Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.778
|
čitano: 788.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
frenchkey kaže...

Ako može i meni jedna preporuka za novi printer. Naime već desetak godina koristim Canon printere i sviđaju mi se zbog jeftinih zamjenskih tinti i tihog rada. Ono što mi se ne sviđa i što mi je konačno dojadilo je da, po meni, savršeno dobar printer počne izbacivati greške, tipa punog tanka otpadne tinte (kojeg sam savšeno očistio skupa sa onim ''plahtama'' filca ispod).

Najnovija je s trenutnm printerom Pixma iP4700, a to je famozna B200. Probao sam sve moguće i nemoguće trikove s YT, ali na kraju ništa ne pomaže. Dok je radio radio je odlično, ali više mi ga puna kapa i njihovih predprogramiranih grešaka.

Dakle tražim nešto u tom rangu, ne mora imati ispis na CD-ove, scaner i da i ne, jer ga imam odvojenog, naravno Canon, lide 30 (za kog više ne postoje driveri za win 10, pa kemijam s Vuescanom).

 

Sviđa mi se Epson XP-235. Kakva je njegova situacija s zamjenskim tintama, punjenjemi podnošenjem istih? Koju vrstu zamjenskih tinti preporučate, itd.

Sviđa mi se i ideja o nekom HP-u jer sa svakom tintom ide i nova glava, ali ne sviđa mi se skupoća tih tinti

Sviđaju mi se CSS printeri od Epsona, ali su mi malo preskupi

Eto, razmišljanja su tu, neke smjernice bi volio dobiti

 ja sam također koristio Canona ... desetak godina .. i uvijek je na kraju stradao od zacepljene glave (tinte sam redovito punio u renomiranoj firmi) ili od B200 koda (zadnji slulčaj Canon Pixma MG5550)...

 

ovaj put sam se odlucio na Epson CSS printer, L386 ... (3 godine garancije, 30000 otisaka, bočica tinte košta 50 kuna x4, to je 200 kn originala)

 i za sada (par mjeseci printanja svega i svacega) nisam pozalio

 

printer je brz kod printanja (puno brže printa prvu stranicu u usporedbi sa Canonom) a tinta ne mrda :)

 

kvaliteta (kucni korisnik) mi je također OK....

 

 

znam da ima jeftinijih kombinacija na njuskalu ali me nije briga ... kupio sam printer u ducanu ... sa garancijom ... boje su jeftine i količinski ogromne u usporedbi s onim što sam koristio prije

 

 

Također .. zvao sam i službeni servis i oni su potvrdili za mijenjaju glavu ako se zaštopa u garantnom roku (unutar 3 godine ili 30000 otisaka)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molio bih preporuku za laserski printer za stampanje nekih 250 listova mijesecno. Nista posebno,  da ima sto jeftini zamjenski toner,

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Dobar dan,

 

molio bih preporuku za kucni printer/skener. Koristiti ce se za osobne svrhe, ništa profesionalno, printanje skripti i dokumenata, kvaliteta slika nije toliko bitna.

Cijena do 1000 kn MAX uz to da patrone/boje budu sto jeftine, iako nije velik broj mjesecnog printanja.

 

naišao sam po temi par "favorita", uzeo bih orginal u trgovini.

  1. CANON Pixma MG3650 
  2. EPSON Expression premium XP-530 
  3. EPSON BX 600
  4. EPSON SX130

 

 

Ukoliko imate bolji prijedlog, javite..

 

Hvala!

 

0 CANON Pixma MG3650
2 EPSON Expression premium XP-53
0 EPSON BX 600
0 EPSON SX130
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, zanimaju me mišljenja za jedan multifunkcionalni (skener,kopirni,pisac) printer CANON TS5050.

Ima li tko kakva iskustva, kakav je printer?

Znači normalno bih ga koristio, ništa prezahtjevno. Jedno normalno korištenje.

 

Rečeno mi je da u njema mogu ići zamjenske boje.

 

Ako netko ima još neku preporuku za multifunkcionalni printer ( 500-600kn), rado poslušam. Samo da mogu ići i zamjenske boje.

Jer trenutno imam od HP-ay, ali mi traži orginal boje samo,a one me dođu ko jedan normalni printer.

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

ali se ovom HPu ne mogu puniti boje?

HP DeskJet Ink Advantage 3635 All-in-One Printer Wireless,print,copy,scan,

 

inace ja koristim Epson L386 (wireless,print,copy,scan)  ... u startu platis malo vise (1200 kn) ali dobijes garanciju 3 godine i zalihe boje za godinu i pol dana.... koristi velike bočice tinte i originali ne koštaju puno (komplet 200 kn, dovoljan za više od godinu dana)

 

 

taj canon je super ... novi jednostavnijij design ... ali na zalost (po osobnom isustvu ...) ne vjerujem da ce trajati vise od godinu i pol dana ako budes petljao sa zamjenskim bojama ... ili ih punio ... jednostavno to je tako ... ili ode glava ili dobijes cuveni B200 error...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke

Bok. Kupio bih multifunkcijski inkjet uređaj - pisač sa nekakvim većim punjenjima iliti cissom i koji ima automatski uvlakač za skeniranje za oko 1000 ili nešto više kuna. Da li mi možete nekakav preporučiti? Lp i unaprijed zahvaljujem... 

Vidio sam da je Epson l386 dobar i sve mi je dobro osim što nema automatskog uvlakača za skeniranje... :/

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

 

bojim se da je 1000 i nesto kuna malo za kombinaciju CISS + ADF

 

Epson L565 ima oboje (ali nema automatski duplex ako ti to treba) i dođe oko 1800 kn

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Potraži an Njuškalu za cca 800 kn

 

Epson BX 300F

+ CISS

Ima

Fax

Skaner

Copy

 

http://www.trustedreviews.com/reviews/epson-stylus-office-bx300f-all-in-one-inkjet-feature-table-page-3

Ne znam dali još ima Epson BX 305F. Ista stvar ali sa wifi jem

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 13:59 (InkJet Artist).
6 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Planiram kupiti laserski printer/skener/faks HP Color LaserJet Pro MFP M377dw-
Zamjenski toneri dodju cca 80kn pa mi se čini kao dobra prilika.
Može li netko dati mišljenje ili podijeliti iskustvo o tom printeru?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kolor laser & Carusel sistem== Čitaj buit in centrifuge

 

Znači kad ti samo jedn zamjenski od 80 kn procuri. možeš biti 100%  suguran da  će ti HP priznati garanciju koju ti je prije toga zaračunao  lijepo naplatio kroz novi printer.

 

Samo toliko

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 13:06 (InkJet Artist).
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke
  • OKI C332dn, laser u boji, auto duplex, mrezna kartica.
  • Sto mislite o ovom uređaju? wi fi modul se kupuje odvojeno.
  • cijena 850 kuna kod nas

http://www.oki.com/eu/printing/products/colour/a4/c300series/c332dn/index.html

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Koji mi laserski u boji onda savjetujete? Da je cijena tonera ok...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
teodorakis kaže...

Koji mi laserski u boji onda savjetujete? Da je cijena tonera ok...

ovi pisaci su povoljnim npr. CS317DN se nadje preko nabave za ispod 700 kuna, ima duplex, ali nema wi fi

https://www.lexmark.com/hr_hr/products/hardware/small-and-medium-business.html

ali za boju ne znam, trebalo bi potrazit npr.

https://www.refill-bar.hr/

ili

https://moj-toner.com/

ima hrpa tih stranica za tonere

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav

Trebao bih neki printer za fotografije (glossy papir) , koliko sam cuo laesrki printeri nisu dobri za to pa sad neznam? Neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Čisto da dobiješ osječaj  koliko možeš  dobiti za svoje novce

 

1. NOVO

Epson L805 == cca 3 - 4000 kn

Ima 6 kanala + CISS +refil tintu 6* 70 ml + 6 * 90 mlaznica

Može printati direktno na CD/DVD

 

2.REFUBRISH

Epson R265 100% ispravan == 1600 kn + PDV

Ima 6 kanala + trajne kazete + 100 ID kartica +refil tintu 6* 100 ml + 6 * 90 mlaznica

Može printati direktno na kreditne kartice CR80

 

Znači sta stvar. Ista mašina Isti broj malaznica. Ista kvaliteta otiska. Ali 50% jeftinije + 30% više refil tinte + 100 printabilnih ID kartica gratis

 

Znači savjet glasi.

 

Obavezno moraš uzeti istu stavar pod 1. I SVI zadovoljni

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Treba mi za kucnu upotrebu i samo neke obiteljske fotografije (znaci nikakve kartice,brosure i slicno).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Kolika je ciljana trajnost fotografija

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Kolika je ciljana trajnost fotografija

 

 Nisam znao da i to moram uzeti u obzir xD. Pa neznam, da traju narednih par godina minimalno. Da je nesto do 2-3 tisuce kuna.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko odšamapaš nešto sa nekim Epsonom L 325(1200 kn) ili sl i staviš u izlog. Ili napraviš nekakav cjenik sa sikom za kafić. Ili napraviš nekakav suvenir. Takva slika na suncu neće izdržati dulje od 3 mjeseca

 

Dok ukoliko uzmeš Epson XP 235 ( 500 kn)  + trajne kazete (150 kn + PDV) + Artist II tintu za refil 4* 50 ml (200 kn + PDV) otisak se neće promjeniti na suncu ni nakon 12  mjeseci

 

Epson XP 235 (Pevec) i Epson L325 su ista mehanika ali drugo pakiranje

 

Dok ukoliko uzmeš Epson SX 125 Refubrish (500 kn)  u paket dobiješ i printer i trajne kazete i 4* 50ml Artist II tinte

 

Nasravno SX 125 il PX 325 nisu ista stvar. Ali osim što je SX125 osjetno sporiji od L325 ili PX 235, sve je to jedna te ista Epson kvaliteta fotografija.  Fotografije nisu ništa kvalitetnije osim ukoliko nije riječ  o 6 boja u sistemu. Samo u tom slučaju ukoliko ne  želiš da ti fotografija ne izblijedi na suncu onda moraš koristiti isključivo Epsonov Photo papir

 

A ukoliko uzmeš neki jeftini zamjenski pa ti nakon par godina otisak izblijedi a ti si obrisao izvorni fail, možeš samo plakati i lupati se sa čekićem po glavi zašto jer  nisi za onih bijednih 5-600 kn uzeo neki bijedni SX 125 + Artist II tintu

 

 

Znači ukoliko si ovo shvatio onda možda shvatiš da za fotorafije uopće nije bitan printer već je bitna tinta sa kojom ćeš štampati fotografije. Ili jer bitan papir koji ima ugrađen UV filter.

 

A to košta papreno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 19:56 (InkJet Artist).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ma riječ je o obiteljskim fotografijama koje će biti u albumima i neće baš biti izlagane suncu niti ikakvom UV zračenju :)

Pogledat ću malo te epson printere da vidim što se da naći. Zahvaljujem na iscrpnom objasnjenju :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Baš tražim nešto ovakvo poput Epson L386. Još da je duplex pa neka je i 200 kn skuplji nije bitno. Ima li štogod takvoga?

 

Ćujem da se kod tih printera sa tintama u bocama hoće zasušiti tinta u diznama ako se ne koristi svaki dan. Da li ovo što je gore napisano da je servis potvrdio zamjenu glave ako se zaštopa unutar 3 god znaći da ta garancija od 3 godine pokriva upravo to štopanje zbog zasušivanja u diznama?

Ako je to tako odoh sutra po njega.

A ako nije...hmmm...s obzirom da će sigurno tu i tamo unutar 1 godine biti po 2-3 dana da neću printati ništa, bojim se da ne bacim pare bzvz.

Pomagaj tko zna.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 0:04 (Đon Vejn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ovo što si upravo rekao traži od trgovca napismeno.  Sa svim imenicama. Ništa u đuture i opisno.

Potpis i žig obavezan.

Ništa iz druge ili treće ruke se kasnije ne priznaje

 

Ili u prijevodu kolika je šansa da ti u tom periodu izgubiš račun ili nekome ustupiš printer. Sve je to statistiki uračunato u tu igru od 3 godine. I dobro zvući.

 

Na primjer upravo u Pevecu kupio jedan fen za skidanje boje. Daju 5 godina garancje. Nema šanse da takava stvar doživi 5 godina. Jednako kao da ti netko da 3 godine garancije na najobičniju žarulju sa žarnom niti. A za 3 mjeseca pojma nećeš imati od silnih računa što te zatrpavaju svaki dan koji je onaj od printera ili žarulje.

 

Sve je to jedna te ista razrađena igra

 

Nego pogledsj si malo kraj ove usporedbe gdje prezenter pokazuje kako jedan i drugi uređaj imaju problema sa uvlaćenjem 200 gr papira

 

 

Dok istovremeno jedan sličan takav uređaja Made  in Croatia može direktno štampati i na printabilne ID kreditne kartice

 

https://scontent.fzag3-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/10661783_961493660543173_5780545336607483336_o.jpg?oh=e16c26925ebf58946dd03e266ba7d3d7&oe=5AD42ECB

 

I zato se masovno koristi za tisak na Pokrivke rižinom 250 gr papiru za torte i kolače-

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 9:05 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Đon Vejn kaže...

Baš tražim nešto ovakvo poput Epson L386. Još da je duplex pa neka je i 200 kn skuplji nije bitno. Ima li štogod takvoga?

 

Ćujem da se kod tih printera sa tintama u bocama hoće zasušiti tinta u diznama ako se ne koristi svaki dan. Da li ovo što je gore napisano da je servis potvrdio zamjenu glave ako se zaštopa unutar 3 god znaći da ta garancija od 3 godine pokriva upravo to štopanje zbog zasušivanja u diznama?

Ako je to tako odoh sutra po njega.

A ako nije...hmmm...s obzirom da će sigurno tu i tamo unutar 1 godine biti po 2-3 dana da neću printati ništa, bojim se da ne bacim pare bzvz.

Pomagaj tko zna.

Hvala!

Ja sam zvao ovlasteni servis i jasno mi je receno da servis pokriva i zastopavanje glave unutar garancijskog roka (3 godine) ili do 30 000 ispisa. E sad, da li ce isto kazati ako donesem zastopani printer to neznam.

Sto se tiče računa i garancije, račun čuvam a garanciju na 3 godine sam produžio na webu, i isprintao potvrdu ...  i neće se zagubiti ni nakon 3 godine.

 

A što se tiče printanja svaki dan ... mislim da je jednom tjedno sasvim dovoljno da se glava ne zasuši ... ja sam si stavio mali podsjetnik na mobitel pa mi iskoči jednom tjedno da isprintam koju stranicu ako taj tjedan nisam printao.

 

L386 sam kupio koncem 9-tog mjeseca, do sada sam isprintao oko 436 stranica  a od toga jedno 100 fotografija ... (kad se odabere nozzle check dobijes i detaljan ispis koliko si čega isprintao) i trenutno nemam nikakvih problema ....

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Printer - preporuke

Trebam MF printer  koji će služiti za povremeno printanje nekog teksta ili dokumenata, a više za printanje obiteljski slika.

Izbor je ogroman  ali mislim da je sve navlakuša dogovorena od strane proizvođača. Jeftini printer skupa tinta, skupi printer jeftinija tinta.

 

Nekako mi se najviše sviđaju:

Canon Pixma MG5750

Canon Pixma Mx495
HP Deskjet ink advantage 3835
Epson XP-245
Epson L3050

Epson L386

 

Zna li netko u čemu je razlika između Epsona L386 i Epsona L3050.

Koja je vaša preporuka od ovih ili možda nekog drugog MF printera?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Razlika između Epsona L386 i Epsona L3050 je u konstrukciji spremnika za tintu.

L3050 je noviji model, koliko vidim malo je kompaktniji i sami spremnici su boje riješeni nego kod L386 (kod njega su samo zakačeni na printer).

 

imas u temi rasprave i računice ... ali genaralno si u pravu: "navlakuša dogovorena od strane proizvođača. Jeftini printer skupa tinta, skupi printer jeftinija tinta".

 

Ako ces printati slike onda ti treba dobar papir + dobra tinta (čitaj originali).

 

Za odličan ispis fotografije bi trebao imati 5 ili čak 6 spremnika za boju ...a koliko vidim od gornjih printera tome udovoljava samo Canon Pixma MG5750 ali njegov set originala košta malo manje od 500 kn ... refil košta oko 200 kn a kvaliteta sigurno nije ista.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...

Ako ces printati slike onda ti treba dobar papir + dobra tinta (čitaj originali).

 

Za odličan ispis fotografije bi trebao imati 5 ili čak 6 spremnika za boju.

 

 

 

 Nije problem uzet neki foto papir, slike ne moraju bit pro kvalitete niti će u izložbu... čisto za okvir u kući.

Vuče me ovaj Epson 3050 zbog velike količine tinte, a original tinta uopće nije skupa,te ima 3 godine garancije, jest da je sam printer skup, ali draže mi je platiti malo više nego davati za boje 300-500kuna.

Za ovaj Pixma MG5750 čak i zamjenske boje su po prilično skupe ako uzmemo u obzir da su zamjenske.

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 14:27 (stručnjak).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

i kod mene je bila ista logika pa sam uzeo L386 :)

platis malo vise na pocetku i nadas se da ce potrajati sa originalnim spremnicima ...

14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...

i kod mene je bila ista logika pa sam uzeo L386 :)

platis malo vise na pocetku i nadas se da ce potrajati sa originalnim spremnicima ...

 Ali i kada nestane boje za 250kn napuniš original boju i opet prosječan korisnik je miran "godinama", naravno uz redovno održavanje. Dok recimo ovi ostali Canon i Hp ili nemaju zamjensku ili je skupa...a opet ako puniš nije ni to baš povoljno jer moraš mijenjati patrone svako nekoliko punjenja. Katastrofa.

Frka85
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Trebao bih preporuku multifunkcionalnog laserskog printera. Da je pouzdan i da boja nije skupa.
Za sam printer bi dao oko 1000kn.

Lp!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Trebao bih preporuku multifunkcionalnog laserskog printera. Da je pouzdan i da boja nije skupa.
Za sam printer bi dao oko 1000kn.

Lp!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice