T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.335.855
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
T-Com Internet

Puno komplikacije nizašto. ONT staviš pored rutera gdje imaš napajanje, ruter i ONT spaja se mrežnim kabelom, dolazi uz ruter,

i onda optiku provedeš do ONT i to je to. Kod mene je optika provedena kroz hodnik i u sobu (cca 8 metara) i još je ostalo jedno 

6 metara namotano kod ONT. Sad ako misliš kopati za cijev samo daj,ali onda to uradi prije dolaska tehničara. 

battlelog pukycro
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
pukycro kaže...

Puno komplikacije nizašto. ONT staviš pored rutera gdje imaš napajanje, ruter i ONT spaja se mrežnim kabelom, dolazi uz ruter,

i onda optiku provedeš do ONT i to je to. Kod mene je optika provedena kroz hodnik i u sobu (cca 8 metara) i još je ostalo jedno 

6 metara namotano kod ONT. Sad ako misliš kopati za cijev samo daj,ali onda to uradi prije dolaska tehničara. 

 Ne znam, pa zato i pitam kako to sve izgleda

Stavit cu ga gore, ima prostora ne bu nikom smetao i strujnog napajanja ima blizu.

Sad su mi poznati sve potrebne podatke oko uvodenja optike.

Hvala obojici

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Došao je ruter za  4 dana,u roku 15 moram vratiti stari ruter,spojio ruter i divnog iznenađenja brzina 30 mb skoro konstatno...

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Bug Manijak kaže...
matrix777 kaže...

Koji je najbolji modem što se može dobiti od t coma? Siemens ili speedport?

 Trenutno samo imamo Speedport, siemens odavno nemamo, speedport je hit or miss, nekima je super nekima je smeće, Često ljudi zovu službu da je slab Wifi na njemu, i u pravu su, antena mu je šit.

 ima kakav nacin da se to malo poboljsa? 

tj ni nema antenu kao onaj siemens, barem vanjsku nego unutra?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Aha.. Meni je danas bio pokušaj aktivacije max3 premium paketa, no bezupješno. Negdje je parica u prekidu koju su mi dodjelili netom u centrali. Navodno sutra ili prekosutra izlaze na teren. (sub i ned???) Tako kaže tehničar da ovi vanjski rade i sve dane u tjednu, što su zaduženi za otklanjanje smetnji, sumnjam nekako u to, ali vidjet ćemo.

 

Vidjeh pri tom pokušaju taj speedport pa pitam... Kaže da sam jako blizu centrale i da bi mogao imati brzinu oko 50mbt, na iskonu sam imao max 25, sad ako je ovo nova parica koja je dodjeljena, možda bude ipak veća brzina?!

 Ipak nitko nije dolazio, niti zvao, niti jučer niti danas. Baš nemam sreće...

 

Tobože u sustavu T coma stoji požurnica i napomena da me je danas trebao kontaktirati tehničar. Svašta.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Vjerojatno je dodjeljen zadatak na vanjske suradnike, a oni znaju ne radit vikendom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Zdravo.

Imam jednu situaciju u kojoj sam trenutno, pa me zanima ima li netko sličnih iskustva i savjeta pa da kaže što bi bilo najpametnije učinit.

 

 

Tamo negdje, 8. mj je bio kada sam razgovarao s nekim preko telefona, T com savjetnik i sl, i zatražio sam da mi promjene uslugu, i da me prebace na neku uslugu u kojoj imam internet i telefon za 169kn mjesečno, što mi je super isplatljivo. I tako je bilo, sl. mj. je došla normalna rata, umjesto one od 300+kn. Međutim, iz nekog razloga taj tip me je prebacio na slanje računa putem neta. Ne znam zašto, jedna osoba s kojom sam dobar je tada radila u t comu, pa je vratila da mi računi stižu poštom, i ponovno je poslala račun za ta 2 mj, s tim da od jednog mjeseca račun nije stigao, i to od onog di sam imao veću ratu telefona, dok nisam bio na ovoj tarifi za 169kn. 

U pet. su me zvali, i rekli da moram podmiriti taj račun, inače u roku 3 dana će isključiti uslugu, što je sve ok, međutim, spomenuli su da imam 400kn duga. Zanima me je li moguće da su stavili kamatu na to, i zna li netko kolika bi bila kamata, i mogu li je kako izbjeći pošto nisam tražio da mi računi dolaze putem neta?

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
turbojc kaže...

Zdravo.

Imam jednu situaciju u kojoj sam trenutno, pa me zanima ima li netko sličnih iskustva i savjeta pa da kaže što bi bilo najpametnije učinit.

 

 

Tamo negdje, 8. mj je bio kada sam razgovarao s nekim preko telefona, T com savjetnik i sl, i zatražio sam da mi promjene uslugu, i da me prebace na neku uslugu u kojoj imam internet i telefon za 169kn mjesečno, što mi je super isplatljivo. I tako je bilo, sl. mj. je došla normalna rata, umjesto one od 300+kn. Međutim, iz nekog razloga taj tip me je prebacio na slanje računa putem neta. Ne znam zašto, jedna osoba s kojom sam dobar je tada radila u t comu, pa je vratila da mi računi stižu poštom, i ponovno je poslala račun za ta 2 mj, s tim da od jednog mjeseca račun nije stigao, i to od onog di sam imao veću ratu telefona, dok nisam bio na ovoj tarifi za 169kn. 

U pet. su me zvali, i rekli da moram podmiriti taj račun, inače u roku 3 dana će isključiti uslugu, što je sve ok, međutim, spomenuli su da imam 400kn duga. Zanima me je li moguće da su stavili kamatu na to, i zna li netko kolika bi bila kamata, i mogu li je kako izbjeći pošto nisam tražio da mi računi dolaze putem neta?

 Kolega i ja imam slicnu situaciju, naime sami su ne znam iz kojeg razloga prebacili placanje putem neta, pa sam to vratio nazad na uplatnice prije par mjeseci. evo sada opet sami prebacili na placanje netom posto racuna nema ima mjesec, dva. ne zelim ih zvat jel stvarno nisu normalni... makar znam da samo meni ce ovo naskodit 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 9:56 (1950Killer).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
1950Killer kaže...

Kolega i ja imam slicnu situaciju, naime sami su ne znam iz kojeg razloga prebacili placanje putem neta, pa sam to vratio nazad na uplatnice prije par mjeseci. evo sada opet sami prebacili na placanje netom posto racuna nema ima mjesec, dva. ne zelim ih zvat jel stvarno nisu normalni... makar znam da samo meni ce ovo naskodit 

 Isto su i meni radili. Da stvar bude gore kasnije kompliciraju da te vrate natrag na papir jer mora zvati vlasnik linije, a i tada se to ne dogadja. Tek mailom ili odlaskom u poslovnicu sam isposlovao ponovno papir. I dalje je ono "papir je majka" jer ovo sto kazu preko telefona sve rekla/kazala.

16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Za sve vas koji imate problema sa računima ili dr. nemojte da vam bude teško napisati prigovor, opiširno opisati koga ste kontaktirali, kojim putem, uglavnom sve navesti što ste poduzeli, skenirati problematičan račun ili dr dokument i sve skupa posltati na:

 

prigovori@t.ht.hr

 

minutu dvije vam stiže automatski odgovor da je vaš email zaprimljen i to je to. ovim postupkom ostavljate pisani trag i ne može poslije biti meni su rekli na telefon ovo ili ono. Uglavnom, sve probleme koje sam imao sa HTom sam na ovaj način rješavao i rješenja su bila više nego korektna.

 

Plehani vikleri
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jura iz druge galaksije kaže...

Za sve vas koji imate problema sa računima ili dr. nemojte da vam bude teško napisati prigovor, opiširno opisati koga ste kontaktirali, kojim putem, uglavnom sve navesti što ste poduzeli, skenirati problematičan račun ili dr dokument i sve skupa posltati na:

 

prigovori@t.ht.hr

 

minutu dvije vam stiže automatski odgovor da je vaš email zaprimljen i to je to. ovim postupkom ostavljate pisani trag i ne može poslije biti meni su rekli na telefon ovo ili ono. Uglavnom, sve probleme koje sam imao sa HTom sam na ovaj način rješavao i rješenja su bila više nego korektna.

 

Oh, s njima ne ces nikada ispostovat ono sto je potpisano, a kamoli ono sto je obecano. slao sam ja i na drugostupanjske prigovore. 

Stvar je u tome da nikad neces biti ti onaj koji je zadovoljan s uslugom, ali i dalje ces placat nesto sto nemas (tocnije imas nesto slicno, samo 4x sporije od potpisanog).

Evo da pitam: da li se u brzinu interneta koju potpisujes (20mbps) ukljucuje uzimanje propusnosti od strane maxTv-a?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
1950Killer kaže...
Evo da pitam: da li se u brzinu interneta koju potpisujes (20mbps) ukljucuje uzimanje propusnosti od strane maxTv-a?

 Ne. Maxtv iako ide preko istog oblika tehnologije nije ukljucen u tu brzinu. Znaci ako pise 20mbita, a imas i maxtv onda ti profil namjestaju na oko 25 mbita propusnosti, tako da imas 20mbita internet + maxtv.

9 godina
offline
T-Com Internet

Upravo aktiviran max3 paket.

 

Brzina mi je 4mbs, a dogovorena je 20/4. Kaže mi tehničar da sutra ga nazovem i kažem broj telefona da će javiti ovima da postave u centrali, da je bolje tako nego da zovem t com da podese preko aplikacije.

 

Kako napraviti?

 

Inače mi je parica puštala preko iskona 30tak vdsl, 300m sam od parice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vrlo dobra ideja. Definitivno ću ubuduće pisati prigovore ukoliko nešto ne bude valjalo.

Nego, danas sam nazvao, i pričao s agentom, ispostavilo se da su 2 računa neplaćena, i cifra odgovara, relativno, no dobro.
agent mi je dao IBAN i pozivni broj, otišao sam na poštu, ispunio i platio.
Ostaje još jedan mjesec, no to ćemo kasnije.

Zanimljivo kako odmah zovu iz Tcoma ukoliko ima nepodmirenih računa, a opet na neku foru znaju nazvati i reć kako ima nepodmireni račun star 12 godina. Koje su to mučke. Gori nego bankari.

Uglavnom, hvala na savjetima, sada je sve sređeno, bar mislim. :D
Optimizam je nedostatak iskustva.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...
Kaže mi tehničar da sutra ga nazovem i kažem broj telefona da će javiti ovima da postave u centrali, da je bolje tako nego da zovem t com da podese preko aplikacije.

 Ovo. Bolje ce on znat stanje na terenu nego operater koji gleda preko aplikacije.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Oho, evo razočaranja: slika

 

Jel ovo moguće, 300m sam od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 20:57 (matrix777).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Oho, evo razočaranja: slika

 

Jel ovo moguće, 300m sam od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

 

Ovo je najvjerojatnije trenutna sinkronizacija, 4mbit int+4mbit tv + voip.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

 Kako da to dobijem, odnosno nađem?

 

Klikom na link dobijem kao na slici, ako je to moje stanje, onda će biti sve 5 samo dok poštelaju. Sad je dosta bolje :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 23:28 (matrix777).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Oho, evo razočaranja: slika

Jel ovo moguće, 300m sam  od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

 Vjerojatno ce te on spojit valjda na tu blizu centralu jer trenutno nisi na nju spojen, barem po parametrima. Ili, ako si spojen, onda je negdje nesto jako puno poslo po krivu pa on to treba popravit. Ako mu uredjaj izbacuje 300m onda mu reci da popravi to stanje jer da to sto ti prikazuje ne valja. Al ovo bi on sam trebao znati.

Trenutno ti je ukljucen najmanji paket, to je standard kod tcoma. I meni su stavili bili adsl 4mbita prije prebacivanja na vdsl. Tebi je odmah vdsl 4mbita. To je ok, za sad. Ono sto nevalja je stanje parice/parametara za navodnih 300m.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Upravo aktiviran max3 paket.

 

Brzina mi je 4mbs, a dogovorena je 20/4. Kaže mi tehničar da sutra ga nazovem i kažem broj telefona da će javiti ovima da postave u centrali, da je bolje tako nego da zovem t com da podese preko aplikacije.

 

Kako napraviti?

 

Inače mi je parica puštala preko iskona 30tak vdsl, 300m sam od parice.

 tako sam i ja ugovorio, dobio 4mbps, dolazi tehnicar kaze lud je onaj ko ti je to prodao, tocnije, zavaljao te. pisao prigovore visestupanjske, da bi me na kraju vezali na 2 god. s sport paketom. ukratko borba davida protiv golijata

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

I sad moš zamislit kako je meni u Call Centru kad me zovu ljudi ljuti ko pas jer ih je Ili Tcom ili Tehiničar zajeba.

Nerves of steel

404 Greške a nema ih nigdje
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Oho, evo razočaranja: slika

 

Jel ovo moguće, 300m sam od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

 Ovo je moguć problem u samoj konfiguraciji porta na centrali, da ne pušta pravi profil brzine, ili tehničar nije dobru paricu prespojio. Vjeruj mi, ovakvih slučajeva ima pun kufer svaki dan, zovu ljudi jer misle da ih je tehničar namjerno zajeba, da smo mi đubrad lažljiva itd. Ja stvarno ne znan šta ti tehničari i ovi šta to naziru rade

404 Greške a nema ih nigdje
11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Dio ugovora sa T-Com koji je stigao mi baš jučer, i koji naravno niti vidiš, niti potpisuješ, samo ti ga uvale i pozovu se na odredbe posebnog zakona o zaštiti potrošača.

Tamo stoji da ako uzmeš brzinu 20/2, da minimalno moraju ti pružiti /Mbits/448 kbits.

Meni osobno je čak i ok jer imam 50/10, gdje su obvezani minimalno mi isporučiti 35/5 što je odlično.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

 Kako da to dobijem, odnosno nađem?

 

Klikom na link dobijem kao na slici, ako je to moje stanje, onda će biti sve 5 samo dok poštelaju. Sad je dosta bolje :)

 

Bug Manijak kaže...
matrix777 kaže...

Oho, evo razočaranja: slika

 

Jel ovo moguće, 300m sam od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

 Ovo je moguć problem u samoj konfiguraciji porta na centrali, da ne pušta pravi profil brzine, ili tehničar nije dobru paricu prespojio. Vjeruj mi, ovakvih slučajeva ima pun kufer svaki dan, zovu ljudi jer misle da ih je tehničar namjerno zajeba, da smo mi đubrad lažljiva itd. Ja stvarno ne znan šta ti tehničari i ovi šta to naziru rade

 Dali je moguće da je ipak sve ok s obzirom kakvo sam stanje dobio klikom na onaj link sto je kolega pustio?

 

Sad mi piše max propusnost 32/6-7  koliko se vidi na slici koju sam objavio?

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Vidim da ti Piše da ti je Attainable Data rate u downstreamu 32970 Kbps ali tebi je Actual data rate 11391 KbPs, znači dolazi ti 11Mbit tebi izlgena nije puštena puna brzina linije, trebao bi imati oko 15-16 Mbit minimum na Turbo brzini, ovde nešto nije u redu il sa linijom ili sa centralom

404 Greške a nema ih nigdje
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bug Manijak kaže...

Vidim da ti Piše da ti je Attainable Data rate u downstreamu 32970 Kbps ali tebi je Actual data rate 11391 KbPs, znači dolazi ti 11Mbit tebi izlgena nije puštena puna brzina linije, trebao bi imati oko 15-16 Mbit minimum na Turbo brzini, ovde nešto nije u redu il sa linijom ili sa centralom

 Prijaviti ću tehničaru koji je bio, imam broj njegov. Imam li ja pravo na temelju ovog "dokaza" da bi trebao imati barem tih 32mbs smanjeno na recimo 20 radi stabilnosti (toliko je i dogovoren paket 20/4) zahtjevati da oni ponovo izađu na teren i obave posao kako treba, bilo to u centrali ili bilo gdje ali da oni to zaista moraju popraviti? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...

Oho, evo razočaranja: slika

 

Jel ovo moguće, 300m sam od centrale (čovjek potvrdio mjernim uređajem kad je tražio gdje treba prespojiti paricu, gledali zajedno) i do jučer je na istoj liniji išlo 25/5 na iskonu. Mislio sam da preko T coma mora još više ili najmanje isto.

 

Da li je moguća kakva greška jer je tek prije koji sat uključena usluga (max3 paket)? Nadam se da ovo nije konačan rezultat. Sutra će mi tehničar javiti sve kako sam maloprije napisao u postu iznad.

Nemoj se previše uzbuđivati oko toga. Ukoliko tehničar vidi da tvoja parica ne zadovoljava zamijeniti će ti paricu s nekom drugom paricom od tvog susjeda koji npr. ima samo telefon i drugo mu ne treba. Tako se radi godinama. Problem riješen, a svi zadovoljni. Nekada se znalo čak i povezati dvije parice da se poveća domet signala. Samo opušteno i nemoj se zadovoljiti polovičnim rješenjem. Budi uporan i traži da se ispoštuje ono na što su se obvezali.

 

 

Jarvan kaže...

Meni osobno je čak i ok jer imam 50/10, gdje su obvezani minimalno mi isporučiti 35/5 što je odlično.

To nikako nije odlično i nemoj pristajati na takva "rješenja". Kad meni tako počnu palamuditi samo ih 'ladno pitam jer je njima svejedno kad u mesnici plate 5 kila mesa, a mesar im zamota 3,5 kile. Odgovor je u stilu kako to nije isto. A baš je u deku odnosno kbps isto. Svađajte se sa njima, sterajte ih u mp3. Ipak su na kraju u pitanju vaši novci.

Plehani vikleri
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
matrix777 kaže...
Bug Manijak kaže...

Vidim da ti Piše da ti je Attainable Data rate u downstreamu 32970 Kbps ali tebi je Actual data rate 11391 KbPs, znači dolazi ti 11Mbit tebi izlgena nije puštena puna brzina linije, trebao bi imati oko 15-16 Mbit minimum na Turbo brzini, ovde nešto nije u redu il sa linijom ili sa centralom

 Prijaviti ću tehničaru koji je bio, imam broj njegov. Imam li ja pravo na temelju ovog "dokaza" da bi trebao imati barem tih 32mbs smanjeno na recimo 20 radi stabilnosti (toliko je i dogovoren paket 20/4) zahtjevati da oni ponovo izađu na teren i obave posao kako treba, bilo to u centrali ili bilo gdje ali da oni to zaista moraju popraviti? 

 Da Trebao bi imati minimum 14, Jer je dopuštena varijacija od 6Mbit, u samoj ociji 20 piše brizna od 14-20 Mbit, sve ispod 14 nije u redu.

404 Greške a nema ih nigdje
11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Ma samo kažem da i padne na "minimum", i dalje mogu funkcionirati i više nego dobro.

ali na svu sreću nema problema, i brzinu plaćam 50/10, a često imam 45/12, 50/15 i slično. Ne kužim kak, ali tak veli speedtest.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice