T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.458
|
čitano: 6.434.600
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
GSP kaže...
 

uzmi 10mbit brzinu za 10kn na dvije godine pa ćeš i ti dobiti 30/5

 10 kuna, how yes no! 30 kuna možda uz popust prva 2 mjeseca. I ne pada mi na pamet vezati se ugovorom na 24 mjeseca.

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Lijepo piše da svi koji su između 5-10mbit, znači svi koji plaćaju dodatnih 30 kuna mogu imat besplatni vdsl 30/5, makar su meni danas rekli da ja mogu imat 40mbita ...

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
csgoplayer kaže...

Pozdrav :) ovaj posto se bas ne kuzim u net moram postaviti par pitanja u vezi vdsla.

Zivim nekih 30 metara od centrale, pa me zanima koliku bi brzinu mogao dobiti? (otprilike neka procjena, ne mora biti tocna)

Trenutno imam 10/0.6 brzinu a jednostavno mi treba veci download i upload.

I na kraju u vezi cijene, cijena ostaje ista koliko sad placam ili doplatim neki iznos?

 

200mbit/s upload i download, jednom ako se t-com odluči ponuditi te brzine

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
csgoplayer kaže...
IVOX kaže...

 Sada imaš 10/0.5Mbps što znači da mozes uzeti Turbo 30 opciju. Mozes dobiti 30/5Mbps s tom opcijom. 

 

"Udaljenost" je izvrsna i zavidna. Na VDSL-u bi mogao imati daleko vise od trenutno ponuđenih paketa kod T-com-a, nekih sitnih 100/50Mbps(sa odgovarajucim VDSL profilom)

 

 

e hvala ti na odgovoru i na pomoci :) sad ako sam dobro skuzio uz turbo 30 bi dobio tu vecu brzinu a cijena bi ostala ista ili? ako sam dobro skuzio

 Cijena ostaje ista, nema ugovorne obveze. Jedini preduvjet je da imas VDSL modem(onaj ZTE***), a ako ga nemas dobiti ces ga kroz par dana od aktivacije.

Never let a computer know you are in a hurry.
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
res03pem kaže...

danas ujutro su mi pustili brzinu :)

uglavnom imao sam brzinu 4/0.5 i max tv/voip..

pise u modemu da mi je pustena brzina od 27/3.7..

jel moguce da mi max tv i voip uzimaju toliko od brzine?!

uglavom sve je u redu zasada :D

 

1.  Max tv uzima 6 , voip 1, ali ne od tvoje trenutne brzine, znači radi se profil tvojih 4 Mbit + voip 1 Mbit (telefon) + IPTV 6 Mbit (max tv) , ukupno oko 11 Mbit,

tebi je dostupno 4 a ostalo je rezervirano za navedene usluge

 

2.  Dostupna je i brzina 40

 

3. Proces promjene brzine

 

Promjene brzine isključivo idu sa 4 na 20 i sa 10 na 30

 

Ako imate 4 i tražite 20 ide na 20

 

Ako imate 4 i tražite 30 ide na 10 pa na 30

 

Ako imate 10 i tražite 20 ide na 4 pa na 20

 

Ako imate 10 i tražite 30 ide na 30

 

Imate link na 198 stranici za sve detalje vezane uz turbo opcije

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

 

2.  Dostupna je i brzina 40

 

 Mozes li pojasniti dostupnost brzine 40/*Mbps? Koliko sam shvatio ona je dostupna samo poslovnim korisnicima koji sada imaju 10/0.5Mbps za istu cijenu.

Never let a computer know you are in a hurry.
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Nije rezervirana za poslovne ali politku aktivacije neznam nisam detaljnije pogledao , ima u onom dokumentu što sam linkao

ali stranica trenutno ne radi pa ne mogu pogledat detaljno, čim proradi budem pogledao

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
Wontay kaže...

 

2.  Dostupna je i brzina 40

 

 Mozes li pojasniti dostupnost brzine 40/*Mbps? Koliko sam shvatio ona je dostupna samo poslovnim korisnicima koji sada imaju 10/0.5Mbps za istu cijenu.

 Meni su danas rekli da je kod mene dostupna 40/*Mbps, a niasm poslovni korisnik ... 2 put sam zvao te pitao na web chatu i svaki mi je agent isto potvrdio.

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...
IVOX kaže...
Wontay kaže...

 

2.  Dostupna je i brzina 40

 

 Mozes li pojasniti dostupnost brzine 40/*Mbps? Koliko sam shvatio ona je dostupna samo poslovnim korisnicima koji sada imaju 10/0.5Mbps za istu cijenu.

 Meni su danas rekli da je kod mene dostupna 40/*Mbps, a niasm poslovni korisnik ... 2 put sam zvao te pitao na web chatu i svaki mi je agent isto potvrdio.

 Sada imam 30/3Mbps, aktivirao sam opciju cim su neki zaposlenici HT-a ovdje javili da je moguce aktivirati te nove opcije. 

 

Mogao bih ja njih sada malo ispeglat da mi aktiviraju vecu brzinu 40/*Mbps, a ako to ne moze da mi aktiviraju novu brzinu uploada tj 5Mbps umjesto 3Mbps.

Never let a computer know you are in a hurry.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
IVOX kaže...
molnyi kaže...
IVOX kaže...
Wontay kaže...

 

2.  Dostupna je i brzina 40

 

 Mozes li pojasniti dostupnost brzine 40/*Mbps? Koliko sam shvatio ona je dostupna samo poslovnim korisnicima koji sada imaju 10/0.5Mbps za istu cijenu.

 Meni su danas rekli da je kod mene dostupna 40/*Mbps, a niasm poslovni korisnik ... 2 put sam zvao te pitao na web chatu i svaki mi je agent isto potvrdio.

 Sada imam 30/3Mbps, aktivirao sam opciju cim su neki zaposlenici HT-a ovdje javili da je moguce aktivirati te nove opcije. 

 

Mogao bih ja njih sada malo ispeglat da mi aktiviraju vecu brzinu 40/*Mbps, a ako to ne moze da mi aktiviraju novu brzinu uploada tj 5Mbps umjesto 3Mbps.

 Evo ss -  http://prntscr.com/6a7v0u ... ovaj iz t-coma nezna matematiku baš pošto ja imam 10mbit-a al ok xD

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 21:58 (molnyi).
14 godina
offline
T-Com Internet

Danas nazovem sluzbu za korisnike pitam mozeli turbo 30 ok moze podnesem zahtjev.Pitam kad ce biti realizacija vele do 48sati a ruter za 2 dana dolazi ok.Nije proslo ni 30min uslugu su mi ukljucili ali bez rutera novog i sad mi net neradi.Zovem kazu sutra ce tehnicar donijeti ako mi ne muljaju.tako da eto sad bez neta.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
TonyM kaže...

Danas nazovem sluzbu za korisnike pitam mozeli turbo 30 ok moze podnesem zahtjev.Pitam kad ce biti realizacija vele do 48sati a ruter za 2 dana dolazi ok.Nije proslo ni 30min uslugu su mi ukljucili ali bez rutera novog i sad mi net neradi.Zovem kazu sutra ce tehnicar donijeti ako mi ne muljaju.tako da eto sad bez neta.

 Čudno, ja sam isto danas zvao te mi nisu aktivirali ništa za sad ( barem tako mislim, ako znaš di to mogu pogledati molio bih te da napišeš) te internet radi normalno kao inace...

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...
TonyM kaže...

Danas nazovem sluzbu za korisnike pitam mozeli turbo 30 ok moze podnesem zahtjev.Pitam kad ce biti realizacija vele do 48sati a ruter za 2 dana dolazi ok.Nije proslo ni 30min uslugu su mi ukljucili ali bez rutera novog i sad mi net neradi.Zovem kazu sutra ce tehnicar donijeti ako mi ne muljaju.tako da eto sad bez neta.

 Čudno, ja sam isto danas zvao te mi nisu aktivirali ništa za sad ( barem tako mislim, ako znaš di to mogu pogledati molio bih te da napišeš) te internet radi normalno kao inace...

 Ako imate ADSL modem, a prebace vas na VDSL DSLAM, logicno je da usluga nece biti dostupna. Nije mi jasno zasto su te prebacili na VDSL u tako kratkom roku, a nemas VDSL modem...

Never let a computer know you are in a hurry.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam u ikolini vinkovaca nazvao sam sluzbu i rekla da je ok zahtjev.Zatim sam pitao na online net sluzbi i kao realizacija da bi mi za pola sata prebacili ali ruter tomson nema vsdl i ostao sam bez neta.Biti cu sretan ako mi sutra donesu novi ruter sto bi bilo cudo ijako su mi rekli da hoce hm.No prvo su mi trebali reci da ruter nemoze a ne ukljuciti uslugu a ruter nemoze hm

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
TonyM kaže...

Ja sam u ikolini vinkovaca nazvao sam sluzbu i rekla da je ok zahtjev.Zatim sam pitao na online net sluzbi i kao realizacija da bi mi za pola sata prebacili ali ruter tomson nema vsdl i ostao sam bez neta.Biti cu sretan ako mi sutra donesu novi ruter sto bi bilo cudo ijako su mi rekli da hoce hm.No prvo su mi trebali reci da ruter nemoze a ne ukljuciti uslugu a ruter nemoze hm

 T-com logika...

Nadaj se da ti router brzo stigne.

Never let a computer know you are in a hurry.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

I ja sam se zacudio kako su brzo reagirali i prebacili ali sto to vredi bez rutera..sad mi ostaje vidjeti sutra hoce tehnicar donijeti ruter hm

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Trebao bi, imaju oni OK službu za korisnike. Barem su u mojem slučaju bili odgovorni i ispunili obveze koje su i najavili, a zivkao sam ih svako malo te u jedno mjesec dana promjenio 5-6 rutera te sam odustao jer očito do toga nije problem. Da li netko od vas zna u čemu je problem kod mene, ruter mi se 1-2 put na dan ugasi tj. zadnje dvije lampice na njemu - internet i broadband iz zelenog se prebace u crveno na jedno 20 sekundi i onda opet pozelene. I eto tako već puca jedno pol godine a oni neznaju kako to rješit, bilo je tu jedno 5-6 tehničara i svaki kaže isto - imate jako dobru vezu, blizu ste centrale blablal.. al nezjau zašto se to događa...

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...

Trebao bi, imaju oni OK službu za korisnike. Barem su u mojem slučaju bili odgovorni i ispunili obveze koje su i najavili, a zivkao sam ih svako malo te u jedno mjesec dana promjenio 5-6 rutera te sam odustao jer očito do toga nije problem. Da li netko od vas zna u čemu je problem kod mene, ruter mi se 1-2 put na dan ugasi tj. zadnje dvije lampice na njemu - internet i broadband iz zelenog se prebace u crveno na jedno 20 sekundi i onda opet pozelene. I eto tako već puca jedno pol godine a oni neznaju kako to rješit, bilo je tu jedno 5-6 tehničara i svaki kaže isto - imate jako dobru vezu, blizu ste centrale blablal.. al nezjau zašto se to događa...

 A kakva ti je kućna instalacija? Lan kabel od tavana do routera ili telefonski kabel razveden po kući? Imaš više telefonskih utičnica? Telefon spojen preko routera, bez splittera?

Twitter: @191x7
14 godina
offline
T-Com Internet

Nazvao sam i rekli su mi da je vec nalog dan tehnicaru da donese sitra ruter vidjecu ili su me smuljali da me umire ha

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

telefon je spojen na spliter a kablovi su ok provjerili prije tehnicari ha

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

@191x7

Od tavana pa do utičnice (imam samo 1) sam zamjenio telefonski kabel obični sa UTP kablom i popravilo je stanje prije je ovo trajalo po minutu-dvije sad oko 20 sekundi. Imam 1 utičnicu te 1 kabel  ide u telefon a druga ide do rutera gdje ju je tehničar t-com-a ogulio te napravio "2" jedna ide u internet port a druga je za maxtv.  Nema splittera. 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 22:39 (molnyi).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
TonyM kaže...

telefon je spojen na spliter a kablovi su ok provjerili prije tehnicari ha

Telefon spoji na router na mjesto VoIP1, a kabel što s tavana dolazi u spliter spoji na router u mjesto za DSL.

Splitter ti ne treba, prebacili su ti na digitalno. Možda ti i proradi ostalo kada pravilno spojiš. 

 

molnyi kaže...

@191x7

Od tavana pa do utičnice (imam samo 1) sam zamjenio telefonski kabel obični sa UTP kablom i popravilo je stanje prije je ovo trajalo po minutu-dvije sad oko 20 sekundi. Imam 1 utičnicu te 1 kabel  ide u telefon a druga ide do rutera gdje ju je tehničar t-com-a ogulio te napravio "2" jedna ide u internet port a druga je za maxtv.  Nema splittera. 

 Telefon ne smije biti spojen na liniju bez splitera ako je u pitanju analogni priključak, inače puca internet veza čim telefon zazvoni ili netko "podigne slušalicu".

Ako je aktiviran IMS tj VoIP telefon onda telefon mora biti spojen na router, inače ne radi telefon.

U router kod aktiviranog voIP-a ide samo jedna žica od telefonske linije! Iz routera pak idu lan kabeli za kompove, za MaxTV stb te naravno žica u telefon kako bi telefon funkcionirao.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Nije analogni, voip je. Da imam 1 telefonski, 1 maxtv i 1 internet i sve je to spojeno od strane njihovog tehnicara al to i dalje puca, nemam ja problema sa telefonom i maxtv-om već samo sa time što se meni internet sruši 2-3 puta na dan po  20 sekundi što ne utječe na maxtv i telefon koji u vrijeme toga radi normalno a ekipa iz t-coma kaže da oni to "rušenje" mog rutera ne vide te da je kod njih sve uredno i sad ko tu koga hebe... promjenio sam 5-6 rutera al niti jedan nije rješio problem.

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
molnyi kaže...

Nije analogni, voip je. Da imam 1 telefonski, 1 maxtv i 1 internet i sve je to spojeno od strane njihovog tehnicara al to i dalje puca, nemam ja problema sa telefonom i maxtv-om već samo sa time što se meni internet sruši 2-3 puta na dan po  20 sekundi što ne utječe na maxtv i telefon koji u vrijeme toga radi normalno a ekipa iz t-coma kaže da oni to "rušenje" mog rutera ne vide te da je kod njih sve uredno i sad ko tu koga hebe... promjenio sam 5-6 rutera al niti jedan nije rješio problem.

 Prema onome što si napisao imaš nekakav ŽNJ spoj, sve drugo sam ne pravilno. Ja sam razumio da ti iz utičnice ide jedan kabel u router drugi u telefon. TO NE SMIJE BITI, pogotovo ako je VOIP.

 

Ponavljam; od tavana do routera ide jedan kabel (eventualno nastavljan, spajan ili preko utičnice), sve ostal ospaja se na router - to uključuje računala, maxtv prijamnik, telefon. Ništa drugo ne ide preko utičnice niti se kabel koji ide od tavana do routera smije dijeliti.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 22:57 (191x7).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ovako - imam 1 kabel sa tavana, ne više. Ovo tu u sobi di je ruter je napravio tehničar a isto je i on podjelio taj 1 kabel i za telefon. Za telefon je 1 manji koji ide od telefona do utičnice cca. 10 cm kabla (nije pun kabel već kad se oguli samo 2 žice iz tog kabla, isto tako u ruter ide kabel koji je TEHNIČAR ogulio i PODJELIO na 2 žice !)

EDIT - znači kad se taj kabel oguli dobije se 8 žica - 2 su crvene - te idu u telefon, 2 zelene i 2 plave idu u ruter

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 23:06 (molnyi).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ok, dakle ovako je:

- Kabel ide s tavana do utičnice.

- Kabel se nastavlja od utičnice do routera kanalicom.

- Iz utičnice tanki kabel ide u telefon.

- Kroz kanalicu kabel ide u router pri čemu se parice iz njega dijele na tri konektora.

- Od ta tri konektora jedan je spojen na "internet", drugi na "maxtv" a treći na "telephone".

Ovo ne može funkcionirati.

 

Ponavljam. Dolaz s tavana spaja se samo na "Internet" na routeru. Sve drugo ide iz routera.

Ili ne znaš na hrvatski razumljivo napisati ili ti nijedan "tehničar" koj iti je bio nema pojma.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ja neznam objasnit u tome je stvar. Iza na ruteru imam 4 kabla znači ovako - 1 LAN kabel - od modema do računala, 1 koji se račma na 2 dijela - znači 1 u internet i 1 za maxtv , te 1 kabel za telefon al mi je to čudno pošto on nejde direktno u telefon već ide samo do utičnice  jer od utičnice ide 10 cm kabla - utičnica- telefon . Očito ovaj od interneta ide od tavana pa do modema. Valjda sam sad dobro napisao jel sam išao gledat po kući kak stoje stvari.

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dakle onda je ovako?

- Kabel koji ti ide s tavana na router podijeljen je; 1 parica (dvije žičice) koriste se za "Internet" a ostalo za "MaxTV".

- Iz routera telefonski kabel ide do utičnice, na njega je spojena utičnica a na utičnicu telefon.

Ako je tako spojenom, trebalo bi funkcionirati.

 

Dakle kabel (lan) koji ide s tavana nije spojen na utičnicu?

 

Gdje ti se nalazi maxtv prijamnik? Pretpostavljam da nije blizu routera. Ne znam kako su ti to spojili.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

da kabel (lan) koji ide sa tavana ide samo za ruter i podjeljen je, a za telefon je poseban i ide kako ste opisao da je do utičnice i na njega je spojena utičnica i na nju telefon. Max tv mi je 3-4 metra od rutera ( u susjednoj sobi) te sam probusio zid i provukao kabel kroz kanalicu do maxtv-a. Nije stvar maxtv-a i telefona, oni su uvijek radili savršeno, samo je stvar rutera ili nečega . Imam ruter THOMSON TG782 - svaki dan 2-3 puta se ugase (pocrvene) zadnje 2 lampice - internet i broadband ali to ne utječe ni na telefon ni na maxtv jel oni uvijek rade normalno kad se to meni desi. Imao sam i druge rutere od t-com-a ali uvijek ista stvar.

Možda vam i ovo pomogne http://prntscr.com/6a9axh. Na 2 temi je kolega rekao da imam dosta grešaka u prijenosu...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 23:32 (molnyi).
16 godina
offline
T-Com Internet

Ajd probaj ovako...

- Spoji telefon direktno, bez utičnice.

- Spoji maxtv lan kabelom direktno, da ne ide preko onog kabela što dolazi s tavana.

... i onda javi ima li promjene. Naime, tako ćeš eliminirati točke koje routeru mogu praviti problem s sinkronizacijom i održavanjem veze.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice