Najbolji internet na sticku?

poruka: 11
|
čitano: 11.393
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Najbolji internet na sticku?

Pozdrav, trebao bih nabaviti internet na sticku, po mogucnosti da je flat(ako postoji, ako ne da ima cim vise gb) i da je brz. Mozete mi preporuciti neke dobre operatere, da im se ne rusi internet, da su brzi i da imaju dobru cijenu?

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Najbolji internet na sticku?

 

Ako ceš biti vezan na odredjenoj lokaciji, svakako prvo provjeri stanje signala od svih operatera i to u razno doba dana i noću, pa kad to utvrdiš onda dalje možeš uspoređivati cijene.  Svakako preporučam 4g mobilnu vezu..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji internet na sticku?

Biti cu u Rijeci vecinom.

Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
14 godina
offline
Najbolji internet na sticku?

Preširok pojam. Razlika u signalima doslovno zna biti u dvije susjedne prostorije.

 

To se onda naziva mikrolokacija. Dakle netko sa nekom mrežom može biti bajno pokriven a netko baš i ne bilo u Rijeci, Zagrebu ili bilo gdje.

 

Rađe nekako provjeri signale u toj sobi da ne bi išao napamet a mnogi se zalete tako recimo zbog cijene pa se zaj... jer su preloše pokriveni i onda kukaju po forumima oni su mene zaj... Nisu, sam si se zaj... što nisi u praksi provjerio. Karta pokrivenosti je teorija koja se mnogo puta ne poklapa sa praksom.

 

A provjeriti možeš uz otključani smartphone i tih nekoliko sim kartica sa speedtest.net aplikacijom kolika je brzina od koga i koliki je ping.

 

Tako kada već uzimaš kao i bilo tko drugi da uzimaš na sigurno a ne na ćoravo. Koliko god tih par sim-ica koštalo odabir operatera sa lošom pokrivenosti na tvojoj mikrolokaciji te može stajati na kraju i više i novaca i živaca.

 

Link za app: http://www.speedtest.net/mobile/

 

Edit: Nema najbolji to je čisti relativni pojam u ovoj priči tj. koliko je kome neka mreža dobra tamo gdje se nalazi.

Primjer na mojoj bivšoj lokaciji na 3G sa istim hardwerom Vip i preko 30 Mb/s a HT jedva 6 Mb/s i nešto sitno uz veći ping.

Nekome drugome može biti obrnuta situacija tako da je to najbolji definitivno relativan pojam. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 3:59 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji internet na sticku?

Uzmi 4G zbog pinga ako već uzimaš stick. Razlika je oko 20-40 ms (isprobano). Brzina je ionako većinom beskorisna jer nema flat prometa (max 25 GB tmobile). Tih 25 GB iskoristiš u 45 minuta ako koristiš max brzinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolji internet na sticku?

Ne mora mu nužno biti niži ping na 4G nego na 3G. Tu sada opet zavisi od pokrivenosti jer su to dvije različite mreže.

 

A flat ima koliko ja znam bilo internet dan na HT za 10 kn dnevno (bilo je 20 GB po danu sada ne znam jer ne koristim. Dakle 600 GB mjesečno.)

 

ili Vip za noćne sate od ponoći do 8 ujutro za 50 kn mjesečno na tarifu. (Pretplata) To koristim i znam da nema ograničenja jer on line brojač MB stoji na mjestu tih 8 sati.

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji internet na sticku?
imas flat,iako napola samo na vipu.... imas opciju nocna tarifa il tako nesta za 50 kn mjesecno od ponoci do 08:00 ujutro flat.... ja imam paket 17 GB plus nocna u ZG-u i super signal i u pocetku je na mom stiku Huawei E372 koji je dual carier brzina bila cak 35 dl i 5 ul, a sad je 15/5 max...neznam zasto je pala.... al ugl opcija je super preko noci mi skida sve sta trebam i neam problema
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Najbolji internet na sticku?

Zna li netko možda podržava li onaj stari stick za net od T mobilea 4g, model je Wnw MF 100? i ako ne podržava, a uzmem ove nove pakete što imaju za mobile net kako to funkcionira na starom sticku? istekao je ugovor pa ga sada treba produžiti, a stickovi se dodatno plaćaju kao što vidim, a ovaj stari radi još uvijek bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Najbolji internet na sticku?

 

Pa di si Oldy   :-)

 

Ja sam se nakon slične potrage odlučio za hibridno rješenje.  Kupio sam 4g,  LTE mobitel,  koji po potrebi pretvorim u hot spot i tako pristupam netu sa raznih uredjaja bez straha od hardwerske ili softwerske nekompatibilnosti.. Plus kaj je uvjek uz mene pa onda stalno i svuda imam 4g ili 3g tj hsdpa koji je isto vrlo brz..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolji internet na sticku?
lobotomac90 kaže...

Zna li netko možda podržava li onaj stari stick za net od T mobilea 4g, model je Wnw MF 100? i ako ne podržava, a uzmem ove nove pakete što imaju za mobile net kako to funkcionira na starom sticku? istekao je ugovor pa ga sada treba produžiti, a stickovi se dodatno plaćaju kao što vidim, a ovaj stari radi još uvijek bez problema.

  To smeće baci u smeće jednostavno.

 

Ne podržava niti ništa iznad 3.6 Mb/s a kamoli 4G.

 

Za tih sitno kuna na produženju pretplate uzmi suvremeni uređaj.

 

 

14 godina
offline
Najbolji internet na sticku?

Kada sam nedavno napisao da ping na 4G ne mora biti nužno niži od pinga na 3G dobio sam TD.

 

Očito neki to ne mogu pojmiti. A jednostavno se radi o dvije mreže neovisne jedne o drugoj. Može biti ali i ne mora.

 

dakle LTE speedtest sa   A1 - Mobilkom Austria

 

I jedan vulgaris 3G na našem Vipu.

 

Edit: Dodajem i jedan Vip LTE speedtest.

 

U oba slučaja je ping na 3G niži u ovom slučaju. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 8:57 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice