Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.050
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ne brini to je "normalno" kod njih. Svaku vecer od cca 7-11 navecer i kod mene ista prica. Ping skace ko na trampolinu i to sa 40 na 700-800. Nisam ih zvao jer su mi tek nakon 18 upucenih poziva zamjenili neispravan ruter. Tehnicka sluzba im je zakurac i smece je tesko od operatera. Zalim svake kune koju dam, ali posto sam potpisao ugovor ne gine mi jos 2 godine. Nakon toga se vracam na Iskon koji nije savrsen ali je stvarno mnogo bolji nego Optima...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Optima telekom internet

Pozz, zanima me da li se isplati preci na optimu? nude mi flat internet po cijeni od 159 kuna s brzinom do 30mps bez ugovorne obveze. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Pozz, zanima me da li se isplati preci na optimu? nude mi flat internet po cijeni od 159 kuna s brzinom do 30mps bez ugovorne obveze. 

 Da bi ti decki odgovorili na tvpj upit moras im dati nekakav info

gdje se nalazis. na kojem si sad Telekomu i daj podatke koje ruter analizira DSL vezu s centralom. Screenshot je dovoljan da vidimo cjelokupan info.

 

tak tad ce ti znati reci. da li imas tahnickih mogucnosti da ti to Optima omoguci, da ne ispadne navlakusa.

8 godina
offline
Optima telekom internet

Imam t-com istu tu brzinu i placam 250 kuna s telefonom. Mjesto su Nijemci blizu Vinkovaca.

[img]https://i.imgur.com/AeouvID.png[/img]

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Imam t-com istu tu brzinu i placam 250 kuna s telefonom. Mjesto su Nijemci blizu Vinkovaca.

[img]https://i.imgur.com/AeouvID.png[/img]

pa ja nemam takvu brzinu niti ne mogu dobiti vise od 10Mbos mada sam u ZG ali mi je bar duo paket net+tel 85,.kn to je takva cijena nakon tranzicije Amisa u Vip.

Iskreno imas  dobru brzinu, stara cijena boze sacuvaj a Optiminina je  dobra cijena.

 

Pogledaj malo da li mozes od TComa dobiti manje od 159,.kn  ako oni misle zadrzati te , neka znaju da imas bolje ponude

 

samo posalji sliku SS  statistics dsl iz rutera pa ce ti decki reci ima li nade za vece brzine uz pomoc vectroringa

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 10:34 (Jebodiah).
8 godina
offline
Optima telekom internet

Zvao sam t-com vec par puta, najmanje sto mi daju je 239 kuna na dvije godine. 

Jel to ovaj SS?

https://imgur.com/8elGCxI

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
HT vise tesko ili nikako daje nize cjene za zadrzavanje ako ces prec u optimu ili iskon.
Ista je grupacija i od 1.5. je pravilo, zaboli nas odi, svejedno placas nana.
Dok ako u vip odlazis e onda moze i za 129 kn
Max 2
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Vip sto mi je nudio bilo je homebox od 100gb sto mi je malo i flat po 179 kn.

16 godina
offline
Optima telekom internet

Izgleda da u tom dijelu dominira HT grupacija.

Steta.

Ako nis drugo nema onda odi u Optima pod uvjetim da decki vide tvoj SS da li ces sigurno imati toliko brzine a ako ne i vece u Optimi.

Bar ces manje placati.

 

 

EDIT

  Ako je HT tamo gazda. pogledaj Iskon i H1. uz Optima , vise mig na Iskon. Drzim fige da bude jos povoljnije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 17:35 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
HT, iskon, optima jedna grupa sto se tice fiksne.
H1 ne postoji vise, kupila ga optima, akvizirani korisnici pod Optima.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
offline
Optima telekom internet

Najvise sto mogu imati je brzina od 34 mps. Jos me zanima da li vam puca veza?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Ovo je sramotno, ja osobno nikome ne preporučam prelazak na Optimu.

Ja sam zažalio i čim bude prilike ukidam oba ugovora.

Ljudi su obične varalice, prvi broj su mi prebacili s Iskona na Optimu i napravili ugovor s ugovornom obvezom a ja glupan nisam ni gledao ugovor kad je došao, naravno da nisam tražio obvezu.

Na drugoj liniji nisu odradili prebačaj broja nego su uveli novu paricu i svoj net s ugovorom jer nisu mogli prebaciti broj pa im je to lakše bilo.

To su najveće varalice, nema šanse da ih ikad ikome preporučim, cigani obični.

Javim kako je prošlo rješavanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 13:25 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

nis cudno. Imaju uzasnu podrsku i ljudi koji ima rade u call centru nemaju blage veze o nicemu sto pricaju. Ja pitam pitanje neko on zamuckiva i hmm-ka mi 5 minuta. TO da nakon 20 prijava kvara nekako uspijes dobit novi ruter je po meni neprihvatljivo, i da jos k tome posalju isti takav koji ima iste kvarove... Onda stvarno znas da su obicna gamad...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav! 

 

Meni internet ne radi od 22.05. jer su me prebacili sa H1 na Optimu. Konstantno zivkanje po tisuću puta u danu, a nitko ništa ne poduzima. 

U SZK su izuzetno bezobrazni, podsmjehuju se na pitanja i drsko odgovaraju. 

Danas sam im poslala pismeni prigovor, a sutra idem na drugog poslužitelja. 

Ugovorom nisam vezana, davnih dana je istekao i jedva čekam da nemam veze s njima!

užasno iskustvo i ne bi nikome preporučila Optimu! 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Samo da se zna u HT grupaciji je raspad sistema sto se tice tehnike.

HT je preuzeo otklanjanje smetnji i od OT i od Iskona.
Tako da ako ti crkne ruter od OT ili iskona, isto bude doso autic s rozim T kao da si na HT.

Uglavnom raspad svega, nista se ne stize...
Sa jednakom kolicinom tehnicara se je preuzeo puuuno veci broj smetnji.
Stim da i Iskon i optima su poceli slat nenormalno puno smetnji spram kolko je to nekad slano VI za Optimu recimo.

Jer sad HT tehnicar, ovisno o procjeni njih, prvo rijesava kod korisnika, pa na HT djelu mreze ili obrnutim redosljedom.

I to vise sa istim brojem ljudi nije odrzivo.

3 covjeka na recimo cca 10 000 stanovnika.
Nemoguce, a novih ljudi ni na vidiku.
Vanjski izvođaci ne postoje.
I to sve za jako jako veliku placu, da ti muka ic na poso.

Svami jebeni dan pritisak od jutra na sve strane i to oko logicno prodaje.
Prodaj, prodaj, prodaj... Ocituj se zasto nisi nudio na smetnji usluge, jer ofc zovu nakon sto zatvoris da pitaju.

Je da sam u tom cjelom poslu 5 godina, al ovo od nove godine je katastrofa.

Ak se ne promjeni nesto uakoro, otkaz ugovora o radu i trazit neki bolje placen poso za pocetak.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
offline
Optima telekom internet

Sta mi onda preporucate, da pređem na optimu ili ne?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Sta mi onda preporucate, da pređem na optimu ili ne?

 zar samo ta dva telekoma imas na raspolaganju?

Nadao sam se da ces imati Iskon. hmmm....

Ako ides na Optimu i to bez ugovora. mozes raskinuti kad ti doista zelis. to je u redu.

Probaj kako ide.

PRoblem je , ako odes kod Optime i doista shvatis da su ocajni s uslugom i mozes otici od njih. opet nazad u HT  ali po kojoj cijeni i  sto je najvaznije . koliko vremena gubis kad nemas internet i telefon.

 

vidis svaki dan kako je. nekom edobro nekome lose. ako nije porblem istrazi  jos malo. pitaj susjede koje telekome koriste i  kakve su  kvalitete usluge

Ne mogu ti ja s ZG-Ja reci tebi u skroz na istoku sta je dobro za tebe.

Samo mozemo neke smjernice dati da istrzis sto je najbolje za tebe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
U sustini, nekima svako ima losih iskustava sa nekim od ISP-a.

Ja bi recimo koji radim za HT preporucio ISKON. Svejedno radi po HT infrastrukturi ko i svi.
Sam sto iskon ima debelo bolju core mrezu od optime (citaj, stabilniji i manji ping u vecernjim satima).
Optima dok ne nadogradi debelo cvorove (makar i iskon i OT koriste HT MPLS za transport).
Ali core mreza je od OT malo zesce opterecena.



Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Sad sam provjerio imam dostupno iskon a optima mi nudi bez ugovora. Pa me zanima vase misljenj posto me t-com dere s cijenama. Susjedi vecinom imaju t-com.

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Sad sam provjerio imam dostupno iskon a optima mi nudi bez ugovora. Pa me zanima vase misljenj posto me t-com dere s cijenama. Susjedi vecinom imaju t-com.

 Ako si ti jedini s putrom u glavi od svojih susjeda (koji isto placaju toliko masno pretplatu) onda se distanciraj od njih.

Preporuka je ISKON.

Popricaj s Iskonom o paketu i cijeni. cini mi se da  i oni  imaju bez Ugovorne Obvezee ali su zato za cirka 20.-kn skuplje mjesecne naknade.

Nista drugo nemas nego porazgovarati s ISKON-om i odluciti.

8 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Hvala ti provjerit cu s iskonom pa onda odluciti. Ali svakako idem od t-coma.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Hvala ti provjerit cu s iskonom pa onda odluciti. Ali svakako idem od t-coma.

 Najbolja sulucija ti je Iskon , nemoj nikad prejti na Optimu jer budeš imao samo probleme s njima , kako su ti i drugi napisali svaki dan a pogotovo viken imaju probleme s zagušenjima i internet im je banana , tvoja odluka malo razmisli ;) :)

 

8 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Evo sta mi u iskonu kazu. Cijena bez ugovorne obveze za paket NET 20-50 Mbps je 209.99 kn/mj. dok je uz ugovornu obvezu 139.90 kn/mj. - 24 mjeseca. 

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...

Evo sta mi u iskonu kazu. Cijena bez ugovorne obveze za paket NET 20-50 Mbps je 209.99 kn/mj. dok je uz ugovornu obvezu 139.90 kn/mj. - 24 mjeseca. 

 210 x 24 mj = 5 040,-kn
139 x 24 mj = 3 336,-kn1. brz ugovora2. ugovornom obvezom.velika razlika.Nadam se da imas na umu. da ti Iskon moze poviditi bezinu uz pomoc vectoringa.svakako dobra cijena za onaj kraj ( ako si u HT imao 38 Mbos. morao bi i Iskona ako ne i bolje)Imas moju preporuku da odes u Iskon pod tim ugovorom. sad tebi sa ili bez ugovorne obveze. velika je razlika.

 

 

EDIT: Ja se nadam da si isao na web stranicu i tamo provjerio dostrupnost i sto ti nude kako se krecu aranzmani i cijene.

Da nisi samo telefonski razgovarao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 18:20 (Jebodiah).
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Za pocetak bih htjeo bez ugovora. Da isprobam. Pooslao sam im upit na fejsu pa su mi odgovorili.
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Krule011 kaže...
Za pocetak bih htjeo bez ugovora. Da isprobam. Pooslao sam im upit na fejsu pa su mi odgovorili.

 Ma ko da imas izbora kvalitetnog

HT je preskup

Optima je aljkav

Iskon zlatna sredina. Uz mogucnost da ti daju vece brzinu uz pomoc vectoring

 

Nemoj si u trosak baciti. Potpises i usparao si dobro.

Ako ne budes bio zadovoljan imas zakonski rok ukidanje ugovora 14 dana nakon aktivacije usluga ( ne potpisa ugovora logicno , nego prvi bit koj je prosao kroz ruter i time se smatra aktivacija.)

13 godina
offline
Optima telekom internet

Hm, citajuci neke postove cini se kao da je Optima najgori operater na svijetu al osobno zbilja ne mogu reci nista protiv njih otkad sam kod njih, a to je nekih 7 godina. Danas su me  ugodno iznenadili, ni mjesec dana od prelaska na vdsl s kojim sam dobio novi router jucer negdje u noci puknuo grom u blizini i net i telefon crkli. Jucer znaci isti dan prijavljeno i danas dosao tehnicar, veli router krepao, zamjenio ga je novim i sve 5 opet. Mislio sam da ce se to bar tjedan dana otezati al eto valjda sam imao srece. Jedini problem je bio da se brzina smrdala i pala napola. Zvao sam szk, resetirali liniju i opet sljaka kao prije 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 19:11 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Slažem se. Doduše tek sam malo manje od godinu dana na Optimi i nemam baš neki veliki prigovora. Jedini problem sam imao kad bi ping skočio navečer od studenog pa sve negdje do ožujka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 19:57 (MacTheBig).
8 godina
offline
Optima telekom internet

Da javim da sam ipak  odabrao optimu od 1.7 krecem s njima bez ugovora pa cemo vidjeti za dalje. Hvala svima na preporukama.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Jel tko probao staviti njihovu sim kartica za iskon wi-fi u mobitel? Navodno ne radi, ali opet navodno se može mobitel podesiti da radi!?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice