Thief

poruka: 226
|
čitano: 34.035
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Thief

jel tko isprobao true audio i matle ? kak se enejbla taj true audio {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 22:37 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Thief
4mal kaže...

jel tko isprobao true audio i matle ? kak se enejbla taj true audio {#}

Za sada ti je dostupan samo jedan fičer TrueAudioa, nekakav reverb nešto jer Thief nije u potpunosti TrueAudio naslov već samo djelomično.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Thief

ma ok to al di se to namjesti kako znam da mi je taj feature enejblan jel se pokaze neka plocica kao cfx i di se namjesti to isto u igri driverima od gpu-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Thief

Imate na G2A Thief Bank Heist dlc za 0.49€ trenutno na akciji (još otprilike 6 sati):

https://www.g2a.com/r/191x7

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Thief

Thief mi je bio najočekivanija igra 2014.-te, a kako i ne bi bio kad je to jedina vrhunska stealth igra najavljena za ovu godinu a osim toga to je Thief - dugoočekivani nastavak legende ovog žanra, i sad kad se sjetim Deadly Shadowsa lijepo mi oko srca. Imao sam velika očekivanja, nakon onih zadnjih video prohoda i trailera sam čak mislio da će biti bolja i od Dishonoreda. Iako Thief, nažalost, nije opravdao sav taj hype ipak za razliku od većine nisam razočaran i ni na kraj pameti mi ne pada da je pljujem a niti upoređujem sa kultnim prethodnicima. Tačno je da su prethodnici svojevremeno ostavili neizbrisiv trag i da novi Thief nije ni blizu toga ali posmatrajući ga kao svoju cjelinu, bez teškog bremena koje njegovo ime nosi, možemo reći da je Thief odlična igra. Pogotovo ako ste fan stealtha (ili stealth fanatik kao ja) onda je ovo obavezna lektira. Neće ove godine definitivno izaći ništa kvalitetnije iz ovog žanra.

 

Obično opisi igre započinju sa kojom rečenicom o priči ali ja bih najviše volio da ništa ne kažem o tome. Priča je definitivno najlošiji segment igre. I sam koncept priče je čisti klišej (glavni junak dolazi u grad koji je na ivici građanskog rata između dvije podjedanko sive strane, on ubrzo dobija amneziju...), ali to nije problem ako se priča kvalitetno ispriča međutim, u Thiefu je priča toliko štura čak bih rekao i nepovezana kao da je i nema. Isto kao što pucačine koje ciljaju samo na mrežno napucavanje ubace SP kampanju samo "reda radi", tako imam osjećaj kao da su developeri ubacili priču u Thief samo zato da osjećamo neku dodatnu svrhu šuljanju i krađi. Slična je situacija sa likovima. Jedino je Garrett vrhunski okarakterizovan, lopov sa etičkim kodeksom kojem je cilj obaviti svoj "posao" uz što manje kolateralne štete, a često smo se mogli nasmijati uz neki njego sarkastični komentar. Obzirom da sam samo igrao Thief 3 tako da mi prethodni glumac nije dovoljno "prirastao srcu" (kao što je npr. Ironsdie iz prethodnih SC-ova) i ja nisam od onih koji su žalili za promjenom glumca koji je pozajmio glas, ovaj novi je više nego dobro to odradio i čak smatram da je promjena glumca bila odličan potez jer ovom mlađem Garrettu definitivno bolje stoji novi glas. Osim toga ovo je remake i logično je da sve promijene. Svim ostalim likovima se pružilo veoma malo pažnje, svi su bezlični i nezanimljivi. Na osnovu trailera sam mislio sam da će Thief-Taker General ili Kraljica prosjaka biti interesantni likovi međutim oni su totalno nevažni, pogotovo potonja. Malo se pojave, bace 2-3 "dubokoumne" rečenice i to je sve od njih.

 

Srećom, ostali segmenti su na visokoj razini. Vrhunski stealth gameplay koji ti omogućava da kompletnu igru pređeš bez ijednog killa (kao što sam i ja uradio), čak ne moraš nikoga ni onesvijestiti (na prste ruke bi se mogli izbrojati oni koje sam "uspavao" i to samo radi pristupa dodatnom lootu). Iako Thief ne pruža toliko gameplay mogućnosti kao npr. SC:B ili Dishonored ali uvijek imate nekoliko pristupa da situaciju riješite na svoj način tako da nisam nezadovoljan. Zamjerku imam na to što se strijela-uže može koristiti samo na to predefinisanim lokacijama, slično važi i za platforming. Iako su developeri pokrili većinu opcija ali mi smeta što kada vidim mjesto za zabit strijelu-uže odmah znam da je tu i trebam zabit jer nije bez razloga tu, i odmah dobijem onaj odvratni osjećaj da developeri upravljaju sa mnom i načinom na koji igram. AI protivnika je prosjek za današnje igre, niti su pametni niti su pretjerano glupi. Obzirom da sam ja igrao sa restrikcijom detected=failed pa nisam imao priliku da ispitam kako reaguju kada vas traže niti sam imao priliku da se borim sa njima a čuo sam da su to veoma loše odradili. Par puta su me veoma prijatno iznenadili npr. ja se nalazim u prostoriji, naravno odmah sam ugasio svijeću i analiziram jednog čuvara koji se nalazi u toj prostoriji kako ga zaobić i izaći na vrata kada odjednom "detected", ja "WTF šta je ovo pa niko me nije vidio", kad ono vidio me čuvar koji se nalazio na terasi i to kroz prozor iako sam bio u mraku. Bio sam baš oduševljen tom sitnicom. Nevezano jeste li u mrklom mraku ako neprijatelj dođe na 2m od vas vi ste primjećeni, a također neprijatelji nisu ograničeni samo na horizontalnu vidljivost nego vas mogu vidjet i ako se nalazite na iznad njih (za razliku od SC:B gdje vas nisu vidjeli ako prolaze ispod vas čak ni u po' bijela dana). Ima tu još lijepih AI sitnica koje su mi se svidjele npr. ja se nalazim na uzvisini i "skeniram" područje, dolje na zemlji prolazi čuvar sa bakljom i u trenutku kada se nalazio ispod mene svjetlost baklje obasja i mene gore i odmah me primjetiše tamo udaljeni čuvari, u većini drugih igara bi u toj situaciji prošao neopažen. Također ako je grmljavina tad je bilo zanimljivo jer svakih 10-ak sekundi grmljavnima obasja sve i vi možete biti primjećeni. Ja ne razumijem kako nego može reći da Thief ima veoma loš AI, pa možda nisu previše pametni ali ja kao dugogodišnji stealth igrač odgovorno tvrdim da je AI Thiefa jedan od boljih koje sam ja vidio u ovom tipu igara, eh sad ako ste vi igrali akcijskim pristupom onda ste možda uočili neke veće nedostatke koje "ghost" igrač nije mogao primjetiti. Također vrijedi pohvaliti bogata gameplay podešavanja koja možete birati prije početka igre, tako da i okorjeli stealthaši mogu uživati. Ipak mislio sam da ću pronaći malo više izazova, čak i na najvećoj težini i uz brojne restrikcije koje sam sebi naštimao ipak sam se lagano "prošetao" (ili bolje rečeno "prošunjao") kroz igru. Dizajn svijeta je za svaku pohvalu, nije to više čisti medieval setting nego je sada cyberpunk viktorijanski setting sličan onom u Dishonoredu. Prekrasan i mističan svijet uveliko doprinose sjajnoj atmosferičnosti. Šuljanje po mračnim uličicama, dvorcima gradske elite ili mističnim podzemnim lokacijama je nevjerovatan doživljaj, a šta tek reću za jednu horror misiju u ludnici kakva je tek tu atmosfera vladala. Osim toga igra vrvi brojnim skrivenim lokacijama i istraživanje je veoma zabavno. Mislim da se po tome ja razlikujem od ostalih gamera koji samo gledaju na osnovne stvari koje čine igru (gameplay i priča) i ne uživaju u ovim sitnim zadovoljstvima koje jedna ovakva igra pruža. Inače, grad je podijeljen u zone koje su međusobno povezane najčešće prozorima. To je jedan od nedostataka igre, razumijem ja da Unreal pokretač ne omogućava open-world ali su mogli to malo logičnije povezat npr. kapijama ili mostovima i sl. Grad je pun kuća koje očekuju vašu posjetu (vjerovatno su ih zato gazde ostavile prazne i to sa upaljenim svijećama, jbt mogli su u ponekoj kući ostaviti nekog ukućana tako da i "čišćenje" običnih kuća posjeduje neku mrvu izazova), kao i brojnim sporednih misija koje možete proizvoljno rješavati. Iako je grad dosta detaljno modeliran ali je prazan sa vrlo malo NPC-ova, pogotovo onih koji su neutralni prema vašem prisustvu. Razumijem ja da je "policijski sat" na snazi i da kuga hara ali ipak smo smo barem prolazeći kraj kuća mogli čuti neke zvukove života unutra, ponekad ali rijetko smo mogli čuti neku prepirku između muža i žene ali moglo se poraditi na ovome. Pored lijepog dizajna vaše oči će uživati i u prekrasnoj grafici koje je izvukla maksimum iz Unreal pokretača, nije to još uvijek next-gen (kako su najavljivali) ali je prekrasna. Muzička podloga je fino pogođena i dodatno doprinosi atmosferi.

 

Deset godina smo čekali na novog Thiefa i svi smo imali ogromna očekivanja koja nažalost nisu u potpunosti ispunjena. Ali ne bi trebali biti razočarani, dobili smo jednu odličnu stealth igru koja će fanovima ovog žanra donijeti mnogo ugodnih sati.

85

i didn't ASK fOr this
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Thief

napokon sam preso theif ! kraj me razocarao i dosta je zamrsen inace sto se tice gamplaya AI kod neprijatelja je odlican ,prica isto ,optimizacije ok 7.5/10 {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 17:25 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Thief

I ja danas završio. Steam mi bilježi 37 sati u igri.

Priča nije loša i mislio sam da će biti dosadna ali je ok. Igra me pomalo podsjeća na Dishonored (šuljanje, atmosfera, oružja) ali bih joj dao ocjenu manje nego Dishonoredu, 4/5.

Tek sam kod 4. ili 5. chaptera skužio potpuno kako igrati i kako se služiti dodatnim misijama. Malo prekasno. Tad sam krenuo ispunjavati samo sporedne zadatke (sve po redu) pa sam izašao iz glavne priče i bilo je premonotono.

Svakako bih preporučio onima koji će tek krenuti igrati da si podjednako rasporede glavne i sporedne misije (kome treba crtati kao meni, sporedne misije treba pronaći na karti pod različitim ikonama, npr. ptice). Tako se otkrivaju skrivena mjesta i skuplja novac koji se može iskoristiti za kupnju oružja, raznovrsne strelice te razna poboljšanja koja pomažu da se igra lakše prolazi (ikona luk i strijela na karti).

Sve misije sam završavao kao Predator. Zabavnije mi je bilo nego da se samo šuljam i izbjegavam kontakte sa neprijateljima. Stealth sam koristio kad je bilo neophodno.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Thief

zavrsio nakon 5 mjeseci igru,igrao kad bih uhvatio slobodnog vremena,igra je ok,neke upute za  zagonetke nemaju smisla kao i ona kad treba otvoriti veliki sef,sve u svemu mogli su dodati jos zagonetki,al ja zadovoljan,bilo je dobro iskustvo

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 16:45 (Nitro233).
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Thief

jel zna netko cemu ovi znakovi, rijetki su pa pitam!

znakovi znakovi
i cemu ove ugasene svijece(tak mi barem izgledaju) po cijelom gradu, a nemogu do niti jedne??{#}

ugasene svijece ugasene svijece
ak je spoiler moze na pm!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.6.2014 2:10 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Thief

kaj nitko ne igra thief i nezna o ovome{#}?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Thief

jel to ona misija gdje gledas kroz sobe da mozes konbinacije iste spojit u neki maze i time otvorit neka vrata kolko me sjecanje pamti ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Thief
4mal kaže...

jel to ona misija gdje gledas kroz sobe da mozes konbinacije iste spojit u neki maze i time otvorit neka vrata kolko me sjecanje pamti ? 

ma pojma nemam ti znakovi su po cijeloj igri po nekim coskovima, a ove svijece kad upalis fokus, svijetle kao da ih treba pokupiti ali brat bratu jedino da letim se moze do njih...{#}

edit. skuzio sam "znakove" to su zamke iz kojih izlaze strelice! do sad nisam to skuzio jer sam svaku dizejblo:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.6.2014 16:12 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Thief
Stjepanj kaže...
4mal kaže...

jel to ona misija gdje gledas kroz sobe da mozes konbinacije iste spojit u neki maze i time otvorit neka vrata kolko me sjecanje pamti ? 

ma pojma nemam ti znakovi su po cijeloj igri po nekim coskovima, a ove svijece kad upalis fokus, svijetle kao da ih treba pokupiti ali brat bratu jedino da letim se moze do njih...{#}

edit. skuzio sam "znakove" to su zamke iz kojih izlaze strelice! do sad nisam to skuzio jer sam svaku dizejblo:)

Svijece mozes zapalit sa zapaljenom strijelom ,onda lik veli nes,a cemu sluzi nemem pojma....

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
12 godina
protjeran
offline
Thief

haha, probao sam naravno prvo to ali ne sljaka...{#}krivi krek:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Thief

s obzirom da je mapa ocajna nisam se ni trudio nesto previse odraditi te stvari. svaku svijecu koju sam vidio sam upalio, a sta one znace nemam pojma. ali ima tu jos masu tih secret stvari ali kazem, mapa je ocajna pa nobody cares effect.

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
protjeran
offline
Re: Thief
Obi Wan kaže...

s obzirom da je mapa ocajna nisam se ni trudio nesto previse odraditi te stvari. svaku svijecu koju sam vidio sam upalio, a sta one znace nemam pojma. ali ima tu jos masu tih secret stvari ali kazem, mapa je ocajna pa nobody cares effect.

evo proguglo sam, ima ih cak 35 i nedonose nista specijalno osim zadnjeg fokus pointa! tako da ne vrijedi truda! no tko zeli imaju guideovi na netu gdje se nalazi svih 35!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice