Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.811
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ag008 kaže...

 Imate li kakve informacije o brzinama na Pehlinu?? I može neki savjet kako da se izborim za što bolju cijenu prilikom ugovaranja usluge ako još vrijedi ono preko prodajnog predstavnika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 22:01 (Dindo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ag008 kaže...

 Kome se obratiti da azurira tu mapu? Vidim da dosta centrala fali

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Dindo kaže...
Ag008 kaže...

 Imate li kakve informacije o brzinama na Pehlinu?? I može neki savjet kako da se izborim za što bolju cijenu prilikom ugovaranja usluge ako još vrijedi ono preko prodajnog predstavnika.

 Vrijedi jos to preko prodajnog predstavnika, preko njih ces dobiti najbolju ponudu

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

imao sam probleme s pucanjem veze jedno 50x u 24h pa su mi promjenili router i maknuli hd kanale, a pustili 20mbit sa max tv sd. kad gledam tv, brzina padne za nekih 2.5mbit. znaci dok gledam je oko 19mbit dok ne gledam max tv onda je cca 21.5mbit. radi sve ok koliko sam primjetio, zadnja 24h imam takav profil. ono sto me malo brine je veliki broj greski i niska snr margina. ovo sa screenshota je nakupljeno u 24h odprilike. rekao je tehnicar da ako ce biti problema da mu javim pa da smanji actual data rate na nekih 21mbit. kolika je granica snr margine za normalan rad? ja sam negdje procitao da je 6 granica, ispod toga su pucanja veze..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 15:42 (shilev).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...

rekao je tehnicar da ako ce biti problema da mu javim pa da smanji actual data rate na nekih 21mbit. kolika je granica snr margine za normalan rad? ja sam negdje procitao da je 6 granica, ispod toga su pucanja veze..

 Reci ti tehnicaru da ti digne tu marginu jer ima prostora. Pusteno ti je 20 a imas mogucih 30 i dalje ti drze marginu na 7, koliko je pretpostavljam bilo kad su pustili maksimum. Srusili su ti brzinu a nisu podigli marginu, a radi toga se i rusi brzina da se stvori zaliha da mogu marginu dignut. Taj tko ti je to radio mora ponovno na onaj tecaj od 15 dana.

Sto se tice margine nema granice. Granica je ovisno kakva ti je veza. Neka ce veza radit s 2db margine, neka nece s 10. Ako ne radi s 10 znaci da vjerojatno nije nesto dobro spojeno i imas nagli izlet erora koji se nemogu ispravit i veza se rusi. Ovu granicu od 6 zaboravi, to je samo nesto sto je uzeto kao optimalno izmedju radi/ne radi, ali pucanje moze bit i iznad a ne mora bit ispod.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
zar nije margina podatak koji se dobije s obzirom na omjer pustene i maximalne moguce brzine? tj. podatak koji se ne moze mjenjati, ako se ne promjeni sama brzina neta?
pusteno mi je 23, a max je 28 po njihovom mjernom uredjaju, ovo 31 sto ruter pokazuje kazu da ruter uvijek malo vise pokaze.
inace 3 razlicita rutera su mi postavljali i tek je treci bio ok. svi speedport.
na prvom je pucala veza, na drugom je max propusnost bila samo 8 mbit (ne kuzim kako), a tek na trecem je proslo to sa sadasnjim profilom
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
zar nije margina podatak koji se dobije s obzirom na omjer pustene i maximalne moguce brzine?

 Nije.

 

Nek ti dignu mariginu s obzirom na trenutno pusteni profil, al ako ti ne puca sada, ne bi ti ni pucalo s vecom brzinom jer ti je margina 7, vjerojatno je to target za maksimum koji mozes, sto bi upucivalo da ili

a) pucanje nema veze s marginom vec je bilo vezano za router koji je propuvao

b) pucanje ima veze s vremenom/necim drugim pa ce opet pocet pucat i s trenutnom marginom.

 

Znaci, ako ti sad s tom marginom ne bude pucalo nek ti povecaju brzinu natrag. A ako su ti vec spustili brzinu, nek ti dignu tu marginu.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Meni i jesu povecali brzinu. Imao sam 21 mbit pusteno za 10mbit net i hdtv, sad imam 23 pusteno za 20 mbit net i obicni max tv. Sad je margina 7.5, a prije sa 21mbit profilom je bila 10.5

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...

Meni i jesu povecali brzinu. Imao sam 21 mbit pusteno za 10mbit net i hdtv, sad imam 23 pusteno za 20 mbit net i obicni max tv. Sad je margina 7.5, a prije sa 21mbit profilom je bila 10.5

 Kakav je to retardirani profil 21mbit za hdtv!?!? Tko je pobogu to pisao. Uglavnom, ako je prije bila 10.5, i sad moze bit 10.5, znaci da ti pucanje nema veze s marginom jer ocito je ista brzina pustena. Ukratko, dobio si lagani odjeb i umjesto da su sanirali problem oni su promuckurili gluposti koje nemaju veze s vezom u nadi da ce nesto upalit. Nesto kao da ja skuham kajganu danas umjesto jaje na oko jer je jucer bila kisa, i eto, danas nije kisa i zakljucim da je to jer sam skuhao kajganu mjesto jaje na oko.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 21:34 (sandokan111).
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

A kako ovo objasniti kod mene, veća puštena brzine od moguće brzine...barem po prikazu rutera.

Margina 3.6dB, pratim status linije preko dslstats-a i za sada nikakvih prekida, konekcije traju nešto manje od 24h.

Inače sad neznam što je razlog degradiranja linije (slike u prilogu)...možda od udara groma. 

Grom je spalio strujni adapter, dok sam innbox više ne može sinkronizirati vezu sa centralom.

novi innbox poslije udara groma novi innbox poslije udara groma
stari innbox, prije udara groma stari innbox, prije udara groma
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

A kako ovo objasniti kod mene, veća puštena brzine od moguće brzine...barem po prikazu rutera.

Margina 3.6dB, pratim status linije preko dslstats-a i za sada nikakvih prekida, konekcije traju nešto manje od 24h.

Inače sad neznam što je razlog degradiranja linije (slike u prilogu)...možda od udara groma. 

Grom je spalio strujni adapter, dok sam innbox više ne može sinkronizirati vezu sa centralom.

mislim, ocito je greska u ruteru, pokazuje netocne podatke

realno stanje ti je kao i prije, samo sto novi router ima problema s prikazivanjem podataka

 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

A kako ovo objasniti kod mene, veća puštena brzine od moguće brzine...barem po prikazu rutera.

Margina 3.6dB, pratim status linije preko dslstats-a i za sada nikakvih prekida, konekcije traju nešto manje od 24h.

Postavljen profil prije nego je attainable pao radi ovako male margine moguce da dosta varira. Odlicna linija kad ti drzi s ovom marginom.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo i screenshot-ova sa dslstats-a u prilogu.

Zanimljivo je da je odmah nakon ukapčanja novog innboxa pokazao profil od 35 i nešto na propusnost 28.5 sa marginom oko 3dB, i nakon svakog reseta profil je padao za 0.5 Mbps.

 

Grešaka imam i na izvoz,a nije ni čudno kad vidim da po trasi linije ima otvorenih kutija sa regletom na banderama, a glavna kutija na stupu gdje se diže linija na nadzemni vod obijena i vrata lamataju kako vjetar puše.

Inače ima li tko iskustva sa prijavama tih stvari za sanaciju, vjerujem da me optima ne bi ozbiljno shvatila kad bi ih zvao i prijavio to, a da meni internet normalno radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 17:42 (ivan.busic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

Evo i screenshot-ova sa dslstats-a u prilogu.

Zanimljivo je da je odmah nakon ukapčanja novog innboxa pokazao profil od 35 i nešto na propusnost 28.5 sa marginom oko 3dB, i nakon svakog reseta profil je padao za 0.5 Mbps.

 

Grešaka imam i na izvoz,a nije ni čudno kad vidim da po trasi linije ima otvorenih kutija sa regletom na banderama, a glavna kutija na stupu gdje se diže linija na nadzemni vod obijena i vrata lamataju kako vjetar puše.

Inače ima li tko iskustva sa prijavama tih stvari za sanaciju, vjerujem da me optima ne bi ozbiljno shvatila kad bi ih zvao i prijavio to, a da meni internet normalno radi.

 

 mozes im to prijaviti, ali nemoj se puno nadati

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
Grešaka imam i na izvoz,a nije ni čudno kad vidim da po trasi linije ima otvorenih kutija sa regletom na banderama, a glavna kutija na stupu gdje se diže linija na nadzemni vod obijena i vrata lamataju kako vjetar puše.

Inače ima li tko iskustva sa prijavama tih stvari za sanaciju, vjerujem da me optima ne bi ozbiljno shvatila kad bi ih zvao i prijavio to, a da meni internet normalno radi.

 Sta god lamatalo i lupalo, tebi linija nema nikakvih problema na 3.5db margine, samim time, linija ti je odlicna, neznam sto bi ti prijavljivao. Mozes ti to poslikat i onda poslat tcomu, oni bi to trebali sanirat, ne optima jer to nije u njihovoj nadleznosti. Obicno kad se slikaju tako otvoreni ormarici i sto vec ne tcom to popravi, ali nemoj cackat mecku di ne treba previse jer malo njih s tolikom marginom na nasim linijama radi kako spada.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Idem onom logikom bolje spriječiti nego liječiti.

Baš ću poslati slike HT-u, pa da vidim hoće li biti kakve reakcije.

Za liniju neću ništa poduzimati dok radi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

Idem onom logikom bolje spriječiti nego liječiti.

Baš ću poslati slike HT-u, pa da vidim hoće li biti kakve reakcije.

Za liniju neću ništa poduzimati dok radi.

Ne trebaš slati slike HT-u, neće tako reagirati jer nitko od njih bez naloga ne izlazi to provjeravati.

Nazovi SZK od HT-a i prijavi sanaciju (oni će te tražiti par informacija). Na račun toga će se otvoriti kartica po kojoj će se to rješavati. Izaći će tehničari iz Ericssona pogledati i slikati te dalje odrađivati ovisno o stanju u kojem kutija je itd. Što se tice roka za sanaciju ukoliko usluge svima rade i kutija u tom stanju kakvom je ne predstavlja opasnost to će sigurno potrajati duže 30-60 dana, a nekad i više jer nema definiranog roka za sanaciju jedino za izmještanje.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
net i iptv mi rade ok, ne primjecujem probleme. ali brine me malo veliki broj fec errora. bas sam malo promatrao, ima ih par stotina u sekundi. znam da su to kao ispravljene greske i da nisu problematicne, ali bas takav veliki broj...stalno se nakupljaju..u malo manje od 4 dana nakupilo ih se skoro 30 milijuna..jucer je bilo nevrijeme i grmljavina pa su se crc i hec tu nakupili koliko sam primjetio.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
net i iptv mi rade ok, ne primjecujem probleme. ali brine me malo veliki broj fec errora. bas sam malo promatrao, ima ih par stotina u sekundi. znam da su to kao ispravljene greske i da nisu problematicne, ali bas takav veliki broj...stalno se nakupljaju..u malo manje od 4 dana nakupilo ih se skoro 30 milijuna..jucer je bilo nevrijeme i grmljavina pa su se crc i hec tu nakupili koliko sam primjetio.

 ma nemoj se oko toga opterecivati, linija ti je sasvim u redu

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
net i iptv mi rade ok, ne primjecujem probleme. ali brine me malo veliki broj fec errora. bas sam malo promatrao, ima ih par stotina u sekundi. znam da su to kao ispravljene greske i da nisu problematicne, ali bas takav veliki broj...stalno se nakupljaju..u malo manje od 4 dana nakupilo ih se skoro 30 milijuna..jucer je bilo nevrijeme i grmljavina pa su se crc i hec tu nakupili koliko sam primjetio.

 U koliko vremena su ovi crcovi? To poprati. Ostavi se fecova za sada. I rekao sam ti, nek ti dignu tu marginu kad imas mjesta.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

ovi crcovi sa slike su u nesto manje od 4 dana. 7200 ih je cca. al vecina se nakupila u par sati grmljavinskog nevremena.
evo sad sam gledao, u zadnja 3 sata nakupilo se 12 crcova, 51 hec i 750.000 fecova.

znam da si rekao da kazem da mi dignu snr marginu.
ja sam u zadnjih 6 mjeseci imao toliko problema i zahebavanja s szk i tehnicarima da sad dok nesto radi ok, jednostavno se bojim bilo sta dirati jer su mi par puta umjesto pomoci napravili suprotno i onda opet tjedni zahebavanja, szk itd..stvarno nemam vise zivaca za to. sad prvi put imam 20mbit net, a i iptv radi dobro (nemam vise hd, al najvazniji kanali poput SK, arena i hbo paketa su u hevc pa je slika i na troznamenkastim kanalima jako dobra). ako bude opet problema onda cu im reci neka mi dignu marginu, sad dok radi ok bolje da nista ne diram jer me ne bi cudilo da nesto zeznu, vrate na 10 mbit i slicno, i onda opet natezanja...

dal marginu dize tehnicar na terenu, tehnicari u lokalnoj centrali ili ovi iz ZG?

sad imam medjuprofil gdje se kad gledam iptv brzina neta smanjuje za nekih 2.5-3 mbit. da li se u tom profilu moze pustiti i HD, pa da se onda jos dodatno smanji net dok gledam hd kanale?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 12:58 (shilev).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
shilev kaže...
net i iptv mi rade ok, ne primjecujem probleme. ali brine me malo veliki broj fec errora. bas sam malo promatrao, ima ih par stotina u sekundi. znam da su to kao ispravljene greske i da nisu problematicne, ali bas takav veliki broj...stalno se nakupljaju..u malo manje od 4 dana nakupilo ih se skoro 30 milijuna..jucer je bilo nevrijeme i grmljavina pa su se crc i hec tu nakupili koliko sam primjetio.

 U koliko vremena su ovi crcovi? To poprati. Ostavi se fecova za sada. I rekao sam ti, nek ti dignu tu marginu kad imas mjesta.

 

Kako bi mu ti digao marginu bez dodatnog rušenja brzine?

 

Vjerojatno mu je postavljen target na 6, zato pokazuje ovako visoku maksimalu, ako postave target na 8, past će mu dodatno sinkronizacija.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...

ovi crcovi sa slike su u nesto manje od 4 dana. 7200 ih je cca. al vecina se nakupila u par sati grmljavinskog nevremena.
evo sad sam gledao, u zadnja 3 sata nakupilo se 12 crcova, 51 hec i 750.000 fecova.

Poprati to malo. Kad vidis da ce promjena vremena zabiljezi crcove, pa pogledaj nakon sto prodje pogorsanje. Ako dolazi do naglog povecanja negdje je spoj lose izoliran vjerojatno i trazi sanaciju.

shilev kaže...

ja sam u zadnjih 6 mjeseci imao toliko problema i zahebavanja s szk i tehnicarima da sad dok nesto radi ok, jednostavno se bojim bilo sta dirati jer su mi par puta umjesto pomoci napravili suprotno i onda opet tjedni zahebavanja, szk itd..stvarno nemam vise zivaca za to.

 Nisu ti ni sada nista pametno napravili. Doslovno je sve isto kao i prije samo su brzinu utrosenu za hd prebacili u internet.

shilev kaže...

dal marginu dize tehnicar na terenu, tehnicari u lokalnoj centrali ili ovi iz ZG?

sad imam medjuprofil gdje se kad gledam iptv brzina neta smanjuje za nekih 2.5-3 mbit. da li se u tom profilu moze pustiti i HD, pa da se onda jos dodatno smanji net dok gledam hd kanale?

Dize i tehnicar i centrala, obicno tehnicara ucitava ono sto ima, nekad imaju te "medjuprofile" pa su sretni kao da imaju neko blago. Sve se moze s profilom samo je pitanje sto on ima, a taj mislim da nema.

wAlpha kaže...

Kako bi mu ti digao marginu bez dodatnog rušenja brzine?

Vjerojatno mu je postavljen target na 6, zato pokazuje ovako visoku maksimalu, ako postave target na 8, past će mu dodatno sinkronizacija.

 Dal ti razumijes sto je "attainable" a sto pustena brzina po profilu? Da li razumijes da rast margine uzrokuje pad "dostupne" brzine, odnosno attainable i nevezan je za pusteni profil. Samim time, njemu je pusteno 20, a dostupno mu je 30, a margina mu stoji na 7. Povecanjem margine, attainable ce mu past, al to je potpuno nebitno kad ionako ima 20 pusteno. Njemu teoretski attainable moze pasti do 23/24 i nece osjetit nista na brzini s trenutnim profilom a margina ce mu moci rasti i ustabilit vezu ako vec s 7micom ne radi.

8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Naravno, ali bih volio da mi pojasniš na koji točno način bi ti podigao tu marginu, a spustio attainable s time da trenutna sinkronizacija mora ostati ista. Što bi od parametara mjenjao?

 

Situacija na tonovima je takva kakva je, ako želiš podić marginu, treba eliminirat tonove na kojima je buka, manje tonova, manja trenutna brzina. Ne?

 

Njemu se može povisiti target na 8 i ostaviti isti željeni sync rate kao i do sada, ali kod sinkronizacije će se spojiti na manje od te željene brzine. Sinkronizirat će se na prvu manju brzinu, a da drži target, što nikako ne može biti trenutnih 20, kad sa 20 drži 7 i nešto sitno.

 

Trenutna i attainable će biti izjednačene u tom slučaju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 16:05 (wAlpha).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

Naravno, ali bih volio da mi pojasniš na koji točno način bi ti podigao tu marginu, a spustio attainable s time da trenutna sinkronizacija mora ostati ista. Što bi od parametara mjenjao?

Neznam sto ti tu nije jasno? Ili pustis da margina sama raste koliko ide van targeta, ili stavi target na 9, sink ce bit manji ali i dalje unutar trenutno pustenog profila.

wAlpha kaže...

Situacija na tonovima je takva kakva je, ako želiš podić marginu, treba eliminirat tonove na kojima je buka, manje tonova, manja trenutna brzina. Ne?

Eliminirat tonove na kojima je buka?!?!?! Kakvo eliminiranje? "buka" je tu htio ti ne htio. Cime ti mislis eliminirat ista? Nista ti eliminiras, nesto ti se pomjesalo.

wAlpha kaže...
Njemu se može povisiti target na 8 i ostaviti isti željeni sync rate kao i do sada, ali kod sinkronizacije će se spojiti na manje od te željene brzine. Sinkronizirat će se na prvu manju brzinu, a da drži target, što nikako ne može biti trenutnih 20, kad sa 20 drži 7 i nešto sitno.

Trenutna i attainable će biti izjednačene u tom slučaju.

Izmjesao si sve pa jos i ponesto. Ne.

Ti kad stavis target marginu od 6, onda router i centrala dogovaraju sync speed, izracunaju se tonovi i koliko koji moze nosit, odbije se target margina od snr-a i imas "attainable" brzinu. To je brzina koja se maksimalno moze pustit po liniji s target marginom (recimo 6). Ti target nigdje u routeru ne vidis. Ti samo vidis trenutnu marginu. Nakon toga, kad se postavlja profil, ako se postavi profil s vecom marginom od targeta tada router i centrala dogovaraju novu brzinu koja ce bit manja od trenutne "attainable" brzine. Ako je brzina postavljena u profilu unutar toga, sve stima, ako nije, nemoze radit s takvim profilom. Njemu je attainable za 10mbita veci od trenutno postavljenog profila, a margina mu je na 7. Iz toga se moze zakljucit da je ovo ujedno i target. Zasto? Pa jer da ovo nije target, to bi znacilo da mu je target postavljen na 2-3 db da bi se dobio ovaj attainable, sto nema apsolutno nikakvog smisla.

 

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Moze pomoc,da li na ovakvom stanju paroce moze vise?problem je u tome sto je pusteno 52 ali mi samo dopusta turbo 40mb jle 10mb kao ide na hd kanale na maxu...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Moze pomoc,da li na ovakvom stanju paroce moze vise?problem je u tome sto je pusteno 52 ali mi samo dopusta turbo 40mb jle 10mb kao ide na hd kanale na maxu...

 to ti je to sto mozes imati

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
galinjo24 kaže...

Moze pomoc,da li na ovakvom stanju paroce moze vise?problem je u tome sto je pusteno 52 ali mi samo dopusta turbo 40mb jle 10mb kao ide na hd kanale na maxu...

 Parica izgleda dobro. Moglo bi se tu izvuc jos da ti hoce sputit marginu pa pogledat kako ce radit s marginom 6, ali sanse da to naprave su onak, 0.1% jer "hd kanali trebaju 9db marginu" je netko odredio i eto, tog se drze. U realnosti hd ili ne hd nema veze s icim. Ili veza radi s doticnom brzinom bez problema ili ne radi, te bi se to moglo nastimavat smanjujuci marginu, ali to nebus vidio. Imaju se predefinirani profili (a mislim da svi s hd kanalima su target 9db) tako da to ti je sto imaju. Ako nemaju profil nemogu ga ni postavit.  Tako da, sto bi se reklo "to je sto imas" iako nije, al eto, sistem odlucuje.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Iskon preko HT FTTC. 

 

Prije nešto više od 4 dana:

 

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 7.694 Mbps 45.998 Mbps
Actual Net Data Rate: 7.695 Mbps 45.999 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.0 dB 6.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.6 dBm 9.8 dBm
Receive Power: -10.3 dBm -7.8 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 19.8 dB 17.7 dB
Attainable Net Data Rate: 28.603 Mbps 46.320 Mbps

 

 

Danas odem u postavke i dočeka me:

 

VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 3 days: 9 hours: 48 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 7.694 Mbps 45.998 Mbps
Actual Net Data Rate: 7.695 Mbps 45.999 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 27.2 dB 8.8 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.2 dBm 9.5 dBm
Receive Power: -10.5 dBm -8.3 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 19.6 dB 17.8 dB
Attainable Net Data Rate: 34.784 Mbps 53.409 Mbps

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Aj nije lose, malo porasla margina i attainable rate

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice