Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.161.777
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
bobyg kaže...

Nalazim se na području ZG-Sesvete i sad mi je već stvarno dosta kvalitete usluge Iskona. Udaljen sam od centrale nekih 1500 m,  imam Siemensov Sx763 modem, internet je brzine nekih 10 megabita/0.5 . Uploadati nešto više od 20 MB je višesatno mučenje uz nekoliko prekida i restartanja modema. Jednom riječju KATASTROFA.

Prije 2 mjeseca sam tražio od Iskona objašnjenje i dobio sam odgovor da je T-com infrastruktura i oni ništa ne znaju o njihovim planovima, da li misle nešto raditi na ovom području ili ne. Obzirom da mi za mjesec dana ističe ugovorna obveza ponudili su mi ostanak uz neke bolje uvjete, ali je cijena i dalje previsoka jer je internet neupotrebljiv......međutim imam na tom modemu dvije fiksne linije koje bi kao trebao zadržati pa mi je zbog toga problem prekinuti ugovor.

 

Slušao sam nedavno što kaže CTO Iskona, najavljuje isto taj G.Fast. Međutim ako će oni takve tehnologije i dalje prakticirati u centru gradova onda opet ništa od toga. Mene zanima kakav je učinak tog G-Fasta na tim udaljenostima 1500-1700 m od centrale, što se može očekivati.

Što se tiče parice, ona bi zadnjih 300 m do mene trebala biti dobra jer su mijenjali cijeli kabel prije nekih 7 godina.

Inače, T-com je u okolnim naseljima postavio te ormariće sa optikom, bliže korisniku, ali kad će nastaviti sa time dalje, tko će ga znat, kao da je vojna tajna.

Ja sam udaljen od Sesveta par kilometara i imam iste probleme kao i ti (s time da ja imam Eltek-ov router), brzina 10/0.5, uploadati bilo što je nemoguće jer veza odmah puca... 

Prije Iskona sam koristio T-com, cijene su bile visoke i brzina niska ali barem sam imao stabilnu vezu...

Nedavno su me zvali iz Iskona da sam sada u narančastoj zoni (uvijek sam bio u narančastoj zoni) da mogu uzeti VDSL i žicali me da produžim ugovor ali s ovakvom uslugom nema šanse...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 17:03 (It'sMe932).
15 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozdrav, 

 

kakva su vaša iskustva sa lošim wifi signalom Iskon Zyxel routera?

Naime, na 1 m od routera brzina je 35/10 (u dobrim danima). 

Ima li tome pomoći bez kupovine novog AP ili routera?!

 

Problem broj 2: gašenje wifi na Zyxelu uzrokuje nemogućnost printanja na mrežni printer koji je kabelom ukopčan direktno u router wtf?! 

 


============================================================================
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 3 days: 9 hours: 53 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 12.998 Mbps 59.999 Mbps
Actual Net Data Rate: 12.999 Mbps 60.000 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.1 dB 10.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.6 dBm 10.5 dBm
Receive Power: 0.2 dBm 0.2 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 9.3 dB 10.2 dB
Attainable Net Data Rate: 37.896 Mbps 77.348 Mbps
============================================================================
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 2.5 9.0 14.5 N/A 6.1 11.8 18.4
Signal Attenuation(dB): 2.5 8.4 13.9 N/A 4.1 12.3 18.5
SNR Margin(dB): 22.7 21.3 20.9 N/A 11.6 10.3 9.9
Transmit Power(dBm):- 3.1 6.2 6.4 N/A 2.8 6.1 7.1
============================================================================

VDSL Counters

Downstream Upstream
Since Link time = 53 min 21 sec
FEC: 3392 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Latest 15 minutes time = 8 min 47 sec
FEC: 74 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
FEC: 53 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Latest 1 day time = 9 hours 53 min 47 sec
FEC: 525 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Previous 1 day time = 24 hours 0 sec
FEC: 1073 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Total time = 1 days 9 hours 53 min 47 sec
FEC: 3392 0
CRC: 0 0
ES: 0 0
SES: 0 0
UAS: 26 26
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
============================================================================

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 12:04 (karmy).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Evo vec je kraj 24mjesecnog ugovora i mogu sa sigurnoscu reci da je internet u ove dvije godine bio veoma stabilan. (30MBit 0,5mb upload sa fiksnim telefonom i izade me cirka 230kn mjesecno)

Cim sam uzeo njihov paket interneta, dobio sam i ZYXEL-ov router (crn sirok i plosnat). Wifi signal je veoma dobar, zivim u stanu i  nisam imao nikakvih problema sa signalom iako sam bio u trecoj prostoriji dalje od routera. :)

Razmisljam da pri ukidanju ovog ugovora uzmem paket bez fiksnog telefona sa brzinom 20-50 MBita radi tanjeg racuna. Ima li tko takav paket i kakva su mu iskustva sa brzinom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Imam ja, mjerim 50 kabelom, 40 bežično, 10 upload.
Radi sve uredno iako ja imam trio paket i na to još Iskon.TV. Pucanja i zamrzavanja nema.
Provjeri si DSL statistiku u ruteru da vidiš koju brzinu bi mogao imati. Lako moguće da ti ostane brzina ista kao i dosad zbog dostupne brzine/udaljenosti od centrale. Imaš na njihovim stranicama ponude pa si usporedi.
6 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Dap tako slicno su mi i oni napisali, htio sam cuti i misljenje korisnika.

Ponudili su mi da prekinem ovaj ugovor prije dvogodisnjeg isteka i da si mogu ukljuciti net paket 20-50 bez teflona,tva za 139kn mjesecno.... msm do sada nisam nikada manje placao net a bio sam i na t-kobile sa kojim imam samo losa iskustva, al cudi me  sto je iskon samo njihova podruznica xD

10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Koliko iskon čeka za isključenje usluga ako ne platiš račune.

Ovih par mjeseca stalno nekakvi nenadani troškovi što je dovelo da nismo platili 3 računa.  
10,11,12 mjesec.  
Sutra stiže plaća nadam se.  
Ugl,koliko imam vremena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Plati račune, pošalji slike ili skenove na prijava@iskon.hr i trebalo bi ti biti isti dan ili naredni. Dodatno još možeš nazvati 01/6000 780
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

da li iskon nudi i rutere koji podrzavaju brži wireless, ac?

 

trenutno mi istice ugovor i nude mi do 50Mbit za 179,99 kn ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Trebali bi polako, s obzirom na ponudu. U svakom slučaju, ako imaš veći prostor, moja preporuka je https://www.iskon.hr/Smart-Wi-Fi
Koristim to doma, jer imam dosta veliki prostor, dual-band je i dosta pokriva. Za te novce se isplati.
6 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozz jucer su me spojili na vdsl 20-50 sa routerom innbox v45..
Prvi test mi je pokazao brzinu od 15mbps down. I ne sicam se koliko upload. Zatim nesto poslje se diglo na 20 i danas mi je 22 a upload 1.3
I zvao sam ih rekli su mi da vjerovatno to moze ici bolje ali da se strpim koji dan da oni vide koja je max propusnost parice.. na 1,1km sam od centrale slika sam podatke iz routera... sta mislite koliko se da max izvuc i jel istina da im triba koji dan.. i ok je je ovaj download al prejadan upload...
Sta kazete?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Moras nac podatke u tom routeru gdje pise "attainable", znaci malo detaljniji podatci o liniji.

Sto se tice brzine to je normalno uvijek treba dan/2 do maksimalne ako si tek spojen jer te prvo spoje na osnovnu pa onda kad to prodje kroz sustav stavljaju ostalo. Al na tu razdaljinu mozda ni nece bit vise, treba nac trenutni attainable ili adsl podatke.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Evo nasa sam....

Jel se sad vidi koliko parica moze povuc max

9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Iako je slika sitna ne vidi se bas dobro, izgleda da je to to, a i odgovaralo bi ako ti je razdaljina tolika koliku si naveo.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

A jeli moguce da je to max od (InnboxV45 AnnexB)

? Pogledajte upload.. proslo je par dana jos nista ne mrda, sta mi salju router za ovu brzinu sam moga i ostavit onaj stari dsl simens a ne vdsl....komedija???

Jel ima ko slicnih problema?

Edit 

- Eto malo bolje slike samo zoomirajte, ali ja mislim da to oni postave jer na proslome routeru mi je pokazivlo malo bolje 
Line Attenuation i ostalo

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 3:20 (Hohi).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Hohi kaže...

A jeli moguce da je to max od (InnboxV45 AnnexB)

? Pogledajte upload.. proslo je par dana jos nista ne mrda, sta mi salju router za ovu brzinu sam moga i ostavit onaj stari dsl simens a ne vdsl....komedija???

Jel ima ko slicnih problema?

Edit 

- Eto malo bolje slike samo zoomirajte, ali ja mislim da to oni postave jer na proslome routeru mi je pokazivlo malo bolje 
Line Attenuation i ostalo

Nece ti promjena routera bitno promjenit liniju. Bitno je koliko tu kabela ima i kakvo je stanje od tebe do centrale na toj zici. Router vise manje. Upload je normalan, sto ti tu ne stima? Ovo nisi mogao na starom dslu jer sad imas 20, na tu razdaljinu nema sanse da si imao ikakvih 20 na adslu. Koji su ti prije bili podatci? I nemozes usporedit vsdl i adsl atenuaciju direktno.

14 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Na iskonovoj stranici piše da je ovaj smart wifi 39kn/mj uz 24 mjeseca ugovor. Jel zna netko jel to znači da nakon 24 mjeseca uređaji su naši i nemora se plaćati 39kn ili recimo može se preći na drugu mrežu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ne

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ovaj iskon tv je s novim ažuriranjem užasno spor, kada gledam raspored za neki program i listam gore dolje tolko je sporo pa kad prestanem tipkat ono se još uvijek pomiče pola strane. mogli su to malo bolje sredit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Jel zna netko koju vrstu optike ima Iskon? AON ili PON?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Marko :D kaže...

Jel zna netko koju vrstu optike ima Iskon? AON ili PON?

 Vjerojatno gpon kao i ht.

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da li netko zna, kolika je maximalna brojka korisnika koji istovremeno mogu biti spojeni na mrežu preko ISKON Smart WiFi uređaja?

 

Također, kod mjerenja brzine preko mobitela, da li je jako bitno koliko je korisnika spojeno na mrežu?

 

Naime, instalirao sam ovaj ISKON Smart WiFi ... uz novi ugovor je 10kn mjesecno u odnosu na postojece tarife ... i stvarno je super signal (oba kata kuće pokrivena sa 2 uređaja)

ono što me muči je brzina interneta...

 

do sada sam imao do 20Mbit/s i preko mobitela sam uglavnom mjerio 17-19 Mbit/s

 

od kada su mi pustili novu uslugu (20-50 Mbit) mjerim (uz spojenih 10 tak korisnika) ovako:


- preko mobitela 10-14 (sa pikom od 28 ... na početku)

- preko laptopa, bežično nekad 10-20 ... nekad 27

- preko laptopa žično 32 Mbit

 

 

zvao sam sluzbu za korisnike i kazu da su mi ukljucili 34 Mbit/s .. kažu da parica podržava do 55 Mbit/s

 

tražio sam da mi puste veću brzinu što su i obećali ... ono što me muči je zašto preko mobitela ne vidim tu veću brzinu (wifi signal je odličan)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 8:59 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Wireless je posebna prica i "odlican" signal ne garantira "odlicnu" brzinu. Pogotovo dok si u zgradi gdje svaki kanal djelis s par komsija ;) Baci oko s wifi analyzerom kakvo je stanje zauzetosti kanala na lokaciji, pa eventualno mici gore dolje pa vidi dal se situacija mijenja.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Svi uređaji žični i bežični djele tih 34Mbps koje imaš na glavnom ruteru.

Žični se ne smetaju međusobno jer svaki uređaj ima svoju žicu a bežični zamisli da su svi na istoj "žici" (eter).

Kod wifi (bežično) ako dva uređaja šalju podatke ruteru u isto vrime ruter to neće razumjet ili će primit samo jači signal pa traži ponavljanje podataka što rezultira manjom brzinom (Mbps).

Provajderi zato garantiraju samo žičnu brzinu na glavnom ruteru a wifi brzinu ne garantira nitko.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 9:28 (AF139).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

ovaj SmartWiFi bi trebao biti bolji uređaj i podržavati veći broj korisnika i u postavkama ne vidim da mogu micati kanal (valjda on to automatski radi)

 

teoretski brzina od uređaja do WiFija, npr mobitela je 150 Mbit/s .. i onda je samo vanjski izlaz na 34Mbps

 

e sad .. na koji način i kako se odlučuje tko će imati koliku brzinu?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 9:43 (BoTiA).
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Najveću brzinu će imati onaj koji je najbliži ruteru tj. prima jak signal kojemu smetnje drugih jedva smetaju za razliku od naj udaljenijeg kome smetaju oni bliži ruteru ili njemu pa  se isti paketići podataka ponavljaju više puta i može doći do prekida konekcije pogotovo ako netko od bližih ruteru uključi torente ili gleda video .

 

ps: Na Iskonu sam (Zyxel) i ne pada mi na pamet koristiti "Smart wifi" pa čak ni nikakav extender(repetitor) a spojen mi je žično TV , 2x desktopPC i do 7 mobitela na wifi se nikad veza u stanu nije rušila. Da imam kat provukao bi lan kabal i na njega spojio wifi ruter (AP mod) i na njega spojio što može žično a ostali njegov wifi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 14:32 (AF139).
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

vidiš, ja sam koristio TP link u AP modu ... da pokrijem drugi dio stana...i imao sam 2 wifi mreže (jednu od ZYxel-a a drugu od TPlinka) na koje sam se spajao  ... donji kat je radio isto (sa dvije, max 3 crtice signala) ... nije bilo repetitor moda ...

 

ono sto me je zivciralo je prebacivanje izmedju te dvije mreze ... tipa mobitel se zakaci na jednu i onda kad odem na drugi dio stana treba mu malo vremena da se sjeti prebaciti na drugu mrezu,

takodjer, ovaj TPlink se znao zablesiti (nisam otkrio radi cega ... mozda i radi broja korisnika),

 

 

e sad, po recenzijama ovog SmartWiFi AirTies 4920 cini mi se da je to bolja solucija nego prije (a i dobijem 5GHz mrežu) ... pogotovo za 10 kn mjesečno

 

ono sto sam ja primjetio je da sada imam full signal na obje lokacije ... a sinoc sam pokrenuo i youtube na 9 uređaja istovremeno (ako to nešto znači) i veza nije pucala

 

danas cu napraviti još koji test ...

 

od uređaja imamo (oba kata) 8 mob, 2 desktop, 2 laptop, 1 tablet i printer

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 15:26 (BoTiA).
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Meni pokriva kat iznad i kat ispod. Pogotovo prostor koji mi je sa ruterom bio nedostupan. Brzinu, kad testiram, imam maksimalnu po paketu. Pokriva i dvorište što mi je super kad je toplo pa smo vani. Spojiš komp i zvučnike, vrtiš po Ytubu i laganini. Tog problema sa prebacivanjem s jedne mreže na drugu nema jer funkcionira sve kao jedna mreža (MESH), a ima i opciju 5GHz što je super stvar. Računala 2 su spojena žicom na ruter, a na wifi je spojeno 9-10 uređaja.
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Meni pokriva kat iznad i kat ispod. Pogotovo prostor koji mi je sa ruterom bio nedostupan. Brzinu, kad testiram, imam maksimalnu po paketu. Pokriva i dvorište što mi je super kad je toplo pa smo vani. Spojiš komp i zvučnike, vrtiš po Ytubu i laganini. Tog problema sa prebacivanjem s jedne mreže na drugu nema jer funkcionira sve kao jedna mreža (MESH), a ima i opciju 5GHz što je super stvar. Računala 2 su spojena žicom na ruter, a na wifi je spojeno 9-10 uređaja.
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

super ... nadam se da ce i kod mene tako :)

 

sinoc sam mjerio ponovo i sutuacija je malo bolja ... preko mobitela imam 20Mbit/s ... a kad mjerim preko laptopa ( bezicno) onda je 28-29 MBit/s ... brzina u paketu je 31...

 

e sad... možda je potrebo neko vrijeme da se ustali .....(dan prije je preko mob bila max 12-13)

nego .. da li si koristio one postavke u aplikaciji, ... parental control?

15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

rijesio probem prebacivanjem lan kabela iz jednog utora na ruteru u drugi ... nije mi jasno kako ali sada vidim na svim uređajima full brzinu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice