Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.225.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imas fnatic rush koja zadovoljava tvoje uvjete. Iz njihovog webshopa je mozes narucit za 80€ s besplatnom dostavom. Kod nas je 740kn..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 10:21 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lllnuclearlll kaže...
ansha kaže...

A krasne su mehanicke tipkovnice za te pare. Jos obicno dodju sa blue switchem, osobno mi je to nesnosljiva buka a i osjecaj mi je sugav. 

 

Pa tipkovnice su čist pristojne... Osobno imam jednu takvu i sve fino funkcionira.

 

Osjećaj je odličan, a zvuk još više... No to je naravno subjektivno.

Ma fora je zvuk jer imas osjecaj da si na pisacoj masini, al ajde ti koristi tu tipkovnicu dok ukucani spavaju, pogotovo ako nisi sam u sobi...

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
hrka11 kaže...

Mozeli mi netko reci kakva je tipkovnica Razer blackwidow?

 Ovisi koja je. Ima ih više modela i svaki ima više generacija (toliko različitih da čak i irazličite Switcheve koriste).

Recimo do 2013 su bile super jer su koristili Cherry MX switcheve. Nakon toga koristili su Kailh i onda je kvaliteta opala, pa su prošle godine prešli na treču firmu koja je izgleda sasvim solidna...

 Razer blackwidow stealth ultimate 2016,o tom modelu se radi...ps.vec sam je uzeo tako da sad je i kasno ako ima neku manu :D

bf4: [G] hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 8:14 (hrka11).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ansha kaže...

Imas fnatic rush koja zadovoljava tvoje uvjete. Iz njihovog webshopa je mozes narucit za 80€ s besplatnom dostavom. Kod nas je 740kn..

 

 

Bas gledam cijena je odlicna i ova mi se tipkovnica cak i vise svida jer ima jos jednostavniji dizajn, malo me odbija rubber coating da se nebi izlizale tipke s vremenom, ali to je manji problem. Veci problem je sto su rasprodane ove sa brown switchevima pa se sad dvoumim da li ici na red posto su oni glasniji...

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ansha kaže...

Ma fora je zvuk jer imas osjecaj da si na pisacoj masini, al ajde ti koristi tu tipkovnicu dok ukucani spavaju, pogotovo ako nisi sam u sobi...

ništa manje iritantno nego korištenje obične tipkovnice dok netko spava... pa nije to zvuk od 90dB... to je tihi klik, malo glasniji nego lupetanje na membranskoj tipkovnici, još ako imaš oringove čuješ samo taj klik, a nema bottomiranja kao što ga ima na membranskoj.

 

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...
ansha kaže...

Imas fnatic rush koja zadovoljava tvoje uvjete. Iz njihovog webshopa je mozes narucit za 80€ s besplatnom dostavom. Kod nas je 740kn..

 

 

Bas gledam cijena je odlicna i ova mi se tipkovnica cak i vise svida jer ima jos jednostavniji dizajn, malo me odbija rubber coating da se nebi izlizale tipke s vremenom, ali to je manji problem. Veci problem je sto su rasprodane ove sa brown switchevima pa se sad dvoumim da li ici na red posto su oni glasniji...

 Ne bih rekao da su crveni glasniji, ali smeđi su bolji, barem po mom mišljenju. Što se tiče same glasnoće, naruči si odmah na ebayju o-ringove, imaš ih onak po dolar a odlična su stvar, a pomažu i one XXL podloge za miš i tipkovnicu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ajmo reci da su slicne glasnoce problem je i taj sto sam do sad koristio mx black na trenutnoj g6v2 za koje je potrebna veca sila za aktivaciju. Iako su crveni takoder linearni (bez bumpa) oni zahtjevaju najmanju silu za aktivaciju, a posto sam ja sklon "promasivanju" tipki bojim se da bi to mogao biti problem. Kod brown switcheva barem imam taj bump koji me upozori da li je tipka aktivirana, a uz to mi se cini da su neka zlatna sredina koja pase za vecinu igara, a uz to i za samo tipkanje.

14 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislim da ti je i kod browna aktivacija prije bumpa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nije, na Cherryjima je u trenutku bumpa. Oni lošiji switchevi znaju se aktivirati prije bumpa.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Domdom32 kaže...

Nije, na Cherryjima je u trenutku bumpa. Oni lošiji switchevi znaju se aktivirati prije bumpa.

u trenutku bumpa je na plavima (zbog toga kako je dizajniran prekidač i kako radi), na smeđima je odmah ispod bumpa

imam smeđi, i evo baš sam probao polako stiskati tipke, dok se napravi bump, odmah ispod njega se registrira

ako ideš jako oprezno, možeš napraviti prijelaz preko bumpa da se tipka ne registrira, a onda ako pritisneš i za najmanji pomak tipku, registrira se 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 14:44 (matija656).
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nakon jos malo istrazivanja definitivno sam se odlucio za mx cherry brown switcheve. Dvoumim se izmedu dvije tipkovnice pa da vidim sto vi mislite koja bi bila bolja, slobodno u komentarima napisete i razlog zbog kojeg ste dali glas:

 

4 quickfire ultimate
2 fnatic rush
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imas aktualne Coolermasterove Masterkeys Pro sa brown switchem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Krepalo mi je osvjetljenje na G710+ prije možda pola sata.

 

Radi osvjetljenje WSAD i strelica (kontrolira se na jednoj tipki), rade individualne (Caps, Num Lock, Scroll lock), rade M tipke (M1, M2, M3, MR), ne radi ništa drugo.

Potrajala je od srpnja 2013 s tim da u periodu od 06.2014. do sredine 09.2014. nije korištena uopće.

 

Ima li tko kakvu ideju?

 

Edit: Nije mi krepalo osvjetljenje nego tipka kojom ga podešavam. :S

 

Kako sam saznao? Sjetio sam se da mi je Battlefield 1 znao mijenjati intenzitet osvjetljenja pa mi je došla na um ideja da isprobam hoće li se to opet dogoditi.

Uđem u igru, ne radi osjvjetljenje, uđem na mapu igrati i upali mi se osvjetljenje, izađem ugasi se osvjetljenje.

Tada sam se sjetio, ušao u rundu Dominationa, osvjetljenje se uključilo, udario ALT+TAB i u LGS prebacio da mi igra ne može mijenjati osvjetljenje, izašao iz igre i osvjetljenje ostalo uključeno.

Tipka za podešavanje osvjetljenja (jedna od 12 minijaturnih membranskih na tipkovnici) mi ne radi. Tipka koju sam koristio možda 50 puta od 2013. Moja sreća.

Al snalažljivost mi je over 9000.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 1:14 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ne znam smijem li staviti direktne linkove na stranicu, ali evo ako je neko u stisci s parama, a htio bi imati mehanicku tipkovnicu

obje su s amazon.de, dolaze u ISO(europski layout, tj. njemacki) i ANSI(americki)

 

https://www.amazon.de/VicTsing-Mechanische-87-Tasten-Mechanical-Schreibkr%C3%A4fte/dp/B01D64M662/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1485703546&sr=8-1&keywords=tomoko

 

https://www.amazon.de/Topop-mechanische-87-Tasten-Gaming-Tastatur-angeschlossen/dp/B01D89G1VG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1485703546&sr=8-2&keywords=tomoko

 

evo i review

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 16:47 (ez art).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Samo da se zahvalim forumasu ansha na preporuci Masterkeys Pro white, tipkovnica zapravo ima sve sto sma trazio, jednostavan dizajn, mx cherry brown switcheve i jedino sto je LED osvijetljenje bijelo a ne crveno, no to nije problem s obzirom da je cijela konfiguracija u kombinaciji sa periferijom crno-bijelo-crvena. Sutra bi tipkovnica trebala stici pa cu ovdje napisati kratki osvrt i usporedbu mx brown i black switcheva. Black switcheve je danas teze naci u mainstream tipkovnicama jer su ih zamijenili red koji imaju manji "activation force", ali posto su black i red oboje linearni i dosta slicni mozda usporedba ipak malo pomogne onima koji se dvoume izmedu brown i red kao sto sam se i ja dvoumio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Razmišljam o nabavci jeftinjak tipkovnice za rezervu, ali s osvjetljenjem (po mogućnosti bijelim). Valjalo bi i da je PS2 umjesto USB radi kompatibilnosti s biosima starijih računala.

Što dublji hod tipki to bolje, što niža cijena to bolje. Imate li neku u rukavu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dosta teski uvjeti za povoljnu tipkovnicu. Rekao bih uzmi bilokoju s odgovarajucim osvjetljenjem i tipkama pa je zakaci na usb-to-ps adapter.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dobro, ajmo reći da ne mora biti osvjetljena, ali se onda slova na tipkama moraju jasno/dobro vidjeti.

Što dublji hod tipki to bolje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...

Samo da se zahvalim forumasu ansha na preporuci Masterkeys Pro white, tipkovnica zapravo ima sve sto sma trazio, jednostavan dizajn, mx cherry brown switcheve i jedino sto je LED osvijetljenje bijelo a ne crveno, no to nije problem s obzirom da je cijela konfiguracija u kombinaciji sa periferijom crno-bijelo-crvena. Sutra bi tipkovnica trebala stici pa cu ovdje napisati kratki osvrt i usporedbu mx brown i black switcheva. Black switcheve je danas teze naci u mainstream tipkovnicama jer su ih zamijenili red koji imaju manji "activation force", ali posto su black i red oboje linearni i dosta slicni mozda usporedba ipak malo pomogne onima koji se dvoume izmedu brown i red kao sto sam se i ja dvoumio.

 Evo nakon par dana koristenja nove tipkovnice da napisem kratki osvrt. Jedina mehanicka tipkovnica koju sam koristio prije ove bila je 6gv2 i prva stvar koju sam primjetio je lagani "wobble" koje tipke na Masterkeys pro imaju, to su ubiti minimalni pomaci kapice lijevo ili desno koje na staroj tipkovnici nisam imao. Iako to nikako ne smeta kod tipkanja il gejmanja zacudilo me da je to tako, nakon toga sam procitao da se to prakticki javlja kod vecine mehanickih tipkovnica i ponavljam jos jednom da to nije nikakav problem. Zapravo nakon par dana to nisam vise niti primjecivao, izgleda da je 6gv2 opravdava svoj moto "built like a tank" , kapice kod nje su vece i dublje pa mislim da je razlog u tome. Druga stvar koja se moze primjetiti je to da je space bar glasniji od ostatka tipki zbog sistema na koji su duze tipke pricvrscene, s druge strane isti taj space bar se mora pohvaliti jer zbog istog sistema hvata odlicno vec uz blagi pritisak gdje god se stisne. Uz tipkovnicu se dobije i prakticni "vadicep" za tipke, a na donjem dijelu kucista su vodilice za kabel pa se on moze postaviti da prolazi lijevo, desno ili u sredini sto je dosta prakticno.

 

Sto se tice brown switcheva sam odusevljen, primjetio sam da puno brze tipkam nego na black switchevima, a u gejmanju se takoder osjeti razlika na bolje. Pretpostavljam da je sve brze posto brown switchevi imaju manji "actuation force", takoder mi se svida sto imaju taj lagani "bump" kojeg crveni sa jednakim "actution pointom" nemaju pa mogu predstavljati problem ljudima koji dosta "promasuju" tipke kao ja npr.  Sve u svemu tipkanje i gejmanje je uzitak.

 

Ja sam uzeo white verziju koja ima samo bijelo osvijetljenje koje je lijepo odradeno, bijela ploca ispod tipki pomaze u toj izvedbi i dodatno naglasava bijelu boju. Postoji vise modova osvijetljenja, nekim modovima se moze regulirati brzina rada, a svima se naravno moze regulirati jacina osvijetljenja. Ja osobno ne volim to svijetlucanje lijevo-desno pa drzim standardni mod gdje sve tipke svijetle, jedini mod koji mi se svidio uz ovaj standardni je onaj gdje se mogu upaliti tocno one tipke koje zelis. Sve skupa se moze podesiti bez ikakvog softwarea kombinacijom FN tipke + odredene tipke s ikonom i nakon malo igranja sve se lako nauci, u kutiji se dobiju i male upute radi lakseg snalazenja. Postoje 4 profila za spremiti postavke i postoje macro postavke koje meni nisu potrebne pa se s njima jos nisam poigrao.

 

Na kraju mogu reci da sam jako zadovoljan tipkovnicom, stvarno je kvalitetno izradena, postoji vise vrsta swithcheva (blue, red i brown) pa se manje vise svatko moze pronaci u jednoj vrsti i svakako bih ju preporucio nekome tko voli robusne tipkovnice jednostavnog oblika, a opet zeli imati osvijetljenje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 13:33 (war3_tft).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Malo da napisem dojam o svojoj Razer Blackwidow ultimate x.

Naime stigla mi je doticna tipkovnica i jako sam zadovoljan kvalitetom izrade. To je inace "gola" verzija blackwidow tipkovnice i mogu reci da mi se dizajn svida. Tipkovnica, je metalna sto je konacno mali korak unaprijed za razliku od plasticnih blackwidow. Osvjetjljenje je dobro no to mi je samo dodatak

Mx blue switchevi su sasvim ok, prije sam imao red, i iskreno meni to sve zvuci isto no mislim da su blue nekako mekaniji.

Jedina mana blackwidow x u odnosu na blackwidow po meni je nedostatal audio i mic jacka te usb prikljucka.

No za cijenu od 60 eura mislim da bolja tipkovnica ne postoji (120 je inace ali imao sam kod za 50%)
Mislim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Gdje bi bilo najpametnije uzeti Corsair K95 RGB Platinum tipkovnicu?

Da le je pametno čekati neki pad cijena?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vidim da je cijena paprena, jel ima neki posebni razlog zasto zelis bas tu?

13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...

Vidim da je cijena paprena, jel ima neki posebni razlog zasto zelis bas tu?

Dopada mi se jako, sve kao i K70 RGB uz programibilne makro tipke.

Uz to nešto što mi se ne dopada kod K70 RGB je što ponekad lidice zablicaju, ali to je nekakva mana kod te tipkovnice.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Valentin17 kaže...
war3_tft kaže...

Vidim da je cijena paprena, jel ima neki posebni razlog zasto zelis bas tu?

Dopada mi se jako, sve kao i K70 RGB uz programibilne makro tipke.

Uz to nešto što mi se ne dopada kod K70 RGB je što ponekad lidice zablicaju, ali to je nekakva mana kod te tipkovnice.

Ako ti RGB ledice nisu presudne, razmisli o K70 (bez rgb), imam je vec 3-4 godine, ledice kao i prvog dana, nema blicanja. 

13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...

Ako ti RGB ledice nisu presudne, razmisli o K70 (bez rgb), imam je vec 3-4 godine, ledice kao i prvog dana, nema blicanja. 

He he, ja imam već K70 RGB Rapidfire model, plan je prodaja i kupovina K95 RGB Platinum modela, samo gledam gdje da uzmem,

kod nas u Hrvatskoj je nema nigdje.

Razlog zamjene su makro tipke koje je moguće programirati.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2017 12:26 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Valentin17 kaže...
war3_tft kaže...

Vidim da je cijena paprena, jel ima neki posebni razlog zasto zelis bas tu?

Dopada mi se jako, sve kao i K70 RGB uz programibilne makro tipke.

Uz to nešto što mi se ne dopada kod K70 RGB je što ponekad lidice zablicaju, ali to je nekakva mana kod te tipkovnice.

 Pogledaj da li bi ti ovakve

 bile dovoljne. Vidim da si gore procitao moj osvrt na tu tipkovnicu, doduse moja ima samo bijelo osvijetljenje ali funkcije su iste. U slucaju da bas zelis RGB verziju ona je isto kud i kamo jeftinija od ove koju si ti naveo pa vidi da li bi se mozda odlucio na tu opciju.

14 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma macro funkcije su smijesne na masterkeys-ima, ko da ih nema. Ako mu bas treba macro onda nek ide na nesto drugo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zato sam i napisao ako mu je to dovoljno, naravno da ostale pogotovo sa softwareom puno bolje to odraduju  jer tamo mozes nekoj tipki pridruziti sto god pozelis tipa pokretanje neke aplikacije itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...

Zato sam i napisao ako mu je to dovoljno, naravno da ostale pogotovo sa softwareom puno bolje to odraduju  jer tamo mozes nekoj tipki pridruziti sto god pozelis tipa pokretanje neke aplikacije itd.

Ma i ovdje ne mozes kontrolirat kako i kojom brzinom ce se izvodit macro sta je koma. 

Ja isto imam masterkeys L sa bijelim ledom ko i ti, sad jos gledam uzet neke bolje tipkice :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da, nekome tko zeli kompleksnije macro naredbe tipkovnica definitivno nije za njega, meni macro postavke uopce ne trebaju pa ih nisam niti istrazivao.

 

Kako mislis bolje tipkice, kompletno mijenjat key capse?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice