Alcatel one touch T10

poruka: 86
|
čitano: 47.768
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Pozz mene zanima imali gdje kupiti screen protector,ali ne ebay i itd.
I trebala bi mi nekakva futlolica ali da nije punoo novaca

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
AriaNNN kaže...

Oprostite sto smetam ali nisam mogao naci drugu temu o vezi ovog mobitela

Treba mi ekran ne vanjski nego nesto iznutra mi reko stari da je pokvaren ovamo iz izvana je dobro sve nego pokazuje nesto bjelo na ekranu , pa dali neko to prodaje?
Ako da zamolio bi da me kontaktirate preko maila !
(Izvinjavam se sto sam ovo uradio , nisam procitao pravila do kraja nije mi se dalo) .

Alcatel OT-T10 je tablet.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
16 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Evo stiglo ovo "čudo" od tableta i meni - dao sam se nagovoriti :)

 

I moram odmah reći da sam totalno razočaran.

 

OK - košta me kao 8 kuna (u biti košta puno više zbog produženog ugovora) ali uređaj je totalno smeće.

 

Popis stvari koje sam uočio odmah:

  • bilo kakav makar lagani pritisak sa zadnje strane - vide se efekti na ekranu (tipično za low quality uređaje)
  • mobitel naprosto ždere bateriju i dok spava - napunio sam ga kroz noć, ostavio na stolu ugašenog i nakon što sam se vratio s posla za oko 9 i pol sati - tablet se nije htio ni upaliti (u deep sleep uopće ne ulazi tako da pretpostavljam da je tu caka žderanja baterije - samo ne mogu otkriti koji proces/app se stalno vrti i drži ga na višim frekvencijama)
  • konektor za punjač jako teško ulazi u svoj utor i jako teško ga je izvući
  • tablet je izuzetno spor - makar od single-core procesora ne očekujem čudo, to da ne može odvrtiti igru tipa Angry Birds bez zastajkivanja je smiješno - isti taj proc je na starom mobu iste rezolucije vrtio puno zahtijevnije stvari (ARM v7)
  • preuzimanje aplikacije koje na mobitelu traje 3-4 sekunde (SGS2), ovdje traje po 2-3 minute (vjerojatno i tu utječe single-core proc ali je naprosto koma)
  • rezolucija je smiješna - 480 x 800 (odnono 752 zbog aktivne trake na dnu ekrana) i ekran je dosta loš sam po sebi - no dobro, ovo mogu strpati u kategoriju "koliko para toliko muzike"
  • dolazi s predisnstaliranim aplikacijama koje se ne mogu skinuti - vidio sam da postoji root metoda pa moram još to probati i onda deaktivirati neke stvari
  • kad se pokrene određena aplikacija - forsira "izokrenuti" pogled i moram doslovno okrenuti tablet za 180 stupnjeva :) nije neka prevelika tlaka - ali ono - pa daj rotiraj ekran kako ga ja držim ako već imaš senzor :D no možda ima samo senzor koji kaže da li je okomito ili vodoravno a ne i na koju stranu :D
  • zvučnik je loš - ali OK, prolazi

 

U principu - najgore od svega je to žderanje baterije; ako to uspijem riješiti, onda ću ga moći i koristiti, a ako ne, onda ide u smeće jer ne vrijedi ni 1kn ako ga moram puniti svakih sat vremena (a namjenio sam ga za e-book čitač - što prema ovome nema teorije jer volim čitati barem 3-4h u komadu.

 

Sve u svemu - je da košta nazivnih 8 kuna, ali T-Com nam uvaljava smeće... koliko nam uzimaju za totalno preskupu uslugu (a mnogi od nas nemaju izbora) mogli bi zaista ponuditi mrvicu bolji hardver za iste pare.

 

No, vidim da se nekima čini da je uređaj u redu pa postoji mogućnost da sam dobio neki "čudan" uređaj. Moram probati zvati podršku i vidjeti da li može zamjena. Baš me zanima...

 

 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Ja sam isto primjetio da se punjač teže stavlja i izvlači... isto je zvucnik loš.... a ovo sto ti se dogadja sa baterijom preko noci nema smisla... meni padne samo za 1% baterija preko noci.Probaj zatraziti drugi jel ako ti stvarno se preko noci istroši onda je baterija za drek.

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 10:04 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
NaniteBoy kaže...

Evo stiglo ovo "čudo" od tableta i meni - dao sam se nagovoriti :)

 

I moram odmah reći da sam totalno razočaran.

 

OK - košta me kao 8 kuna (u biti košta puno više zbog produženog ugovora) ali uređaj je totalno smeće.

 

Popis stvari koje sam uočio odmah:

  • bilo kakav makar lagani pritisak sa zadnje strane - vide se efekti na ekranu (tipično za low quality uređaje)
  • mobitel naprosto ždere bateriju i dok spava - napunio sam ga kroz noć, ostavio na stolu ugašenog i nakon što sam se vratio s posla za oko 9 i pol sati - tablet se nije htio ni upaliti (u deep sleep uopće ne ulazi tako da pretpostavljam da je tu caka žderanja baterije - samo ne mogu otkriti koji proces/app se stalno vrti i drži ga na višim frekvencijama)
  • konektor za punjač jako teško ulazi u svoj utor i jako teško ga je izvući
  • tablet je izuzetno spor - makar od single-core procesora ne očekujem čudo, to da ne može odvrtiti igru tipa Angry Birds bez zastajkivanja je smiješno - isti taj proc je na starom mobu iste rezolucije vrtio puno zahtijevnije stvari (ARM v7)
  • preuzimanje aplikacije koje na mobitelu traje 3-4 sekunde (SGS2), ovdje traje po 2-3 minute (vjerojatno i tu utječe single-core proc ali je naprosto koma)
  • rezolucija je smiješna - 480 x 800 (odnono 752 zbog aktivne trake na dnu ekrana) i ekran je dosta loš sam po sebi - no dobro, ovo mogu strpati u kategoriju "koliko para toliko muzike"
  • dolazi s predisnstaliranim aplikacijama koje se ne mogu skinuti - vidio sam da postoji root metoda pa moram još to probati i onda deaktivirati neke stvari
  • kad se pokrene određena aplikacija - forsira "izokrenuti" pogled i moram doslovno okrenuti tablet za 180 stupnjeva :) nije neka prevelika tlaka - ali ono - pa daj rotiraj ekran kako ga ja držim ako već imaš senzor :D no možda ima samo senzor koji kaže da li je okomito ili vodoravno a ne i na koju stranu :D
  • zvučnik je loš - ali OK, prolazi

 

U principu - najgore od svega je to žderanje baterije; ako to uspijem riješiti, onda ću ga moći i koristiti, a ako ne, onda ide u smeće jer ne vrijedi ni 1kn ako ga moram puniti svakih sat vremena (a namjenio sam ga za e-book čitač - što prema ovome nema teorije jer volim čitati barem 3-4h u komadu.

 

Sve u svemu - je da košta nazivnih 8 kuna, ali T-Com nam uvaljava smeće... koliko nam uzimaju za totalno preskupu uslugu (a mnogi od nas nemaju izbora) mogli bi zaista ponuditi mrvicu bolji hardver za iste pare.

 

No, vidim da se nekima čini da je uređaj u redu pa postoji mogućnost da sam dobio neki "čudan" uređaj. Moram probati zvati podršku i vidjeti da li može zamjena. Baš me zanima...

 

Ovo što je podebljano, kod mene nije tako..

Dobro baterija se troši,ali ne tako kako je i kod tebe... 

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Pozdrav!

Imam Alcatel T10 od 12. prošle godine i uglavnom sam zadovoljan s uređajem.

Molim savjet za slijedeće: - Kako obrisati Thumbnailse od obrisanih fotografija s externe kartice, jer se događa da se ponovo pojavljuju prilikom pregleda novoučitanih fotografija u Galeriji?

Nije pomoglo formatiranje kartice, brisanje u Astro/Prefs/Cache/Thumbnail Cache, External cache. Također ni u Settings/Storage/Erase Internal Storage.

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

da li tablet t10 ima bluetooth?
nemogu ga nigdje naći u opcijama

Na sreću nitko nije preživio (c) Saša Kopljar@@@@@@@@ http://www.youtube.com/user/0rdreSacre?feature=mhum
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Pa vijerojatno ga nema nisam ga ni ja uspio pronaći.

Suha krpa na dnu mora.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10
Imam problem, prestale su mi sve aplikacije koje sam naknadno skino raditi i od tad nemogu nis novo instalirat??
Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alcatel one touch T10

jel zna netko gdije nabavit prijednje staklo za njega ? ekran i touch rade al mi je puknuto, nigdje ne mogu naci ni na ebayu ni nigdje :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

 

Tablet je još friški na tržištu pa nevijerujem da češ odma naći staklo za njega.

Suha krpa na dnu mora.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Alcatel one touch T10

Jesam li ja jedini kojem baterija iscuri za max 2h uz intenzivno korištenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10
meni 3-4h drzi bez beda, par puta ju isprazni i napuni do kraja, malo smanji svijetlinu i nemoj da ti nakon sto se napuni bude na punjacu i valjda bude oke ;)
Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
CreaToR kaže...

da li tablet t10 ima bluetooth?
nemogu ga nigdje naći u opcijama

 Ciao!

 

Pokušaj na: APPS WIDGETS / ASTRO / NETWORK / BLUETOOTH.

Nisam instalirao, jer do sada nisam imao potrebu, no pretpostavljam ta to radi nakon instalacije Bluetooth modula.

 

Pozdrav!

 

11 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Ekipa, imam problem kada stavim micro sd karticu u tablet, ocita mi karticu ali vise ne mogu spremati aplikacije na sd karticu (premještanje aplikacije nije uspjelo) pa nemam pojma zasto mi to vise ne dopusta?

Pomoć :/

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

Ciao Inter!

Koliko mi je poznato, aplikacije ne možeš premještati ili spremati na externu karticu, već u internu memoriju.

Na externu karticu možeš stavljati fotografije, video, tekst, muziku itd...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

Ja ne znan di naci tu opciju da mi sve sprema na memorijsku

11 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Ovaj tablet iman vec misec dana, za moje potribe je sasvim ok, isto dobiven priko t-coma,iako san ga cekala 2 mj al ajd dobro.

Sto se tice baterije, punin ga svaku vecer, nekad i tek slijedeci dan. Oden na fejs, mail, tu i tamo citan vijesti, igran igricu, i ostale stvari.

Prosli tjedan san konstantno u busu 2.30 sata igrala igrice, baterija je bila na pola.

Ekran sasvim normalan, nije mi bilo onih boja nit icega sto san citala da je nekom bilo, toch mi je sasvim ok, zvucnik takodjer dobar.

sa wifi neman problema, osim sto me zivcira sto je onaj obican preglednik bija jako spor, a chrome san instalirala al svakim ulaskom trazi prijavu, a nigdi opcija za prijavu, pa san instalirala UCbrowser, taj iman i na mobitelu i ok mi je.

sa utorom za punjac isto tako neman problema.

Jeidno me zivcira sto ili ja ne znan korisiti task killer da ugasin sve aplikacije, ili ne funkcionira.

Sto se tice USB-a,. narucila san priko ebaya taj utor kao, cekam da dodje, isto tako i 10kom folije, i onu tipkovnicu sa futrolon, a imam i obicnu koju san platila na ebayu 10kn,a na njuskalu su trazili i po 50kn, kao i tipkovnice-cijena do nebesa.

Kamera mi je ok, tj slike, samo sto je malo nezgodno nesto ili nekog slikati s obzirom na kojem je mistu kamera

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

E da, ja san isto tu svijetlinu odma samnjila jer mi je nekako blistalo u oci :)

a i stedi na bateriji :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

pa samo ti ponudi da zapamti, a na uc browseru imas i opciju da pamti

12 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10
jel ima netko blizu vinkovaca za dijelove ovaj tablet otisao mi je display ustvari da li se to isplati mijenjat
THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10
hoce li neko odgovorit jel ima negdje na netu da se naruci moze link unaprijed hvala
THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Alcatel one touch T10

Jel tko dosad rastavljao ovaj tablet?

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Evo jučer dobio ovaj tabletić. Vratia ga na tvorničke postavke i instalira nešto aplikacija i sve radilo OK. Iste večeri ga osavija u sleep modu i nakon nekih sat vremena više neće da se upali. Kad spojio ounjać lampica uredno svijetli crveno, al on i dalje nedaje znak života.

Jel itko bio u ovakvoj situaciji?

Hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Ima li igdje za kupiti punjač za ovaj tablet? Ili ako netko ima rabljeni pa želi prodati?
Nigdje ne mogu naći ništa :/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Imam ovaj tablet vec par godina, isto ga dobio za 8 kn od T-coma. Zanima me, kako da ga vratim na tvorničke postavke i kako da onda instaliram najnoviji android koji može ići na njega (i koji bi to bio android)? Može li netko pomoći?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice