Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.183.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

ja neznam jel se ta ekipa svađa s mozgom ali podloga košta soma kuna?! ok ima bežično punjenje ,ak imaš malo kvalitetnije baterije i daju se punit, koliko to trebaš spalit baterija da ti se ova podloga isplati?

 

i takva podloga je potrebna nekome tko se toliko gejma ili radi na kompu da jednostavno nema vremena na sat-dva  svakih par dana stavitt miš na punjač.

 

 

 

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ma kako god, ja ju ne budem kupio, a mislim da neces ni ti sudeci po komentaru xD Bitno da tehnologija napreduje, polako, ovo je i tako tek sad u eksperimentalnoj fazi :)

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Kalmageddon kaže...

Ma kako god, ja ju ne budem kupio, a mislim da neces ni ti sudeci po komentaru xD Bitno da tehnologija napreduje, polako, ovo je i tako tek sad u eksperimentalnoj fazi :)

 Mora se zaraditi na onima koji moraju imati prvi neki gadget :D

Ta elektronika u toj podlozi košta pri izradi nekoliko dolara. Plus još nekoliko centi sama podloga. I onda marža od nekoliko tisuća posto :)

 

Sama tehnologija mi je odlična. Miš je stalno na podlozi i puni se. Nema više priključivanja, mijenjanja baterija, pogotovo za nas zaboravne koji ha se sjete staviti puniti tek kad im treba :)

 

Ma, treba samo sačekati kineske kopije od kojeg dolara koje će raditi isto ko ovaj Logitech.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Broj tipki mi nije previse bitan, bitno mi je da ima 2 tipke sa strane i tipku za brzu promjenu dpi-a.
Vise me privlaci bezicni mis sa mogucnoscu spajanja kabla.
Ako netko ima iskustva sa boljim bezicnim gamerskim misem volio bi da mi kaze da li se osjeti neki lag odnosno kašnjenje :)
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Cro01 kaže...
Broj tipki mi nije previse bitan, bitno mi je da ima 2 tipke sa strane i tipku za brzu promjenu dpi-a.
Vise me privlaci bezicni mis sa mogucnoscu spajanja kabla.
Ako netko ima iskustva sa boljim bezicnim gamerskim misem volio bi da mi kaze da li se osjeti neki lag odnosno kašnjenje :)

 Logitech G903. Nema laga kao na večini bežičnih miševa.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kad smo kod laga, kako stoji G602?

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
metallic kaže...

Kad smo kod laga, kako stoji G602?

 Za te pare bolje uzeti g603 . Dosta bolji senzor i noviji(HERO), dosta bolja autonomija, ergonomija, lightspeed tehnologija..Svakako je g603 nasljednik g602..Točno za generaciju bolji :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 15:19 (Kalmageddon).
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trebam neki miš za dosta gaminga i još više rada. Zbog gaminga ipak preferiram kabel a zbog posla bi mi dobro došao lijevo-desno klik na scroll wheelu ali nije uvjet.

Gledam ovog: Speedlink Gaming Decus

Malo mi je ružan ali cijena je ok. Vrijedi li G402 100kn više?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trebam preporuku za miš do max: 400kn,uglavnom sam skoro svaki dan na kompu i miš treba biti ergonomski udoban i za odigrati koju strategiju i FPS igru.

Trenutno posjedujem Prestigio PMSG1Y i uglavnom sam zadovoljan njime ali nakon intezivnog korištenja tijekom 2 godine,scroll je vremenom izgubio na taktilnosti pa više kao da klizi bez osječaja otpora što mi je iritantno kod scrollanja i software je malo bugovit,ali i dalje sve radi pa ču miš spremiti za rezervu jer sam spreman kupiti novi miš. Uglavnom svi preporučaju Logi G402 Hyperion pa slobodno preporučite i druge modele,Hvala... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3n3m1 kaže...

Trebam preporuku za miš do max: 400kn,uglavnom sam skoro svaki dan na kompu i miš treba biti ergonomski udoban i za odigrati koju strategiju i FPS igru.

Trenutno posjedujem Prestigio PMSG1Y i uglavnom sam zadovoljan njime ali nakon intezivnog korištenja tijekom 2 godine,scroll je vremenom izgubio na taktilnosti pa više kao da klizi bez osječaja otpora što mi je iritantno kod scrollanja i software je malo bugovit,ali i dalje sve radi pa ču miš spremiti za rezervu jer sam spreman kupiti novi miš. Uglavnom svi preporučaju Logi G402 Hyperion pa slobodno preporučite i druge modele,Hvala... 

 ako tražiš nešto ergonomski oblikovano, onda bih ti toplo preporučio func ms3r2, iako ga je danas jako teško za nać

imam ga već godinu i pola i bolje ergonomski oblikovan miš nisam imao u rukama, a i miš je velik, svaki prst ima svoju poziciju i niti jedan ne ide na podlogu, miš je napravljen za palm grip

je da ima avago adns9500 laserski senzor, ali ja nemam nikakve probleme sa njim, čak i na platenoj podlozi, a i njegovu ergonomiju ću drage volje staviti ispred bilo kojeg senzora za casual use

a ako njega ne možeš nać, onda imaš opcije kao recimo mionix naos, ozone exon f6 origen, ovisno kako se nađu za cijenu

ozone f6 origen je na njihovoj stranici 30 eura, mislim da je mionix malo skuplji, ali je isto jako dobro ergonomski oblikovan (izbočine za prste sa desne strane)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Može preporuka miša do 350 kuna? Po mogućnosti da ima dvije tipke sa strane, software i da nije previše glomazan i težak jer imam claw grip. DPI je nebitan.

 

Trenutno koristim Sharkoon Drakoniu i u tri godine koliko ga imam još mi nije legao, imam osjećaj kao da mi je pretežak iako sam povadio sve utege. Prije toga sam imao onaj najobičniji Hama uRage i bio mi je savršen. Kontrolirao sam ga s lakoćom.

 

Malo sam gledao kroz ponudu i većina miševa otpada zbog ovog ili onog razloga. Mislim da bi mi Lua bio odgovarajuć, ali ima samo tri tipke. G300s mi izgleda premalo, a i dodatne tipke su na nezgodnom mjestu. Volcano mi je pak prevelik.

 

Za oko su mi zapeli Genesis Xenon 210 i Genius M8-610, ali možda preporučujete nešto bolje?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Samo informacija. Danas sam dobio novi firmware za Logitech G203 koji je donio 8000 dpi-a (znači sada raspon više nije do 6000 dpi-a).

 

 

EDIT: Ipak nije samo to novost. Poboljšana je brzina praćenja (200 IPS > 300 IPS) i ubrzanje (25G > 35G). Link

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2017 11:24 (kiwi_91).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sllash kaže...

Može preporuka miša do 350 kuna? Po mogućnosti da ima dvije tipke sa strane, software i da nije previše glomazan i težak jer imam claw grip. DPI je nebitan.

 

Trenutno koristim Sharkoon Drakoniu i u tri godine koliko ga imam još mi nije legao, imam osjećaj kao da mi je pretežak iako sam povadio sve utege. Prije toga sam imao onaj najobičniji Hama uRage i bio mi je savršen. Kontrolirao sam ga s lakoćom.

 

Malo sam gledao kroz ponudu i većina miševa otpada zbog ovog ili onog razloga. Mislim da bi mi Lua bio odgovarajuć, ali ima samo tri tipke. G300s mi izgleda premalo, a i dodatne tipke su na nezgodnom mjestu. Volcano mi je pak prevelik.

 

Za oko su mi zapeli Genesis Xenon 210 i Genius M8-610, ali možda preporučujete nešto bolje?

 

Imam Roccat Kone Pure Military is mis je fantastican. Ne znam dal ga ima jos za kupit ali ako ga mozes nabviti vrijedi tu lovu (300-ak kn)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sllash kaže...

Može preporuka miša do 350 kuna? Po mogućnosti da ima dvije tipke sa strane, software i da nije previše glomazan i težak jer imam claw grip. DPI je nebitan.

 

Trenutno koristim Sharkoon Drakoniu i u tri godine koliko ga imam još mi nije legao, imam osjećaj kao da mi je pretežak iako sam povadio sve utege. Prije toga sam imao onaj najobičniji Hama uRage i bio mi je savršen. Kontrolirao sam ga s lakoćom.

 

Malo sam gledao kroz ponudu i većina miševa otpada zbog ovog ili onog razloga. Mislim da bi mi Lua bio odgovarajuć, ali ima samo tri tipke. G300s mi izgleda premalo, a i dodatne tipke su na nezgodnom mjestu. Volcano mi je pak prevelik.

 

Za oko su mi zapeli Genesis Xenon 210 i Genius M8-610, ali možda preporučujete nešto bolje?

 Razer Abyssus V2 je prilično solidan izbor. Čekiraj 

 i ostale na njegovom kanalu, lik radi stvarno super recenzije i ima masu recenzija, za skoro svaki popularniji miš izbaci kvalitetan review.

7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
TibzzX kaže...

 Razer Abyssus V2 je prilično solidan izbor. Čekiraj 

 i ostale na njegovom kanalu, lik radi stvarno super recenzije i ima masu recenzija, za skoro svaki popularniji miš izbaci kvalitetan review.

Razer preskovi ako ikako mozes.

 

Od svih A brendova on je najgori sto se tice kvalitete i trajnosti, 13% RMA rate

 

nije ni cudo da su vec promjenili 5 distributera u hrvatskoj, jer se nitkome neda raditi sa toliko povrata

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
X3M kaže...
TibzzX kaže...

 Razer Abyssus V2 je prilično solidan izbor. Čekiraj 

 i ostale na njegovom kanalu, lik radi stvarno super recenzije i ima masu recenzija, za skoro svaki popularniji miš izbaci kvalitetan review.

Razer preskovi ako ikako mozes.

 

Od svih A brendova on je najgori sto se tice kvalitete i trajnosti, 13% RMA rate

 

nije ni cudo da su vec promjenili 5 distributera u hrvatskoj, jer se nitkome neda raditi sa toliko povrata

 Rado bi vidio izvor za taj tvoj 13% RMA. Znam da je kul srat po Razeru ali istina je daleko od toga da je Razer kvalitetom imalo lošiji od Logitecha ili Corsaira. Imaju proizvoda koji imaju nešto veći fail rate poput Mambe ali svaki proizvođač tu i tamo izbaci lošiji proizvod, Razer tu nije jedinstven.

 

Edit: ovaj war3 je takva komedija od usera, taj će upvoteat bilo kaj samo ako meni kontrira. A dobro, neki se i tako zabavljaju

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2017 0:47 (TibzzX).
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ne seljacino, nego sam imao ne znam kolko razer proizvoda i sve je bilo smece.

Dva deathaddera, na oba otisao scroll, na jednom lijevi klik, lychosa tipkovnica, nikad nisam tipkao na necem gorem, kad bi tipku malo pod kutom stisnuo zapinjala bi za drugu i za kraj charcharias headset koji je poceo krcati nakon god dana. Jednom prijatelju prije par tjedana otisao desni klik na deathadderu, covjek kupio g502 i ne moze vjerovati koja razlika u kvaliteti, preporodio se.

Ne bi tu precijenjenu plasticetinu nikome preporucio, a ti si nebitan u cijeloj prici.
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
TibzzX kaže...

 Rado bi vidio izvor za taj tvoj 13% RMA. Znam da je kul srat po Razeru ali istina je daleko od toga da je Razer kvalitetom imalo lošiji od Logitecha ili Corsaira. Imaju proizvoda koji imaju nešto veći fail rate poput Mambe ali svaki proizvođač tu i tamo izbaci lošiji proizvod, Razer tu nije jedinstven.

 

Edit: ovaj war3 je takva komedija od usera, taj će upvoteat bilo kaj samo ako meni kontrira. A dobro, neki se i tako zabavljaju

Ma nije stvar u tome da se sere po necemu, cisto dobronamjeran savjet u vezi Razera.

 

Izvor su mi svi bivsi HR distributeri Razera, i maloprodajni ducani koji ih prodaju u cijelog CEE regiji (suradujem sa svima njima vec 10 godina, pa se raspitujem o takvim i slicnim stvarim, poslovno i privatno)

 

 

6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima tko od vas Logitechov G402? Evo već na drugom primjerku mi se middle click button pokvario i ne radi. Ima li neka revizija koja nema s tim problema jer iskreno radije ću nadoplatiti za neki drugi nego ga i treći put reklamirati...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kakva je kvaliteta kod Logitech G602? Gledam na dosta mjesta je snižen, pa razmišljam o kupovini. Treba mi miš s minimalno 3 bočne tipke, ima li neka bolja alternativa za ispod 500 kn?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav! Jel mi može neko reć kakav je ROCCAT kova Pure Performance? U Instaru je 300 kuna, pa ako ga neko ima da mi kaže jel se isplati.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
war3_tft kaže...
Ne seljacino, nego sam imao ne znam kolko razer proizvoda i sve je bilo smece.

Dva deathaddera, na oba otisao scroll, na jednom lijevi klik, lychosa tipkovnica, nikad nisam tipkao na necem gorem, kad bi tipku malo pod kutom stisnuo zapinjala bi za drugu i za kraj charcharias headset koji je poceo krcati nakon god dana. Jednom prijatelju prije par tjedana otisao desni klik na deathadderu, covjek kupio g502 i ne moze vjerovati koja razlika u kvaliteti, preporodio se.

Ne bi tu precijenjenu plasticetinu nikome preporucio, a ti si nebitan u cijeloj prici.

 Jel ja nešto krivo čitam ili...? Ne bi tu precijenjenu plastičetinu nikome preporučio a sam si ih imao ni sam ne znaš koliko? Znači ti si kupovao ono što nikome ne bi preporučio? Ja sam jednom kupio Razer, nakon par mjeseci ga bacio u smeće i od tada ga ni ne gledam. Uviđaš li koliko glup ispadaš ovim postom?

7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
labo12345 kaže...

Pozdrav! Jel mi može neko reć kakav je ROCCAT kova Pure Performance? U Instaru je 300 kuna, pa ako ga neko ima da mi kaže jel se isplati.

ako ti ne smeta ambidextrous dizajn nije los

 

Rival 100 ti isto nije los za tu cijenu, Kova ima bolje tehnicke specifikacije, Rival je ergonomski bolje rjesen, meni osobno

 

moras probati kako ti koji lezi u ruci

 

probaj naci Roccat Kone, koji je vrhunski, mada i malo skuplju od ova dva

 

sretno

7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
BlueMax kaže...

 Jel ja nešto krivo čitam ili...? Ne bi tu precijenjenu plastičetinu nikome preporučio a sam si ih imao ni sam ne znaš koliko? Znači ti si kupovao ono što nikome ne bi preporučio? Ja sam jednom kupio Razer, nakon par mjeseci ga bacio u smeće i od tada ga ni ne gledam. Uviđaš li koliko glup ispadaš ovim postom?

mozda je covjek htio dati sansu Razeru, pa probati vise modela, proizvoda, pa se tek onda uvjerio da ne valjaju bas

 

osobno sam takoder takav, pokusavam ne donositi finalni zakljucak na osnovu jednog proizvoda/iskustva pa probam vise opcija

 

sa razerom sam probao Mambu, Kraken Pro i nisam bio odusevljen, jer nisu ni bilizu po nicemu sto nude, s obzirom na cijenu koju traze i od onda niti Razer preporucujem niti cu ga kupovati

 

mozda sada sa promjenom vlasnicke strukture, promjene i proizvodaca/tvornicu pa se i poprave, jer gube trziste od ostalih

 

vidjet cemo

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Mislim da si baš potrefio kako se kaže "prstom u govno" s Razerovim proizvodima i uzeo najgore. Mamba je stvarno loš miš, kao i svaki miš sa Philips TwinEye senzorom. U biti svaki laserski miš je koma, ali TwinEye je posebno loš. Kod Mambe je najbolja stvar oblik, stvarno je odličan ali da je ne znam kako dobar ne može ju spasiti od tako lošeg senzora.

 

I headsetovi su stvarno bili koma. Kao što se da vidjeti iz "moj pc" imam sve Razerovo osim headseta, jer su im stvarno svi headseti bili koma. Samo grmljavina bassa bez ikakvih visokih i srednjih tonova. I još potpuno plastična konstrukcija, užas. Kraken V2 je daleko bolji, ima metalnu konstrukciju i veće drivere koji zvuče daleko prirodnije. I dalje nisu na nivou HyperX Clouda ali nisu ni lošiji od ostalih gaming headsetova koji svi realno zvuče nekako mutno i nedefinirano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
TibzzX kaže...

Mislim da si baš potrefio kako se kaže "prstom u govno" s Razerovim proizvodima i uzeo najgore. Mamba je stvarno loš miš, kao i svaki miš sa Philips TwinEye senzorom. U biti svaki laserski miš je koma, ali TwinEye je posebno loš. Kod Mambe je najbolja stvar oblik, stvarno je odličan ali da je ne znam kako dobar ne može ju spasiti od tako lošeg senzora.

 

I headsetovi su stvarno bili koma. Kao što se da vidjeti iz "moj pc" imam sve Razerovo osim headseta, jer su im stvarno svi headseti bili koma. Samo grmljavina bassa bez ikakvih visokih i srednjih tonova. I još potpuno plastična konstrukcija, užas. Kraken V2 je daleko bolji, ima metalnu konstrukciju i veće drivere koji zvuče daleko prirodnije. I dalje nisu na nivou HyperX Clouda ali nisu ni lošiji od ostalih gaming headsetova koji svi realno zvuče nekako mutno i nedefinirano.

 e pa o tome ti pricam, potrefi se i to ti je to.

 

jest da je to bilo prije oho ho godina kada sam to dvoje koristio, ali eto ne mogu zbog toga iskustva ni pogledat Razer 

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozzz

Da li je mogće kupiti bežični miš i posebno bežićnu tipkovnicu i napraviti da rade oboje na 1 USB-u ? Naravno Ista marka, konkretno htio bih ovaj miš //// Logitech MX Master 2s

 

--- https://www.logitech.com/en-us/product/mx-master-2s-flow 

 

a za tipkovnicu se još nisam odlučio, jedna od Logitech-ovih.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 22:25 (markot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
markot kaže...

Pozzz

Da li je mogće kupiti bežični miš i posebno bežićnu tipkovnicu i napraviti da rade oboje na 1 USB-u ? Naravno Ista marka, konkretno htio bih ovaj miš //// Logitech MX Master 2s

 

--- https://www.logitech.com/en-us/product/mx-master-2s-flow 

 

a za tipkovnicu se još nisam odlučio, jedna od Logitech-ovih.

 

 

Logitech ti ima Unifying receiver, na koji mozes spojiti do 6 uredaja

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
X3M kaže...

Logitech ti ima Unifying receiver, na koji mozes spojiti do 6 uredaja

 A uz to imaju i najbolje bezicne miseve

.

7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Unaprijed isprika na hrpi teksta za one koje ovo ne zanima i na gramatickim greskama 😊.
Nadam se da ce nekome biti od koristi

Takoder sam napisao nesto slicno i za tipkovnice u temi Savjetnik za odabir odgovarajuce tipkovnice

 

Misevi su koristeni u uredskom okruzenju, sa mailovi, excel, word, untar web aplikacija i slicno.

Doma sam na njima igrao Overwatch, Heroes of the storm, DOTA, Diablo 3, Witcher 3, Rayman 3, Paragon i UT

Ukupno oko 6-7 sati dnevnog koristenja u 7 dana.

Inace koristim SteelSeries Rival 300 Optical zadnjih 3 godine, koji mi je do sada pokazao kao najbolji mis nakon G500 .
Par mjeseci sam koristio i Modecom GMX-4 o kome sam vec pisao.

Koristim „palm grip“ i kod misa mi je najbitnija ergonomija, udobnost i kvaliteta izrade. Ako mi je mis neudoban nakon 8 sati koristenja misa, i ruka mi se napreze, taj mis nije za mene.

Isto tako volim vece i teze miseve, tako da imajte to na umu kod osvrta na ove miseve, ono sto je meni dobro ili nije dobro kod ovih miseva, ne znaci da ce i vama biti tako, jer imamo razlicite nacine drzanja misa i razlicite velicine ruku 😊

Roccat Leadr

 

The good:

 

Prvo pa musko, ovo je najbolji mis i najbolje iskustvo koristenja misa koje sam, koliko se mogu sjetiti, ikada imao. Cista nirvana u svakom pogledu, stvarno bih mogao pisati teksta i teksta o ovome misu, jer me toliko odusevio.

Prekrasno dizajniran, ergonomski oblikovan, gdje kod palm gripa, svaki prst sjeda u svaku udubinu namjenju bas za njega. Materijali su izuzetno kvalitetni, bocne strane su dodatno prekrivene hrapavom gumom/plastikom za bolji osjecaj drzanja, velik i robustan mis, malo tezi od prosjecnih miseva.
Hrpetina opcija za podesavanje, 9 tipki,  pritiskom na posebnu tipku(zovu je easy shift) dobijete dodatne funkcije, gdje se na misu mogu podesiti ukupno 30 razlicitih funkcija, stvarno puno opcija za sve one koji vole imate na misu comande za svaku sitnicu ili svaku igru, recimo macroe za WoW arenu i slicno.
mis je RGB, i Swarm softvare omogucuje podesavanje svega moguceg i ne moguceg.
Odlicna analogna tipka s gornje ljeve strane koja se moze podesavati po potrebi. Koristio sam je umesto „skrolanja“ u dokumentima i na web stranicama, posto je analogna mozete kontrolirati brzinu skrolanja dokumenata i stranica, laganim pomicanjem gdje usporavate ili ubrzavate skrolanje 😊

U igrama je mozete koristiti sa avio simulacije i slicno

Baterija mi je trajala tocno 22 sata, tu mislim na 22 sata stvarnog koristenja u 3 dana rada s njime.

Owl-eye senzor koji Leadr koristi, je faking super, Pixartov PMW3360 prilagoden Roccatovim zahtjevima, uz kombinaciji sa bezicnom vezom, meni po prvi puta dokazuje da nema razlike izmedu njega i bilo kojeg zicanog misa. Nisam primjetio nikakvu lateniciju, nikakvo „stekanje“ ili slicne probleme koje inace bezicni misevi imaju. Uz ovaj mis i Logitech modele, mislim da je konacno doslo virijeme kada ce se bezicna periferija moci koristiti bez straha da ne radi kao zicana.

 

The bad:

Leadr dolazi za velikom baznom stanicom preko koje se vrsi bezicna veza, a stanica se spaja na USB port na racunalu.
Indicator baterije i Roccat logo na stanici svijetle iskljucivo plavom bojom i ne mogu se ugasisti, s obzirom a sam mis ima RBG opciju, bilo bi dobro da to ima i stanica, ali nije to nista strasno.

Ista se koristi i kao dock za punjenje misa, moze se puniti i preko usb kabela i sve je to super rjeseno i radi bezprijekorno
meni spada pod „the bad“ jer nisam ljubitelj takvih rjesenja, jer su glomazna i zauzimaju mjesto na stolu, vise volim diskretnija rjesenja kao od logitecha gdje se dobije mali usb receiver, a punjenje baterije se vrsi iskljucivo preko kabela.

The ugly:

 

Nema, mis je vrh :D za nijansu ispred G900 po svemu

 

Roccat Tyon

 

Zicani brat od Leadr misa

 

The good:


Sve identicno kao i kod Leadr misa u vezi ergonomije, udobnosti, dizajna, funkcionalnosti i kvalitete.
Jedina razlika je sto Tyon ima zicu i koristi laserski senzor a ne opticki

 

The bad:


Posto je Tyon dosta stariji mis, nije integriran u Swarm aplikaciju, vec koristi svoj zaseban softver i drivere. Steta jer ovako morate otvarati dva programa ako imate vise Roccat proizvoda
Jer svi ostali su integrirani u Swarm

 

The ugly:

 

Nista

Roccat Kone Pure Owl-eye

 

The good:

 

Sta reci, jedan od najboljih ako ne i najbolji igraci mis na svijetu, sa novim Owl-eye senzorom postao je jos bolji
Ovaj mis je vec godinama, u raznim varijacijama, na svim recenzijama u samom vrhu po svemu sto nudi
Vjerovatno ste i sami vec siti tekstova o njemu jer je posvuda, tako da nemam nista posebno za dodati, vrhunsko ostvarenje, jednostavnosti, funkcionalnosti i preciznosti

 

The bad:

 

Meni je za moj stil drzanja misa i velicinu ruke za mrvicu premali i prelagan, kao sto sam rekao u uvodu vise mi pasu veci i tezi misevi

 

The ugly:

 

Nista

 

Modecom GMX-3

 

Svojevrstan „entry level“ mis

 

The good:

 

Jednostavan dizajn, plastika nema „jeftin“ osjecaj, braided kabel, dolazi sa utezima pa se moze podesavati tezina
Takoder je ugodan za koristenje, ponekad mali prst se ponasa kao da nema bas mjesta, ali to nije nista iritantno
Iako ima „samo“ 4000 dpi i losiji opticki senzor, nisam imao problema sa odzivom niti sa preciznoscu

Mis je kako bi se reklo, pali i vozi

 

The bad:

 

Premali za moj ukus, softver je dosta los, sa premalo opcija, i par puta mi se smrznuo
obrisao sam ga i podesio mis u windozima, i radio je tip top

 

The ugly:

Nakon 2 dana ljeva tipka mi je pocela „cviliti“ tu i tamo zavisi od jacine pritiska

 

toliko o tome :)

Moj PC  
0 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice