Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

poruka: 13
|
čitano: 4.200
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

Dovoljno me nervira to što je ž iznad entera i što je enter u samo jednome redu, na što sam se napokon i naviknuo; ali budući da lijevi shift zauzima 2 tipke, od kojih je jedna za < i >, nema nigdje na tipkovnici gdje mogu odabrati ta 2 znaka sa shiftom i sl. Jedino mi uspijeva s alt gr i . te , , no naravno alt gr tipka uopće nije ni funkcionalna u većini igra tako da trenutno na MMORPGu ne mogu napisati ni prokleto <3

 

Zna li bilo tko način na koji se mogu koristiti hrvatska slova na američkom layoutu bez da mi fale načini za upisati određene znakove? Jer, kako se čini, ameri imaju tipku manje na svojim tipkovnicama.

 

Napomena: tipkovnica je kupljena u Hrvatskoj (naručena); očito im je jeftinije naručivat američke modele.

 

Unaprijed hvala

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

ako se ne varam, ta ti je tipka samo premjestena odmah iznad entera, skroz desno.

prije sam je koristio no sada je vise nemam tako da se ne sjecam tocno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

Odabereš u Windowsu HR layout i to je to. Ako trebaš staviti strelicu jedino što možeš napraviti je ALT(GR) + , odnosno .

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 7:05 (Deawood).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v
Deawood kaže...

Odabereš u Windowsu HR layout i to je to. Ako trebaš staviti strelicu jedino što možeš napraviti je ALT(GR) + , odnosno .

stijelicu, tj. znakove vece i manje za koje je pitao, moze staviti i s tipkom koja na hrvatskom layout-u stoji pored ljevog shifta, tj. s tipkom koja je na americkom layout-u skroz desno iznad entera.

 

ne razumijem cemu thumb downovi a ni ne odgovorite mu na pitanje koje trazi,  covjek je lijepo pitao.

9 godina
neaktivan
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

Ta tipka iznad entera je ž, a korištenjem alt gr već mogu napisati te znakove, no mnoga mjesta ne podržavaju korištenje alt gr tipke pa mi je time znatno otežano pisanje ta 2 znaka (čitaj: onemogućeno)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v

izgleda da americki layout stvarno ima jednu tipku manje, a do malo prije bih se dao kladit da su samo razmjestene ://

 

15 godina
online
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v

-upali On-ScrKey.. dalje će ti biti jasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v

On-screen keyboard je u hrvatskom layoutu, ne znam zašto bi mi to išta pomoglo. Ne mogu alt-tabbat van fullscreen igre da bih otvorio on-screen keyboard da bih upisao jedan znak.

15 godina
online
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v

-tek sad spominješ igru u fullsrc. tad ne pomaže jer je layout interno u igri US, ali svejdno, možeš vidjeti raspored znakova, ako znak postoji/tipka i kombinaciju kako ga dobiti.

-drugi način, držanje ATL i unos broja (mora biti s numeričkog dijela tipkovnice) koda za znak, npr ALT + 064.. za to ti pomaže character map, svi kodovi su tamo.

-možda i treći način, probaj, prije ulaska u igru kopiraj potreban znak, pastanje bi moglo raditi. CTRL+V ili Shift+INS, ali igre obično bindaju nešto i onemoguće te kombinacije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

ako mu se layout automatski prebaci na engleski onda sa "shift + ," i "shift + ." moze staviti te znakove

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

Ne prebacuje mi se u US, ali onemogucava koristenje alt gr. Jedino sto radi je ctrl + v van igre, no nadao sam se da ima neka druga opcija koju sam previdio. Zakljucak je da zadnji put kupujem US tipkovnicu.

Edit: alt i numpad kombinacije takodjer ne rade

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 2:28 (Simplici7y).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Logitech 105 američki layout - znakovi manje/veće?

Skroz besmisleno, što je to za igru? Meni u WoWu i BFu normalno radi ALT GR +, . odnosno <>

I probaj CTRL + ALT, što je zapravo ALT GR. 

I nije im ništa jeftinije naručiti sa US layoutom nego neke tipkovnice, npr. 99% mehaničkih (uključujući moju) dolaze samo sa US layoutom. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech 105 američki layout - znakovi manje/v

Rift...ne radi ni ctrl+alt :(

Za G105 znam da postoje EU verzije tako da mi je cudno sto sam dobio US layout, a kupio sam u Hrv.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice