Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.743
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Josko73 kaže...

Ljudi spojili su me na taj fttc i mene imam jedno pitanje pa tko zna nek komentira moju liniju. Jel ovo šta obečava kolko vidim po prijašnjim postovima prije ovdje nebi trebalo bit preloše?

 

Parametars:         Upstream             Downstream

Actual data rate:      12999   kbps              60000 kbps

Attainable data rate:   67580   kbps             134450 kbps

SNR Margin:        38.0 dB                  31.0 dB

Signal Level:        6.5  dBm                   16.5 dBm

Line Attenuation:     0.0 dB                     2.5 dB

Fec Size:           4                          9

Codeword Size:      31                       143

Inerleave delay:      0                         0

CRC:              0                         0

HEC:              0                         0

FEC:              0                          0

 

 

Unaprijed zahvaljujem na vašim mišljenjima.

 Loša ti je ta linija preblizu si imat češ problema i smetnji bolje se ti zamjeni samnom  ti pređi u moj stan dok ja to u tvom neprobam rješit taj tvoj problem 

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

Sumnjam da to tek tako možeš ukrast.Mislim da oni dalje negdje u glavnoj centrali trebaju pustit sve parametre nakon šta te spoje na taj fttc.Đaba tebi šta ti povežeš parice žice kad oni softverski moraju tebi to sve naštimat i pustit.

Al kad se fino legalno spojiš na njega bez brige ćeš zbog velike blizine koju imaš do tog fttc imat brzine 50/10Mbps a u budučnosti vrlo bliskoj i 100/20 ili 100/40Mbps brzine što vjerujem da će te zadovoljit i da ti netrebaju veće brzine trenutno od toga.

 Ima jedna epizoda u A je to!

Bas za njega.

Ode u katastar i nabavi si dikument katarske  cestice svoje nekretnine.

Neka skenira i prebaci u jpeg. Onda neka taj jpeg otvori u Photosjopl Uzme alat gumica i obrise sve linije i cega sve ne, sto se nalazi izmedu njegove cestice i mjesto gdje se nalazi ta kutija toboze FTTC .

i priblizi ta dva objekta i naravno da treba povezati logicne linije da ne bi bilo, ovo je covjece photosjopirano. ne ne smije ostaviti traga, nije to problem.

A ako je aljkav, jebi ga.... moram onda jos gledati neke epozode i naci drugi prijedlog, ali ja sam optimistican glede dokumenta i originalnosti.

Onda on obradeni file isprinta. najbolje laserskim orinterom, ne da se to skinuti ako slucajno kihne i jbg povrate se one izbrisane crte, skuzit ce oni !? Mislim da Telekom.

I ...... samo malo gdje sam stao ?

Aha .....epizada je nesto dugacka.

I ode osobno, najbolje, vjerodostojnije je i predoci dokument iz drzavnog katastra da su ta dva objekta blizu i da moli (ako je ozenjen, neka spominje i zenu surugu kako ju zove, ja nisam ozenjen pa ne znam kako to zvati) i obrazlozi molbu da ih se spoji na tu kutiju.

Oni ce mu doci u susret i poslati tehnicare. Ako tehnicari vide  neslaganje prema nacrtu slobodno recite  da je dalekovod blizu i da svojim EM ( za neupucene to je kratica za elektromagletsko necega ) i da su zbog toga svi mjestani dalekovidni, pa tako djeluje i na tehnicare.

Ma nek kaze brzo ce oni to ( samo on treba staviti sat bilo gdje rucni, zidni, mogitel sat na zimsko racunanjem jedan trik efekt) i oni ce mu napraviti.

 

E vaoa dosao sam do kraja.

 

Ovo ce upaliti !

Nemoj ga demoralizirati.

 

Zlu ne trebalo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

 E bome meni stvarno jest sve u brzinama 

Predugo sam bio na 4 mbit/s (kasnije cak na 10 mbit/s) i vjecnom cekanju da se nesto azurira ili da skinem igru (npr gta 5, 50 i nesto giga, ne moram ti ni pisati koliko je to trajalo)

Pa zivimo u 21. stoljecu, zar ne? Po meni bi svima trebalo biti omoguceno barem 50 mbit/s, ali s obzirom na to gdje zivimo, to se nece uskoro dogoditi ;)

 Krivo ate me ahvatili.

Kad ste spomenuli sto je s 120 presao na nize, 50

Pa sam rekao da nije sve u brzini. Krivo sam izrazio. Najbolje za sve da imaju 50 Mbps doista za vecina stvari je dovoljna i upload je pristojan ovisi samo da je ping isto nizak.

Samo ne znam ako pozelite pogledati neki film u 4K, da  li ce 50 Mbps biti dostatna za fluidno gledanje.

Dakle ti, drugi kao i ja, bi zeljeli da  se odmaknemo od 10 Mbps. ! Ovo sto imaosu, je bile srednji paket  brzine prije 10 godina.

Ja smatram da je ovih 50 Mbps  čisto na knap za 4K kanale ako ih maxtv ubaci u ponudu mislim da oni zauzimaju oko 15-25mb/s bitrate najmanje ali smatram da bi bilo puno bolje ipak da prije ponude taj vectoring koji bi na 17a profilma podignuo te brzine više 100/40,100/30, 90/30,80/20.. itd  zavisi od udaljenosti do fttc.E onda ni 4K nebi trebalo bit usko grlo a što se tiče pinga ja prezadovoljan sa ovim pingovima preko vdsl-a nego na onim kad sam bio na Bnet-u već me ja sama ta činjenica obradovala.(5-35max prema eu serverima na Bnet.u 35-65 navečer još gore bilo) Ja sam probao sa ovim 50 brzinama već gledat na internetu 4K ide to bez problema a bilo bi još bolje sa malo većim brzinama iako mi ni na ovim ne zastajkuje.

 Testira se taj vectoring ima vise od godine dana, ali nista jos za siru javnost :/

8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Al pogle  ti ovog Joska73  čovjek ima  attainable rate  up 67  i down 135 pa on ima šator ispred fttc kampira pa ga direkt spojili u guzicu sa optikom i još pita jel ovo šta valja.

Valja valja joke73 šalim se ja malo odlično jebeno dobra ti je linija pa ti imaš Line Attenuation samo 2,5 dB pa di ti moj čovik živiš? Da nisi u Gargamelovu dvorcu? Jer mi ostali smo izgleda u štrumfogradu naspram tebe 

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Hi hi hi hi

 

Joke ne znam ti nis o statistici rutera.

Ako odvrnes par speedtest.ova i vidis dvoznamenkasto onda budi kolegijalan i pocni nas pivom castiti.

Uz burek obavezno

 

 

Strumfoland Gargameland svejedno. Moze napokon uzviknuo

                  * jEBOTE, NISAM ZNAO DA JE TAKO LIJEPO U HRVATSKOJ *

 

Kako sam primjetio vi koji imate bolji internet i IPTV imate i HD  tv kanapel Sto mislite da i 4K tv kanali isto ici preko IPTVi  vece sanse nego terestrail DVB-T2. ?

Ako da onda smo stvarno u gabuli jer malo je ljudi koji si mogu priustiti internet vece brzine. Opet zayeb!

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A što nebi 4K kanali išli ako imaš dovoljnu brzinu interneta i propusnost govorim sad za bakar. Znači bit če ti ista priča ko za FHD kanale ovi na bakru kad su to prije tražili da ima puste onda bi ti sljedio odgovor od njih : ako imate tehničke mogučnosti bit će vam pušteni.Normalno tko ima danas brzine u hrvatistanu od 4mbit/s do 10mbit/s da to nezadovoljva tehničke mogučnosti za fhd(jedva) rezu a kamoli za 4k. Ja mislim da je za 4k dovoljno ovih mojih 50/10Mbps al bolje bi bilo da uvedu te nekakve nove brzine za bakar ako mogu a zna se da mogu.E sad hoće li i kad otom-potom.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...

Kako sam primjetio vi koji imate bolji internet i IPTV imate i HD  tv kanapel Sto mislite da i 4K tv kanali isto ici preko IPTVi  vece sanse nego terestrail DVB-T2. ?

Ako da onda smo stvarno u gabuli jer malo je ljudi koji si mogu priustiti internet vece brzine. Opet zayeb!

 4K kanali definitvno neće ici preko DVB-T2. Premalo propusnosti. Jedan cijeli mux (mi ih imamo 5) bi zauzeo samo jedan 4K kanal i možda još jedan HD. A računa se da se broj kanala s sadašnjih 4 vjerojatno poveća na više da se oslobodi još frekvencija za mobilne mreže.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
JozoBozo121 kaže...
Jebodiah kaže...

Kako sam primjetio vi koji imate bolji internet i IPTV imate i HD  tv kanapel Sto mislite da i 4K tv kanali isto ici preko IPTVi  vece sanse nego terestrail DVB-T2. ?

Ako da onda smo stvarno u gabuli jer malo je ljudi koji si mogu priustiti internet vece brzine. Opet zayeb!

 4K kanali definitvno neće ici preko DVB-T2. Premalo propusnosti. Jedan cijeli mux (mi ih imamo 5) bi zauzeo samo jedan 4K kanal i možda još jedan HD. A računa se da se broj kanala s sadašnjih 4 vjerojatno poveća na više da se oslobodi još frekvencija za mobilne mreže.

 Koji standard koriste države kojie imaju 4K kanale (i najavljene 8K, npr Japan)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CyberDemonVZ kaže...

 Koji standard koriste države kojie imaju 4K kanale (i najavljene 8K, npr Japan)?

 Japan koristi ISDB, ali sve ti je to više manje isto. Niti jedna država nema zemaljski 4K kanal, traži sam sad 20 minuta i nisam našao niti jedan osim testova. Testirali su Francuzi, Britanci i Česi i svi su za to koristili jedan cijeli kanal tako da mi se čini nerealistično za stalnu upotrebu. Japanci su isto testirali zemaljsko odašiljanje i 8K čak i za to im je trebali 91 mbit/s što su dva muxa. 

 

Jedini način kako se trenutno mogu odašiljati 4K kanali su sateliti, kabelska i IPTV. U idućih pet do deset godina se teško može računati na zemaljsko odašiljanje 4K jer ne postoji još ni standard kojim bi se to odašiljalo. 

 

Ali ovo nije tema za to.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 14:57 (JozoBozo121).
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ljudi šta znači da imam u FEC Error Count ispod downstream  23  jel to opasno to bi bilo kao neka greška? Prije sam ima sve 0 na donjim CRC,HEC i FEC errorsima a sad odjednom imam ovih 23 fec errorsa u čemu bi mogao bit problem tko zna? 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 21:26 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Forward Error Correction. Ništa strašno, ne brini.

Da imaš ogroman broj CRC i HEC grešaka to bi bilo malo za brinuti se, a FEC doslovno ne predstavljaju nikakav problem.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Da CRC i HEC mi uvijek zadnjih 5-6 dana imaju konstanto 0 al ovaj FEC mi je uvijek bio 0 a sad odjednom danas gledam i pojavio se taj broj 23 i umalo me herc nije strefio odmah sam pomislio da će mi sce otkazat i net i tv i telefon.Al dobro kad ti kažeš da nije ništa onda valjda nije.A šta ako bude taj broj rastao? Npr. sa 23 na 100? Do kojeg je broja opasno?

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Opasno je do broja do kojeg se nemogu ispravit? Ne zamaraj se time, pusti aparate da se time zamaraju.

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

Ljudi šta znači da imam u FEC Error Count ispod downstream  23  jel to opasno to bi bilo kao neka greška? Prije sam ima sve 0 na donjim CRC,HEC i FEC errorsima a sad odjednom imam ovih 23 fec errorsa u čemu bi mogao bit problem tko zna? 

 Ne brini, nista to nije 

8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Lako je vamo govorit vi sigurno imate svugdi 0 na ovim parametrima 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa de ja saam tek u petak uspio namoliti T-com da podnesu zahtjev za sanacijom linije.

 Tih grešaka zilijuni. Slika je od 12. 2017.

Danas mi je max ispod 36 Mbps i pada.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 22:41 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Pa de ja saam tek u petak uspio namoliti T-com da podnesu zahtjev za sanacijom linije.

 Tih grešaka zilijuni. Slika je od 12. 2017.

Danas mi je max ispod 36 Mbps i pada.

  LoL pa ti imaš 85 000 000 tih fecova a ja kukam na 23 samo pa što niste odmah rekli da imati i vi tih fec.crc.i hec milijune. Ja sam onda još ok.

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...
191x7 kaže...

Pa ................

......................

  LoL pa ti imaš 85 000 000 tih fecova a ja kukam na 23 samo pa što niste odmah rekli da imati i vi tih fec.crc.i hec milijune. Ja sam onda još ok.

 Ama ko bi se sjetio, hvaliti se time.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...

 Ama ko bi se sjetio, hvaliti se time.

 Ne hvalim se ja, to je užasno, samo što operater ama baš ništa neće poduzeti.

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

ništa od mog nestanka iz civilzacije, u ponedjeljak moram radit dobio poso, sad ne znam kako ću te tehničare čekat, jel oni deru popodnevne ili samo jutro dolaze ?

i 5-3570K
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Obicno nazovu i pitaju kad da dodu

Tako je barem bilo u mom slucaju

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nazovu te pa te pitaju kad ti odgovara i onda vidiš kad ti paše najviše i tako izdogovaraš sa njima nebrini izlaze u susret maximalno samo se fino dogovorite i to je to.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
Jebodiah kaže...

 Ama ko bi se sjetio, hvaliti se time.

 Ne hvalim se ja, to je užasno, samo što operater ama baš ništa neće poduzeti.

 Ee sto bih dao da se opametimo kao i rumunji, pa da svi imamo optiku :/

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bio mi danas čovjek iz Ericssona, fotografirao liniju što ide zrakom kroz džunglu (par kuća prije mene ima jedna kuća u kojoj nitko ne živi jako dugo, ajmo reć blatna ruševina i sve zaraslo) i čeka se HT da odobri zamjenu kabela.

Nadam se najboljem.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Momci pozdrav,

Ovako laik sam za ove stvari medjutim zelim prec na vdsl kod iskona trenutno sam na 10mbts

 

ADSL Line Status:Cable connectedLine mode:ADSL2+Maximum line rate:16676 kbps (downstream) / 1315 kbps (upstream)Noise margin:9.8 dB (downstream) / 24.9 dB (upstream)Line attenuation:8.6 dB (downstream) / 4.3 dB (upstream)Output power:18.1 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

 

od centrale sam cca 300m koliko bi trebao dobiti downloada na paketu do 50mbts ?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imat ces na vdsl 50 mbits, ne bi trebalo biti problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

hvala na odg jer kad sam pricao sa njima tamo u tehnickoj rekli su mi max propusnost 16 kao sto pise i na routeru pa mi bilo glupo da mi i na vdsl isporuce isto 16 ne kuzim se kako to funkcionira zato pitam vas,,, ja bih i sa 30 bio prezadovoljan samo da dobijen brzu vezu i to je to..doduse od njih sam dobio 3 razlicita odgovora jedneom 53 max jednom 37max a u tehnickoj su mi rekli 16 :)

Slovo sto ga Ante kovo
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tehnička ti ne vidi to jer nemaju uvid u to. Oni su za kvarove, probleme na trenutnoj usluzi i mogu ti reći za ono što na trenutnoj liniji/centrali imaš. Po parametrima bi trebao imati 50, blizu si centrale.
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ivica Prasičko baš maloprije u prijenosu utakmice dinamo-osijek  0:1  najavio da bi sljedeću nedjelju možda mogli prenosit derbi hajduk-dinamo u 4K rezoluciji na maxtv platformi na Areni.E sad hoćemo li mi kojima su brzine na bakru 50/10mbit/s moć to isto gledat ili je to samo ove sa optikom.Iako se je ogradio da to još nije 100% sigurno šta mu god to značilo.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

greska

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 23:59 (Jebodiah).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice