Overwatch (Blizzard studios)

poruka: 3.497
|
čitano: 382.310
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Malo combanja s frendom :)


battlelog: marinacsmrad
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

ima ovdje netko tko bi igrao comp da je oko 3k?  tyga001 #2280 dodajte me da zaigramo koji put D:

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
war3_tft kaže...

 

 Nisam ja nista nadrobio, osnove svakog MMR (tj ELO) sistema su iste, samo ih treba razumjeti, naravno svaka igra ubaci nesto svoje i to su oni dijelovi koji su nerazumljivi.

 

Ovo sto si rekao za lvl 100 stoji, al treba razumjeti zasto je to tako. U MMR sistemu kada igrac tek krene igrati njegov tzv "confidence level" (CL cu ga zvat na dalje) je jako nizak, drugacije receno igra jos ne zna koliko je on dobar ili los, tako da na pocetku svaki igrac ima velike oscilacije u MMR-u. Postoji neki pocetni MMR, spominje se brojka 1700, i kad igrac tek krene igrati on nakon gejma dobiva/gubi dosta MMR bodova cca 150-200, na taj nacin ga igra baca u razlicite skill levele da vidi kako ce se on ponasati, sto vise igara imas tvoj CL je veci i dobiva se sve manje i manje bodova tj igra pocinje polako dobivati sliku koliko je netko dobar sve dok se nakon odredenog broja igara to ne svede na neki minimum sto je cca 10 MMR bodova i u tom trenutku igrac se u biti nade tamo gdje pripada.

 

E sad problem je sto jednom kad se dode do tog levela napredak je spor, zato postoje tzv "soft MMR resetovi" pocetkom svake nove sezone, svakom igracu CL se malo smanji tj pruzi mu se prilika da nesto brze napreduje (ili pada) u MMR-u. Problem je sto se CL ne smanji previse, nego igrac umjesto 10 dobiva 30-40 bodova sto u prevedenom znaci cak i da dobije sve plejsmente ne moze napredovati ne znam koliko, nakon odredenog broja igara CL ponovno dode so svog maksimuma.

 

Zbog ovog zadnjeg sto si napisao zapravo ne razumijes ono sto sam napisao u prvom postu. Rank tj SR je do jedne mjere vezan uz neciji MMR, on bi trebao biti reprezentacija necijeg skila (MMR-a), ali on postaje precizan tek nakon sto se odigra malo veci broj igara. Evo primjer da pojasnim malo to sve skupa:

 

Igrac xy je tek poceo igrati ranked i svojih 10 palcementa je zavrsio rezultatom 7-3, posto je tek poceo igrati ovisno kakvi su bili omjeri MMR-a izmedu timova dobivao/gubio je 150-200 MMR bodova nakon svakog gejma, ako uzmemo neki pocetni MMR od 1700 bodova recimo da je zavrsio na cca 2500 MMR tj nekom ekvivalentnom SR-u (koji je u brojkama veci od MMR-a).  Problem je sto nas xy igrac nije dajmond kalibra tj smjestio se pre visoko i poceo je gubiti vise nego dobivati, dok je s jedne strane gubio dosta MMR-a iz razloga sto mu je CL jos uvijek nizak, s druge strane SR mu nije padao tolikom brzinom iz jednog pametnog razloga kojeg se blizzard dosjetio, naime kad bi SR i MMR bili jednaki igraci ne bi imali osjecaj napredka i penjanja na ladderu nakon sto im CL dostigne maksimum, odigras 100 gejmova sa 55% win rejtom i napredujes cca 100 MMR bodova. Ovako kad su oscilacije SR-a vece ima se neki osjecaj skakanja gore-dolje na ljestvici. Uglavnom nas xy igrac se nasao u dajmondu, a njegov MMR je nakon tih izgubljenig meceva pao na platinum level. U tom trenutku se pojavljuje ovo sto je kolega gore rekao, za lose izgubi vise bodova nego za win, na taj nacin ga igra pokusava sto brze dovesti do lige u kojoj zasluzuje biti tj one koja bi trebala pokazivati njegov realan skill.

 Izmislio si ime za varijablu i time pokušavaš objasniti nekome kako MMR sistem funcionira. Tvoj "confidence level" nije ništa drugo nego broj brojeva u skupu za koji se zatim računa prosjek. Koliko će prosjek varirati ako se skup sastoji od 5 brojeva ili od 500 brojeva netreba nikome pojašnjavati jer je to osnovnoškolska matematika. I naravno ta varijabla nema nikakvog "maksimuma" kojega ti spominješ. Imala bi maksimum kada bi koristili težinski prosjek od npr. 500 ili 1000 mečeva, ali pošto ga ne koriste jer onda prvih 100 lvl-a ne bi bio uteg napretku, skup brojeva kojih se računa prosjek je beskonačan odnosno svi mečevi koje odigraš kompetitivno ulaze u prosjek s jednakom težinom.

 

Nikakvog MMR reseta Overwatch nema, to je i potvrđeno od tate Kaplana. Već sam napisao da su oni NAMJERNO grače stavljali niže od rezultata prethodne sezone, BEZ OBZIRA na placemente, kako bi igrači "imali osjećaj napredovanja". Znači to nema nikakve veze sa MMR resetom, to ima veze s time što su oni algoritmu rekli da igrače smješta 10% niže od stvarnih dobivenih rezultata.

 

I kada sam rekao da rankovi nemaju nikakve povezanosti s MMR-om i tu su samo kao estetika kompetitivnosti to sam tako i mislio i to tako i jest. Rankovi kao varijable koje se koriste u sustavu MMR-a NE POSTOJE. RANKOVI NEMAJU VEZE S RAČUNANJEM MMR-A i POSLJEDIČNO SR-a. Algoritam nije briga da li si ti u platinumu ili goldu ili diamondu niti on to prepoznaje, njega je briga kolika je razlika između MMR-a i SR-a u brojevima. Algoritam nema nikakve magične koeficijente dodijeljenje rankovima pa da se po njima manipulira računanje MMR-a.

 

Najvažniji pivoti za računanje MMR-a su "last season average" (open, close), "last season high" i "last season low" i zato se većina igrača vrti oko tih brojeva. I kada odeš na forum izvuci sve pritužbe igrača, svi imaju isti uzorak. Svi se žale da postoje određene granice (pivoti) oko kojih njihov SR varira. A pošto je SR samo drukčiji broj od MMR-a u određenom omjeru to znači da i MMR ima određene "pivote" oko kojih se vrti.

 

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Nema smisla upustat se u razgovore s tobom kad ne poznajes osnove ELO sistema koji se koristi u svim igrama ovakvog tipa.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

 
Nope nije to u pitanju sto se liga tice,svaku godinu i ligu a igram od sezone 1 svaku sezonu sam bio platina u jednoj sezoni me malo posrecilo i dogurao i do dijamanta ali 99% vremena svake sezone sam plat igrac.

Jedino sto flexam/switcham puno ne znam moze li to imati veze pickam po potrebi rola ili countera vs enemy tima,ali to placmenta i lige nije osim ako vec 5 sezona ne igram u pogresnoj :D

 Nakon 100h (možemo reći 200h da budemo sigurni) MMR ti je već toliko etabliran (zabetoniran) da je značajnije napredovanje u SR-u GOTOVO NEMOGUĆE ako se svaku sezonu odigra dovoljno veliki broj mečeva. NAGLASAK je na ovome dovoljni broj mečeva, jer ako ti odigraš samo 20 mečeva u sezoni i pobjediš ih 15, digneš se za 300 sr-a i onda prestaneš igrati onda te MMR sustav nema dovoljno vremena vratiti tamo gdje pripadaš. Naravno ovo vrijedi samo ako nema nikakvih značajnijih promjena u igri. Ako si se udružio sa smurfom onda će te njegov MMR izvući iz elo hella.

 

Uglavnom, stvar je u tome da nakon što se MMR establira u određenom rangu SR-a teško ga je značajnije pomaknuti. I to je razlog zbog kojeg svi oni Mercy mainovi uspjevaju igrati u GM-u unatoč tome što im je skill za broncu. A i to je nešto potvrđeno od velikog broja igrača koji na različitim računima sezonama igraju u razlikama preko 1000 sr-a. Ako isti igrač igra u silveru i u diamondu i nemože se pomaknuti na niti jednom računu sve ti je jasno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
war3_tft kaže...
Nema smisla upustat se u razgovore s tobom kad ne poznajes osnove ELO sistema koji se koristi u svim igrama ovakvog tipa.

 Pa nisam ja taj koji izmišlja nazive za obični prosjek brojeva.

 

Neznam koliko pratiš Blizzardove forume, ali očito ne baš puno kad nisi pročitao sve one plave postove. Uglavnom, OW koristi prilagođeni MMR sustav preuzet od WOW-a i tata Kaplan je osobno rekao da je ovo što koriste dovoljno različito od njihovh drugih igara da se može reći da je "jedinstven". Ali glavno da ti ovdje spominješ "elo sistem koji se koristi u svim igrama ovog tipa".

 

Please...

12 godina
protjeran
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Pa svaka igra ubaci nesto svoje, al osnova je uvijek ista, zato za pocetak treba znat oanove da bi se dalje pricalo. Sama cinjenica da ne znas sta je "confidence level" je dovoljna za zakljucit o kojem nivou znanja se ovdje radi.
6 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ekipa jel se igra competitive, jeste spremni za Season 7 ?

 

Ako me netko želi dodati da igramo zajedno ili fali igrač neka me slobodno doda.

 

Nickname : iLESKO#21423 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 12:49 (iLesko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Neigra se Overwatch ima 4 miseca. Nema priprema za sezonu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ja zavrsio u masteru nakraju prošle sezone, ove sezone cu probati u GM ali teško..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

novi heroj 

da li je prejak? 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

[COMING SOON] Blizzard World | New Hybrid Map | Overwatch

 

Overwatch Animated Short | “Honor and Glory”

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

[NEW HERO COMING SOON] Moira Origin Story | Overwatch

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Kaže Kaplan jučer na ceremoniji. "Znate kako se slovka ime nogov heroja ? OPAF " 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
iLesko kaže...

Ekipa jel se igra competitive, jeste spremni za Season 7 ?

 

Ako me netko želi dodati da igramo zajedno ili fali igrač neka me slobodno doda.

 

Nickname : iLESKO

  

Daj battletag cijeli

15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Jako zanimljiv video početka OW:

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Komentar na YT: "LET THE CATERPILLAR CONSUME YOU"  

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

The Untold Story of Moira [Overwatch Explained]

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Dupli, može brisanje :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 12:50 (iLesko).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
rockstar7 kaže...
iLesko kaže...

Ekipa jel se igra competitive, jeste spremni za Season 7 ?

 

Ako me netko želi dodati da igramo zajedno ili fali igrač neka me slobodno doda.

 

Nickname : iLESKO

  

Daj battletag cijeli

To je valjda ovo :  iLESKO#21423 

15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Moira - Getting Started with Overwatch's Newest Hero

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

jedan doz dobar pokusaj kerijanja na smurfu, needless to say i dalje smo izgubili :D

 

aka carrycopter
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
kurt kaže...

jedan doz dobar pokusaj kerijanja na smurfu, needless to say i dalje smo izgubili :D

 

Igrao Hanza i 3 puta zaredom headshotao Widowicu. Mi pobjedili, ona govori "guess Ill go back to Hanzo, this wasnt even close" pritom govoreći za Hanzov hitbox. Umro sam od smijeha. 

 

Nego dečki, jubilarni 5 pokušaj ulaska u Diamond i još jedan fail. Pretpostavljam da bi već i statistika trebala biti na mojoj strani jer ako 5 puta dođem do jedne pobjede od diamonda i niti jednom ne uđem onda zbilja postoji opravdana sumnja u nekakvo MM manipuliranje na SR pivotima.

 

5 puta samo jedna pobjeda i ništa i onda se netko pita otkuda se rađa toxicity. Ajde da nekoga vidim da 5 puta dođe do ruba diamonda i ne uspije i da mu onda ne dođe da sljedećih 15 dana svima hebe majku po spisku.

 

Dobro da u zadnje vrijeme igram dosta smireno pa me ti promašaji nisu spustili na manje od 2900, ali takve stvari se nebi smjele događati.

 

Jedino me malo smeta što je sada Mercy must have i onda moram ljude natjeravati da igraju Mercy i onda naravno kada nitko ne odabere Mercy igra je gotova prije izlaska iz spawna jer se međusobno izvrijeđamo i izreportamo i više se uopće ne igra.

 

Osim Mercy, balans heroja je zadovoljavajući. Čak se i Bastion i Doomfist mogu efikasno odigrati uz pravu potporu. Jedino što još uvijek držim je da su i Genji i Pharah overdue za manji nerf - ali Papa Jeff ne misli tako sa svojim postom, nažalost kod njih očito nitko nije skužio da Genji nakon Doomfistovog doslovnog one-shota ima najbržu i najefikasniju one-shot kombinaciju koja je po svim standardima OP, ali valjda je Genji cocksucker zajednica malo prejaka pa ih se ne dira. Što se tiče Pharah u high Platinumu ima dosta hitscan igrača koji je mogu kontrolirati, ali se svejedno prečesto događa da jedna momčad ima dobru Pharu, a druga momčad nema dovoljno dobrog hitscana i onda je to zapravo riješena partija već u startu.

 

Moira izgleda u redu, ali nažalost mislim da neće biti heroj na koji Mercy igrači mogu flexati i mjenjati, no vidjeti ćemo.

 

7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Pozz ekipa,

 

Overwatch LAN će se održati na Infogameru 23.11 (četvrtak) gdje će igrati 8 ekipa, a nagradni fond će biti u vrijednosti 3000€. Da bi zaslužili mjesto na LAN-u, morate proći kvalifikacije koje će se održati ovaj petak 17.11 u 16h. Više informacija i kako se prijaviti na linku

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Mercyin review time je nerfan  grrrr

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Overwatch Patch in a Minute - Moira / Mercy Nerfed & Ana Buffed - Nov 11, 
2017

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

OW 50% off za Black Friday... vrijedi i za upgrade na GotY edition! Košta 10 eura. Odete na shop (iz bnet app gdje ste ulogirani), izaberete GotY ediciju (30 eur) i stisnete next, pa baci neku poruku "you already own part of the product and are eligible for reduced price" i onda ti da da kupis za 10 eur.

 

Dobijes origins skinove, 10 loot boxova, i stvari za sve ostale Blizz igre.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Cijena je fantastična

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Jel itko ikad naručivao sa Blizzard Gear Store-a? Baš bi si priuštio jednu majicu, ali dosta je skupo kupovati tamo jer te oderu još 10$ za shipping. Je li inače bilo kakvih popusta za Black Friday i slične blagdane?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

i onda te jos odere carina i porezna, jer nije roba iz EU, vec dolazi iz USA, pa budi spreman da ces na cijenu dat jos barem pola u konacnici, cura htjela naruci dvije staklene flase za vodu 30$ + postarina, cca 42-44$ ako se ne varam, kad je doslo u hrv zvali ju iz spediterske, da mora platit jos 200 i nesto kuna pristojbi, carinu ovo ono, na kraju rekla hval dovidjenja vratite robu, i napravila refund na blizz gearu, dakle, oderanac malo zesci 

steam id: Tormento_Cro ; Origin ID: Tormento_Cro ; BattleTag: Tormento#2662
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice