HP 15-af101nm

poruka: 7
|
čitano: 1.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP 15-af101nm

Kupio sam ovaj laptop kao drugo računalo u kući pa bi htio malo ubrzati i njegov rad za odigrati nekak neku igru na njemu pa me zanima jel se na njega može ugraditi ssd disk i jel bi mi šta značilo da stavim 8 gb RAM-a 

Trenutna konfiguracija :

AMD Quad-Core A6-6310 1,80 GHz, Core 4, 4 GB, 15,6" 1366x768, SATA 500 GB, AMD Radeon R5 M330 (1 GB), 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP 15-af101nm

Obzirom na grafičku, nisam siguran bi li 8 GB memorije išta pomogle, barem što se igara tiče. A SSD će pomoći u bržem pokretanju sustava, i programa.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HP 15-af101nm

Ja sad nisam siguran dal moj laptop uopće podržava ssd pa me zanima jel mogu ja na njega staviti ssd?

14 godina
offline
Re: HP 15-af101nm
direktoooR kaže...

Ja sad nisam siguran dal moj laptop uopće podržava ssd pa me zanima jel mogu ja na njega staviti ssd?

 Ako je CD/DVD ROM spojen preko SATA sučelja, a jest, na njegovo mjesto možeš stavit SSD kao primarni disk, i ostavit hard disk za pohranu podataka, ili stavit veći SSD kao primarni i ostavit CD-ROM ukoliko ti treba.

16 godina
offline
Re: HP 15-af101nm
direktoooR kaže...

Ja sad nisam siguran dal moj laptop uopće podržava ssd pa me zanima jel mogu ja na njega staviti ssd?

Ne vidim zašto ne? Bitno je da imaš barem Windows 7 mada preporučam Windows 8.1 kao minimum, to je relativno nova generacija chipseta, ima AHCI, izvadi stari disk iz laptopa, stavi SSD, OS ili kloniraj sa alatom koji zna klonirati na SSD diskove, ili nanovo instaliraj. Stari disk iz laptopa ugradi u neko vanjsko USB kučište za pohranu podataka, ili napravi kako je kolega opisao, izvadi DVD i na njegovo mjesto ugradi taj stari disk, ako postoji mogućnost.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
neaktivan
offline
Re: HP 15-af101nm

Nemam mogućnost ugradnje dvd-a u laptop ali znači mogao bi umjesto ovog hd staviti ssd .. da napravio bi onda od ovog vanjski.. Jel bi mi značilo šta i ako povećam ram na 8 gb?

16 godina
offline
Re: HP 15-af101nm
direktoooR kaže...

Nemam mogućnost ugradnje dvd-a u laptop ali znači mogao bi umjesto ovog hd staviti ssd .. da napravio bi onda od ovog vanjski.. Jel bi mi značilo šta i ako povećam ram na 8 gb?

Aplikacije bi lakše disale.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice