T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.335.206
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Uspio, zahvaljujem!!

 

Podaci izgledaju pristojno.

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
torrente kaže...

Uspio, zahvaljujem!!

Podaci izgledaju pristojno.

 Jos su te i na 17a stavili. Izgleda da furaju vdsl profile automatski po daljinama bez obzira dal tko uzima brzinu il ne.

E da

sandokan111 kaže...
 Kao sto vidis, vdsl. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 18:56 (sandokan111).
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

meni su pri 30/5 odmah stavili 17a, tak da izgleda da otvaraju pipe maksimalno :D

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

opet sad nest se*e t-com, brzina na njihovim serverima jedva 15 mbps, inace statistike pokazuju da sve valja... edit: i evo sad radi...

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 21:29 (dado16).
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel tko zna sto sada daju za produzenje ugovora?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet
Stvarno su počeli rast ko gljive po Zagrebu, upravo ugledao jednog prekoputa Ericssona na Trešnjevci. To podiže broj novougledanih na 4 u ovom mjesecu.
Tcom u ofenzivi na Vipnet.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...

pozdrav

nikak ne mogu sprijecit ogroman ping i neotvaranje skoro nikoje stranice na webu dok mi netko na internetu nesto uploada, imam turbo 20 vdsl paket na ZXDSL 931VII ruteru. znaci cim netko pocne uploadat (speed je oko 200 kilobajta po sekundi, ja capam npr na 10..) odma se zakoci cijeli net svima, jedva se stranice otvaraju, ping u igrama ogroman.. zna li netko kako to sprijeciti il barem smanjiti utjecaj, probao sam cappat upload speed al ne pomaze pa cak ni na 5 KB/s... cesto se uploada zbog posla, a bas mi je glupo da je pol dana internet koda ga nema..

 bump, ak netko zna - help

Ficolinjo
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...
Ficolinja kaže...

pozdrav

nikak ne mogu sprijecit ogroman ping i neotvaranje skoro nikoje stranice na webu dok mi netko na internetu nesto uploada, imam turbo 20 vdsl paket na ZXDSL 931VII ruteru. znaci cim netko pocne uploadat (speed je oko 200 kilobajta po sekundi, ja capam npr na 10..) odma se zakoci cijeli net svima, jedva se stranice otvaraju, ping u igrama ogroman.. zna li netko kako to sprijeciti il barem smanjiti utjecaj, probao sam cappat upload speed al ne pomaze pa cak ni na 5 KB/s... cesto se uploada zbog posla, a bas mi je glupo da je pol dana internet koda ga nema..

 bump, ak netko zna - help

 NetLimiter i lock-aj na pola upload speed-a ili ako imaš mogućnosti, prijeđi na VDSL 30/5 (pa čak i 50/10).

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...

pozdrav

nikak ne mogu sprijecit ogroman ping i neotvaranje skoro nikoje stranice na webu dok mi netko na internetu nesto uploada, imam turbo 20 vdsl paket na ZXDSL 931VII ruteru. znaci cim netko pocne uploadat (speed je oko 200 kilobajta po sekundi, ja capam npr na 10..) odma se zakoci cijeli net svima, jedva se stranice otvaraju, ping u igrama ogroman.. zna li netko kako to sprijeciti il barem smanjiti utjecaj, probao sam cappat upload speed al ne pomaze pa cak ni na 5 KB/s... cesto se uploada zbog posla, a bas mi je glupo da je pol dana internet koda ga nema..

 To se ne smije dogadjat ako upload nije potpuno zagusen, nemas ti sto podesavat dalje. Zovi njih da ti to rjese jer je nesto lose podeseno ili router nevalja.

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...

 bump, ak netko zna - help

Niti jedan ISP ne daje nikakve poštene routere...

 

Ja sam problem smrzavanja/resetiranja/gušenja uploada i downloada (i još par popratnih problema sa port forwardom, samovoljnim kopanjem po routeru od strane providera) riješio kupovinom svog routera i stavljanjem u bridge.

 

Dobar mikrotik ti je 200-300kn. Podesiš, zaboraviš da postoji. Pogledaj uptime na mom.

Bio bi i duži da nisam moramo produžni seliti (radi raspberrya)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
Stvarno su počeli rast ko gljive po Zagrebu, upravo ugledao jednog prekoputa Ericssona na Trešnjevci. To podiže broj novougledanih na 4 u ovom mjesecu.
Tcom u ofenzivi na Vipnet.

 

Ako se ne varam, i dalje su dužni davati te novo izgrađene portove u najam virtualnim operaterima tipa H1, optima itd...? Tako da će svi profitirati, ne samo oni.

 

9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo, na želju više forumaša napravio sam kartu s centralama i mini DSLAMovima za koje ja znam i vidio sam ih. Molim sve forumaše koji vide Mini DSLAM , da nabace jednu sliku, zalijepe u TEMU, daju koja je to adresa ili nabace slikicu s pribadačom na karti tako da dodam na kartu. Lijepi pozdrav i hvala!

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...
Ficolinja kaže...

 bump, ak netko zna - help

Niti jedan ISP ne daje nikakve poštene routere...

 

Ja sam problem smrzavanja/resetiranja/gušenja uploada i downloada (i još par popratnih problema sa port forwardom, samovoljnim kopanjem po routeru od strane providera) riješio kupovinom svog routera i stavljanjem u bridge.

 

 

 Znači T-comov ruter stavljaš u bridge? U iskušenju sam da si nabavim dodatni ruter, jer ovaj speedport je stvarno nizašta. Zamjenili ga prije 2 mjeseca i stalno problemi i restarti... Sutra mi donose drugi, nisam baš oduševljen.

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Da.

 

optika - T-Comov ONT (media converter) -- LAN -- Speedport prkno --- LAN -- Mikrotik hAP Lite u bridgeu (PPPoE)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Starci su shvatili da daju brdo keša na net pa sam ih nagovorio da uzmemo VDSL + MAX2 S + Turbo+ 50 za 235 kuna mjesečno. Kažu da će brzina biti puštena u roku od sedam dana, tada će valjda i ruter stići. Baš me zanima dali će stvarno za sedam dana doći :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Produžujem ugovor max3 pa bih htio uzeti magentu.Kako ugovoriti što povoljnije.Čuo sam da se može ugovoriti posjeta kući.Jeli to najpovoljnije,uzeo bih i novi mobitel.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
hajduk1962 kaže...

Produžujem ugovor max3 pa bih htio uzeti magentu.Kako ugovoriti što povoljnije.Čuo sam da se može ugovoriti posjeta kući.Jeli to najpovoljnije,uzeo bih i novi mobitel.

 Nazoveš i naručiš agenta pa ćeš cut ponudu. Ja plaćam 480-490 mjesečno za Max3 M+, Turbo 10, dodatni MaxTV i Sportski plus paket i u Magenti su mi to isto ponudili za 449kn, naravno pod uvjetom da uzmem i pretplatu kod njih

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dex.pwn kaže...

Starci su shvatili da daju brdo keša na net pa sam ih nagovorio da uzmemo VDSL + MAX2 S + Turbo+ 50 za 235 kuna mjesečno. Kažu da će brzina biti puštena u roku od sedam dana, tada će valjda i ruter stići. Baš me zanima dali će stvarno za sedam dana doći :D

 

Ja kad sam išao na VDSL dođao mi je router sutradan, a VDSL su prekopčali dva dana nakon što sam podnio zahtjev pa računaj i ranije. Živim u Zagrebu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...
Dex.pwn kaže...

Starci su shvatili da daju brdo keša na net pa sam ih nagovorio da uzmemo VDSL + MAX2 S + Turbo+ 50 za 235 kuna mjesečno. Kažu da će brzina biti puštena u roku od sedam dana, tada će valjda i ruter stići. Baš me zanima dali će stvarno za sedam dana doći :D

 

Ja kad sam išao na VDSL dođao mi je router sutradan, a VDSL su prekopčali dva dana nakon što sam podnio zahtjev pa računaj i ranije. Živim u Zagrebu.

 

 

Znači ja dobivam oko srijede. Nedjelja je, a tek sam jučer ponio zahtjev. Iz Županje sam, tako da ima puta preći do mene :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Da.

 

optika - T-Comov ONT (media converter) -- LAN -- Speedport prkno --- LAN -- Mikrotik hAP Lite u bridgeu (PPPoE)

  Koji ruter stavljaš u bridge? Po tvom odgovoru ispada da stavljaš i t-comov i Mikrotik.

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
Speedport je u bridgeu, Mikrotik je spojen na njega.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Uključena mi je Turbo 20 opcija iako mi je 4-5 djelatnika iz T-com dok sam sklapao ugovor reklo da kod mene može ići Turbo 40..

 

Dali je moguće uz moje inzistiranje dobiti veću brzinu (bar 30mbps) ili oni stvarno realno puste maksimalno koliko može, u što ćisto sumnjam?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Stavi sliku parice. Koliko znam ne pustaju maks ako ne zatrazis, al nisam 100% u ovo siguran.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
hak kaže...

Pozdrav,

 

Uključena mi je Turbo 20 opcija iako mi je 4-5 djelatnika iz T-com dok sam sklapao ugovor reklo da kod mene može ići Turbo 40..

 

Dali je moguće uz moje inzistiranje dobiti veću brzinu (bar 30mbps) ili oni stvarno realno puste maksimalno koliko može, u što ćisto sumnjam?

 

Hvala

 

Puštaju onoliko koliko zatražiš (u skladu sa tech. mogućnostima). Sve turbo brzine su 10kn pa je za očekivati da ćeš uzeti najveću. Zalijepi parametre linije iz routera pa ćemo pogledati.

8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Ja neznam tko govori da attainable znaci max brzinu...

 

Actual Rate (Up/Down) 8207/36039 kbps

Attainable Rate (Up/Down) 12564/35776 kbps

 

Prije tjedan dana mi je dl bio preko 36000, ovo se smanjuje/povecava na osnovu cega? nicega?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kresimir4 kaže...

Ja neznam tko govori da attainable znaci max brzinu...

 

Actual Rate (Up/Down) 8207/36039 kbps

Attainable Rate (Up/Down) 12564/35776 kbps

 

Prije tjedan dana mi je dl bio preko 36000, ovo se smanjuje/povecava na osnovu cega? nicega?

Nista cudno. Veza se konstanto rekonfigurira, ovisno o stanju linije. Kad ti je linija nategnuta kao sto je tebi nategnuta, to nije nista cudno (nategnuta = pusteno sve sto moze). Povecava/smanjuje se na osnovu stanja na liniji. Nemas uvijek iste kolicine smetnji. Da ti je attainable 60, ovako nesto ne bi ni primjetio jer bi palo do 55 recimo a tebi pusteno 36 i to je to. Ovako kako si maksiran ove stvari primjetis. Razlika od 10% od prvog spajanja i nakon par mjeseci me uopce ne bi cudila.

14 godina
offline
T-Com Internet

Imam jedan čudan problem u zadnjih tjedan dana otprilike. Znači imam 10 mbit paket aktiviran, i speedtest mi normalno pokazuje da dobivam 10 mbita. Učitavanje stranica je brzo, sve kao i prije i nikad nisam imao problema. Ali u zadnjih tjedan dana, pala mi je brzina downloada. Znači dobivam normalno 10 mbita na speedtestu i stranice se uvijek učitavaju jednako brzo. Ali kada nešto skidam, brzina downloada mi ne ide iznad 400 kb/s u browseru. A u torrentima čak i manje, neće iznad 300 kb/s.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
T-Com Internet

Zato što druga strana nema toliku propusnost koliko ti možeš povući. Skidaš šta inače?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
PC - stručnjak kaže...
da tcom radi migracije na 20/2 svima koji su na 4, ko to moze imat zbog udaljenosti, osnovna brzina mu je 20/2

 Znači zato moj dio kvarta (barem pola ulice i još par dijelova drugih ulica) nema neta već 3 dana (pa nabijem ih zbog toga, da barem telefon radi bilo bi OK, al nema ničeg)... Barem neka pozitivna promjena u ovoj banana državi i banana osnovnom paketu neta...

 

Inače, ekipa je bila jučer počela raditi, rekla dolazi danas i danas ih nema, a kad nikog ne bude doma svi budu navalili raditi...

 

Poslano preko privremenog hotspota, pojede mi promet uključen u pretplatu :/

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nista cudno, na mom podrucnu od 123 prebacivanja na vdsl, 20 i nesto ostalo prekinuto pa krpamo kak dolaze prijave.
Jer te velike kolicine ozicenja radi ericsson, tonije njihovi partneri, e a knda je to super kad dode neko ko ne pozna razdjelnik, pa nezna razbrojat, jer neki krecu od 0 a neki od 1 pa onda fulaju svaku za 1 i uspud svakog sljedeceg u prekidu.
Pa dobijes s jednim ozicenjem 2 prekida, jedan skinut s parice a krivi ozicen
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice