Mobitel se ne prebacuje na najjači WiFi

poruka: 4
|
čitano: 1.418
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Mobitel se ne prebacuje na najjači WiFi

Pozdrav,

 

problem je sljedeci, do sada sam imao ST780 kao glavni ruter i jos jedan ST780 na drugom kraju kuce povezan LAN kabelom koji je sluzio kao pojacivac WiFi signala. Radilo je odlicno kada sam bio blizu rutera bio je spojen na njega, kada sam otisao na drugi kraj kuce prebacilo se na taj AP jer je imao jaci signal u tom dijelu.

 

Sada nakon potpisivanja ugovora dobili smo Innbox v45. ST780 vise ne mogu koristiti kao pojačivać jer enkrpicija mora biti WEP, a trenutno je WPA sto bih zelio i da ostane.

Posudio sam tp link wa850re i stavio isti SSID, password i stvar donekle radi. Problem je kada odem iz jednog u drugi kraj kuce mobiteli se ne prebacuju na najjaci signal nego ostaje npr na ruteru dok ne ugasim/upalim wifi i ponovo se spojim na extender. Kada sa mobitelom skeniram mreze vidi samo jednu.. 

 

Ima netko ideju kako to rijesiti ?

Da li mi treba neki drugi uredaj ? SSID ne smije biti isti u ovom slucaju ili kako dalje ?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mobitel se ne prebacuje na najjači WiFi

...a kanal (CH)  nije isti ?

 

vidi manual 4.2.1   ...treba biti u AP modu

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 19:15 (AF139).
12 godina
offline
Mobitel se ne prebacuje na najjači WiFi

Upravo sam isao provjeriti kanale i vidim da je na Tp-linku 11( ne moze se mijenjati), provjerim na ruteru i stavljeno je AUTO i isto je na 11, nekak mi je to bilo i logicno jer extender pokupi postavke od glavne mreze, no dobro.

Sada sam samo stavio MANUAL, ostavio 11, prosetao se po kuci i radi. prebacuje se na najjaci signal.

Zanimljivo.

 

Sad je samo problem jer se mobiteli nekad ne zele spojiti na wifi, pise "connecting" pa se prebaci na "saved,secured" 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mobitel se ne prebacuje na najjači WiFi

Trebaju biti različiti kanali (bar tri kanala razlike).... i ne "extender" već AP postavka TP-linka ( tada je DHCP ugašen) .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice