HP ProBook 470 G1 problemi

poruka: 24
|
čitano: 12.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Kupio sam nedavno navedeni laptop (E9Y73EA) i evo vec 2 tjedna ga nemogu dovesti u skroz funkcionalno stanje. To mi je prvi laptop. Roknio sam Windows 8.1 na njega.

Ugl pati me svašta, neradi mi pola prečaca na tipkovnici (tipka Fn + još nešto...) nemogu smanjiti svjetlinu zaslona (ni preko tipki ni preko windowsa), neradi mi bluetooth i čitač kartica, tač pad radi polovicno (npr nemogu scrollat sa 2 prsta), u igrama mi neradi diskretna graficka nego ono malo intelovo govance...
Naravno da sam za sve navedeno skidao drivere sa službene stranice (i radeon drivere ofc) ali ništa ne pocinje funkcionirati.

Eto neznam se mrdnit s mjesta... jel ima ko više iskustva sa takvim problemima?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi
Ja bi to odmah na garanciju odnio i to je to.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Slazem se. Nosi na garanciju. Nadam se da ce se bezbolno rjesit slucaj pa javi kak je proslo.

15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

A pa još i to :S koliko imam vremena trebalo mi je skoro tjedan dana da uopce puknem windows...
Probat cu još isprobat sa windows 7 pa cemo vidit.

Ako neko ima još kakvu ideju neka slobodno predloži prije nego se pocnem patit sa garancijom....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

To sve što si nabrojao da ne radi upućuje na drivere. Probaj sa Windows 7 x64 koji se preporučuje za taj laptop kao i W8 x64 pa nanovo instaliraj drivere.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Eo windows 7 je gore, puknio drivere za wireless (valjda ispravne.. kad konji imaju 5 drivera za wireless i još 5 komada za bluetooth) i naravno opet ništa...

Koji kretn je smišljao taj nacin instalacije drajvera.....  jel ima negdje za skinit cijeli paket drivera ili neki program koji sam detektira koji driveri mu trebaju?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Imas ovako, ali pazi i procitaj 4. link nesto sa virusima blabla.

Ja mislim da nest ne valja u samom kompu, mozda maticnoj ili necemu ko ce ga znat jer nisam bas uocio probleme kad sam ukucao "hp probook 450/470 driver problem" Doduse nasao sam ovo sa buga:

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/hp-probook-470-g1-e9y83ea-driver/205613.aspx

Mozda pomogne link. Sto se tice driver pro-a ja se ipak nebih upustao u tu avanturu.

11 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Sorry sto upadam ovako, al posto imam isti ovaka laptop mozda netko pomogne.

 

Sinoc mi je iz cista mira prestao punit bateriju, sad neznam jeli do kabela ili neceg drugog. Amo rec da je do kabela, imam jedan od starog laptopa (Compaq CQ61) i zanima me mogu li isprobat na ovom novom. Lijevo je stari, desno novi

 

http://i.imgur.com/V0Iy0Ay.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Trebalo bi raditi jer su oznake i certifikati skoro, ako ne svi, isti i na jednoj i na drugoj bateriji. Ako ti stari laptop radi ustekaj u njega stari punjac i provjeri da li radi tak da istrosis malo baterije na laptopu i vidis hoce li ga punit. Ak ti nije problem ici na servis ili zvat servis, to bi bio najpametniji prvi korak. Mozda nije problem u bateriji..

 

Muci me zasto odjednom ima povecan broj problema sa ovom serijom, a preporucujem je gotovo svima s naznakom da se radi o kvalitetnoj izradi.

 

Grije li se sto laptop inace, sa grafom i bez koristenja zasebne grafe, kakve su situacije?

11 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Hvala, radi ;)

Zanima me oce li biti kakvih problema sto je napon za 0,5V manji, a amperi malo veci?
Nije bas da se previse zagrijava, mogu ga drzat u krilu i igrat Watch Dogs bez straha da cu sprzit noge :) Ima nekih sitnih problema, bar meni, ne radi citac kartica, citac otiska prstiju (win 8.1) ni dvd, al to mi ni netreba.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Da ti ne radi dvd i citac kartica je malo zabrinjavajuce iako ti ne treba. Ja bih se javio servisu, mozda ti mogu pomoci i mozda ce bit srdacni, nikad neznas.

To sa amperima i naponom se ne kuzim. Nisam dobar elektrotehnicar, barem ne za sada.

12 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

+/-1V na punjacu nebi smjelo predstavljat probleme. Barem kod mene nije nikad. Gledaj da kod novog punjaca ti je snaga ista ili veca znaci ako ti je crko 90W adapter da nabavis 90W ili jaci.

malo off topic:

Obicno svim kolegama koji imaju HP i crkne im adapter od 90W savjetujem nabavku 120W, ako se radi o kakvom dual core procesoru i dodatnoj grafickoj - 90W je na knap i sam adapter radi na maksimumu dok se igraju igrice jace se grije i izdahne - sa 120W adapterom ostane lufta malo, manje se grije.

 

Sto se tice probook 470 - vjerojatno treba po nekom redu instaliravat drivere, sigurno na netu ima kakav tutorial ili cak HP sam ima nekakvu opcenitu listu sto i kako te po kojem redu. Isto tako ako nisi ustekan u struju driveri nece uopce paliti dodatnu graficku nego ce vrtit integrirku.

 

90% sam siguran da se samo radi o kak spada instalaciji drivera, nac prave i instalirat ih u pravilnom redosljedu - ja bi za prvu ruku koristio win7 ili win8 dok nebi otkrio koje drivere i kako i eventualno onda napravio upgrade na 8.1 - jer su proizvodjaci dosta kasnili s zakrpama i driverima za laptope s obzirom da je 8.1 izasao neocekivano i dosta starih modela ima probleme zbog toga.

 

Ako sam ne znas kak i zakaj, stepi me na PM pa se mozemo nesto dogovoriti da ti se pomogne oko toga. Piva i čevapi otvaraju su uvjek dobrodošli :)

 

Znam da Dell ima "recepturu" koju treba pratiti i sve onda radi iz prve. U to sam se s ovim svojim iz potpisa osobno uvjerio, ak se ne prati receptura neke sitnice zajebavaju i ne rade kak spada - u mom slucaju se radilo o bluetoothu, citacu kartica i fingerprint readeru. Ako se nejde po nekom redu - 1) chipset, 2) neki dell sistemski software 3) te 3 stvari 4) ostatak - zaboravi da ce ikaj od toga radit normalno cak i ako proradi.

 

 

Dell Precision M6600
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

uglavnom samo da kažem da se sutra sam bacam na poso a prekosutra ce valjda pomoci i frend sa malo više iskustva sa laptopima pa cemo viditi...
al da imam malo više znanja sa engleskim vec bi dobili tiket gdje bi im porucio da je ovo moj prvi i zadnji HP.....

evo još par dojmova i informacija, vjerojatno ce vas zanimati....
Izrada je na razini, sve fino izgleda.. nemam zamjerki na kvalitetu osim na onaj gornji mat sloj. krasan je i divan ali nenormalno lagano kupi svaki komadic masnoce. nemam neki jak znoj ali com sam ga izvadio iz kutije ostali su otisci prstiju i dan danas se nisu skinili.... nedaj Bože da ga direnm malo masnijim prstima, amoglo bi se dešavat jer imam namjeru koristit ga dok jedem ili radim mase poslove. užasno nezahvalno.

 

adapter se nenormalno grije. znaci toliko se ugrije da ga nemogu držati u ruci. mislim da nece dugo trajat... opet su retardirani...

u radu nisam osjetio neko zagrijavanje samog laptopa s obzirom da nisam potegnio ništa jace od obicnog internet browsera...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

A ljudi moji, sta je rec. Znaci od sada da vise preporucujem Lenovo g510 u tom rangu ili da se okanim tih laptopa? XD Zar bi onda jedna toshiba sa npr. i5-4200m (ona ispod 3500kn recimo) trebala bit nesto bolje izrade od probooka ili kaj.. Aceri sa 8750m grafama i a-10 procovima su nestali. Za njih se znalo da se malo griju pod pritiskom, ali ne ostavljaju masne otiske niti tolko prasine sto ti kazes. Asus los za odrzavanje. Pff..

 

Btw. probaj stavit adapter na neku malo vislju podlogu po mogucnosti hladniju, komad drveta ili bilosta. Mozda pomogne smanjit malo grijanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 1:36 (The_Fichek).
9 godina
protjeran
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Sto se tice Hapeja,moje iskustvo je iskljucivo pozitivno..dakle,jednom Hapej-olvejz Hapej..Mozda je sreca,sto sam uvijek kupovao modele uz koje su isli po difoltu licencirani Winsi,a sto je jos bitnije i devedeji ili particije,sa kojih je OS REDOSLIJEDOM povlacio i instalirao drivere....standardno se uvijek prvo instaliraju  driveri ploce,potom ćipseta,potom grafike,potom raznih adaptera,i na kraju sve radi kao svicarska vura....obicno se taj devedej uz OS nalazi posebno i prije,vjerovatno i sada,je obavezan uz isporuku laptopa..Ne znam kako je to na Balkanu,ali u Njemackoj uz OS dobijes hos hrpetinu devedej za sve zivo.Vjerovatno je to stvar do domacih dilera,koji bi st vise para za sto manje isporucenog..novije linije Hapej laptopa dolaze sa zasebnom paricijom na kojoj su OS i potrebiti driveri i sve sam ofunkcionira automatski,samo upalis lap,sacekas 20 minuta instalacije uz osnovne postavke koje korisnik unosi u ponudjene opcije...ako pak,lap dolazi u raw stanju,dakle,bez icega,svakako je uputno odmah od prodavaca traziti savjet u vezi teme.Kakogod...ako je lap tehnicki ispravan,djetinjasto je reci,necu vise ovu ili onu marku uzimati,jer je sve do korisnika,a ako korisnik nije kadar postaviti OS i ostaloplati se ekspertu..i to je to...

 

 

 

Što se tice adaptera,stvar mozda nije do Hapeja nego do dilera kompovima,koji mogu uvaliti slabiji model,i jeftiniji,a naplatiti onaj skuplji..sve je moguce..

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 1:49 (duhonja).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

hapej i devedej {#} mislim stvarno

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 2:19 (Sheldon Cooper Ph.D).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

hapej i devedej {#} mislim stvarno

Ja tek sad skuzio da je sa tim mislio na HP. Gledam cijelo vrijeme wotafak.

15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Kad vec spominjete Toshibe, frend ju ima, neki model od cca 3000kn i žali mi se da mu se vec nakon godinu dana (otprilike sad) izlizala prednja plastika di nasloni ruku kad piše... preretadirano. i tipkovnica mu  se udubi kad ju pritisne u sredini... e sad jesu takve sve toshibe ili samo ta njegova jeftinija, nebi znao...

 

Bilo je i na mom nešto, neke gluposti, upute za korištenje, free dos i možda još nešto, samo logicno moro sam formatirati hard disk da instaliram windowse....
I nisam mislio bas ozbiljno da vise nikad necu uzeti HP, to sam reko više da osjete moj gnjev :D

Probat cu ovu foru sa adapterom samo nabijem ih ja kad to rješe na tako retardiran nacin...

Nebi bas reko da je stvar u štednji n CDima. Izgleda nisam napomenio da sam uz laptop dobio i stvarno solidnu torbu. Jedan trošak manje. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi
Vegas kaže...

uglavnom samo da kažem da se sutra sam bacam na poso a prekosutra ce valjda pomoci i frend sa malo više iskustva sa laptopima pa cemo viditi...
al da imam malo više znanja sa engleskim vec bi dobili tiket gdje bi im porucio da je ovo moj prvi i zadnji HP.....

evo još par dojmova i informacija, vjerojatno ce vas zanimati....
Izrada je na razini, sve fino izgleda.. nemam zamjerki na kvalitetu osim na onaj gornji mat sloj. krasan je i divan ali nenormalno lagano kupi svaki komadic masnoce. nemam neki jak znoj ali com sam ga izvadio iz kutije ostali su otisci prstiju i dan danas se nisu skinili.... nedaj Bože da ga direnm malo masnijim prstima, amoglo bi se dešavat jer imam namjeru koristit ga dok jedem ili radim mase poslove. užasno nezahvalno.

 

adapter se nenormalno grije. znaci toliko se ugrije da ga nemogu držati u ruci. mislim da nece dugo trajat... opet su retardirani...

u radu nisam osjetio neko zagrijavanje samog laptopa s obzirom da nisam potegnio ništa jace od obicnog internet browsera...

 

To s masnim i znojnim prstima je problem kod svakog laptopa, recimo uzmi moj iz potpisa, nije neki magnet za masno i otiske, ali nakon kaj se malo duze  igram sad po ljeti i znojim jace, ostaje mi masnoca od prstiju na wsad i razmaknici. Da ne govorim onaj dio di mi je donji dio dlana oslonjen. Prvo sa mislio da je do nepranja ruku pa bez obzira kaj radim si svakih sat-dva ruke operem dok sam za laptopom ali nist ne pomaze - znojim se i od toga ostaje trag. Krpica pored laptopa i dok je sve jos svjeze se skine.

 

Ovo s adapterom ti vjerujem, ali nazalost ne znam ni jedan laptop, a niti jednog proizvodjaca u tom cjenovnom rangu di se nalazi 470 da daje vise od 120w odnosno nekaj kaj bi lufta imalo da se laptop manje grije. Drzi ga na tvrdoj podlozi i to je to.

 

Sto se tice stavljanja windowsa isponova, formatiraj sve, napravi si manju particiju za windowse i programe, nekih 50-100gb ovisno kolko toga mislis imat instalirano i velim nadji neki redosljed po kojem sve ide. Kolega je par postova iznad stavio pametnu ideju. Chipset, integrirana graficka, dodatna pa bi sve to trebalo raditi. 

 

FN + nešto tipke ti kontrolira poseban software i tu se samo radi koji skinuti, isto tako vidim da je dostupan na stranici s driverima.

 

Isto tako, ako vec nisis skini bios update i sam to napravi.

 

 

Naravno uvjek postoji mogucnost da si dobio "limun" i da nesto stvarno ne radi, ali malo zajebancije i sve bi trebalo biti ok.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 7:42 (darkydark).
15 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

To za packe sam mislio na gornju stranicu laptopa, ne nastaju nakon všesatnog držanja nego nako skor osvakog dodira i teško se skida... al dobro... nebitno ustvari...

 

 

Ugl napredak je tu ali i novi problemi, bio je prijatelj kod mene i pronašo je ovaj HP Support Assistant koji je sam pronašo rajvere, instalirao ih i proradio je dosta toga... onda sam reinstalirao windowse jer je taj bio samo testni natrpan glupostima. Roknio sam novi windows 8.1, instaliorao HP Support Assistant, on si je opet našo šta mu treba, instalirao i opet kao i prije, ništa netrza.... sad sam zbunjem al barem sam vidio da može raditi kako treba... bit ce tu još puno mozganja i guglanja :D

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Predložio sam driver pack međutim vidim da na stranici nema za taj model, my bad :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 8:21 (Zoki B).
10 godina
offline
Re: HP ProBook 470 G1 problemi

Vegas daj vidi kako se grije adapter sa novim driverima i sad kad bi sve trebalo biti u redu, zvuci glupo, ali provjeri.

15 godina
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

evo mene sa problemom oko adaptera.
posjednujem ovaj model laptopa(hp probook 470 - G1) te sam primjetio da mi onaj adapter smrdi kao po nekekvoj taljevini. vruć je da ga se ne moze drzati u ruci. također mi se par puta dogodilo da mi je laptop uštekan u struju, a na kompjuteru mi tvrdi da sam na bateriji.Probao sam taj kabel uštekat u drugu utičnicu i izvadit bateriju te probati upalit laptop(nije uspjelo).zatim sam probao u trecoj uticnici i normalno radi. osim toga probao sam sa drugim adapterom i sve normalno funkcionira na sve 3 uticnice. dakle, predpostavljam da je problem u samom adapteru pa bi ga htio promijenit prije nego mi rikne cijeli laptop.

Stoga vas molim da mi preporucite neki adapter za navedeni laptop s kojim mi se ove stvari nece događat... 

neznam šta da napišem
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 15:10 (car).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HP ProBook 470 G1 problemi

Bump

neznam šta da napišem
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice