Problemi s tipkovnicom

poruka: 22
|
čitano: 3.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problemi s tipkovnicom
Naci iman niti tri miseca staru Parthica core gaming keyboard i odjednon tokon igranja igrice prestali raditi odredene tipke, za (S) svacan da je moguce od precestog pritiskanja, ali za (I, zarez )nesvacan jer ih skoro pa i nikad nekoristin pa ako moze nekakva pomoc puno bi znacila.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Afrojack kaže...
Naci iman niti tri miseca staru Parthica core gaming keyboard i odjednon tokon igranja igrice prestali raditi odredene tipke, za (S) svacan da je moguce od precestog pritiskanja, ali za (I, zarez )nesvacan jer ih skoro pa i nikad nekoristin pa ako moze nekakva pomoc puno bi znacila.

 Pa ako je niti tri miseca stara onda valjda ima garanciju pa ju odnesi tamo di si ju i kupija pa nek oni to rješavaju.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Da al stvar je u tome sta tamo di san je kupia ima garanciju ali nju uopce pa i ne priznaju skoro( tako mi je bilo za slusalice drugi il treci dan se pokvarile i nisu je priznali i kupia nakraju nove) al msn probat cu svejedno.
10 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Afrojack kaže...
Da al stvar je u tome sta tamo di san je kupia ima garanciju ali nju uopce pa i ne priznaju skoro( tako mi je bilo za slusalice drugi il treci dan se pokvarile i nisu je priznali i kupia nakraju nove) al msn probat cu svejedno.

 Di si ju kupija ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
U tehnomartek-u
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Problemi s tipkovnicom

Ne kužim to baš "ne priznaju". Koje je objašnjenje bilo? Da si ih sam potrgao ili što? Što je pisalo na garantnom listu - gdje sve možeš predati uređaj na servis? Ako možeš negdje drugdje, onda predaš drugdje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Kao da oni nemogu bit sigurni da ih ja sam nisan razbia.....al eo bia samo kao dosa reklamirat nis samo mi dali novu nit me pitali racun niti pogledali nju ja osta zacuden skroz a razlog je navodno kao da je to jedna od najskupljih tipkovnica koje imaju pa sad sta god bi to njima tribalo znacit
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Afrojack kaže...
Kao da oni nemogu bit sigurni da ih ja sam nisan razbia.....

Svašta. Nije na prodavačima da ocjenjuju je li reklamacija tako nečeg opravdana, nego na servisu, tj. serviseru.

13 godina
offline
Problemi s tipkovnicom

Frend mi ima laptop, uglavnom na tipkovnici većina slova radi, no neki ne.

On kaže da nije ništa po tipkovnici izlio, pa me zanima gdje bi mogla biti problem?

Odnosno dali je problem možda softverske prirode (možda se koji virus zavukao)?

Što bi se moglo uraditi po tom pitanju ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
To se i meni dogodilo na mom laptopu cili srednji red nije radia mozda svako 2-3 miseca jedna put......ja san to rjesia tako da prvo kupia silikonsku tipkovnicu a kasnijebga odnia na popravak i covik u servisu reka da je on to sve rjesia(nie reka kako neznan zasto) i od onda super radilo....tako da ima ta dva izbora il kupit novi laptop😉
7 godina
neaktivan
offline
Problemi s tipkovnicom

Pozdrav,

pitanje koje imam nije problem s tipkovnicom ali ne znam u koju grupu bi to napisao. Koristim windows 10, ali to je bilo i na osmici. Uključena mi je neka opcija da kad označim neki file, sliku bilo šta i kad kliknem na DELETE on mi odmah ubaci u koš za smeće. Bez da me pita hoću li izbrisati ili ne. Pa me zanima gdje to mogu promijeniti?
Hvala

 

Rješeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 8:57 (Frula20).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s tipkovnicom

Bi li bilo previse ocekivati da napises kako si rijesio da za promjenu ti nekom drugom pomognes....

16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom

Problem nema veze s tipkovniciom, nego s Windowsima.

http://www.intowindows.com/how-to-enable-delete-confirmation-dialog-in-windows-8/

9 godina
offline
Problemi s tipkovnicom

pozdrav!

 

Upravo sam kupijo Genesis RX 22 tipkovnicu, sve je uredu osim sta su slova Y i Z kako da se izrazim zamijenili mijesta. Dali je to do Windowsa ili... hvala! LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
veseli007 kaže...

pozdrav!

 

Upravo sam kupijo Genesis RX 22 tipkovnicu, sve je uredu osim sta su slova Y i Z kako da se izrazim zamijenili mijesta. Dali je to do Windowsa ili... hvala! LP

Jezik tipkovnice u Windowsima si valjda slučajno prebacio na engleski. Znači, pogledaj u donji desni kut, pored sata - tu si možeš promijeniti jezik tipkovnice. Možeš ta promijeniti i tako da držiš lijevi alt pa pritisniš Shift. Ima i još jedna tipkovnička kratica, ali sam zaboravio koja.

9 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
mbaksa kaže...
veseli007 kaže...

pozdrav!

 

Upravo sam kupijo Genesis RX 22 tipkovnicu, sve je uredu osim sta su slova Y i Z kako da se izrazim zamijenili mijesta. Dali je to do Windowsa ili... hvala! LP

Jezik tipkovnice u Windowsima si valjda slučajno prebacio na engleski. Znači, pogledaj u donji desni kut, pored sata - tu si možeš promijeniti jezik tipkovnice. Možeš ta promijeniti i tako da držiš lijevi alt pa pritisniš Shift. Ima i još jedna tipkovnička kratica, ali sam zaboravio koja.

 Probao sam ali sa alt+shift ne ragira, a osim Y i Z tipke nemogu da skužim ni ostale nap. za ( @, ; ? ) itd, nema nikakvih drivera. Tako da mogu samo pisati jedva, a u Windowsima 7,64 pro je stavljeno na Hr tipkovnicu tako da :((  svejedno hvala! 

16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
veseli007 kaže...
Probao sam ali sa alt+shift ne ragira, a osim Y i Z tipke nemogu da skužim ni ostale nap. za ( @, ; ? ) itd, nema nikakvih drivera. Tako da mogu samo pisati jedva, a u Windowsima 7,64 pro je stavljeno na Hr tipkovnicu tako da :((  svejedno hvala! 

Zamijenjene Y i Z tipke su u pravilu rezultat (regionalnih) postavki jezika, jer engleski standard je QWERTY, a naš QWERTZ.

 

Možda su ti se oštetile datoteke koje se tiču regionalnih postavki. Probaj deinstalirati hrvatski jezik pa ga onda ponovno dodati i postaviti kao defaultnog.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 17:45 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
mbaksa kaže...
veseli007 kaže...
Probao sam ali sa alt+shift ne ragira, a osim Y i Z tipke nemogu da skužim ni ostale nap. za ( @, ; ? ) itd, nema nikakvih drivera. Tako da mogu samo pisati jedva, a u Windowsima 7,64 pro je stavljeno na Hr tipkovnicu tako da :((  svejedno hvala! 

Zamijenjene Y i Z tipke su u pravilu rezultat (regionalnih) postavki jezika, jer engleski standard je QWERTY, a naš QWERTZ.

 

Možda su ti se oštetile datoteke koje se tiču regionalnih postavki. Probaj deinstalirati hrvatski jezik pa ga onda ponovno dodati i postaviti kao defaultnog.

 

 Probao sam sve navedeno koliko se razumijem, sve je prihvatljivo do nekle, kada sam stavijo na talijanski sa Z+Y bilo je dobro ali sam izgubijo Hr slova!

 Na Eng Američkom ne kužim ništa, na BiH isto kao na HR, problem je šta ne znam pronači kako da upotrije one znakove na brojkama, probam ctrl, alt, ctrl+alt, shift, bo ne ide, a u vezi Y+Z mogu preživijeti tako nam je bilo i na logitech K 400+.

 Probat ću na netu, možda mi se posreči, LP!

 

16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Probaj s drugom tipkovnicom i probaj u nekoj live distribuciji Linuxa.
9 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
mbaksa kaže...
Probaj s drugom tipkovnicom i probaj u nekoj live distribuciji Linuxa.

 Riješijo sam na način da sam stavijo na USA eng, sada nemam č,ć,š,ž, ali nema veze berem je sve na mijestu. Valjda sam prije trebao resetirati Pc i onda promijeniti na USA, sasvum slučajno sam to učinijo, tako da sam se iznenadijo da valja! ;))) Sada je sve OK! Lp ;)) thx!

14 godina
offline
Re: Problemi s tipkovnicom

Da ne otvaram novu temu...

Zbog smanjenog budgeta, uzeo sam "obicnu" MS tipkovnicu (da, da; znam da ne valjaju i da nije trebalo). Mislio sam da ce samo za surfanje biti dobra i da nece biti problema. Medutim, problem nastaje vec nakon tjedna dana koristenja, gdje odmah pri paljenju PC-a pocinje "stiskat" slovo ž. Uvijek bas "Ž" i nije neki velik problem, ali nervira. Jamstvo dakako imam, ali mislim da mi se ne isplati tipkovnicu od 36 kn niti slati, buduci da ona je potpuno funkcionalna nego eto... Iritantno pritisce slovo ž, sve dok ne udem u neku kucicu (ala browser > trazilica) i gdje automatski pocinje stiskat "žžžžžž...." sam ne pritisnem isto slovo, te onda prestanu problemi (do sljedeceg gasenja/paljenja). Nadam se da sam bio jasan :)

 

16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s tipkovnicom
Reklamacija ili trpi. Nemaš to mogućnost sam popraviti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice