Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.609.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

DiRT Nije li taj CPU malo prespor za tu grafu?

 Kolko sam gledo, čak i je, al mislim da će bit osjetno bolje neg prije. Tak i onak planiram dalje nešto novije uzet tipa i5 14th gen bi uzo i ddr5, al ne žurim se ja, ja to sve polako malo po malo. I ovak jako rijetko igram, a htio sam imat neku noviju bolju grafu u kompu pošto sam bio na integriranoj dulje vremena.

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Exostosis kaže...

sada koristim ASUS ROG Spatha X.

 Meni Spatha nikako nije legao u šaku za korištenje, došao mi je uz kupljeni laptop. Ostavio ga doma ocu , a sebi uzeo nazad G502 kojeg već preko 6 godina koristim/o.

LOL: Crobrother
11 godina
online
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
fromcelltohell kaže...

Kartica ima odlično hlađenje i (isti taj cooler je i na ASUS TUF 3080 i 3090 te 3090 ti karticama) i stvarno je kvalitetno napravljena.  

 hlađenje jest odlično, ali nije isti hladnjak kao na jačim grafama

već na 3080 je značajno veći hladnjak s više heat pipesa, na 3090 još i više od toga

15 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
fromcelltohell kaže...

Kartica ima odlično hlađenje i (isti taj cooler je i na ASUS TUF 3080 i 3090 te 3090 ti karticama) i stvarno je kvalitetno napravljena.  

 hlađenje jest odlično, ali nije isti hladnjak kao na jačim grafama

već na 3080 je značajno veći hladnjak s više heat pipesa, na 3090 još i više od toga

 Ne znam, nisam osobno vidio te kartice ali na par YT review-ova koje sam pogledao ekipa tvrdi da su cooleri isti na svim tim karticama.

Koliko vidim ovaj cooler ima 6 heat pipesa.

U biti, ovaj cooler izgleda kao debeli overkill za taj chip, no ja se ne bunim.

U odnosu na Asus DUAL RX 580 4 GB koju sam imao do sada, ovo je spaceship ;)

 

P.S. Evo, baš gledam 

 

https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3060ti-8gd6x-gaming/

https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3080-o10g-gaming/

https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3090ti-o24g-gaming/

 

...i kad se ode malo niz stranicu, sve 3 kartice imaju jednak broj heat pipesa i sličan cooler, to jest 3090 Ti ima ipak mrvicu drugačiji dok su RTX 3060 Ti i RTX 3080 identični.

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 21:05 (fromcelltohell).
11 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
fromcelltohell kaže...

...i kad se ode malo niz stranicu, sve 3 kartice imaju jednak broj heat pipesa i sličan cooler, to jest 3090 Ti ima ipak mrvicu drugačiji dok su RTX 3060 Ti i RTX 3080 identični.

 

 naravno da nisu, nije asus lud...

rtx 3080 ima više heatpipes i masivniji hladnjak sa 1,4kg, plus dodatni hladnjak s jednom heat pipe za mamoriju - link

tuf 3090 ima još masivniji hladnjak i 1,65kg, još koji heatpipe više od 3080

 

teško je naći slike i podatke za 3060ti, ali dolje su ti dvije fotke na kojima se baš vidi da 3060ti ima 4 heatpipes, a 3080 6 komada

s tim da ovaj dodatni hladnjak za memoriju na 3060ti ne postoji, to je samo na 3080 i 3090 tuficama

 

EDIT

evo ovdje je lik rastavio 3060ti tuficu

još uvijek je to mrak hladnjak za 3060ti, ali dosta slabiji od 3080, kamo li 3090

 

3060ti 3060ti
3080 3080
3080b 3080b
3060ti 3060ti
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 1:43 (picajzla0707).
15 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 

teško je naći slike i podatke za 3060ti, ali dolje su ti dvije fotke na kojima se baš vidi da 3060ti ima 4 heatpipes, a 3080 6 komada

 

 

 Jbg, onda sam ja dobio RTX 3080 maskiranu, onako sramežljivo u RTX 3060 Ti

 

Tigar Krezumica
11 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
fromcelltohell kaže...

 Jbg, onda sam ja dobio RTX 3080 maskiranu, onako sramežljivo u RTX 3060 Ti

 

 opa, tko bi rekao da su tolike razlike u novijim serijama

jel se vidi i onaj dodatni hladnjak unutra, iako sumnjam obzirom da je vrm na 3060ti skroz na drugoj strani 

 

svakako si dobro potrefio 

15 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
fromcelltohell kaže...

 Jbg, onda sam ja dobio RTX 3080 maskiranu, onako sramežljivo u RTX 3060 Ti

 

 opa, tko bi rekao da su tolike razlike u novijim serijama

jel se vidi i onaj dodatni hladnjak unutra, iako sumnjam obzirom da je vrm na 3060ti skroz na drugoj strani 

 

svakako si dobro potrefio 

Ovo je verzija grafe sa 19 Gbps VRAM-om, vjerovatno je zbog toga još pojačano hlađenje. Grafa stvarno izgleda moćno, a bome je i teška i stvarno impresivno izgleda.

Nikad nisam imao neke high end grafe, nije to ni ova, ali oduševljen sam izradom i D4 na Ultra postavkama ne prelazi preko 57°C.

OK, igram sa uključenim V-Syncom jer mi je monitor 60 Hz ali Asus DUAL RX 580 4 Gb koju sam imao prije ove je znala potegnuti i do 80°C.

 

Edit: na https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3060ti-8gd6x-gaming/

kažu da ima i dodatni VRAM heatsink

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 18:59 (fromcelltohell).
12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

 rokonja  I ja gledam ovo!

Jesi naručio jedan od onih Ready to race kompleta (plus dodaci), ili si kupovao dio po dio?

 

Ako si dio po dio, zašto, nema tog volana koji tražiš u gotovim kompletima? Jer mislim da je i povoljnije, i siguran si da dobiješ sve što ti treba. Bar se nadam da je tako :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
CyberDemonVZ kaže...

 rokonja  I ja gledam ovo!

Jesi naručio jedan od onih Ready to race kompleta (plus dodaci), ili si kupovao dio po dio?

 

Ako si dio po dio, zašto, nema tog volana koji tražiš u gotovim kompletima? Jer mislim da je i povoljnije, i siguran si da dobiješ sve što ti treba. Bar se nadam da je tako :D

  Ma imaš neke bundelove i kad sve to zbrojiš dođeš na isto. Nisu mi poslali hub za volan i pedale ne rade i sad sam u ne dumici da sve to vratim kao povrat u 14 dana ili da samo reklamiram pedale? Ali komunikacija im je čista nula daš tolke pare i ntko živ da pošalje mail. Mislim da ću sve to probat vratit. Tražit lovu nazat i uzet Mozu r9 i neke još kombinacije. A uzeo bi Logijef pro al nema dostavu u Hr ni Njemačku, jedino mi preostaje Slovenija (moram kontaktirat od buraza frenda pa...).

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
rokonja kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 rokonja  I ja gledam ovo!

Jesi naručio jedan od onih Ready to race kompleta (plus dodaci), ili si kupovao dio po dio?

 

Ako si dio po dio, zašto, nema tog volana koji tražiš u gotovim kompletima? Jer mislim da je i povoljnije, i siguran si da dobiješ sve što ti treba. Bar se nadam da je tako :D

  Ma imaš neke bundelove i kad sve to zbrojiš dođeš na isto. Nisu mi poslali hub za volan i pedale ne rade i sad sam u ne dumici da sve to vratim kao povrat u 14 dana ili da samo reklamiram pedale? Ali komunikacija im je čista nula daš tolke pare i ntko živ da pošalje mail. Mislim da ću sve to probat vratit. Tražit lovu nazat i uzet Mozu r9 i neke još kombinacije. A uzeo bi Logijef pro al nema dostavu u Hr ni Njemačku, jedino mi preostaje Slovenija (moram kontaktirat od buraza frenda pa...).

 Uh, hvala ti na ovoj informaciji!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
CyberDemonVZ kaže...
rokonja kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 rokonja  I ja gledam ovo!

Jesi naručio jedan od onih Ready to race kompleta (plus dodaci), ili si kupovao dio po dio?

 

Ako si dio po dio, zašto, nema tog volana koji tražiš u gotovim kompletima? Jer mislim da je i povoljnije, i siguran si da dobiješ sve što ti treba. Bar se nadam da je tako :D

  Ma imaš neke bundelove i kad sve to zbrojiš dođeš na isto. Nisu mi poslali hub za volan i pedale ne rade i sad sam u ne dumici da sve to vratim kao povrat u 14 dana ili da samo reklamiram pedale? Ali komunikacija im je čista nula daš tolke pare i ntko živ da pošalje mail. Mislim da ću sve to probat vratit. Tražit lovu nazat i uzet Mozu r9 i neke još kombinacije. A uzeo bi Logijef pro al nema dostavu u Hr ni Njemačku, jedino mi preostaje Slovenija (moram kontaktirat od buraza frenda pa...).

 Uh, hvala ti na ovoj informaciji!

  Ja prvo kupio pa išao proučiti i vidi i klikni na ovo: Google recenzije

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2023 6:42 (rokonja).
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
3 godine
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Wiz3m4n o cemu ti? dakle Thermalright je brutalno napravljen, kvaliteta izrade je fantasticna i precizna, odusevljen, samo da se razumijemo govorim kao bivši vlasnik Noctue!
Dakle impresiv, impresi, impresiv

14 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

 Frend mi isprintao taj dio, ali na zalost, tocno na tom dijelu mi stoje hardovi. Jedna informacija na koju sam skroz zaboravio..

 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Boris grozni kaže...

Wiz3m4n o cemu ti? dakle Thermalright je brutalno napravljen, kvaliteta izrade je fantasticna i precizna, odusevljen, samo da se razumijemo govorim kao bivši vlasnik Noctue!
Dakle impresiv, impresi, impresiv

 Sjećam se (davno je to bilo) doba x58/s1366 i prvih 6c/12t cpu-ova, 3-channel ram-a i prvih core procesora uopće. 

Thermalright je bio top s TRUE-om i Silver Arrow-om. Ja sam kao zadnji jadnik imao Scythe Ninju 3 s dva 140mm fan-a u push-pull i ne mogu reći da je to bilo loše ohlađeno.

Svaki jači cooling brand ima odličnih zračnih hladnjaka ali završna obrada noctue je malo iznad.

 

Zaboravio reći da sam istu klasu izrade vidio kod bequieta

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 14:29 (dax-lax).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Mitohondri masivna grafa, koliko to ima kila ?

 

Sve u svemu, super masina i hardverski i estetski

 

znao sam tu i tamo i sam naletiti na takve oglase gdje prodaju samo pcb, ali nikada nisam htio riskirati da dobijem skurenu grafu, a i lakse mi je "peglat" sve na trosak firme, kak si se odlucio na rizik?

 

kakvo je O11 kuciste, razmisljao sam kupiti XXL verziju, jer su mi fora ta stakla sa svih strana

5 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Timo kaže...

Mitohondri masivna grafa, koliko to ima kila ?

 

Sve u svemu, super masina i hardverski i estetski

 

znao sam tu i tamo i sam naletiti na takve oglase gdje prodaju samo pcb, ali nikada nisam htio riskirati da dobijem skurenu grafu, a i lakse mi je "peglat" sve na trosak firme, kak si se odlucio na rizik?

 

kakvo je O11 kuciste, razmisljao sam kupiti XXL verziju, jer su mi fora ta stakla sa svih strana

dosta je teska, jer sam stavio najveci moguci hladnjak koji sam nasao, a da pase na referentni amd pcb

zauzima tocno 4 slota, sa ventovima

 

i naravno ne stane u moje A4-H2O kuciste, pa sam morao kupiti vece, izabrao sam O11D Mini, jer je najmanje koje podrzava 4 slot grafe, a da mi se svida

 

kuciste je stvarno mrak, jos planiram monitor mod na prednje staklo i onda sam gotov, ako ne prodam racunalo do tada 

 

ovako nesto: 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 15:05 (Mitohondri).
11 godina
online
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Inochulum kaže...

Dugo sam se nećkao oko hardline tubinga. Sad kad sam izbacio grafičku iz loopa pa mi je samo tri tubinga odradit, reko amo probat. Evo kako je ispalo. Ja zadovoljan ko malo dite. 

 malo ti se gornja cijev stisnula s unutarnje strane savijenog dijela, da ti ne bi tu usporavalo protok?

koliko sam gledao inače na to posebno paze, zagrijavaju cijev i polako savijaju da ostane jednako protočna kao na ravnom dijelu

7 mjeseci
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
Inochulum kaže...

Dugo sam se nećkao oko hardline tubinga. Sad kad sam izbacio grafičku iz loopa pa mi je samo tri tubinga odradit, reko amo probat. Evo kako je ispalo. Ja zadovoljan ko malo dite. 

 malo ti se gornja cijev stisnula s unutarnje strane savijenog dijela, da ti ne bi tu usporavalo protok?

koliko sam gledao inače na to posebno paze, zagrijavaju cijev i polako savijaju da ostane jednako protočna kao na ravnom dijelu

 Čini ti se sa slike. Nije se stisla, barem ne toliko da bi čepilo protok. Fitinzi, pogotovo quick dissconnect su puno restriktivniji od ovakvih bendova.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
11 godina
online
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
midzan21 kaže...

Naručeno jučer u 11:30, došla Links Express dostava za Zagreb u 13:30. Vala je i express, nema se šta za reći :)

 

Napokon napravio upgrade sa svojeg Redmi Note 9 Pro na Poco F5, a starome umjesto njegovog Redmi 9A ubacio kao zamjenu Redmi Note 12 4G (8/256 model). A dodatno sam sestri nabavio jedne Redmi Buds 4 sluške, a druge ostavio sebi :) Xiaomi ecosystem, nema se što za reći.

 mizdane, a viđu teme gdje se postavljaju slikice mobitela i opreme

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Izzy kaže...

Baš mi je lijepo ovako pročitati neko iskustvo korisnika, neku priču koja ide uza sve to. Zalman Z3 Plus se sjećam kad je izašlo tek i uzeo sam ga za 200 kn u FuturiIT. Davno je to bilo.

16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Trebam kutiju za skrivanje kablova, ali barem 40cm dužine zbog produžne letve. Ovako nešto - https://www.bezzia.com/bs/Kutije-za-organizatore-za-sakrivanje-kablova/, ali da nije sa amazona. Ima li toga negdje kod nas?

Uz to, gdje uzeti neke vodilice za kablove, nesto ovako - https://www.ikea.com/hr/hr/p/trixig-set-za-organizaciju-kablova-150-k-40546904/
Ima li toga negdje kod nas, a da nije Ikea jer ih nisam našao kada sam bio zadnji puta?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Obujmica za kabele ima valjda svaki elektromaterijal, a imaš i u pevexu npr.

https://pevex.hr/pribor-za-elektroinstalacije-kabelske-obujmice-7-10-mm-bijele-100-kom

 

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Znam da je odgovor nakon sto godina, ali ako slučajno nisi već nešto uzeo, takvih kutija za skrivanje kabela imaš u Ikei. Meni se isto ne da ići u Ikeu i tražiti takve sitnice sat vremena lutajući okolo, zato možeš naručiti online i samo pokupiti tamo. 

16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Hvala, vidio sam to ali mi je kutija prekratka, trebam dužu. Na kraju uzeo na Amazonu, kum mi donio oko Nove godine.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Evo stiglo danas kućište a sada čekam ostale komponente pa ide guštanje u slaganju

Intel 80286
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Horned Reaer kaže...

Evo stiglo danas kućište a sada čekam ostale komponente pa ide guštanje u slaganju

 Horned Reaer 

Ops fulao si temu. Lijepo kućište jesi kupio RTX4090?

https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=394

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 12:40 (hummer0).
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Joj da fulao sam temu moja krivica.
4090 nista jos cekam situaciju sa super serijom da vidim kako ce se u tome svemu i da li ce se korigirati cijena 4090. Uglavnom strpljen spasen hehe
Intel 80286
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Horned Reaer kaže...
Joj da fulao sam temu moja krivica.
4090 nista jos cekam situaciju sa super serijom da vidim kako ce se u tome svemu i da li ce se korigirati cijena 4090. Uglavnom strpljen spasen hehe

 Taj cosmos mi je od prve verzije bio neki prikriveni fetiš za nabavit. 

Stalno vagao između njega i cors obsidiana i na kraju se odlučio za cors.

Nisam požalio. Služi me adekvatno već 10 godina. Promjenio već 4 platforme u tom kućištu. Voda, zrak, sve.

 

Ali opet kad vidim cosmos, pogotovo te nove verzije, leptirići u trbuhu. Tak to bude kad se otvore folderi s emocijama na mlađe dane i ubacivanja svake kune u hardveraj. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice