Life is Strange

poruka: 11
|
čitano: 3.020
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Life is Strange

Navodno, govore ljudi da je život čudan, i očito je toliko čudan da se napravila igra o tome. 

 

Life is Strange je, da preskočim sve (i spriječim se od pisanja jedne) recenzije, sjajna igra. Priča je dobro napisana (izuzev par dijaloga koji baš i nemaju previše smisla), likovi dobro osmišljeni, i lako se onih "deset minuta samo da isprobam igru" pretvori u "završit ću ovu epizodu, makar mi trebali sati!", i to je dobro. Stvarno, stvarno dobro.

 

Mehanika igre podsjeća na onaj koji smo vidjeli u Telltaleovom Walking Dead serijalu, gdje igračeve akcije ostavljaju posljedice i mijenjaju tok priče. Osobno mi se sviđa takva vrsta gameplaya, te mislim da savršeno paše uz priču Life is Strangea, najviše zato što omogućuje igraču da se uživi u ulogu lika kojim upravlja, te činjenica da je igra epizodna usporava radnju na način koji savršeno pristaje priči, i dopušta upoznavanje i razvijanje različitih likova (a iskreno, da je igra napravljena u jednom cijelom dijelu, radnja bi se sigurno prebrzo razvijala i nedostajalo bi razvoja likova).

 

Glavni lik igre je osamnaestogodišnja Maxine Caulfield, zvana Max, koja tijekom sata fotografije u svojoj školi otkriva da ima zanimljiv i jedinstven dar; Max može "premotati" vrijeme unazad par minuta. Ne želim da ovaj post bude veliki spoiler alert, pa neću previše govoriti o radnji, ali reći ću jedno: Ako još niste, isprobajte ovu igru. Nećete požaliti. Scout's honor.

 

Trenutno su izašle tri epizode od planiranih pet. All aboard the hype train.

 

Jeste li vi isprobali igru? Što zasad mislite o njoj?

Follow me, set me free, trust me and we will escape from the city! :))
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Life is Strange

Je li samo meni ovo bolje od svega što je Telltale napravio u zadnje 3 godine?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Life is Strange
Alex Mercer kaže...

Je li samo meni ovo bolje od svega što je Telltale napravio u zadnje 3 godine?

 Po mojem mišljenju jedino TWD prva sezona (i možda druga) je on par sa LISom. Sve ostalo se ne može mjeriti.

EUNE: Ferritin
10 godina
suspendiran
offline
Life is Strange

Završio sam prve dvije epizode. Znam da će me sad mnogi mrziti, ali meni je igra - jednostavno dosadna.

 

 

Hardverski zahtjevi su razumni i može se vrtjeti čak i na slabijim strojevima (poput moje već prilično stare GTX 460 s 768 rama)

Muzika je savršenstvo. Ne znam kad sam zadnji put tako dobru muziku slušao u nekoj igri.

Grafika je pristojna. Kao da se vraćaš u zlatno doba PS2.

Vraćanje u prošlost dovodi do brojnih "butterfly effecta", i developerima se može jedino skinuti kapa na ostvarenom. Ali nakon početnog "wow!" slijedilo je prihvaćanje te mogućnosti zdravo za gotovo i prestalo mi je biti nešto ludo interesantno.

Priča ... eh ... :-( meni je za sada to kao da gledam "buffy ubojica vampira" ili "beverly hills kids" s brojnim problemima tinejđerica kojima su tek počele cice rasti. Karakteri su više/manje stereotipni i nerealistični, podsjećaju na ljude iz američkih filmova koje nemam živaca gledati (upravo zbog tih razloga)

 

Ono što mi se ipak od karaktera svidjelo jest za sada glavna protagonistica koja stvarno briljira (iako mi ide na neku stvar sa svojom pretjeranim karakteristikama introvera) i ona djevojka koja je vrlo religiozna (također iritira, ali ...).

 

Silno se trudim zavoljeti ovu igru. I nastaviti ću igrati još barem jednu epizodu, ali za sada je ovo totalna melankolija i skroz neinteresantno.

 

 

Just my humble opinion.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Life is Strange

Edit: Nakon što sam završio epizodu 3...

 

WHAT THE FUCK??!!!!!!!!!!!

 

 

Ova igra me uznemirava! Posebice zadnja scena, đizs what the fucking shit?!

 

Ništa, još 2 epizode!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Life is Strange
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 Ništa, još 2 epizode!

 

EUNE: Ferritin
16 godina
offline
Life is Strange

Ne volim avanture, ali ovo je prvoklasna igra. Square Enix FTW!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Life is Strange
Sint1 kaže...

Ne volim avanture, ali ovo je prvoklasna igra. Square Enix FTW!!!

 DONTNOD Entertainment

13 godina
offline
Life is Strange

Ne sijecam se vise kad sam zadnji put igrao ovako KVALITETNU igru.Preporuke svima........

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 10:28 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Life is Strange
lmutak kaže...

Ne sijecam se vise kad sam zadnji put igrao ovako KVALITETNU igru.Preporuke svima........

 Da, stvarno je nešto posebno. Lako moguće da je mnogo ljudi jednostavno "preskočilo" ovu igru jer na prvu izgleda ko neka romantična tinejdžerska sapunica, a ustvari su neki dijelovi te igre toliko mračni i uznemirujući da ju je teško igrati.

 

Ne vjerujem da će se raditi direktan nastavak ovog, ali nešto u sličnom stilu bih definitivno igrao ponovno. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Life is Strange

Odigrao sam Life is strange: Before the storm - svojevrsni prequel originalne igre iz 2015. godine koji prati dogodovštine srednjoškolaca Chloe i Rachel, likova koji se pojavljuju i u originalnoj igri.

 

U potpunosti se slažem s ovim reviewom, igra je fenomenalna i iako sam oko 10 godina stariji od protagonista i muškog spola igra je s lakoćom zaokupila sve moje osjećaje. Kako je najlakše opisati? Brutalno iskrena i demografski precizna stvarnost koju svi živimo, ali ponekad se je bojimo, sramimo i želimo potisnuti.

 

Igra je trenutno na steam winter saleu u deluxe verziji, za nešto manje od 12 € i sastoji se od 3 epizode uz nadolazeću bonus epizodu početkom 2018. godine. Ako je želite upariti sa originalnom igrom i njezinih 5 epizoda morate dodati još 5 € i iskoristiti priliku dok je na 75% popusta.

 

Nisam odigrao originalnu igru, odigrati ću je čim stignem, no zapravo koliko čitam reviewe navodno je bolje prvo odigrati Before the storm prije samog originala. Kako god bilo, igra je odlično prošla i kod kritičara i kod publike i ako ste fan ovakvog žanra nemojte je propustiti.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice