Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.673.295
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dada, primjetio sam...go**o od rutera ima slab wifi signal, al dobro ja sam preko zice tako da je za sada sve 5...i da javim spojio sam si tv sve fino radi osnovni paket :) ovo fkt nisam ocekivao, preporod!
Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
OBLAKprasine kaže...

koju si brzinu interneta imao do sad?

 Paket je od početka 50/10, a wifi je također od početka očajan. Internet je pun prigovora na račun ovog routera što se tiče signala, tako da sam se pomirio...

strbi kaže...
Dada, primjetio sam...go**o od rutera ima slab wifi signal, al dobro ja sam preko zice tako da je za sada sve 5...i da javim spojio sam si tv sve fino radi osnovni paket :) ovo fkt nisam ocekivao, preporod!

Meni je 5 uređaja bežično, a jedino smart tv preko žice. Nema mi druge nego uzet drugi router. Našao sam da se može spojiti eksterna antena, ali pošto je ta oprema pod najmom, ne isplati se zezati s tim.

7 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

15 download 1 upload 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ili uzeti pojačivač wifi signala? Mozda bi to pomoglo..
Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
strbi kaže...
Ili uzeti pojačivač wifi signala? Mozda bi to pomoglo..

 Uzet ću router koji ima obe mogućnosti. Kad se koristi kao pojačivač tj. repeater on sam po sebi smanji brzinu, tako da mi to ne igra neku ulogu. 
Kad kupim javim dojmove!

12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni je Technicolor odavno u Bridge mode-u, na njega sam LAN kabelom spojio obični TP-link router od oko 200 kn i sve radi super i imam bolji Wi-fi domet, puna brzina.

Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

nadam se da ja necu imati takvih problema s ruterom:D

jedino komp spojen zicom, jedan laptop i 2 moba. ako s tim budem imao problema....

e da ruter mi je u sobi

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ako uzmem Bnet, 3D sada od 70Mbps te ako prilikom radova tj uvođenja stavim spliter (kupim prije i dam monterima da stave) na način da mi još dvije LCD televizije imaju signal (umjesto sadašnje antene) bi li se brzina interneta smanjila, tj. imam li i dalje 70mbps na routeru?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Ako si zakupio dodatni tv imas 70 naravno. Ne radi kabel isto kao i xdsl.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ne bi ništa više plaćao već samo kupio u chipoteci ili gdje već taj spliter da se razbije analogni signal na još dva televizora. Ne znam kakav bi ni dvb-t signal bio pomoću tog kabela ili bi zatržao antenski signal (bez SK1 itd na ostalim televizijama)

Sada imam u dnevnoj, sobi1 i sobi 2 od antene s balkona te bi htio na svim televizijama (ali da ne plaćam prijamnike ni ništa, već čisti analogni (valjda može preko analognog skenirati i ići dvb-t)) 

Koliki onda mogu očekivati pad, kako to ide?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ja sam si za sada spojio jednu telku, ali isto ću tako staviti spliter koji bi mi razdvajao na dvije telke..ne gubiš ništa na brzini interneta jer nema veze uopće sa netom, to ti je onda kabelska televizija netreba ti riblja kost..

imaš samo analogni signal, znači tako možeš gledati samo osnovni paket programa i kvaliteta slikenije bog zna šta ali je gledljivo, pošto je džabe :) kod mene je slika okej, vidi se da se nekad slova nekad "zatrzaju", ali ništa ne šteka i ne gubi se signal za sada..

pitanje je samo kada će bnet skroz ukinuti analogne programe i sve imati samo digitalno..onda ću morati i tv paket uzeti :D za sada za 169kn odlično 

probao sam pretražiti digitalne programe, i nađe ih preko 300..možeš gledat hrt,rtl i novu u super slici, al ostalo ti je zaključano moraš imat njihov prijemnik..

jel mogu ja sa 2D turbo paketom kupiti prijemnik od njih, ili koliko košta mjesečno sami prijemnik da nije u paketu?  kao 2D + prijemnik...

Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

nego, sad imam ovaj bnet prijamnik ili sta je to vec na svojem TVu i slika je super, dok to u boravku nema te je slika cudna (kao da se pixeli vide). Jel ima nekakav nacin da se ta slika isto poboljsa bez da kupit dodatni (tj jos jedan) bnet prijamnik ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

istekao ugovor od amis-a. razmisljam prijeci na bnet,za 180 kuna nelose za tv plus net ali mi se ne svida busenje zida za kabel. 

jel mogu izbaviti jos neki popust nekako posto zelim prijeci na drugog operatera. 

trenutna brzina(25/5) sa telefonom 190 kn. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 15:24 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hahhaajaads kaže...

nego, sad imam ovaj bnet prijamnik ili sta je to vec na svojem TVu i slika je super, dok to u boravku nema te je slika cudna (kao da se pixeli vide). Jel ima nekakav nacin da se ta slika isto poboljsa bez da kupit dodatni (tj jos jedan) bnet prijamnik ?

 nemožeš nikako bez njihovog prijamnika :D

Kolacic, ne diberi se i ovako će ti biti jeftinije sa boljom uslugom, i ja sam se bojao bušenja zidova ali ispalo je super :) il probaj zvat u njihov call centar pa se probat cijenkat ak imaš volje, makar sumnjam da bnet ima neke pakete niže vrijednosti, a u sustavu ti nemogu uračunati popust vjv..

Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
strbi kaže...
hahhaajaads kaže...

nego, sad imam ovaj bnet prijamnik ili sta je to vec na svojem TVu i slika je super, dok to u boravku nema te je slika cudna (kao da se pixeli vide). Jel ima nekakav nacin da se ta slika isto poboljsa bez da kupit dodatni (tj jos jedan) bnet prijamnik ?

 nemožeš nikako bez njihovog prijamnika :D

Kolacic, ne diberi se i ovako će ti biti jeftinije sa boljom uslugom, i ja sam se bojao bušenja zidova ali ispalo je super :) il probaj zvat u njihov call centar pa se probat cijenkat ak imaš volje, makar sumnjam da bnet ima neke pakete niže vrijednosti, a u sustavu ti nemogu uračunati popust vjv..

 A nije moj stan. Nisam bio pitao jel moguce sa kablom ovih 120mbs. U amisu su mi bili ponudili promociju neku prije par godina i imao sam 100/100 na vdsl-u mjesec dana besplatno. Sad me uvjeravaju da je to nemoguce(kad sam pokusao dogovoriti vecu brzinu). 

10 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

sad kad smo kod busenja da pitam ja nesto

samo ukratko jos prosli petak sam potpisao ugovor a jos mi 'majstor' nije dosao s tim da je sutra neradni dan al valjda do ovog petka dode

vec sam pisao imam 2d paket, 12/nesto sitno brzina. meni ide onaj bijeli kabel u stanu (koaksijali?) u jedan spliter i onda se grana jedna strana u tv a druga u ruter

sad sam uzeo  ovaj novi 2d paket 35-50 down i 8,4-12 upload. pitanje je da li ce mi samo zamjeniti ruter ili?

i onako vasa procjena koje brzine down i up mogu ocekivati

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Moguce da je samo ruter, ako ti je u kuci vec provucena bnet infrastruktura, nebudu ponovno radili haha..koji ruter imas? Il ti puste vecu brzinu neta samo, ak si sad kod njih...jer oni imaju samo kabelske usluge kolko znam, ne i adsl, il sam u krivu?
Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Koliko god im je politika prema postojecim korisnicima u banani, mogu si to dopuštat jer su najeftiniji.

Idući mjesec mi ističe ugovor i reko bum probal na blef ko sa Tele2, idem kod drugog pa da mi daju nešto al pušiona.

Niti jedan provider mi za 200kn ne može isporučiti neki 3u1 paket sa takvom brzinom i stabilnošću mreže.

Tak da sam produžio ugovor. 3d, 2xdig prijemnik i prošireni paket za 279kn i brzina naravno sa 50 na 70Mbita.
Prošireni sam uzeo bez ugovora pa je 20kn skuplji al vidjet ćemo dal bu se kaj gledalo. Antena mi nije spojena na telku već 6 mjeseci ak ne i više.

Kaj se brzine tiče, nikad nisam imao manje od 49,8 dok mi je bilo aktivno 50 tak da s te strane su najbolji. Bnet FTW
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

zgrada je, sad sta je u mom stanu nemam pojma, tj. napisao sam vec kako je izvedeno. ali mislim da zgrada ima provuceno nesta od bneta, bar po ormaricu sto vidim na stubistu

ruter je thompson onaj sivi stari. 

ma rekao je da ce doci lik hahaha nisam izmislio to lol

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
OBLAKprasine kaže...

zgrada je, sad sta je u mom stanu nemam pojma, tj. napisao sam vec kako je izvedeno. ali mislim da zgrada ima provuceno nesta od bneta, bar po ormaricu sto vidim na stubistu

ruter je thompson onaj sivi stari. 

ma rekao je da ce doci lik hahaha nisam izmislio to lol

 vjerojatno će onda od tog ormarića do tebe u stan provući koaksijalac, stavit spliter i promjenit ruter, nema puno posla..ja sam u kući, pa su mi direkt od stupa sa ulice povukli kabel do kuće, i kroz potkrovlje provukli na kat niže na ruter...prezadovoljan sam kako su napravili, kabel se nigdje praktički niti ne vidi, ima svoju vodilicu i fkt nikaj ne smeta...također sad brzina 49.7 od mogućih 50mbit/s

Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozz, htio bih prijeci s Optime na Bnet, 3D paket. Znam da mi brzina ovisi o kucnoj infrastrukturi, pa me zanima jel netko zna koji je to kabel koji pruza vece brzine (ili je nebitno?) i jel ga moguce mjenjati ili nesto. Znao sam koji kabel imam gore, al zaboravio naziv. Cisto da se znam pripremit i da znam jel uopce mogu vece brzine postici ili sam ogranicen na neku maximalnu, i ako jesam jel mogu ikako utjecati na to?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
hrca02 kaže...

Pozz, htio bih prijeci s Optime na Bnet, 3D paket. Znam da mi brzina ovisi o kucnoj infrastrukturi, pa me zanima jel netko zna koji je to kabel koji pruza vece brzine (ili je nebitno?) i jel ga moguce mjenjati ili nesto. Znao sam koji kabel imam gore, al zaboravio naziv. Cisto da se znam pripremit i da znam jel uopce mogu vece brzine postici ili sam ogranicen na neku maximalnu, i ako jesam jel mogu ikako utjecati na to?

 Provlače koaksijalni kabel, ako imaš mogućnosti za Bnet, oni ti sve na novo provuku i trebao bi imati brzinu koju ti garantiraju

Origin ID za FIFU 15: strbi_zg ; Steam: inspektor_lucic
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Imaš dostupan Bnet?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 10:32 (MarijanOS).
7 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozz,

 

zanima me da li bnet mozda ima mogucnost za optiku? Ugl ja sam javio Amisu i rekao da zelim opticki net, a onda su me oni prebacili nekim slucajem na bnet. Gledajuci sada po njihovim stranicama, ne mogu pronaci nigdje vezu sa optikom, a iz razgovora s njima nisam skroz dokucio i potvrdio da li se to zapravo radi o optici ili ne.

Opticka infrastruktura je spojena na zgradu, odma da se zna.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Do zgrada oni ti imaju HFC mrežu ili u prijevodu to ti je hibridna optičko-kabelska mreža a do tebe od njihovog ormarića dokle ide ta njihova optika tebi provlače koaksijalni kabel gdje ti oni mogu sa takvom infrastrukturom garantirat dosta dobru i stabilnu vezu. Ja imam 120 Mbit/s download i upload 15 Mbit/s volio bi da mi je bar upload bar malo veći naprimjer bar 25 mbit/s  al i ovako čak mjerim ponekad jače od ovih 15 nekad to bude i 17-18Mbits tako da je to ok.

Napa je najbolja obrana :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Do zgrada oni ti imaju HFC mrežu ili u prijevodu to ti je hibridna optičko-kabelska mreža a do tebe od njihovog ormarića dokle ide ta njihova optika tebi provlače koaksijalni kabel gdje ti oni mogu sa takvom infrastrukturom garantirat dosta dobru i stabilnu vezu. Ja imam 120 Mbit/s download i upload 15 Mbit/s volio bi da mi je bar upload bar malo veći naprimjer bar 25 mbit/s  al i ovako čak mjerim ponekad jače od ovih 15 nekad to bude i 17-18Mbits tako da je to ok.

 Zahvaljujem na odgovoru. :)

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Istekao mi ugovor, nit zovu nit nude dal će se ponovo produljit ugovor, bitno da su svi drugi zvali i nudili čuda i na kraju ništa. Ovi se ne bi udostojili ni pitati da li želite produljiti, pogotovo kad je bila ova akcija mobitela za 1kn i to 2 puta već ove god...Ništa kao moba nema odma razgrabe u prvim danima (a vjerujem da većinu sebi međusobno podijele), ok nema produljenja ugovora dok ne bude boljih ponuda od postojeće. Bitno da za nove korisnike titraju na sve strane, a nas stare ko j... Klasika...

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
DiRT kaže...

Istekao mi ugovor, nit zovu nit nude dal će se ponovo produljit ugovor, bitno da su svi drugi zvali i nudili čuda i na kraju ništa. Ovi se ne bi udostojili ni pitati da li želite produljiti, pogotovo kad je bila ova akcija mobitela za 1kn i to 2 puta već ove god...Ništa kao moba nema odma razgrabe u prvim danima (a vjerujem da većinu sebi međusobno podijele), ok nema produljenja ugovora dok ne bude boljih ponuda od postojeće. Bitno da za nove korisnike titraju na sve strane, a nas stare ko j... Klasika...

Vjerojatno imaju tebe i jos par korisnika pa ih sve osobno zovu.

 

Zovnes ih na broj, koje ponude imate za postojece korisnike ili odes u vip centar i rijesis sebi nesto. Nije tesko. Probaj.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ovisi, ni meni kao mogućem novom korisniku ne nude ništa.

Niti u pola cijene-135kn, niti mobitel (kažu da ih više nemaju, niti Visa 500kn...)- ništa.

Samo nude za 200kn i eventualno gratis 120mbps

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Zajeb kaže...

Vjerojatno imaju tebe i jos par korisnika pa ih sve osobno zovu.

 

Zovnes ih na broj, koje ponude imate za postojece korisnike ili odes u vip centar i rijesis sebi nesto. Nije tesko. Probaj.

Misliš da nisam probao sve navedeno...Eh kad bi bilo lijepo kao što misliš da je...

Predbilježen sam za mob ako se pojavi takva akcija, al teško da će bit išta od tog, no nije bitno to, mogli su još neke stvari poboljšat oko TV programa i fiksne linije, al nema veze, za 199kn/mj nemre se očekivat čuda iako i da se uzme dodatna opcija opet neće bit dobro (sve sam čitao dodatne opcije, uvijek nešto ne valja, tj loše su to iskombinirali), a cijena će bit daleko veća od tih 199kn.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice