Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

poruka: 18
|
čitano: 10.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Gdje mogu nabaviti tastaturu sa engleskim rasporedom tipaka. Ova moja krama polako posustaje.

Znaci QWERTY, a ne QWERTZ  :D

Trazio sam na ovim popularnijim ducanima informaticke opreme, no bezuspjesno.

 


There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Neznam, možda probaj u Italiji vidjeti ili malo teže u Sloveniji ili pitaj dali bi ti tko od naših mogao naručiti svojim kanalima jednu QWERTY


hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Moja tipkovnica G15 ima engleski raspored tipki, al sam ju baš neki dan dobio iz engleske kupio sam preko eBaya. Imam i hrvatska slova  jer sam odnio jednom tipu koji se time bavi i on mi ih je ubacio. Ima još ljudi koji se time bave, pogledaj u oglasniku mogu ti ubacit engleski raspored. Ili kupi preko eBaya. Moja tipk. je brand new nisam imao nikakvih problema i došla mi je za 4 dana. Dobio sam ju u pakiranju sa svim uputama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Pa izvadi i zamijeni tipke :D, ne stvarno bez zajebancije.. tipke ti se lako vade uzmes noz i legala. Ja sam nekoliko puta kad bih cistio tastauru kad bi mi nesto upalo.. mislim da ti je ovo najbolje rjesenje.. hehe. losh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Alen kaže...
Pa izvadi i zamijeni tipke :D, ne stvarno bez zajebancije.. tipke ti se lako vade uzmes noz i legala. Ja sam nekoliko puta kad bih cistio tastauru kad bi mi nesto upalo.. mislim da ti je ovo najbolje rjesenje.. hehe. losh
 da?
a kako će onda stisnut 1 slovo i dobiti 2. utipkano?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Alen kaže...
Pa izvadi i zamijeni tipke :D, ne stvarno bez zajebancije.. tipke ti se lako vade uzmes noz i legala. Ja sam nekoliko puta kad bih cistio tastauru kad bi mi nesto upalo.. mislim da ti je ovo najbolje rjesenje.. hehe. losh
 :D
Znam da se lako vade, no nisu sve oznacene onako kako bi trebale.

There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Captain Mitchel kaže...

Moja tipkovnica G15 ima engleski raspored tipki, al sam ju baš neki dan dobio iz engleske kupio sam preko eBaya. Imam i hrvatska slova  jer sam odnio jednom tipu koji se time bavi i on mi ih je ubacio. Ima još ljudi koji se time bave, pogledaj u oglasniku mogu ti ubacit engleski raspored. Ili kupi preko eBaya. Moja tipk. je brand new nisam imao nikakvih problema i došla mi je za 4 dana. Dobio sam ju u pakiranju sa svim uputama.

 Koliko te dosla dostava i carina?
Izgleda da mi je to jednini nacin nabavke engleskog tipkala.

There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

LOOOOOOL, pa samo softwareski promjeni raspored .... u OSu (sa svima kojima sam se susreta ima ta opcija) se samo prebaci na engleski i bez zamjeni tipki mozemo bit Z na mjestu di je i sad, ali ipak kad kliknes ce pokazat Y tak da onda samo zamjenis i fizicki tipke ... simple as that :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Junky kaže...

LOOOOOOL, pa samo softwareski promjeni raspored .... u OSu (sa svima kojima sam se susreta ima ta opcija) se samo prebaci na engleski i bez zamjeni tipki mozemo bit Z na mjestu di je i sad, ali ipak kad kliknes ce pokazat Y tak da onda samo zamjenis i fizicki tipke ... simple as that :)

 Promjenit ga i softwareski i u rasporedu tipki :) pa nije neki problem.
Cemu pametovanje i trazenje bas te tipkovnice :)
kacavidu (sarafciger) u ruke i okreni 2 tipke.

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
albundi kaže...
Alen kaže...
Pa izvadi i zamijeni tipke :D, ne stvarno bez zajebancije.. tipke ti se lako vade uzmes noz i legala. Ja sam nekoliko puta kad bih cistio tastauru kad bi mi nesto upalo.. mislim da ti je ovo najbolje rjesenje.. hehe. losh
 da?
a kako će onda stisnut 1 slovo i dobiti 2. utipkano?
 Pa fino joj i tebe... na compu mu mora stajati engleski raspored... pa i sa engleskom tastaturom ako nije na compu namjesten  engleski raspored tipkovnice nego hrvatski ce mu biti obrnuto.. mah skontaj se malo.. radit ce :D

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

cekaj, moram pitati....pa pobogu zašto?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Svaka čast....softverski ću promjeniti fizički raspored tipki. I taj isti softver će sastrugati slovo "š" i nacrtati "{" na mjesto njega.

Nisi shvatio priču....


There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Za neupućene: eng. keyboard layout


There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

Evo, ja imam jednu Microsoftovu tipkovnicu, ništa posebno, najobičnija tipkovnica (Microsoft Basic Keyboard 1.0A) kupljenu u Splitu (Techware) na kojoj je originalno otisnut engleski raspored tipki, a kasnije su (valjda kod nas prije stavljanja u prodaju) nadopisana na tipkama i "naša" slova. Dakle, na tipkama je otisnut i engleski i hrvatski raspored, pa bi da želim engleski trebao samo u windowsima prebaciti na engleski raspored tipki i to je to. Dakle, ima tipkovnica, potraži malo bolje.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
DRM kaže...

Svaka čast....softverski ću promjeniti fizički raspored tipki. I taj isti softver će sastrugati slovo "š" i nacrtati "{" na mjesto njega.

Nisi shvatio priču....


 
 Iskoristi rjesenje primjenjeno na laptopima... pronadji jedan dosta kvalitetan LETRASET preslik u boji (crvena, plava), i slova i oznake koje jesu drukcije samo upisi pored osnovnih slova. O kvaliteti preslika ovisi i njihova trajnost, iako se i to moze rjesit recimo lakom za kosu da se ucvrsti (nemojte se smijat, npr. lak za kosu redovito koristim za zastitu printabilnih cd/dvd-a i stvar je gotovo jednako dobra kao komercijalne stvari, a tek 5-6kn kosta). Alternativno rjesenje ti je ebay.co.uk pa narucis neku njihovu tipkovnicu, redovito isporucuju u hr.
16 godina
protjeran
offline
Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.

DRM si ti čuo možda za daktilografiju?!? Mislim pobogu što će ti posebna tipkovnica, ja sam naučio koristiti i QWERTZ(koji vidim) i Dvorak(koji ne "vidim") i koristim po potrebi(uglavnom Dvorak za programiranje). I qwertz i qwerty su zastarjele i napravljene su samo da uspore rad na TIPKAĆOJ MAŠINI. Mislim kada vidim što osoba sa autizmom radi na tipkovnici(130 rpm) vs. neka "normalna" osoba (25-30 rpm) dođe mi zlo, Hrvati u svijetu kompjutera nemaju što tražiti sa QWERTZ tipkovnicama!

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 9:13 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
Mayo kaže...

DRM si ti čuo možda za daktilografiju?!? Mislim pobogu što će ti posebna tipkovnica, ja sam naučio koristiti i QWERTZ(koji vidim) i Dvorak(koji ne "vidim") i koristim po potrebi(uglavnom Dvorak za programiranje). I qwertz i qwerty su zastarjele i napravljene su samo da uspore rad na TIPKAĆOJ MAŠINI. Mislim kada vidim što osoba sa autizmom radi na tipkovnici(130 rpm) vs. neka "normalna" osoba (25-30 rpm) dođe mi zlo, Hrvati u svijetu kompjutera nemaju što tražiti sa QWERTZ tipkovnicama!

 

 

Da ne odugovlacimo previse....otvorio sam temu s ciljem da dobijem nekakvu informaciju o tome gdje nabaviti takvu tastaturu, a ne da raspravljamo da li je to potrebno ili nije.

There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tipkovnica sa eng. rasporedom tipaka.
DRM kaže...
Captain Mitchel kaže...

Moja tipkovnica G15 ima engleski raspored tipki, al sam ju baš neki dan dobio iz engleske kupio sam preko eBaya. Imam i hrvatska slova  jer sam odnio jednom tipu koji se time bavi i on mi ih je ubacio. Ima još ljudi koji se time bave, pogledaj u oglasniku mogu ti ubacit engleski raspored. Ili kupi preko eBaya. Moja tipk. je brand new nisam imao nikakvih problema i došla mi je za 4 dana. Dobio sam ju u pakiranju sa svim uputama.

 Koliko te dosla dostava i carina?
Izgleda da mi je to jednini nacin nabavke engleskog tipkala.

 Tip od kojeg sam kupio mi je dostavio besplatno. Carina bi te mogla doći oko 5- 10 funti.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice