T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.335.633
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nemoj se pravit blesav jer ima zapisano koji router trenutno koristis...da ne bi doslo do naplate terminalne opreme...

Bit će!
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Super da su ti aktivirali al ja ne koristim facebook....

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Došao mi je ZTE ruter i kada sam ga spojio sam ih zvao da provjerim dali su mi uključili VDSL. Naravno nisu. Kao rok za uključenje usluge je 30 dana, ali okvirno se čeka oko 7 dana. Ja ne razumijem što oni moraju napravit da bi mi uključili veću brzinu kad je kabel već u zemlji ruter spojen? I što se tiče vraćanja opreme ja sam stari ruter odmah dao poštaru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 11:39 (TabInvader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ima neko možda kakvu pouzdanu informaciju da li su došli novi vdsl dslamovi koje su Tcom-vci čekali i jel nastavljena nadogradnja pojedinih centrala na vdsl?

 

Možda išta novog u vezi Čakovca?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Deranja kaže...

Ima neko možda kakvu pouzdanu informaciju da li su došli novi vdsl dslamovi koje su Tcom-vci čekali i jel nastavljena nadogradnja pojedinih centrala na vdsl?

 

Možda išta novog u vezi Čakovca?

 

 

To i da ima, nemaš public objavljeno... Preostaje ti samo svakih tu i tamo zvati i pitati dali je dostupno.

Za Požegu, njihov tehničar mi je rekao; "Iskreno, ako bude u godinu dana, bit' će dobro."

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 13:51 (Vkm996).
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Spojio sam ZTE ruter po shemi koja je bila u kutiji. Internet i maxtv mi rade ali telefon ne. Na shemi je nacrtano da kabel iz telefona ide u phone port na VDSL splitteru, ali ne radi. Spojio sam ga u voip1 i restartao ruter pa sada opet ne radi. Dali ke možda netko imao sličnih problema? Zvao sam SZK i prijavio smetnju ali se ne javljaju. Zvati ću opet kad dođem doma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 13:59 (TabInvader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jel ti prije ZTE-a telefon bio spojen na splitter ili na prošli router?

Twitter: @191x7
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Kad se promijeni na VDSL, može biti obratno od ADSLa. Probao je u phone1 i u splitter - ne radi. Nije pušten provisioning kako treba (ACS se opet zblesirao, po običaju). Rješenje - 0800 9000. Kanite se trtljanja ako ne znate kako radi.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
TabInvader kaže...

Spojio sam ZTE ruter po shemi koja je bila u kutiji. Internet i maxtv mi rade ali telefon ne. Na shemi je nacrtano da kabel iz telefona ide u phone port na VDSL splitteru, ali ne radi. Spojio sam ga u voip1 i restartao ruter pa sada opet ne radi. Dali ke možda netko imao sličnih problema? Zvao sam SZK i prijavio smetnju ali se ne javljaju. Zvati ću opet kad dođem doma.

 To je dosta čest problem. VOIP ne "povuče" password i telefon ne radi. Taj kvar jedino može popraviti njihov tehničar tako da pričekaj majstora.

Zora puca, bit će dana ...
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, evo zanimljiv mi je taj VDSL, posebno radi uploada. 

Zvao sam medutim kazu da mi nije dostupno jos, zna li tko slucajno kad bi moglo biti dostupno u Metkovicu? :)

I jel moguce uopce da mi se to aktivira s obzirom na to da mi SN margin i nije vrhunski.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 15:25 (razonja).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bez problema možeš imati turbo opciju.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Margina ti je odlicna, kako nije dobra? Opcenito veza izgleda odlicno, jos bi bilo bolje kad bi se vidio max na liniji.

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
Ako netko treba informacije vezano uz mobitele i tarife, isto tako i za fiksne usluge slobodno neka se javi u inbox :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Veli mi pajdaš danas da već 2 dana majstori iz t-coma šarafaju po centrali u jednom malom slavnoskom mjestu. Naravno da se prišuljao i pitao ih da li montiraju vdsl na što su mu rekli da montiraju. Pošto je podnio zahtjev za aktivacijom, pitao je kad bi to moglo krenuti i rekli su mu da nazove slijedeći tjedan i da će mu biti aktivirano. Eto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa evo, ja se nadam da će i u Požegu brzo doći onda.. a ne čekati više od godinu dana kao što je kolega malo višlje napisao da mu je tehničar rekao..

14 godina
offline
T-Com Internet

Evo, i ja sam dobio VDSL, jučer zatražio, danas dobio. Lokacija Popovača, udaljenost oko 1 km od centrale, a udaljenost kablovima ne znam, vjerojatno malo više. I više sam nego zadovoljan jer su me zavlačili da ne mogu dok na moje inzistiranje su ipak aktivirali.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 11:57 (Trawis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Pa evo, ja se nadam da će i u Požegu brzo doći onda.. a ne čekati više od godinu dana kao što je kolega malo višlje napisao da mu je tehničar rekao..

 neki dijelovi Požege već imaju jer Iskon ima u ponudi, bila je obavijest za Požegu, a moguće da je kolega  na nekom području koje neće biti u dometu aktualnih centrala u koje će prvo doći pa mu je rečeno da neće tako skoro

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

Veli mi pajdaš danas da već 2 dana majstori iz t-coma šarafaju po centrali u jednom malom slavnoskom mjestu. Naravno da se prišuljao i pitao ih da li montiraju vdsl na što su mu rekli da montiraju. Pošto je podnio zahtjev za aktivacijom, pitao je kad bi to moglo krenuti i rekli su mu da nazove slijedeći tjedan i da će mu biti aktivirano. Eto.

Koliko je malo to selo? 
Ako nećeš javno, možeš u PP poslati.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imenjače, da, znam za Iskon, međutim ja sam u bijeloj zoni pa nemam mogucnost njihovog VDSL-a. However, oko 800 metara sam od T-com centrale u Požegi i samo cekam da ju konacno nadograde i besplatno povecaju mi brzinu na 30/5. Pretpostavljam da Sx763 router treba biti zamijenjen. I opet kazem, nadam se da necu morati cekati godinu dana :) Ovi u t-centrima pricaju da ce se znati poslije 1.5. tocnije no pricaju kao da dolazi uskoro. TO vjerovatno znaci par mjeseci.. 

10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

PROBLEM!

 

nakon uspjesne aktivacije turbo 30 opcije pojavio mi se problem da telefon ne radi,odnosno radi samo kada se usteka direktno u modem...problem je taj sta je modem na gornjem katu kuce,a telefon na donjem i kad na donjem katu ustekam telefon u uticnicu,cuje se kako tutnji,ali se ne moze zvat niti primat pozive... na starom modemu je sve uredno radilo.... evo stavit cu vam par slika da vidite kako je to spojeno..

 

kablovi spojeni u modemu kablovi spojeni u modemu
utičnica na gornjem katu,spojeno iz modema utičnica na gornjem katu,spojeno iz modema
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
tarz01 kaže...

PROBLEM!

 

nakon uspjesne aktivacije turbo 30 opcije pojavio mi se problem da telefon ne radi,odnosno radi samo kada se usteka direktno u modem...problem je taj sta je modem na gornjem katu kuce,a telefon na donjem i kad na donjem katu ustekam telefon u uticnicu,cuje se kako tutnji,ali se ne moze zvat niti primat pozive... na starom modemu je sve uredno radilo.... evo stavit cu vam par slika da vidite kako je to spojeno..

 

 Pa ni ne smje ti telefon ići u utičnicu niti preko splitera, u slučaju vDSLA telefon ide samo preko IMS-a odnosno VoIP-a. Dakle preko routera. Spojiš li drugačije neće raditi i praviti će probleme internet vezi.

Hoćeš imati telefon dolje? Sprovedi kabel odgore dolje i problem riješen, barem je telefonski kabel jeftin.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

http://www.speedtest.net/my-result/4317495419

 

evo kako to kod mene ide 

U usporedbi sa adsl-om..heh bolje je..

ali po onome što ja vidim u modemu to može i bolje samo ne žele ili nesmiju pustit više.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
shut kaže...

http://www.speedtest.net/my-result/4317495419

 

evo kako to kod mene ide 

U usporedbi sa adsl-om..heh bolje je..

ali po onome što ja vidim u modemu to može i bolje samo ne žele ili nesmiju pustit više.

 

 Ovo je zbilja brzo. Mislio sam da ne pustaju vise od 30/5 bez obzira koliko si daleko od centrale... hmm.. Vidim da si ti nadozidao kucu odma na krovu centrale :D :D

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

40 ide za poslovne korisnike a 30 valjda za privatne,a moj broj je poslovni. U principu ja sam nekih 6 i pol kilometara od centrale ali linija je u potkrovlju zgrade u kojoj je centrala a dalje do mene ide wirelessom :) Snađi se druže

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
tarz01 kaže...

PROBLEM!

 

nakon uspjesne aktivacije turbo 30 opcije pojavio mi se problem da telefon ne radi,odnosno radi samo kada se usteka direktno u modem...problem je taj sta je modem na gornjem katu kuce,a telefon na donjem i kad na donjem katu ustekam telefon u uticnicu,cuje se kako tutnji,ali se ne moze zvat niti primat pozive... na starom modemu je sve uredno radilo.... evo stavit cu vam par slika da vidite kako je to spojeno..

 

 Pa ni ne smje ti telefon ići u utičnicu niti preko splitera, u slučaju vDSLA telefon ide samo preko IMS-a odnosno VoIP-a. Dakle preko routera. Spojiš li drugačije neće raditi i praviti će probleme internet vezi.

Hoćeš imati telefon dolje? Sprovedi kabel odgore dolje i problem riješen, barem je telefonski kabel jeftin.

 

Hvala puno na odgovoru. 

Malo mi je problem vuc kabel po cijeloj kuci,zna netko kakvo drugo rjesenje? :D

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Uzmi bežični telefon s dvije slušalice (jedna kod modema a druga gdje želiš).

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
tarz01 kaže...

Hvala puno na odgovoru. 

Malo mi je problem vuc kabel po cijeloj kuci,zna netko kakvo drugo rjesenje? :D

 Pa, nema ga. Eventualno što je kolega rekao, bežični telefon pa slušalica tamo gdje treba.

Ili prespojiti utičnicu, da za telefon vodi router-utičnica-telefon.

U svakom slučaju mora iči preko routera, to ne možeš zaobići.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
shut kaže...

http://www.speedtest.net/my-result/4317495419

 

evo kako to kod mene ide 

U usporedbi sa adsl-om..heh bolje je..

ali po onome što ja vidim u modemu to može i bolje samo ne žele ili nesmiju pustit više.

 

 Manje gluposti pricat. Taj router je 100/100 Mpbs i nemoze vise, a razlog zasto ti "nezele i nesmiju" pustit vise se informiraj prije nego napises ista.

15 godina
offline
T-Com Internet

Vrlo bahat i bezobrazan odgovor. Tako se ne priča sa ljudima. Govoriš ko da si popio svu pamet svijeta u informatici. U što čisto sumnjam. Tebi bi bilo bolje da pročitaš Bonton, možda uhvatiš koju korisnu.

Moj PC  
9 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Mislim da ce i bit tako na kraju,bežični i spojit kako je :)  
A ako vratim adsl i stari router isto cu tako morat ili je to samo u slucaju ovog novog rutera? :) Rekli su mi da se tako spaja prelaskom na ''novu tehnologiju'',dal ta nova tehnologija spajanja dolazi i ovima sa adsl-om i starim ruterom ili samo ovi koji imaju vdsl tako spajaju? :) 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice