Optika-kućna instalacija

poruka: 3
|
čitano: 319
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
Optika-kućna instalacija

Bok svima! Uskoro će i optika u kvartu, pa da prikupim neke informacije koje me zanimaju. Dali je, nakon što optika dođe do routera, dovoljno po stanu razvući UTP kabel do korisničkih mjesta? Sada imam cca 31 Mbps. Imam dva teenagera koji igraju mrežne igre i Netflix sa burnim povremenim negodovanjima gore spomenutih radi problema u vezi. Hoće li sa povečanjem brzine nestati ti problemi? Radi se o širem centru ZG.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
Re: Optika-kućna instalacija
žoss-2 kaže...

Bok svima! Uskoro će i optika u kvartu, pa da prikupim neke informacije koje me zanimaju. Dali je, nakon što optika dođe do routera, dovoljno po stanu razvući UTP kabel do korisničkih mjesta? Sada imam cca 31 Mbps. Imam dva teenagera koji igraju mrežne igre i Netflix sa burnim povremenim negodovanjima gore spomenutih radi problema u vezi. Hoće li sa povečanjem brzine nestati ti problemi? Radi se o širem centru ZG.

Optika će te rješit svih tih problema sa zagušenjima, lošim pingom u igrama ma jednom riječju kad ti je spoje razlika nebo i zemlja naspram adsl-a ili coax interneta optika je vrh vrhova.Može vas odjednom visit na net-u 10-15 nema problema prika optika sve guta.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 14:08 (Seki001).
9 godina
Optika-kućna instalacija

da.. uz uvjet da je i centrala odgovarajuća, propustnost tj količina juzera/opterećenje.

kućna mreža fast-100 i gbe-1000 sami nazivi dovoljno govore koliko može.. većina routera (jeftinije-starije) je fast-100.. kao ograničenje. Kvalitetan kabel cat5e-cat6 i možda router-switch za gbe ili wlan ac-n..

-svaki lanac je jak kao najslabija karika, jednako je s internetom, usko grlo-max ograničenje.. ako je to do sad bio bakar 10-15(20)mbps.. optika može 100-200..

+ali, to ne znači da neće biti isto kao do sad, tj tako rastu i apetitit, ne gledaju se više divxi nego hd pa 4k video.. itd. i koliko god se poveća bandwidth, može se povećati i potrošnja pa si ponekad opet na istom (ali višem..). Ping za igre, torrent-seederi i max konekcija koje neki uređaj trpi, npr nije isto 2-3 računala ili 8-10... neki wlan je ograničen na 5, 8.. a danas svi imaju smartphone i sl pa kad to dodaš na par pc-ja i tv.. ili hdtv koji naravno traži više, ... treba biti realan. Optika je bolja-brža, može više, ali ovisi o potrošnji, opterećenju, centrali .. i paketu kojeg platiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用

1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice