Laser kolor printer za printanje fotografija

poruka: 6
|
čitano: 4.487
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Laser kolor printer za printanje fotografija

Imam canon tintni printer koji muze tintu ko lud a tinta nije jeftina i samo bacam lovu na nju. Sad bih htio uzet jedan laser kolor printer koji ima fini ispis fotografija. Ima li tko kakvu preporuku? Sve što sam našao na internetu je šturo ili zastarjelo. Kad spomenem printanje fotografija svi upučuju na inkjet printere koji drže primat na tom području. Ali ja na njega više ne želim bacatu (doslovno) novac. Zadržat ću ga jer ima ispis na cd što mi treba...osim ako ima neki laser printer koji i to radi.

 

Eto. 

Ako tko zna za kakav dobar laser kolor printer.... bio bih zahvalan na preporuci...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Laser kolor printer za printanje fotografija

Inače zamjenske tinte su 6kuna (šest kuna) za ink jet tak da ne znam gdje to bacas lovu na tintu i zašto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laser kolor printer za printanje fotografija

Laserski printer koristi pigmentirani toner

 

Photo inkjet printer koristi dye tintu

Isto tako postoje i inkjet printeri koji koriste pignentiranu tintu.

 

Fotografije možeš raditi i sa previm i sa drugim i sa trećim. Aki jedino onaj drugi je idealan za fotografije.

 

Zašto?

 

Recimo uzmeš onaj treći printer i otisneš neku fotografiju na papiru. Ne smiješ koristiti foto papir je pigment iz pimentirane tinte ostaje na površini  i vidi se iz kosog kao oblaci. I skida se zbog toga.

 

Druga stvar. Ukoliko staviš isti papir sa otiskom i propustiš ga kroz onaj treći printer sa pigmentiranom tintom, uz isti otisak. Novi otisnut otisak će biti jednak prvim otisku

Zašto?

Zato jer pigmentirana tinta radi sa Spot CYMBk bojama.  Odnosno ukoliko imaš neki crni otisak i dva puta propustiš isti otisak kroz printer crni otisak ukoliko je crna tinta optimalana, ništa neće biti crniji uz dva ili tri prolaza. Isto vrijedi za sve ostale boje.

 

Dok kod Photo printera sa dye tintom ukoliko napraviš istu probu dva puta dobit ćeš 100% izražajnije boje. Odnosno intenzitet boje se slaže jedna sloj preko drugog. I na tak način možeš dobiti cijelu paletu tonova koji je nezamisliv sa onom trećom varijantom.

 

Ukoliko vam je ovo bilo jasno onda vam može biti jasno zašto Kolor Laseri isto tako nisu idealni za kvalitetne forografije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 17:18 (InkJet Artist).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laser kolor printer za printanje fotografija

Zamjenske tinte sam koristio na prijašnjem printeru i skroz se začepio pa sam ga morao baciti jer je glava bila skuplja nego novi pronter (gotovo). Na ovom novom a i na starom isto tako svaki put kad ga upalim on malo potegne tinte da membrane pročisti. I boje je sve manje iako ne printam uopće puno... Boje su odvojene, ima ih 5 i koštaju sve zajedno oko 600 kn. I sad si zamisli kak pošizim kad vidim da mi je kom pokazao da nakon dva printanja od par listova boja se svede na pola a ubrzo i skroz. Eto zato kažem da bacam lovu. A da ne govorim kako je ovaj printer mušićav. To mi samo dolijeva ulje na vatru...

10 godina
offline
Laser kolor printer za printanje fotografija

Ako može točan model Canon printera.

 

Imao sam, tj. ostao je mojima, iP4200, u kojem sam koristio zamjenske tinte preko 4 godine i nikad problema, ali zbog nekorištenja (majka zaboravila na njega) nakon 4 mjeseca glava nije puštala jednu boju. Nova original glava dođe oko 250-300kn i definitivno je isplativo jer je printer nepoderiv. Planiram uzeti glavu i nastaviti ga dalje koristit, nikad nisam htio niti želim uzeti laserski za ispis fotografija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laser kolor printer za printanje fotografija

Probaj potražiti na E bay dali se još uvijke može nabaviti  neki ispravan OKI c 5xx0

 

Definitivno njaisplativljiji kolor laser

 

Kasnije imaš za njega na njuškalu kolor toner za naljevanje u prahu 1 gr == 1 kn

Plug & Play stvar

 

Sve drugo je teška pušiona

 

Novi toneri dolaze sa 35 gr tonera. Svi toneri se troše podjednako jer je to tako proizvođaču u interesu

A cijeli set sa cca 160 gr tonera te dođe cac 1000 kn

A jeftiniji zamjenski više prljaju i cure po papiru nego li što printaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice