T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.430
|
čitano: 6.401.954
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Tako je bilo prije nego što smo preuređivali te je radilo iste probleme kao i sad... No, probat ću

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 23:36 (molnyi).
16 godina
offline
T-Com Internet

ja mislim da po ovom ss u i prichom problem u instalacijama do khuce a ne u kuchi i nacinom kako je spojeno imho 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam prije imao običan tel. kabel te mi je jedan od tehničara rekao da probam promjenit od tavana do dole kabel pa ćemo vidjet, te asm tako pozvao kolegu koji je elektrotehnicar i promjenio mi je kabel sa utp-om i kazem - prije kad se to desavalo bilo je po minutu-dvije a od kad je novi kabel smanjilo se na oko 20 sekundi. Rekli su kao iz t-com-a da ako mjenanje kabla ne popravi situaciju onda je to dalje do njih i da onda moraju mjenjat sve žice vani i novu banderu itd... al od toga još uvijek ništa a ja ih zovem svako malo. No evo, sad ću imat vdsl2 i dobit novi nadam se bolji ruter od ovog šroteksa kaj imam sad pa će se možda nešto promjenit...

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Opet neki problemi s T-Com DNSom? Svako malo imam problema s otvaranjem stranica, prebacio na Google i sve radi OK. Ima još tko istih problema?

Don't believe what you're told. Double check.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Ima li netko da je iz Osijeka ili okolice sa vdslom? 

I'm not crazy, my mother had me tested!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hary kaže...

Opet neki problemi s T-Com DNSom? Svako malo imam problema s otvaranjem stranica, prebacio na Google i sve radi OK. Ima još tko istih problema?

 ja imao, restartao ruter i sad ok

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
marinn95 kaže...

Ima li netko da je iz Osijeka ili okolice sa vdslom? 

 Normalno da ima.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
molnyi kaže...

Nije analogni, voip je. Da imam 1 telefonski, 1 maxtv i 1 internet i sve je to spojeno od strane njihovog tehnicara al to i dalje puca, nemam ja problema sa telefonom i maxtv-om već samo sa time što se meni internet sruši 2-3 puta na dan po  20 sekundi što ne utječe na maxtv i telefon koji u vrijeme toga radi normalno a ekipa iz t-coma kaže da oni to "rušenje" mog rutera ne vide te da je kod njih sve uredno i sad ko tu koga hebe... promjenio sam 5-6 rutera al niti jedan nije rješio problem.

 Prema onome što si napisao imaš nekakav ŽNJ spoj, sve drugo sam ne pravilno. Ja sam razumio da ti iz utičnice ide jedan kabel u router drugi u telefon. TO NE SMIJE BITI, pogotovo ako je VOIP.

 

Ponavljam; od tavana do routera ide jedan kabel (eventualno nastavljan, spajan ili preko utičnice), sve ostal ospaja se na router - to uključuje računala, maxtv prijamnik, telefon. Ništa drugo ne ide preko utičnice niti se kabel koji ide od tavana do routera smije dijeliti.

 Vjerojatno je tehnicar napravio povrat iz routera do uticnice , a onda iz uticnice povukao kabel do telefona.  Možda je problem u samom routeru , da li je mjenjan?

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina#turbo-speed-30

 

stavili su na stranicu opciju al nema turbo 20 :D

laganini...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

 Vjerojatno je tehnicar napravio povrat iz routera do uticnice , a onda iz uticnice povukao kabel do telefona.  Možda je problem u samom routeru , da li je mjenjan?

 Rekoh, zamjenjen 5-6 puta u roku mjesec dana, imao sam sve njihove rutere osim ovog ZTE kojeg sam specifično tražio kad sam nazvao SZK te mi naravno nisu donjeli taj... No nakon toga što sam vidio da nije u ruteru stvar i da nije do mojih instalacija (od tavana do rutera) stvar odustao sam od zivkanja jer su šanse da mi zamjene kablove vani i na banderi ravne 0...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 11:06 (molnyi).
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
marinn95 kaže...

Ima li netko da je iz Osijeka ili okolice sa vdslom? 

 Ja sam :) 

16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Moje iskustvo s T-comom

 

-11.02. - dobar dan, zanima me mogućnost većeg uploada od adsl mogućnosti - imate mogućnost vdsl 40/6

            - odlično odgovara mi ta brzina - odmah ćemo vam napraviti zahtjev za adsl priključak i dati vam router

            - ali rekli smo vdsl a ne adsl - da ali moramo prvo napraviti adsl zahtjev i dati ćemo vam router pa čim proradi adsl, mi vidimo nazovemo vas i pustimo vdsl

            - zahtjev napravljen router pred menom ali dolazi šef - nemožemo tako jer stranka ima stari router, pustit ćemo adsl pa kad proradi dolazi tehničar s novim routerom i ide vdsl

            - stari zahtjev storniran i obećanje da će sve proradit za 48 sati

            - prolazi 48 sati ni traga od adsl-a kamoli vdsl-a, zovem službu za korisnike, kaže djelatnik da su nešto zbrljali u t-com centru i da će mi on napraviti novi zahtjev

            - slijedeći dan pušten adsl najmanja brzina

-16.02. - odlazim ponovo u t-com centar (cvjetni) djelatnik provjerava i kaže dostupno vam je 40/6, kažem odlično to hoću i izrađuje novi zahtjev, kaže 48 sati i sve će radit

-19.02. - dolazi poštom ZTE router

-23.02. - odlazim u t-com centar pitam šta se događa sad - nismo imali povratnu informaciju da vam je isporučen novi router pa nismo puštali vdsl, za 24 sata bit će riješeno

-25.02. - zovem SZK, djelatnica me sasluša i ode pitat šta da radi, nakon 5 minuta vraća se i kaže ''oprostite nismo imali povratnu informaciju da ste zaprimili novi router ali za 24 h...''

 

             danas opet idem u tcom centar vidjet jel možda imaju povratnu informaciju da imam novi router

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Hrco1002 kaže...

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina#turbo-speed-30

 

stavili su na stranicu opciju al nema turbo 20 :D

 Naravno da nema, postoji samo 30 ... 

Bene docet, qui bene distinguit.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@Brada - kako vi uspijete doć u takvu situaciju da vam puste vdsl bez rutera itd, njihov rok za puštanje toga je mjesec dana, tako da unutar mj dana od podnjetog zahtjeva mora bit gotovom.Možda ćeš čekat 2 dana možda mj ovisi kak im se prohtje.... Evo ja sam sad zvao i rekli su mi da mi možda čak niti neće mjenjat ruter, ja onak WTF? kako će moj Thomson podnjet te brzine, ma budale...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 11:33 (molnyi).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...
Hrco1002 kaže...

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina#turbo-speed-30

 

stavili su na stranicu opciju al nema turbo 20 :D

 Naravno da nema, postoji samo 30 ... 

 Postoji Turbo opcija 20, lijepo piše u službenom cjeniku (stranica 5 Cjenika internetskih usluga).

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
BudalastoStvorenje kaže...

 Postoji Turbo opcija 20, lijepo piše u službenom cjeniku (stranica 5 Cjenika internetskih usluga).

 

 Moja isprika, postoji. Za sve one koji imaju od 2-4mbit-a je turbo 20 a za sve koji su od 5-10mbit je turbo 30.

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Brada kaže...

Moje iskustvo s T-comom

 

-11.02. - dobar dan, zanima me mogućnost većeg uploada od adsl mogućnosti - imate mogućnost vdsl 40/6

            - odlično odgovara mi ta brzina - odmah ćemo vam napraviti zahtjev za adsl priključak i dati vam router

            - ali rekli smo vdsl a ne adsl - da ali moramo prvo napraviti adsl zahtjev i dati ćemo vam router pa čim proradi adsl, mi vidimo nazovemo vas i pustimo vdsl

            - zahtjev napravljen router pred menom ali dolazi šef - nemožemo tako jer stranka ima stari router, pustit ćemo adsl pa kad proradi dolazi tehničar s novim routerom i ide vdsl

            - stari zahtjev storniran i obećanje da će sve proradit za 48 sati

            - prolazi 48 sati ni traga od adsl-a kamoli vdsl-a, zovem službu za korisnike, kaže djelatnik da su nešto zbrljali u t-com centru i da će mi on napraviti novi zahtjev

            - slijedeći dan pušten adsl najmanja brzina

-16.02. - odlazim ponovo u t-com centar (cvjetni) djelatnik provjerava i kaže dostupno vam je 40/6, kažem odlično to hoću i izrađuje novi zahtjev, kaže 48 sati i sve će radit

-19.02. - dolazi poštom ZTE router

-23.02. - odlazim u t-com centar pitam šta se događa sad - nismo imali povratnu informaciju da vam je isporučen novi router pa nismo puštali vdsl, za 24 sata bit će riješeno

-25.02. - zovem SZK, djelatnica me sasluša i ode pitat šta da radi, nakon 5 minuta vraća se i kaže ''oprostite nismo imali povratnu informaciju da ste zaprimili novi router ali za 24 h...''

 

             danas opet idem u tcom centar vidjet jel možda imaju povratnu informaciju da imam novi router

 

 Nazovi ih sada i reci ce ti da ne postoji turbo 40/6 haha

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo dobio sam taj "turbo paket", imao sam 10/0,64 brzinu prije, mogao sam i spustiti na 4 i tražiti vdsl ali bih imao brzinu kao što je kolega prije mene napisao. Prije dva dana sam nazvao szk i zahtjevao vdls, rekao mi čovjek da novi router dolazi za max 7 dana i da dobivam brzinu kada ukopčam novi router, ali jučer su oni već pustili tu brzinu a router nije za to tako da nisam do sada imao ni internet ni telefon no nema veze. Sada imam ovu brzinu: slika 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Prije par tjedana sam zvao SZK i pitao za VDSL. Rekli su da je nedostupan zbog nemogućnosti centrale... Sada sam na ovom webu aktivirao Turbo 30 i zahtjev prošao, kolko vidim na webu piše u smislu da svi mogu imati VDSL samo neki neće moći imati 30 mbit zbog nemogucnosti centrale, pa ćemo vidit kaj bude s toga..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
headshot kaže...

Evo dobio sam taj "turbo paket", imao sam 10/0,64 brzinu prije, mogao sam i spustiti na 4 i tražiti vdsl ali bih imao brzinu kao što je kolega prije mene napisao. Prije dva dana sam nazvao szk i zahtjevao vdls, rekao mi čovjek da novi router dolazi za max 7 dana i da dobivam brzinu kada ukopčam novi router, ali jučer su oni već pustili tu brzinu a router nije za to tako da nisam do sada imao ni internet ni telefon no nema veze. Sada imam ovu brzinu: slika 

 blago tebi, ja vec treci dan nemam net ni tv, modema jos nema, izgleda da cu kroz vikend bit bez neta -_-

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
Kako ide ova online aktivacija? Ne želim sada danima biti bez interneta i telefona kao što su neki tu bili.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
p1k1p kaže..

 blago tebi, ja vec treci dan nemam net ni tv, modema jos nema, izgleda da cu kroz vikend bit bez neta -_-

 Tako je i meni bilo ali sam prijavio kvar te su me nakon sat vremena zvali iz centrale i rekli da ce mi vratiti stanje na staro dok mi ne dođe modem, kad dođe da ga prikopčam i da se automatizmom njima javlja da je spojen i onda oni pustaju ponovno vdsl.

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Evo meni se desilo isto što i vama, samo ne kužim zašto to kod tebe traje 3 dana, zovi ih i hebi im sve... Uključili su mi prijevremeno vdsl brzinu te se naravno moj jadni ruterić zblesirao i evo 2 sata sam bio bez interneta i telefona itd... te sam ih zvao jedno 2-3 puta i eto vratili su me na "staro" i sad sve radi normalno, a kad dođe novi ruter onda će pustit vdsl. Rekli su mi da kad god nekome promjene na turbo opciju da im se sustav zblesira da sa time imaju problema ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 14:55 (molnyi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Evo da podjelim svoje iskustvo.Nakon što su me jučer isključili adsl naglo a ruter nisu dostavili za VDSL  počeo sam zvati službu za korisnike.Od nemila do nedraga zvao kuko molio.

Ništa mi nisu javili osim prijavu tehničaru pa sam u međuvremenu predlagali da storniram Turbo opciju 30 i vratim na adsl sa starim ruterom.No dok sam se sekirao i čekao i

10 puta zvao službu u međuvremenu javio i došao tehničar.Stavio novi ruter uključio VDSL i sad je super.Opet sam morao zvati da je riješeno i da ostave VDSL.

I eto nakon sekiracije i 24 sata bez telefona i neta uz često dosađivanje sad je riješeno i sva radi kako treba eto i brzia na slici.Predlog mora te im dosađivati i često zvati ha

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 15:43 (TonyM).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Znači ja se prijavio u onaj mojtelekom.hr i otišao na internet i tamo mi je ponuđeno to povećanje na 30mbit/s al ja znam da sam preudaljen za to i da mogu jedino Turbo 20 dobit, šta ako probam aktivirat tu Turbo 30? Jer sam pitao na fejsu za Turbo 20 i rekli su mi da mi je trenutno nedostupno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
tommyboy77 kaže...

Znači ja se prijavio u onaj mojtelekom.hr i otišao na internet i tamo mi je ponuđeno to povećanje na 30mbit/s al ja znam da sam preudaljen za to i da mogu jedino Turbo 20 dobit, šta ako probam aktivirat tu Turbo 30? Jer sam pitao na fejsu za Turbo 20 i rekli su mi da mi je trenutno nedostupno.

 Neznam što reči samo ako su ti rekli da si daleko bolje ništa ne aktiviraj jel bez VDSL rutera ostačeš kao ja i mnogi bez neta i telefona.Pa če ti tek onda prava drama doći.

Prvo dobro izvidi i prvo VDSL ruter a onda ako ide inače ostačete bez  svega jer ovi na službi teško kome pravu informaciju daju kao i meni što nitko nije rekao da bez VDSL rutera neče iči no riješio sam sada i prvo iskustvo super je.Vredilo je truda zvanja

i sekiranja ha

http://www.speedtest.net/my-result/4175592672

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 16:01 (TonyM).
11 godina
offline
T-Com Internet

j***m ti tehniku, danas zovem u vezi uploada sa 3 na 5 mbita i kaže agent dobro prijavit cemo smetnju, tehnicar ce vas kontaktirati kroz 2 dana. Kad za jedno 2 sada zove neka ženska gleda profile i kaže "da vi ste uzeli turbo 30 prije 2 mjeseca kada je bilo 3mbita, a prije dva tjedna je promjenjeno na 5, no neznam dali vam to smijem podignuti na 5 jer eto vi ste na brzini od 3 koliko vam je dodjeljeno po starom. no ja cu provjeriti pa vas kontaktiram" prođe 10-15 minuta zvoni mobitel kaže ženska evo ja sam vam stavila profil provjerite speedtest ja ko malo djete sretan napravim test kad ono;

http://www.speedtest.net/my-result/4175550037

odem u modem i opet isto 4263/34334 kbps kaže ona ja sam vam pustila 5300 kbps profil. Da ali ja bih treba imati oko 7000 upload jer voip trošo oko 1mbit (pretpostavljam), toliko sam vido da imaju korisnici na bug forumu kojima je brzina uploada 5 mbita, na žalost ja vam nemogu više ništa napraviti (mislim si ako si zgodan možeš možeš, nisam joj to reko a'l sam si mislio). I tako to je to za sada neka bude ovako pa za koji dan ako se ništa ne popravi zovem opet

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

budem i ja onda zvao navecer dok dodem doma, samo ne znam hoce li mi se tko javiti oko 9 navecer

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
p1k1p kaže...

budem i ja onda zvao navecer dok dodem doma, samo ne znam hoce li mi se tko javiti oko 9 navecer

 Vjerujem da hoče a ja sma cjelo vrijem zvao sa mobilnog jer nije radio ovaj kučni kad su isključili.Toliki je zbrke oko toga tako da treba bit oprezan.Prvo tražiti ruter pa ona uslugu samo dok ne aktiviraš uslugu nema ni rutera.

Kako god okreneš ostaje sekiracija i zvanje službe za korisnike.No kad sam vidio brzinu i sve to sad nežalim sekiracije. ha

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

dok sam radio zahtjev jos sam im napomemuo da mi treba ruter ali nist od toga jos, htio sam kvar prijavit s moba na njihovim stranicama ali mi nece ucitat, mislio sam posle skole otic do frenda pa da prek kompa prijavim i onda bi ih jos zvao dok doma dodem, ja nemam preko voipa pa mi kucni radi, ali bitno da bude modem kroz dan-dva

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice