva landera na Mun-u,  uglavnom sto vise stvarcica na njima, kerbonauti ako im nestane hrane, bit ce zapamceni ko heroji xD, prvo svladavam opce sic , a tek onda i povratak (makar sumnjam da imam kaj vise na zemlji, uglavnom ide sada jos jedan lander, svi bugovi poopravljeni (slika u prilogu), a onda cu probat si rovera i laganini gradit stanicu

 

EDIT: zaboravih reci da se i ovaj popiknuo i grunulo nesto (uglavnom otplai rcs tank i antena gore) i ja onako na boku, i stiskam landing gear i drzim suprotan smjer dok ne uspijem , i onda skuzim moj VOLJENI engine

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.8.2013 22:00 (bbbmarko01).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kerbal space program

Ma za landing na Mun ti ne treba toliko jaka raketa. Dovoljna je ona obicna sa 50-60 kN thrusta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kerbal space program

je za mene bio od velike pomoći s obzirom da sam pokušavam složiti stanicu, a čovjek ne okoliša nego odmah ide na stvar :)

Jedan dio je gore, sad ide i nastavak pa stavim neku fotku ako sve prođe dobro :D

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88
11 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

prvi veci uspjeh, uspio sam sastaviti prvu svemirsku stanicu

 

spojio sam glavni modul, modul za kerbine i modul s gorivom

 

mechjeb koristim zbog smart a.s.s. kill rot, puno bolje nego samo sas

 

i naravno, modovi s dodatnim dijelovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Kerbal space program

Ima li gdje povoljnije kupiti igricu od 24,99€, koliko je na Steam-u tj. 27 $ u KSP store-u?

Možda uz neki kupon, ako netko ima viška/ne treba mu?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kerbal space program
Čekaj sale. Bio je sad na autumn saleu na Steamu nekih 13€.
Za tolko sam ga ja upiknuo ljetos.
15 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

Napokon sam je kupio. Šteta što nije bio neki popust al nisam moga čekat. Više gledam videa nego što igram samu igru {#}

 

Nadam se da če uskoro bit tema s "challenge" gdje čemo objavljivat naše uspjehe i neuspjehe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kerbal space program

Evo da malo oživim temu.

Leteći motocikl!

Skroz stabilan i u zraku i na tlu (s pomoćnim kotačima, doduše).

Na tlu piči 23 m/s (samo na struju, ide i brže ako se zapali mlazni motor), a u zraku hoće i preko 200 m/s potegnuti, te bez problema leti do onog prvog otoka na kojem je pista.

 

Ako se netko hoće igrati, piknem ga za download.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kerbal space program

Kako mogu držati kurs rakete ravno? Malo po malo držim, ali na kraju ode u 3pm

www.mmo-balkan.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice