Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.125.722
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
unimatrix001 kaže...
HappyBloodyUser kaže...

Znači tražim slušalice za oko 700kn, slušalice će najčešće služit za slušanje metala a povremeno za filmove i gejmanje. ATH-M30X mi zasada izgledaju kao najbolji deal al nećemo još povući okidač.

 Aj ubaci jos cca 150 kn i kupi si M40X ..bitno bolje :)

 

https://sonusart.hr/slusalice/naglavne-slusalice/audio-technica-ath-m40x-slusalice.html

 

 u Muziker.hr su M40x 770kn

 

https://m.muziker.hr/audio-technica-ath-m40-x?utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net

Tim bolje . Pored te cijene nema sta gledati M30X

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...
HappyBloodyUser kaže...

Znači tražim slušalice za oko 700kn, slušalice će najčešće služit za slušanje metala a povremeno za filmove i gejmanje. ATH-M30X mi zasada izgledaju kao najbolji deal al nećemo još povući okidač.

 Aj ubaci jos cca 150 kn i kupi si M40X ..bitno bolje :)

 

https://sonusart.hr/slusalice/naglavne-slusalice/audio-technica-ath-m40x-slusalice.html

 

 Slažem se. Imam M40X i fenomenalne su!

9 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Očito su M40X way to go, uzet ću njih nakraju 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zasto su Audio Technica slusalice toliko posebne pa ih svi u tolikoj mjeri hvale na netu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...

Zasto su Audio Technica slusalice toliko posebne pa ih svi u tolikoj mjeri hvale na netu?

 Nisu sve vec pojedini modeli

Jednostavnim rijecnikom - Bang for the buck .

Pristupacna cijena , solidna kvaliteta izrade i vrlo dobar zvuk .                                                                                                                                                                                   

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 4:47 (unimatrix001).
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preporuka Chi-Fi slušalica sa gearbesta/aliexpressa do 100 kuna? Imam Rock Zircon već godinu dana i super su mi, al pošto studiram i putujem često znam nekad zaboravit slušalice pa da imam jedne doma, a jedne u Zagrebu. 

Flower Boy
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Dosadile su mi Cloud Core i uzeo bih nešto drugo, neke slušalice koje su više namjenjene slušanju glazbe.

Planiram dobit za ove Cloudice 300-350kn i još dodat toliko pa upiknut nešto bolje.

Vidim preporuke za M40x što se taman poklapa sa parama koje mislim dat, no nekako mi djeluju dosta lošije izrade nego Cloudice, kao da su preplastične.

U krivu sam ?

Nije da su pare problem tak da mogu 100-200kn gore ako ima nešto da je sitno skuplje a osjetno bolje.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja prodajem AKG K240 MKII pa ako koga zanima nek se javi!

stare par mjeseci,racun,kutija full bundle!Stanje izvrsno 9/10 !

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako možeš, dodaj još malo i uzmi dt770, tenk od slušalica, i danas sutra, sam ih možeš popraviti i mijenjati dijelove, ako znaš lemiti čak i kablove možeš promijeniti ili poboljšati bez problema
Topla preporuka sa moje strane, pogotovo dok se unutra stavi mass loading i damping kit sa custom cans

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 14:29 (matija656).
6 godina
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
matija656 kaže...
Ako možeš, dodaj još malo i uzmi dt770, tenk od slušalica, i danas sutra, sam ih možeš popraviti i mijenjati dijelove, ako znaš lemiti čak i kablove možeš promijeniti ili poboljšati bez problema
Topla preporuka sa moje strane, pogotovo dok se unutra stavi masa loding i damping kit sa custom cans

 

80 ohm za njih je obavezan neki amp.

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
honor8 kaže...

 

80 ohm za njih je obavezan neki amp.

 nije baš da je, 80 ohma može i integrirana zvučna na matičnoj upogoniti, ali da bi imale koristi od dac/amp to sigurno, tj svake slušalice imaju koristi od njega 

ja sam probao svoje uštekat u matičnu direktno, i radile su u istoj jačini zvuka kao i sa FiiO E10k koji imam za njih, tako da dac/amp nije nužan za njih, da je model od 250 ohma, onda moraš kako god 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:34 (matija656).
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Molim pomoć, dakle trebam bluetooth slušalice za glazbu a da nisu ore skupe. Max 500kn.

 

Gledao sam ove Philips sad na akciji 

https://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PHILIPS-SHB3075BK/

 

Jeli to uopće ok?

 

Ima li išta bolje do 500kn?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo ko hoće kupon od 45kn popusta iznad 750kn kupovine na muziker ako nekom treba.

HRKnews3

Za sada odustajem od promjene slušalica, neka ovih Cloudica još neko vrijeme.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Moze neka preporuka slusalica za mob do 150kn?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Frendica kupuje slusalice za decka,do 600 kn da moze amex na rate. 

 

Za glazbu te PES,tako da mislim da je mikrofon potteban.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

moze preporuka za trgovinu u zg gdje mogu uzet ath m40x

posto nemam tetku u njemackoj nmg nabavit status audio cb1 za 50 eur

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
kerdru kaže...

moze preporuka za trgovinu u zg gdje mogu uzet ath m40x

posto nemam tetku u njemackoj nmg nabavit status audio cb1 za 50 eur

 

 Jedna od ovi ili muziker online jer su kod njih najjeftinije.

 

https://sonusart.hr/audio-technica-ath-m40x-slusalice.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

http://www.canosa.com.hr/audio-technica-ath-m40x-monitor-headphones-black-profesionalne-studijske-slusalice/03014823/product/

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 3:34 (pilip88).
12 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trebao bih preporuku wireless slušalica (po mogućnosti bluetooth).

 

Trenutno imam Sennheiser HD202 i slušalice su za tu cijenu stvarno vrhunske. Svaka pohvala.

Problemi s njima su da mi je bas ipak malo previše izražen, smeta mi kabel jer non stop zapnem za njega ili ga kotači od stolice nagaze i nekako najveći problem - nakon cca sat vremena na glavi, počnem osjećati čudnu bol u ušima, kao da mi same te slušalice polako savijaju uho. Nakon tog se bol proširi na ostatak glave i točno osjećam pritisak pa ih moram prestat koristit.

 

Probao sam prije x mjeseci nakratko frendove AKG Y50BT i ostao oduševljen. U prvi mah sam htio dat 1290kn za njih, ali danas sam opet otišao do njega kako bih isprobao AKG-ice još jednom i... nekako me nisu oduševile toliko. 

Bolje su od mojih, full su lagane i mekano sjedaju na uho, ali nisam siguran jesu li isplative. On osobno kaže da ne bi ponovno dao toliko love za te slušalice jer mu se isto čine kao da su overpriced.

 

Ukratko, volio bih se zadržat u rangu do 900kn, eventualno ako baš postoje neke famozne do 1300, so be it.

 

Mikrofon poželjan. On ear/over ear. Znam da je glavobolja full subjektivna, ali eto, molio bih preporuke.

Slušam od svega pomalo, osim metala, a koristio bih ih za svakodnevno slušanje glazbe, eventualno gaming. NE tražim gaming slušalice, glazba je primarna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo jednih ne bas skupih bluetooth slusalica (JBL T450BT = 400kn) koje razmisljam uzeti ali ne znam kakve su pa ako zna bilo sta o njima neka napise.

Po nekim recenzijama sa neta nisu lose za tu cijenu.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 23:13 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li neko Bose QuietComfort 25? Kakve su te slusalice uopce, kakav zvuk daju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pristojan ali dosadan

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 8:00 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Icefox kaže...

 

Prvi dojmovi:
kvaliteta izrade, ukratko napravljen je ko tenk. Usporedujem ga sa Lenovo Y700 integriranom zvucnom, a slusalice su Beyerdynamic DT990 32Ohm. Razlika je osjetna: zvuk je jos cisci i precizniji, nema vise tihog puckanja koje sam nekad znao cuti. Bass gain je za dt990 previse, ali nisam primjetio da je zvuk losiji vec su naglasenije niske frekvencije. Volio bi cuti efekt na nekim drugim slusalicama.
Probao sam ga spojiti na Xiaomi Mi5 preko OTG kabela, ne radi. Naravno fali mu napajanje, a rjesenje bi bilo: dodatni power spliter kabel u koji bi se spojila tipicna baterija. Sve to skupa je glomazno i ne pretjerano prijenosno, tako da od toga odustajem.

Ukupni dojam Fiio E10K i DT990 32 totalnog audio pocetnika:
Slusalice su fenomenalne za rock i slican tip glazbe: bass je taman, zvuk gitare je nevjerojatno cist, moze se cuti svaka zica, a vokali su ugodni i nemam zamjerke.
Ali problem mi je bila elektronika i klasika. Prvih nekoliko puta nakon 2 sata slusanja osjetio bi umor, a citam da je razlog tomu V shape ovih slusalica. Na zalost Fiio E10K ne popravlja tu situaciju jer je sam dac u njemu prilicno linearan. Trenutno dok pisem ovo slusam sa ukljucenim EQ, -5 dB na 10kHz pa cu vidjeti kako mi to pase.
Situacija se mozda popravi nakon nekog vremena, ali jos ni sam ne znam dali da riskiram ili jednostavno uzmem DT880 Edition 250 Ohm koje su nemalih 300kn skuplje, ali navodno imaju dosta mirnije visoke frekvencije.
Vise se ne igram pa to ne mogu ocijeniti ali vecina testova kaze da su super za gaming.

Review sa xda i

 

 
Kratki update: EQ-om  spustane visoke frekvencije ni burn-in nije pomogao, vratio sam DT990 32 Ohm Premium. Smetalo mi je to umaranje uha zbog naglasenih visokih frekvencija, a misljenja sam da ako ti se susalice ne svidaju ''iz kutije'' tesko to mozes popraviti sa eq. 
Tako da sad imam DT880 Premium 250 Ohm i, ukratko, prezadovoljan sam!

Od prve, razliku u otporu osjetim kod basa koji je na 250 Ohm malo udarniji, a to je super iako su niske frekvencije kod DT880 osjetno manje naglasene u odnosu na DT990 to mi uopce ne smeta, cak mi je ovako bolje! Ista glasnoca na pojacalu Fiio E10K: DT990 32Ohm na lvl 2 a DT880 250Ohm treba pojacati na izmedu 3 i 4. Isprobao sam i na mobitelu (Xiaomi Mi5) i 250Ohm radi bez ikakvih problema, mada treba pojacati skoro do kraja (predzadnja ''crtica'') da bi bilo glasno kao sto sam naveo za Fiio E10K.
Ono sto mi se najvise svida kod ovih DT880 je cistoca i preciznost zvuka koju sam prvi put cuo kod DT990, ali ovaj put bez problema sa visokim frekvencijama i umorom uha.

Evo par recenzija za DT880 od strane strucnjaka:


head-fi.org

 
EDIT: Skoro zaboravih spomenuti da u Euro-unitu kostaju isto kao i DT990 Premium, nema ih u ponudi u webshopu ali su dostupne u roku 1 dan!

Father_Dougal kaže...
MewCore kaže...

Cemu sluzi ASIO driver i daje li bolji zvuk?

ASIO je low latency driver koji se koristi prilikom audio/video motaže ili DJ-inga. Ne daje bolji zvuk. 

 Primjetio sam da kad ga koristim za playback u foobar-u citavo sucelje radi usporeno (kao da ima 10 fps), tako da sam ga prestao koristiti - razlike u zvuku nema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 19:54 (Icefox).
9 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Jel se na gearbestu daju naći neke kolko tolko solidne bluetooth slušalice (in-ear) do 20$? 
Nisam niš prezahtjevan, al kad bi bile malo bolje od ovih koje inače dolaze s mobitelima (žične), bilo bi sasvim u redu 

 

 

edit: Kakve su Anker slušalice? To bi trebalo bit oke s obzirom da je Anker dosta pouzdan brand ili?

https://www.amazon.de/Anker-magnetis...oth+Headphones

Znam da ne shippaju k nama ali mogu k frendu naručit u Njemačku tak da nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 13:31 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja prodajem DENON AH-D600 slušalice (stanje dučansko) koje su 25 ohma otpora i velike osjetljivosti od 108dB tako da i na mobitelu zvuče odlično.
Njuškalo, šifra oglasa: 24475791

grinccaffe
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Callisto kaže...
SPAWNK4MPER ti mama kaže...

Pozz može prijedlog over-ear sluji do 400-500kn?

 Superlux HD668B - poluotvorene, dobar zvuk za pare, malo plitke pa mogu biti neudobne, no to se lako riješi "maramica" modom.

Superlux HD681EVO  - ako trebaš zatvoreni model, dolaze sa velur padovima pa bi mogle biti udobnije.

 

 

 

 

 HD 681EVO su poluotvorene slusalice..

(G)jokaCRO ingame
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
M3do92 kaže...

Trebao bih preporuku wireless slušalica (po mogućnosti bluetooth).

 

Trenutno imam Sennheiser HD202 i slušalice su za tu cijenu stvarno vrhunske. Svaka pohvala.

Problemi s njima su da mi je bas ipak malo previše izražen, smeta mi kabel jer non stop zapnem za njega ili ga kotači od stolice nagaze i nekako najveći problem - nakon cca sat vremena na glavi, počnem osjećati čudnu bol u ušima, kao da mi same te slušalice polako savijaju uho. Nakon tog se bol proširi na ostatak glave i točno osjećam pritisak pa ih moram prestat koristit.

 

Probao sam prije x mjeseci nakratko frendove AKG Y50BT i ostao oduševljen. U prvi mah sam htio dat 1290kn za njih, ali danas sam opet otišao do njega kako bih isprobao AKG-ice još jednom i... nekako me nisu oduševile toliko. 

Bolje su od mojih, full su lagane i mekano sjedaju na uho, ali nisam siguran jesu li isplative. On osobno kaže da ne bi ponovno dao toliko love za te slušalice jer mu se isto čine kao da su overpriced.

 

Ukratko, volio bih se zadržat u rangu do 900kn, eventualno ako baš postoje neke famozne do 1300, so be it.

 

Mikrofon poželjan. On ear/over ear. Znam da je glavobolja full subjektivna, ali eto, molio bih preporuke.

Slušam od svega pomalo, osim metala, a koristio bih ih za svakodnevno slušanje glazbe, eventualno gaming. NE tražim gaming slušalice, glazba je primarna.

pozz svima,
evo i mene muči isti problem
znači planiram kupiti bluetooth wireless slušalice pa bih Vas molio preporuku:
1. za slušanje glazbe i gledanje filmova/serija na računalu (ništa posebno extra audiofilski ali da imaju dobar/pristojan zvuk, ako se to može naći za te novce)
2. za isto to ali na Sony android tv-u KDL49x8005c
kako je i kolega naveo mikrofon je poželjan i da su on ear/over ear kako li se već pravilno kaže :)
cijena cca 400kn / + 100-200kn ako su neke baš izrazito dobre a da su iznad tog cjenovnog ranga.
hvala unaprijed :D

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

ima li tko kakva iskustva sa wireless Beats Studio 3 sluškama sa ANC (Adaptive noise cancelling)?
i jel bi prije preporučili nešto drugo (max nekih 300$ = Paypal lova koju nikad neću na ruke vidjet - jer nisam povezao račun sa jednim iz banke dok se to još moglo), ako bi, koje?

unaprijed svima hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pazi sta pises, mogle bi ti poceti stizati prijetece poruke na sam spomen Beatsa 

 

Baci oko na ovo.

49% motherfucker, 51% son of a bitch
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ZeroC00l kaže...

Pazi sta pises, mogle bi ti poceti stizati prijetece poruke na sam spomen Beatsa 

 

Baci oko na ovo.

 ma to sam čisto spomenuo jer sam vidio reklamu za te slušalice tijekom gledanja ESPN-a

budem pogledao svakako.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Mozes baciti oko na 

 review. Mislim da je ok, cisto da steknes nekakav pocetni dojam. Koliko znam kod nas ih jos nema za kupiti/isprobati, ali mogao bi se naci proslogodisnji model.

49% motherfucker, 51% son of a bitch
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice