Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

poruka: 86
|
čitano: 10.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
offline
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Imam JBL slušalice E55BT i novo desktop računalo. Na računalo je spojen USB Bluetooth 'modul'. Povezao sam in-ear slušalice Xiaomi Buds 3T Pro i one rade normalno. Sada sam probao s over-ear JBL E55BT i zvuk je katastrofa - kvrcka, prekida, kasni, distorzija, neslušljivo potpuno, ne znam kako bih to još nazvao.

 

Što bi mogao biti problem? Windows 11 Pro up-to-date, kao i svi driveri. Onemogućio sam onaj Hands-free Telephony unutar propertiesa slušalice, ali nije pomoglo. Slušalice s mobitelom rade normalno. Sve one stvari tipa restart, pali gasi, ponovno spoji s BT - sve sam probao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 17:39 (Huncvut1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

možda je stariji tip usb bluetooth modula? ili jednostavno neispravan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 17:45 (dabar_solta_V2).
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Ali tipkovnica, miš, druge slušalice - sve ostalo radi normalno.

7 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

bt 4.0 su slusalice, to bi stvarno trebalo radit na svemu, probaj ugasit hands free tj disable u windowsima u postavkama za zvuk taj hands free dio to nekad zna pravit problem.
edit- sad vidim da si to napravi vec. jedino mi još pada na pamet da ti nije spojeno u isto vrijeme na mob i na komp.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:32 (dabar_solta_V2).
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Da, to sam već napravio, a na mobitelu sam ugasio potpuno BT da ne bi bilo spojeno.

 

Ovaj BT modul koristim: https://www.futura-it.hr/orico-usb-bluetooth-40-adapter-crni-orico-bta-403-bk/200872/product/

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:49 (Huncvut1).
7 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
https://www.reddit.com/r/Windows10TechSupport/comments/b0a3xo/bluetooth_audio_cuts_off_only_while_using_40/

probaj zamjenit taj bt za neki 5.0, ima dosta na google ljudi sta s istin cipseton imaju razne probleme.
16 mjeseci
offline
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Ok, probat ću s 5.3 BT adapterom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Probao sam s novim TP-LINK BT modulom (5.0), ali ista stvar.

14 godina
offline
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Nesretna kombinacija sluški i bt chipseta, čini mi se. Meni Cambridge Audio sluške praktički nisu radile na Acer laptopu dok ne bi isključio wi fi, a i tad klimavo. Na MacBoocima i mobitelima sve super. 🤷

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

To bi značilo da nikako neće raditi, hm?

UPDATE: Isprobano i na drugom laptopu (Asus) s Bluetooth 5.2 - sve radi kako treba s tim slušalicama.

 

Desktop kompjuter s USB BT adapterom (4.0 i 5.0) i dalje ne radi kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 7:14 (Huncvut1).
16 mjeseci
offline
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Kako nikako ne mogu riješiti ovaj problem, došao sam na ideju da probam slušalice nekako upariti s pojačalom koje imam uz desktop kompjuter. Radi se o Onkyo CS-265 (https://bhpho.to/3wTSe3R). Naime, pojačalo ima BT, ali ako sam ja dobro skužio, samo ulaz - dakle, mogu upariti mobitel i puštati glazbu s njega na pojačalo.

 

E sad, pošto od prije imam ovaj uređaj Bluetooth audio transmiter NEDIS (https://bit.ly/43oHt5N), mogu ga uštekati u USB i audio in/out na pojačalu te mogu sve skupa spojiti na navedene JBL slušalice putem Bluetootha.

 

Međutim - opet problem. Javlja se neko cvrčanje kada je zvuk tiši, tj. kao lagana distorzija, cvrčanje, zujanje, što se ne čuje kada je zvuk pojačan, ali recimo kada pjesma počinje ili završava, čuje se i zaista iritira. A da ne govorim o nekim smirenijim pjesmama, onda se konstantno čuje u pozadini.

 

Znači, opet sam na ničem... Imam li kakvu alternativu da upogonim te slušalice kako spada s čistim zvukom? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
imaju li 3.5mm analog ulaz xD
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Imaju onaj manji, ne 3,5mm (znači mogu se spojiti kablom), ali ne bih htio žicu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 8:38 (Huncvut1).
5 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...

Imaju onaj manji, ne 3,5mm (znači mogu se spojiti kablom), ali ne bih htio žicu...

 Pokusaj bt adapter staviti na produzni usb kabel da ga odmaknes od kucista da izbjegnes eventaulne interferencije sa uredjajim au kucistu... Ili ako imas USB na monitoru stavi ga tamo....

16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Imaju onaj manji, ne 3,5mm (znači mogu se spojiti kablom), ali ne bih htio žicu...

 Pokusaj bt adapter staviti na produzni usb kabel da ga odmaknes od kucista da izbjegnes eventaulne interferencije sa uredjajim au kucistu... Ili ako imas USB na monitoru stavi ga tamo....

 Oprosti, izgleda da nisi pročitao cijelu temu, ovo sam pokušao već u svim varijantama... S oba USB BT adaptera (4.0 i 5.0). Ništa nije uspjelo.

5 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Imaju onaj manji, ne 3,5mm (znači mogu se spojiti kablom), ali ne bih htio žicu...

 Pokusaj bt adapter staviti na produzni usb kabel da ga odmaknes od kucista da izbjegnes eventaulne interferencije sa uredjajim au kucistu... Ili ako imas USB na monitoru stavi ga tamo....

 Oprosti, izgleda da nisi pročitao cijelu temu, ovo sam pokušao već u svim varijantama... S oba USB BT adaptera (4.0 i 5.0). Ništa nije uspjelo.

 Procitao sam sve i sad opet. Nigdje nisi napisao da si pokusao na produznom kabelu kako bih BT predajnik odvojio od kucista. Ne slusalice vec BT uredjaj koji ti je u USB portu....

16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...
Posmatrač kaže...
Huncvut1 kaže...

Imaju onaj manji, ne 3,5mm (znači mogu se spojiti kablom), ali ne bih htio žicu...

 Pokusaj bt adapter staviti na produzni usb kabel da ga odmaknes od kucista da izbjegnes eventaulne interferencije sa uredjajim au kucistu... Ili ako imas USB na monitoru stavi ga tamo....

 Oprosti, izgleda da nisi pročitao cijelu temu, ovo sam pokušao već u svim varijantama... S oba USB BT adaptera (4.0 i 5.0). Ništa nije uspjelo.

 Procitao sam sve i sad opet. Nigdje nisi napisao da si pokusao na produznom kabelu kako bih BT predajnik odvojio od kucista. Ne slusalice vec BT uredjaj koji ti je u USB portu....

Isprike, raspravljam na još jednom forumu na tu temu pa sam mislio da sam i ovdje napisao.

 

Dakle, isprobane su sljedeće situacije za Orico BT adapter 4.0 i TP-LINK BT adapter 5.0

- BT adapter na kućištu

- BT adapter na produžnom kablu odmaknut od kućišta

- BT adapter na DELL monitoru

 

U sva tri slučaja, s oba BT adaptera je potpuno isti problem.

7 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
jesu li slusalice pod garancijom?
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
dabar_solta_V2 kaže...
jesu li slusalice pod garancijom?

 Nisu, ali s dva laptopa i mobitelom rade potpuno normalno.

2 godine
online
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...

 Nisu, ali s dva laptopa i mobitelom rade potpuno normalno.

 Čisto me zanima koja matična je u PCu na koji pokušavaš spojiti slušalice?

16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

 Nisu, ali s dva laptopa i mobitelom rade potpuno normalno.

 Čisto me zanima koja matična je u PCu na koji pokušavaš spojiti slušalice?

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

2 godine
online
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

 Jesi li probao bt dongle prošetati kroz sve usb portove po stražnjem I/O? Možda mu iz nekog razloga ne odgovara port u koji si ga uboo...

BTW. ima li svježih drajvera od proizvođača chipseta na bt dongleu, onaj sa proizvođačevog web sajta ili koristiš ms driver iz update kataloga, koji se automatski instalira?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 11:09 (notloB).
5 godina
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

 Nisu, ali s dva laptopa i mobitelom rade potpuno normalno.

 Čisto me zanima koja matična je u PCu na koji pokušavaš spojiti slušalice?

 Ne bi to trebalo imati veze. Nema DACA u igri....

notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

 Jesi li probao bt dongle prošetati kroz sve usb portove po stražnjem I/O? Možda mu iz nekog razloga ne odgovara port u koji si ga uboo...

 To je bas hit&miss ali vidjao sam i cudnije stvari....jedino ako ima dva USB kontrolera....

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 11:10 (Posmatrač).
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

 Jesi li probao bt dongle prošetati kroz sve usb portove po stražnjem I/O? Možda mu iz nekog razloga ne odgovara port u koji si ga uboo...

BTW. ima li svježih drajvera od proizvođača chipseta na bt dongleu, onaj sa proizvođačevog web sajta ili koristiš ms driver iz update kataloga, koji se automatski instalira?

 Jesam probao na svima - 6 ih je od iza i 2 su gore. Na svima isto.

16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

 Jesi li probao bt dongle prošetati kroz sve usb portove po stražnjem I/O? Možda mu iz nekog razloga ne odgovara port u koji si ga uboo...

BTW. ima li svježih drajvera od proizvođača chipseta na bt dongleu, onaj sa proizvođačevog web sajta ili koristiš ms driver iz update kataloga, koji se automatski instalira?

 

Skinuo sam nove drivere s weba. sve je up-to-date. Windows 11 Pro, driveri matične i driveri USB Bluetooth adaptera.

2 godine
online
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Posmatrač kaže...
notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

 Nisu, ali s dva laptopa i mobitelom rade potpuno normalno.

 Čisto me zanima koja matična je u PCu na koji pokušavaš spojiti slušalice?

 Ne bi to trebalo imati veze. Nema DACA u igri....

notloB kaže...
Huncvut1 kaže...

Matična ploča je Asus PRIME B550M-A/CSM. I još napominjem da mi Xiaomi Buds 3T Pro normalno rade na tom desktop računalu.

 Jesi li probao bt dongle prošetati kroz sve usb portove po stražnjem I/O? Možda mu iz nekog razloga ne odgovara port u koji si ga uboo...

 To je bas hit&miss ali vidjao sam i cudnije stvari....jedino ako ima dva USB kontrolera....

 Nekoliko puta sam vidio kako se ljudima koji su tražili BT uz ploču koja ga već ima na sebi preporuča kupiti i bt usb pride, primjer u sklapanje konfiguracija od - do, ovdje na forumu...

Najgluplja rješenja su ponekad ispravna rješenja. Ponekad su problem i ms driveri koji su stari, proizvođač ih je napravio pred 300 godina, update sa stranica proizvođača riješi stvar.

2 godine
online
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...

Skinuo sam nove drivere s weba. sve je up-to-date. Windows 11 Pro, driveri matične i driveri USB Bluetooth adaptera.

 Ne znam što bih ti dalje preporučio, probao si valjda sve, ploča koju imaš je smeće, bez uvrede, btw. možda jedino još da probaš naći svježiji driver proizvođača bt chipseta, ne onaj sa stranica proizvođača uređaja i njih znaju imati stare na webu, pogledati koji je (proizvođač chipseta i reviziju drivera), vidi primjer na slici pa potražiti na webu, možeš naći i hwid...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 11:42 (notloB).
16 mjeseci
offline
Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Ne kužim zašto je smeće, računalo radi odlično i nema nikakvih problema osim ovog sa zvukom, ali ja ne bi rekao da je to do ploče... Jer tipkovnica, miš, druge slušalice, sve radi bez greške. Jedino te JBL slušalice zezaju.

 

Nisam shvatio ovo s BT na ploči ili dongle... Što ste htjeli reći, nejasno je napisano?

I nisam siguran kužim li ovo s updateom drivera, jednom velite da sa stranice proizvođača (što sam i napravio), jednom da neke druge (ne znam koje?).

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 12:43 (Huncvut1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida
Huncvut1 kaže...

Ne kužim zašto je smeće, računalo radi odlično i nema nikakvih problema osim ovog sa zvukom, ali ja ne bi rekao da je to do ploče... Jer tipkovnica, miš, druge slušalice, sve radi bez greške. Jedino te JBL slušalice zezaju.

 

Nisam shvatio ovo s BT na ploči ili dongle... Što ste htjeli reći, nejasno je napisano?

I nisam siguran kužim li ovo s updateom drivera, jednom velite da sa stranice proizvođača (što sam i napravio), jednom da neke druge (ne znam koje?).

 Nikad ne kupujem najlošije ploče baš zbog sličnih problema, sve je tu, sve radi ali ne baš dobro kao kod tebe... U temi konfiguracije od - do čovjeku je sugerirano da na ploči koja već ima na sebi kombo wifi/bt dokupiti još posebno bt usb, zato sam te pitao nemaš li i ti ploču koja već na sebi ima bt, ljudi ne znaju što kupuju i što već imaju na ploči.

Dakle nije isto proizvođač uređaja i prizvođač bt čipa/čipseta, npr. d-link proizvodi mrežnu karticu koja na sebi ima realtekov čip, ponekad na stranici proizvođača uređaja, d-link u ovom primjeru, postoji driver koji je na realtekov driver primjerice dodao svoje fičere ili stariji driver proizvođača čipseta, kartica radi sa tim driverom po difoltu ali na stranici proizvođača čipseta postoji i noviji driver za taj čip, obično su najsvježiji driveri na stranici proizvođača čipa a ne oni na stranici proizvođača uređaja.

Dakle imaš bt proizvođača orico ili kako se već zove firma koja proizvodi usb dongle, tko je proizvođač čipseta za taj usb dongle?

Na gornjoj slici je bt koji AMD oglašava kao svoj čip RZ6xx a u stvari je mediatekov čip MT7921/MT7922 i mediatekov driver.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 13:19 (notloB).
16 mjeseci
offline
Re: Slušalice - zvuk kvrcka, prekida

Evo primjer, imam TP-LINK USB adapter 5.0, ovaj:

https://www.tp-link.com/us/home-networking/usb-adapter/ub500/

 

Skinuo sam s te stranice drivere. Što još mogu probati?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice