Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.663.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Arci5 kaže...

  PLANTRONICS RIG500 ili Hyperx Cloud stinger?

 Stinger, naravno.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

@191x7 da ubacis u prvi post trenutne best buyeve?

 

<50 eura superlux hd668b,superlux hd681

50-100eur hyperx core i onaj drugi hyperx (ne znam kak se zove a ne znam ni koja je razlika izmedju,jel cloud 1 best buy? imaju vise modela)

do ~100eur hyperx cloud 2,beyerdynamic dt770,audio-technica ath-ad serija i audio technica ath-m40x (uz ove replacement padove uzet!)

oko ~200eur philips fidelio x2/sennheiser hdxxx serija,akg k712, audio-technica ath-ad serija

 

a bilo bi dobro Zeosov reddit i youtube kanal ubacit

 

ovo bi dosta smanjilo bloat postova

 

btw danas je buraz dobio audio technica ath-m40x, odlican zvuk jedino zamjerka build qualitiju i padovima, treba pod hitno uzet druge

aka carrycopter
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
kurt kaže...

@191x7 da ubacis u prvi post trenutne best buyeve?

 

<50 eura superlux hd668b,superlux hd681

50-100eur hyperx core i onaj drugi hyperx (ne znam kak se zove a ne znam ni koja je razlika izmedju,jel cloud 1 best buy? imaju vise modela) - hyperx stinger je model kojeg se ne možeš sjetiti

do ~100eur hyperx cloud 2,beyerdynamic dt770,audio-technica ath-ad serija i audio technica ath-m40x (uz ove replacement padove uzet!) 

oko ~200eur philips fidelio x2/sennheiser hdxxx serija,akg k712, audio-technica ath-ad serija

 

a bilo bi dobro Zeosov reddit i youtube kanal ubacit

 

ovo bi dosta smanjilo bloat postova

 

btw danas je buraz dobio audio technica ath-m40x, odlican zvuk jedino zamjerka build qualitiju i padovima, treba pod hitno uzet druge

dobra ideja, i slažem se sa njom

 

boldano za do 200 eura treba bolje specificirati, dali serija 5xx ili serija 6xx, jer je cijenovno dosta razlika ovisno o modelima

5xx serija ide još u 200 eura, 6xx serija jako teško, gotovo nemoguće, čak i polovno, pogotovo ako se kupuje kod nas

 

btw, ako nekoga zanima, eno na njuškalu ima sennheiser 558 dva komada, jedan za 500 kn (bez garancije), jedan za 1000 kn (još 2 mj garancije), oba u zagrebu

meni se čini kao jeftinjak, pogotovo ove za 500 kn, makar nemaju garanciju 

ja sam ih gledao prije kupnje dt770, ali sam odustao od njih pošto mi trebaju zatvorene, što mi je sad nekako žao, jer mislim da bi mi čak prošle i otvorene...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok svima na temi, 

 

suzio sam temu na ovih par slušalica, pa molim savjet znalaca. 

 

Prioriteti su solidan zvuk (očito), podjednako važna udobnost. Bilo bi idealno da je i mic solidan jer ih planiram koristiti za gaming i chat i povremeno glazbu/multimediju.

 

Nešto što će zamijeniti stare, vjerne Sony MDR-P80 koje još uvijek rade :)

3 Roccat Cross (314)
8 Plantronics GameCom 388 (249)
1 Gamdias Eros M1 (299)
0 Plantronics RIG500 (399)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, ima li netko preporuku nekih jeftikaner surround bezicnih sluski?

 

ovo je najjeftinije sto ja mogu iskopati, sto mi je preskupo... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Večina ovih što pita za savjet ne pročita ni zadnje dvije stranice a kamo li da pogleda prvi post.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Gorstak79 kaže...

Pozdrav, ima li netko preporuku nekih jeftikaner surround bezicnih sluski?

 

ovo je najjeftinije sto ja mogu iskopati, sto mi je preskupo... 

 kLIK i skrolaj prema dolje...kaj više skrolaš--veće su peporuke 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ljudi, najbolji bluetooth headset za slušat preko laptopa kad dođem s faksa da mogu legnut na miru do 22 eura?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZGamer kaže...
 kLIK i skrolaj prema dolje...kaj više skrolaš--veće su peporuke 

 

Ja navodno ne znam procitat zadnja dva posta i uvodni, a ni ti ni on ne znate izgleda procitat pitanje kak spada...SURROUND bezicne

https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imam dolje navedene jastućiće za Cloud i trenutno su na njemu Brainwavz HM5 Angled velour.

Koje bi, prema vašem mišljenju ili iskustvu, bilo ponajbolje za koristiti?

5 Brainwavz HM5 angled velour
0 Brainwavz HM5 PU koža
1 HyperX Cloud letherette (koža)
5 HyperX Cloud velour (tkanina)
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Imam dolje navedene jastućiće za Cloud i trenutno su na njemu Brainwavz HM5 Angled velour.

Koje bi, prema vašem mišljenju ili iskustvu, bilo ponajbolje za koristiti?

 dao sam glas za angled velour

 

razlog

nakošeni su, zvučnik ide malo dalje od uha, pa se može dobit bolji privid prostornosti iltiga soundstage

platneni su pa će slušalice bit manje boxy zvuka, iako treba vagnuti dal je zvuk bolji ili ne sa njima, jer će bass pasti i treble bi mogao porasti, ali bi trebali malo poravnati slušalice, em se to dogodi jer su platneni, em jer su nakošeni, tako da ako ti se sviđa takva kombinacija, zašto ne

mogu bit samo udobniji od tvorničkih (kožni ili tkanina) ili od "kožnih" hm5", jer ima više prostora za uho, a i tkanina su

 

to je moje mišljenje,  iako nisam probao angled velour na prijašnjim cloudicama i tvorničke platnene, samo hm5 kožne standard, vjerujem da bi tako moglo biti, jer znam kako je funkcioniralo kad  sam na svoje dt770 stavio kožne nakošene (bolji soundstage, ali više basa jer je bolja izolacija)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Gorstak79 kaže...
ZGamer kaže...
 kLIK i skrolaj prema dolje...kaj više skrolaš--veće su peporuke 

 

Ja navodno ne znam procitat zadnja dva posta i uvodni, a ni ti ni on ne znate izgleda procitat pitanje kak spada...SURROUND bezicne

 Kaj još i muzičku želju oćeš uz slušalice......napiši buđet pa uopće možemo uzet u obzir da budu nove i potpuno ispravne sa tim svim željenim fičerima 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Gorstak79 kaže...

Pozdrav, ima li netko preporuku nekih jeftikaner surround bezicnih sluski?

 

ovo je najjeftinije sto ja mogu iskopati, sto mi je preskupo... 

 

...ove su oko 1000kn - KLIK

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nešto mi nije jasno odkako imam novu ploču, naime jel uredu da mi na postavkama zvučne pod zvučnicima prikazuje postavke detekcije inpedancije headseta a na tabu slušalica ne?

Prilažem slike, ploča je Msi Z370 Gaming pro carbon, headset Platronics Gamecom 380 priključen na prednji izlaz. Jel možda prednji izlaz nema detekciju impedancije? 

 

Na web stranici kažu ovo ali ne mogu skužiti jel se to odnosi na samo određene izlaze!?:

 

https://www.msi.com/Motherboard/Z370-GAMING-PRO-CARBON.html#hero-specification

 

DEDICATED HEADPHONE AMPLIFIER THAT AUTO-DETECTS IMPEDANCE

The built-in dedicated headphone amplifier rewards audiophiles with headphones up to 600Ω impedance by delivering studio-grade sound quality from your gaming PC. Audio Boost 4 automatically detects the optimal impedance for your headphones and adjusts the output for the best sound quality.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZGamer kaže...
Gorstak79 kaže...
ZGamer kaže...
 kLIK i skrolaj prema dolje...kaj više skrolaš--veće su peporuke 

 

Ja navodno ne znam procitat zadnja dva posta i uvodni, a ni ti ni on ne znate izgleda procitat pitanje kak spada...SURROUND bezicne

 Kaj još i muzičku želju oćeš uz slušalice......napiši buđet pa uopće možemo uzet u obzir da budu nove i potpuno ispravne sa tim svim željenim fičerima 

 

djigibao kaže...
Gorstak79 kaže...

Pozdrav, ima li netko preporuku nekih jeftikaner surround bezicnih sluski?

 

ovo je najjeftinije sto ja mogu iskopati, sto mi je preskupo... 

 

...ove su oko 1000kn - KLIK

 

Najjeftinije moguce s kojima bih mogao opciju iz prilozenog screenija ukljucit...

Win 10 Pro Gorstak edition = https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 11:56 (Gorstak79).
8 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

koji je meni smijeh nekad ovaj links . Hyperice 2 su kostale jucer 660 kn a danas su na "popustu"  711 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bik kaže...

Nešto mi nije jasno odkako imam novu ploču, naime jel uredu da mi na postavkama zvučne pod zvučnicima prikazuje postavke detekcije inpedancije headseta a na tabu slušalica ne?

Prilažem slike, ploča je Msi Z370 Gaming pro carbon, headset Platronics Gamecom 380 priključen na prednji izlaz. Jel možda prednji izlaz nema detekciju impedancije? 

 

Na web stranici kažu ovo ali ne mogu skužiti jel se to odnosi na samo određene izlaze!?:

 

https://www.msi.com/Motherboard/Z370-GAMING-PRO-CARBON.html#hero-specification

 

DEDICATED HEADPHONE AMPLIFIER THAT AUTO-DETECTS IMPEDANCE

The built-in dedicated headphone amplifier rewards audiophiles with headphones up to 600Ω impedance by delivering studio-grade sound quality from your gaming PC. Audio Boost 4 automatically detects the optimal impedance for your headphones and adjusts the output for the best sound quality.

 Kod mene ista stvar(ALC 1220)

7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
sseennoonn kaže...

koji je meni smijeh nekad ovaj links . Hyperice 2 su kostale jucer 660 kn a danas su na "popustu"  711 

 nije to popust, to je cijena za webshop

 

ovo sto je prekrizeno je cijena u ducanu

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Gorstak79 kaže...

 

Najjeftinije moguce s kojima bih mogao opciju iz prilozenog screenija ukljucit...

 Netrebaju ti nužno surround/7.1/5.1 slušalice ako hoćeš dolby atmos za sluške isprobat/kupiti...ja imam stereo slušalice i radi bez greške.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 21:32 (ZGamer).
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima.

Imam Audio Technica M50x kao daily driver za gaming/glazbu uparenu s Fiio E10K AMP-om.

Slušalice su bomba za glazbu, bass je brutalan, sve je super, ali za pozicioniranje u igrama su prilično loše.
Prvo sam bio fan zatvorenih slušalica, no kako dalje stvari idu, što više čitam, sve više uviđam da u gamingu otvorene slušalice ipak daju bolju perepciju.

Svi preporučuju, svi pričaju koliko su bolje, a ja iskreno nisam probao niti jedne otvorene.
Vidim da mnogi koriste Beyerdynamic DT990 pa me zanima jesu li te slušalice stvarno way-to-go?

Kad smo kod otvorenog tipa, je li stvarno taj sound leak kod otvorenih sluški toliki da će svi oko mene čuti što se događa meni u ušima?

I jesu li stvarno otvorene slušalice toliko šuplje da sav zvuk izvana ulazi u uho kroz slušalice?

 

 

Ima li išta bolje u tom cjenovnom rangu?
Zapele su mi također i https://www.muziker.hr/beyerdynamic-custom-one-pro-plus-headphones-b-stock-906851 ali one nisu otvorenog tipa.

 

 

Nemojte mi preporučivati 7.1 wannabe surround pizdarije jer tražim kvalitetne, stereo slušalice. Hvala!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
sudy_freak kaže...

Pozdrav svima.

Imam Audio Technica M50x kao daily driver za gaming/glazbu uparenu s Fiio E10K AMP-om.

Slušalice su bomba za glazbu, bass je brutalan, sve je super, ali za pozicioniranje u igrama su prilično loše.
Prvo sam bio fan zatvorenih slušalica, no kako dalje stvari idu, što više čitam, sve više uviđam da u gamingu otvorene slušalice ipak daju bolju perepciju.

Svi preporučuju, svi pričaju koliko su bolje, a ja iskreno nisam probao niti jedne otvorene.
Vidim da mnogi koriste Beyerdynamic DT990 pa me zanima jesu li te slušalice stvarno way-to-go?

Kad smo kod otvorenog tipa, je li stvarno taj sound leak kod otvorenih sluški toliki da će svi oko mene čuti što se događa meni u ušima?

I jesu li stvarno otvorene slušalice toliko šuplje da sav zvuk izvana ulazi u uho kroz slušalice?

 

 

Ima li išta bolje u tom cjenovnom rangu?
Zapele su mi također i https://www.muziker.hr/beyerdynamic-custom-one-pro-plus-headphones-b-stock-906851 ali one nisu otvorenog tipa.

 

 

Nemojte mi preporučivati 7.1 wannabe surround pizdarije jer tražim kvalitetne, stereo slušalice. Hvala!

 dt990 su dosta dobre, ali imaju klasičan beyer zvuk, gdje nekima mogu bit "presvijetle", ako bi se mogao tako izraziti

u tom cijenovnom rangu, ako se kupuje novo, teško da budeš našao nešto bolje

dt880 su navodno bolje, jer su malo više flat za razliku od dt770 i 990, što naravno je bolje za zvuk i detalje, a i otvorene (tj poluotvorene) su, pa i za gaming funkcioniraju odlično, samo je problem što su one skuplje od dt990, barem koliko ja znam

ako te ne smeta polovno, eno imaš na njuškalu 2 x sennheiser 558, jedne za 550 i bez garancije, jedne za 1000 sa još dva mjeseca garancije, te sam ja gledao dok sam kupovao slušalice, izbor je bio na dt770 zatvorene ili sennheiser 558 otvorene

odlične slušalice, otvorene, a ako se napravi foam mod, navodno su dosta blizu 598 modelu

 

što se tiče sound leak-a, vjerujem da će oko tebe ljudi čuti što i ti čuješ, ali naravno ovisno koliko pojačaš

zbog tog nekog straha i sound leak-a, sam i sam kupio zatvorene slušalice, što mi je sad u jednu ruku i žao, jer mislim  da bi mi čak mogle proć i otvorene slušalice...

dt770 imam evo danas točno godinu dana, odlične slušalice i stvarno su mi priralse srcu, pogotovo nakon modanja, ali me kopa to da bi otvorene mogle još bolje raditi, i da bi mi otvorene vjerojatno bile bolje za moje trenutne potrebe

sad što je tu je, možda negdje uleti neka opcija, pa ću moć imati i otvorene i zatvorene jednog dana i kombinirati kako mi paše u datoj situaciji

vidim da i na njuškalu ima i hd650, za 2000 kn sa pojačalom, što mi se čini kao odlučan deal, o njima sanjam, i još k tome mi je sol na ranu to da ih prodaje lik iz čakovca, a u čakovcu radim, a trenutno nisam u moodu da mijenjam slušalice, pogotovo za te novce...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 11:57 (matija656).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

uspio sam ovo iskopat:

 

ducan

review

Win 10 Pro Gorstak edition = https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Može neki savjet za slušalice do 400kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Danas malo razmišljam o kupovini headseta za gameplay zule i voice chat.

Koliko sam shvatio u ovoj temi plantronics 388 nude najbolje iskustvo za budžet do 300 kn.

Dok sam ih tražio na nabavi net naišao sam na ove,MS-ove i Sharkoon.ove.

Napišite mi koje imaju najviši omjer uloženo/dobiveno, ako nije problem.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Što bi bila dostojna zamjena za Platronics 380, do 100eur?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Corsair void!

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
robogo kaže...

Bok svima na temi, 

 

suzio sam temu na ovih par slušalica, pa molim savjet znalaca. 

 

Prioriteti su solidan zvuk (očito), podjednako važna udobnost. Bilo bi idealno da je i mic solidan jer ih planiram koristiti za gaming i chat i povremeno glazbu/multimediju.

 

Nešto što će zamijeniti stare, vjerne Sony MDR-P80 koje još uvijek rade :)

Hvala svima na glasovima, ipak sam još malo rastegnuo budžet i uzeo HyperX Cloud Stinger. 

 

Zvuk iznimno dobar za te novce, pozitivno sam iznenađen.

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav!

 

imam za prodat Plantronics RIG 600, nove, nekorištene, pa ako ima zainteresiranih - pls u inbox.

hvala!

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
metallic kaže...

Corsair void!

 Probao void wireless i nije mi se svidio onaj lamatavi mic, nemoš ga savijat kako želiš, nekako mi slaba izrada

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ekipa, kontam si naručiti Logitech G430, znate li možda gdje ih mogu najjeftinije pronaći?

 

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice