T-Com vs BNet vs Iskon

poruka: 42
|
čitano: 17.130
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Uskoro mi ističe ugovor pa sam razmišljao o prebacivanju sa T-Coma na neki od gorenavedenih ISP-a (Bnet ili Iskon).

Do sada sam koristio T-com MaxADSL (Flat, 4Mbps). Sad bih uzeo neki od paketa trio, 3d, kako već kod kojeg ISP-a. Naravno cijena je bitan faktor.

Recite mi što bi bilo najbolje uzeti, onako više iz nekog korisničkog pogleda. I također me naravno zanima na kojem se da solidno gameati online, budući da sam nailazio na razne ljude koji govore kako im ping divlja i sl.

 

Hvala unaprijed :)

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
a Amis?
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
15 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Amis 3u1 total ftw...ako nije raspoloziv onda definitivno Iskon, najbolje bi bilo da pričekaš H1...oni će imat najbolju televiziju,a imaju najbolji internet ako zivis u blizini splita, u zagrebu je takoder dobar internet.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Mitch kaže...
Amis 3u1 total ftw...ako nije raspoloziv onda definitivno Iskon, najbolje bi bilo da pričekaš H1...oni će imat najbolju televiziju,a imaju najbolji internet ako zivis u blizini splita, u zagrebu je takoder dobar internet.

Živim inače u Zagrebu (novi zagreb)

Znaš li možda iskustva kod Amisa, koliko često se ruši, jel postoje problemi sa bežičnim netom, kakav je ping i to?

www.blockz.org - www.stanasoft.co.cc
16 godina
neaktivan
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

meni je bnet najbolji.

frend je imao najjači paket kod amisa pa je pop*** jer su mu skidali brzinu non-stop (plaćao 32, a imao na kraju 8 ili 10).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Imao je lose kablove/infrastrukturu.
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
15 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
sasa kaže...

meni je bnet najbolji.

frend je imao najjači paket kod amisa pa je pop*** jer su mu skidali brzinu non-stop (plaćao 32, a imao na kraju 8 ili 10).

 

kak je mogo placat 32 mbit kad amis nikad nije imao vise od 24 mbit (24 mbit su dobili u 11. mj prosle godine)?

bnet ima najvise padova u mrezi, prenekvalitetni kablovi...., meni je ping bio 98ms a na t-comu 19 (sad je amis 22) prema carnetovom serveru...

 

i taj tvoj frend vjerojatno nije čitao da amis ima svoje kablove i da t-com i drugi ISP-ovi nemaju tu nista....ona porukica : "Isporučujemo najveću moguću brzinu prema korisniku" i sl.

 

b.net ima najbolju televiziju trenutno (kablovska), ali su preskupi za svoju cesto nekvalitetnu uslugu poslije 20-21h....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
RoyalBlood kaže...
Mitch kaže...
Amis 3u1 total ftw...ako nije raspoloziv onda definitivno Iskon, najbolje bi bilo da pričekaš H1...oni će imat najbolju televiziju,a imaju najbolji internet ako zivis u blizini splita, u zagrebu je takoder dobar internet.

Živim inače u Zagrebu (novi zagreb)

Znaš li možda iskustva kod Amisa, koliko često se ruši, jel postoje problemi sa bežičnim netom, kakav je ping i to?

ne postoje problemi, sam imam na dvije lokacije 3u1 Total i na svakoj imam 19-20 mbit down/1.5 mbit up...

televizija uvijek radi, nema nikakvih problema sa recieverom, a najvise mi se svida opcija da vratis program 48h unazad...ak si nes propustio i sl., internet je mrak, neki put mi upload ide i do 3 mbit, ne treba mi ni seedbox :D

 

telefon je dakako najjeftiniji kod amisa, bnet reklamira svoju FLAT uslugu, a meni telefon nije radio dok su internet i TV bili upaljeni...samo je govorio linija u kvaru..., amis ima besplatne razgovore unutar hrvatske prema fiksnoj sta je meni super (sa ukupno 720 kn za internet, tv i telefon, sam dosao na 310 kn/mj., sta je 57% manje nego inace)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Amis definitvno,njihov internet i tel. Zakon! Danas me zvali iz amisa,medju prvima dobio optiku i od iduceg mjeseca placam int. I tel. Samo 84kn mjesecno :D
★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
12 godina
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

.

8 T-Com
25 Iskon
3 Bnet
8 Amis
Bilo bi potrebno, ali nije zgodno...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 20:51 (Komunist Izet).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

ja bih preporučio Iskon. imam ih već 4 godine (tv godinu i pol) i nikada nisam imao problema. a realno gledano povoljni su. b.net mise ne sviđa jer je to u osnovi kabelska i mogao bi imati problema ako želiš odustati i otići ne nekoga drugoga...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon

Imam 3d paket Bnet (flat internet 8/768, xtel flat, tv) i zanima me ako je amis povoljniji nekako. Pise im na stranicama da su jedini besplatni pozivi unutar amis fiksne mreze, ostali fiskni pozivi prema ne-amis pretplatnicima se naplacuju uspostava od 7 lipa + razgovor od 19 lipa po minuti  ?

Ili ?

Kako je telefon daleko najjeftiniji kod amisa ?

Bnet sa xtel flatom naplacuje samo uspostavu poziva od 20 lipa na fiksne brojeve unutar hrvatske. Prije kakvih dvije tri godine je telefon znao ne raditi, ali to vise nije slucaj od tada, uz osnovni paket i HD kanale, flat internet,  i normalno radi telefon. adsl internet ima vjerojatno bolji ping od kablovskog (meni je oko 50-60ms u npr. worldoftanks).

Po cjeniku amisa za 3u1, skuplji je od bneta nakon onih pocetnih 12 mjeseci snizene pretplate i jeftiniji nesto u 2u1. Ma ugl. stogod netko uzme a da nije t-com, bit ce mu u najmanju ruku lakse sa racunima.

 

btw moze netko imati iskon/t-com i bnet, bnet koliko znam nema veze sa instalacijama adsl (t-com) providera.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2011 14:22 (kunof00).
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
kunof00 kaže...

Imam 3d paket Bnet (flat internet 8/768, xtel flat, tv) i zanima me ako je amis povoljniji nekako. Pise im na stranicama da su jedini besplatni pozivi unutar amis fiksne mreze, ostali fiskni pozivi prema ne-amis pretplatnicima se naplacuju uspostava od 7 lipa + razgovor od 19 lipa po minuti  ?

Ili ?

Kako je telefon daleko najjeftiniji kod amisa ?

Bnet sa xtel flatom naplacuje samo uspostavu poziva od 20 lipa na fiksne brojeve unutar hrvatske. Prije kakvih dvije tri godine je telefon znao ne raditi, ali to vise nije slucaj od tada, uz osnivni paket i HD kanale, flat internet,  i normalno radi telefon. adsl internet ima vjerojatno bolji ping od kablovskog (meni je oko 50-60ms u npr. worldoftanks).

Po cjeniku amisa za 3u1, skuplji je od bneta nakon onih pocetnih 12 mjeseci snizene pretplate i jeftiniji nesto u 2u1. Ma ugl. stogod netko uzme a da nije t-com, bit ce mu u najmanju ruku lakse sa racunima.

 

btw moze netko imati iskon/t-com i bnet, bnet koliko znam nema veze sa instalacijama adsl (t-com) providera.

 

Meni svaki poziv s fiksnog na fiksni je 2 lipe,samo uspostava poziva ostalo je sve besplatno (prema svim operaterima je tako)

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Ja sam uzeo Iskon prošli tjedan sve stiglo, ali je problem kaj mi isporučuju samo 2mbps a trebali bi 5mbps...zvao sam ih i neš mi je ovaj kenjo da bi trebo odspojit sve kaj imam spojeno a imam samo telefon i modem, normalno ono kaj treba bit spojeno...da kao te dodatne žice zagušuju i neznam ni ja kaj...sad se bojim ako ih zovem da će mi naplatit 450kn za to a sve uredno spojeno i radi osim kaj oni ne isporučuju brzinu koja je navedena...kaj da napravim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Rio Delwega kaže...

Ja sam uzeo Iskon prošli tjedan sve stiglo, ali je problem kaj mi isporučuju samo 2mbps a trebali bi 5mbps...zvao sam ih i neš mi je ovaj kenjo da bi trebo odspojit sve kaj imam spojeno a imam samo telefon i modem, normalno ono kaj treba bit spojeno...da kao te dodatne žice zagušuju i neznam ni ja kaj...sad se bojim ako ih zovem da će mi naplatit 450kn za to a sve uredno spojeno i radi osim kaj oni ne isporučuju brzinu koja je navedena...kaj da napravim?

Prijavi Hakomu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Nemres ti tu nis prijavit, ljepo pise da isporucuju najvecu mogucu brzinu.
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
16 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
8ax kaže...
Nemres ti tu nis prijavit, ljepo pise da isporucuju najvecu mogucu brzinu.

i to što kažeš, piše brzina do 3Mbps ili do 5Mbps...

 

 

13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Marko :D kaže...
Amis definitvno,njihov internet i tel. Zakon! Danas me zvali iz amisa,medju prvima dobio optiku i od iduceg mjeseca placam int. I tel. Samo 84kn mjesecno :D

 

Optiku kazes... Je li to ona njihova optika u Travnom? Sto je uopce s time, je li to u funkciji?

13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Da,vec je odavno u funkciji. I jako sam zadovoljan s njom,internet je uvijek do 10 mbps,a nekad zna proc pa dodje do 15 mbps. Ja zadovoljan,usput placam to 84kn mj. Zato sto sam prvi dobio optiku u kvart :)
★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Marko :D kaže...
Da,vec je odavno u funkciji. I jako sam zadovoljan s njom,internet je uvijek do 10 mbps,a nekad zna proc pa dodje do 15 mbps. Ja zadovoljan,usput placam to 84kn mj. Zato sto sam prvi dobio optiku u kvart :)

Jeli mozda sinkroni download/upload? To me jedino zanima...

You are already dead!
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Nekuzim,ak mozes pojasni pitanje
★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Marko :D kaže...
Nekuzim,ak mozes pojasni pitanje

Download i upload iste brzine. Tipa 10/10.

You are already dead!
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Da ako imas i tv,ja imam samo net i tel.
★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon
Pa ja imam 10/4
★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni HVALA!! ★★★★★
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon

Opet jako dobro...

You are already dead!
13 godina
offline
Re: T-Com vs BNet vs Iskon

Da, mogo bi i ja laganini na optiku :)

16 godina
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Ja sam 4-5 godina koristio Bnet od samih početaka prve kabelske veze. Onda sam se preselio pa sam uzeo Iskon Trio.

 

Iskon je bolji, nema dana kad ne mogu pogledati clip na Youtubeu a da ne piše buffering na Bnetu, stalno fakin Buffering...

na Iskonu (sporiji net) nikad nisam doživio ni jedno zastajkivanje u učitavanju clipa.

 

Ili na Bnetu, skidam torrente, cura surfa a ja još gledam HD spotove, sve je mrtvo i ukomirano.. (8Mbit)

na Iskonu Trio paket.. telka radi, cura surfa i sluša live stream, ja skidam torrente i igram World of Tanks, sve leti bez štekanja (5Mbit)

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Bježite od BNeta svi koji se mislite prebacit.

 

Od njih dobijete najlošiji ruter, i još plaćate najam za to sr***e svaki mjesec. Oko 19h net se drastično uspori, nekad toliko da nemožeš normalno surfat, "majstori" su im katastrofa, izbuše ti stan i na kraju skuže da nisu dobro izbušili pa još moraju....ukratko, za te novce Iskon ili čak Optima su daleko bolji. (Imao sam oba).

 

 

Sva sreća pa nisam ugovor potpisao pa ću vratit iskon...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 9:07 (blackjobmamba).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Evo i mog odgovora što se tiče Bneta.

 

Ako se misliš igrati - zaboravi na Bnet. U probnom periodu sam imao i Bnet i T-com i ping na serverima koje sam testirao bili su podjednaki (s tim da je na nekim serverima Bnet bio dosta bolji).

Međutim u zadnjih 2-3 tjedna ping prema SVIM serverima se povećao do 2 puta i to u periodu između 21:00 i 23:00 (ponekad i duže).

Support od Bneta mi na svaki moj prigovor uljudno odgovore da je sa mojim modemom sve ok i da je ping iz Bnet mreže do njega OK, a to što mene kickaju sa servera zbog velikog pinga, e pa to nije njihov problem.

 

Najgore od svega što sam, zadovoljan Bnetom u testnom razdoblju, potpisao ugovor na 2 godine, pa se sad moram pokriti ušima prek glave i psovat na Bnetov uplink, support i mene koji sam bio naivan i mislio da su problemi sa pingom stvar prošlosti (čitaj modema, ISDNa).

 

Što se ostalih usluga tiče:

1) Telefon mi često ima neki čudan eho. Ista stvar je bila i sa T-comom kad su me prebacili na VOIP (IMS).

2) digitalna televizija bolja od T-coma (bolja slika, brže se prebacuju kanali). Jedini problem sa televizijom je EPG, koji je IMHO gotovo neupotrebljiv (prečesto ne može dohvatiti EPG za neki kanal, pa imaš rupe, što je loše ako si želiš staviti reminder, a na EPGu nema te emisije).

3) Net za sada (osim problema sa pingom), radi ok. Da se ne igram, mislim da bih čak bio i zadovoljan uslugom, no ovako...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com vs BNet vs Iskon

Najbolje mi je kad su moji starci u svom stanu s 2D prešli na 3D.. i kad je došao taj dan.... dođe Bnet tehničar i donio im neispravan, rabljeni i korišteni modem u kojem nešto zvecka kad se "treska"...

S obzirom da je bila akcija, ako se uzme 3D dobije se i telefon gratis...od telefona ni T... sramota.. onda zovi pa se žali i obećali poslati.

 

Novi modem je došao drugi dan, a telefon po dugu za 10ak dana...

 

A i Iskon je isto zasrao. uzeo Trio paket, bez ugovora, sve platio kešom... došao modem, tv prijemnik... Net radi, telefon radi, televizija ne.. neće se instalirati..

zovem SZK..bla bla da bi s druge strane muški glas rekao nakon nekog vremena "oprostite, dobili ste neispravan modem koji nije za Hrvatsko tržište, nažalost nismo svaku kutiju pojedinačno otvarali...."

Eto tako je počeo moj prvi dan s Iskonom.....

 

Ja pitam "dobro recite najlakše rješenje?"

Oni "zapakirajte ga kako ste ga dobili i poslat ćemo tehničara u ponedjeljak (bio je petak) da zamijeni... rekoh OK!

 

Ponedjeljak bio tehničar, zamijenio modeme, ja došao doma, raspakirao novi... fali HDMI kabel.... pa sam morao ići i HDMI kabel kupovati jer s onim je dolazilo a s drugim ne..

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice