Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

poruka: 185
|
čitano: 85.144
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Alo ljudi!!!

Za što vama laptop koristi?

Moj je 1.5 celeron sa jeb*** 512 mb ram i DELLa kak singerica za moj posao

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Toshiba Satellite X200-15K

Za igranje, skup ali vrijedi svake lipe. Cool

Na zalost, ovdje gdje sam ne mogu drukcije...


***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Vidim ljudi ne vole HP.

 

Imam dva komada i odlični su - rade BEZ problema (osim jednog punjača kojemu sam stao na spoj i malo negdje polomio nešto pa je gubio kontakt dok to nisam popravio, ali to je moja greška).

 

nx9420 je jedan od njih i ima već dvije godine. Laptop je prošao sve i svašta i teglim ga svuda i svašta mu radim i nema nikakvih problema za sada..

 

Drugi ima manje od mjesec dana pa ga neću opisivat dok ne vidim kako radi.

 

Osim toga imam Asus EEE PC koji sam si uzeo jer radi posla sam stalno na putu pa mi treba neki sub-laptop za gluposti dok sam na putu. Iznimno sam zadovoljan sa njim osim problema sa ventilatorom koji je izbacivao zvuk kao da riba nešto i sasvim sam ga ugasio (iskopčao sa matične) jer EEE PC savršeno radi bez ventilatora koji ne hladi ionako ništa..


music is my first love and will always be my last
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
deleted

deleted

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 13:32 (markocacic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Toshiba Satellite L40-14H

 

Osmijeh procesor : Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2310 1.46 GHz

Neodlučan ram : 1,024 (512 + 512) MB DDR2 RAM (667 MHz)

Osmijeh hard disk : 120 GB (+ imam vanjski harddisk od 500GB)

Osmijeh ucitava : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM
Neodlučan display : size : 15.4 " WXGA TFT display  1,280 x 800 pixela (standard)

Neodlučan graficka : Intel® GMA X3100 do 358 MB (makar se to nikad ne dogodi tako da je 256 MB)

Neodlučan sound system : Toshiba Bass Enhanced Sound System 

Osmijeh baterija : 3:30 h

 

Super laptop. Ram je isto standard. Puno prostora za puno igrica. Lagan ali otporan na zivciranje. Ekran je malo pre osjetljiv. Za igrice : ProStreet dosta steka , ali sam svejedno prosao igru, Call of Duty 4 ne otvara, Crysis da ne govorim, Dawn of War Dark Crusade radi na naj kvaliteti, San Andreas super radi. Sound system dosta glasan ali "grebe" kod bassa. Baterija 1 klasa.

 


bazzoka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Lenovo 3000 N100

Intel Core2Duo, 1.73 GHz

2Gb RAM

nvidia 7300Go, 256 RAM

15.4 inch ekran

bezicna, bluetooth i ostala cuda

nema web kameru

 

 

U biti sam odusevljen kupovinom al sam imao vec par problema s njim. Morao sam zamjenit maticnu i procesor jer se je zestoko tilto kad je radio samo na bateriji. Nakon servisa se jos uvijek tilta al ipak s malo manjim intenzitetom :-) Zapravo mi je sad zao kaj nisam kupio Dell prijenosnik koji ce definitivno jednog dana zamjenit ovaj kojeg sad imam. Ovo mi je bio prvi laptop pa jos onako mlad i neiskusan nisam znao kaj mi sve NE treba na njemu pa sam trazio onog koji ima sve kaj se nudi, sto je pogreska. Ako vec mora bit lenovo onda je thinkpad puno bolji i malo skuplji izbor. Eto...

16 godina
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Lenovo N200 565D705 Core DuoT2310 2GB 160GB 15.4'' WXGA Intel X3100 DVDRW WiFi BT FreeDOS

 

Za  moje  prohtjeve  predobar...zadovoljstvo  je  obostrano...cijena  je  na  akciji  bila  nesto  ispod  5000kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP 6715B

 

zadovoljan sam s obzirom na cijenu... 2giga rama, 160 hdd, 2jezgreni proc... sve super =)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2008 21:45 (kompotko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Compaq evo n1015v

 

Dosta star, 5 ili 6 god. Generalno, vrlo zadovoljan.

Još uvjek je "brži" od nekih jeftikanera (CPU athlon mobilni 2000+),ekran je dosta lošiji od današnjih, zvučnici, i za današnje, grme - JBL.

Imao je optiku combo teac, radio savršeno, snimio brdo cd-a i otišao, dakle, ugradio drugi optiku - dvdrw dl, zamijenio disk sa 30 (još radi) na 100gb, dokupio ram na 512, kupio pcmcia sa 2 usb2 - ima 2 usb1.1, wireless stick, card reader.... i još brdo dodataka.

Tipkovnica je prosječna, sad pomalo odlazi, treba malo uviti laptop da bi neke radile. Touch-pad je genijalan, kučište se skoro raspalo (ipak ga koristim skoro svaki dan nekoliko sati), poklopac se rasklimao i ima u vrhu oko 5cm lufta - kad se klima. Baterija je nedavno otišla, može raditi 10-15 min.

 

Vrijeme je za zamjenu, ali i ovaj ostaje u emotivnom sječanju kao kad zamjeniš auto koji te dobro služio.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Imam 2 laptopa :)

 

Apple Macbook - Intel Core2Duo 2.2GHz, 200GB HDD (7200 rpm, ugradio sam ga sam), 1GB RAM (uskoro 2GB)

HP6715b - Turion 64X2 1.9GHz, 120GB HDD, 1.5GB RAM

 

Zadovoljan sam s obadva, nemam nikakvih primjedbi:)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Toshiba Satellite M35x s111 Celeron M 1.5, 768Ram, 40HDD... Dobro je radio 1.5god. pa je crkla maticna, pa sam ju popravio, i sad statira u kukuruzu jer sam u medjuvremenu kupio:

HP 530 Core 1.6, 1Gram, 80Sata, wireless,  samo 2 USB porte (m...cu mu...) baterija od jedva 2 sata.  Tipkovnica je bezveze,  grije, utore maltene i nema, ovo srebro na palmrests se skoro ogulilo a imam ga jedva 8mj.... tak da nisam zadovoljan za tih 730eura kolko sam platio ljetos u Makedoniju.

HP nx6110, Celeron M 1.4, 768 ram, 40GB, wireless, 2xUSB2.0, firewire, przilica. Kupio ga polovno jer je bio pokvaren, sredio sam ga, sad ga zena koristi. Definitivno je bolji nego moji HP530. Tipkovnica je fina, touchpad i tipke su fine, baterija je hmmm... 2sata, ali ovaj bar ima karaktera, dobro izgleda i vidi se da su se bar malo potrudili da naprave dobar dizajn. Najbolje kod ovog laptopa je ozvucenje. Imao sam dosta laptopa ali ovaj ima super zvucnike.

Compaq Armada M700 PIII 450MHz, 256 ram, 10GB, CDRW. U obitelji je vec pet godina, i je dosta stabilan. Radi, tih je, hladan, baterija je jednom trajala 4 sata, a sad sestri uopste to nije vazno, tak da i neznam dali uopste nesto drzi.

IBM Thinkpad 1400, Celeron 366, 200MB ram, 10GB hard.... Definitivno najbolji laptop kojeg sam ikad imao. Odlicna konstrukcija, stabilan rad, dobra ergonomija. Ali je IBM i kosta ko zamo zlato...

Sad planiram kupiti kineza, firma ovde nije poznata, ali je bar 1000kn jeftiniji od konkurencije. Buduci da sam dosta radio s laptopima, vidim da ime i nije nesto vazno. Vazno je sto mali ima ispod haube, i kolko kosta. Za roka trajanja, valjda to ovisi od srece. Al ajd, i ako crkne, sredim ga. A i ako ga nemogu popravit, bar ga nisam skupo platio. Ko sto je netko vec reko, bolje kupi no name za 4500kn, pa ga za par godina baci, nego da das 10000kn za brand koji i onako se moze pokvariti. Kako god bilo, samo su imena ista, a kinezi koji ih sklapaju su isti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Laptop 1: HP Pavillion dv6500 - Intel Dual Core 2 T7700 @ 2.40 Ghz, 2 Gb DDR2 Ram, Nvidia Gforce 8400GS 512mb, HDD 160 GB, DVD-RW Lightscribe, Bluetooth, 1.3mpix Camera, 4x USB2, HDMI, Firewire, etc. = 1200USD (800EUR).

 

Laptop 2: Asus EeePC 701 - Intel Celeron 900mhz, 2Gb DDR2 Ram, 4GB SSD HD+ 4GB SDHC, WINXPSP2

 

Plus LaCie USB2 500Gb external HDD i Sony DVD-RW Firewire External, za svaki slucaj.

 

i skoro zaboravio, negdje imam i HP Pavillion neki stariji P4, 2.nesto. Do prosle godine je super sluzio, ali morao je na penziju. Losije strane su mu bucni ventilatori (citaj=helikopter) i USB1.1. Inace za sve drugo je super. Nedavno sam mu kupio novu bateriju, novi HDD od 60Gb i 512 RAM, poklon za penziju. Sad odmara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2008 22:52 (bytecollektr).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

FIC M785, Intel Celeron (Northwood) 2,0 GHz, 1 GB + 256 MB DDR-a, SiS650m chipset sa integriranom grafikom (do 64 MB), 80 GB HDD, 15'' LCD, CD-RW/DVD, baterija drzi oko 2 sata. BTW laptop je star nekih 5-6 godina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

imam Prestigio laptop, star 3 i pol godine

 

Pentium M 1,5 Ghz

15,4" monitor

512 DDR RAM

ATI Radeon 9600 64MB

40BG + 320GB eksterni hard

 

za ovo koliko je star super je, fali mi samo rama i to je to...da nisu sam skupi hehe... (moji su inače DDR I a oni koštaju...)

nikakav kvar s njima, sve vrte, čak derem COD4 preko neta na 1024x768 Belji se naravno, grafika nije nešto u igrici al za MP mi je dovoljna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP nx9420 star oko 1,5 g. , placen 12000 kn

1,83 X 2 GHz, 2GB DDR2 (667MHz), 100 GB HD , 17" monitor, radeon x1600 256 MB

 

Za sad nemam nikakvih zamjerki, prije oko godinu dana sam ga slucajno zalio  kolom (i to hladnom :) ),  samo  sam  ga dobro osusio i radi ko zmaj.

Baterija i danas traje preko 2 sata, iako je vec godinu dana uglavnom bez prestanka na gradskom napajanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2008 20:06 (Maximus).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

HP pavilion DV6357

 

AMD turion 64 1.6x2

2 GB DDR2 rama

nvidia 7200 256 MB

160 HDD

DVD RW - light scribe

1.3 MP integ. cam

 

Radi kao sat. nikad nikakvih problema

16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

 

Lenovo IBM ThinkPad T60. Prije T40, još prije T30.

 

Svaki radi(o) savršeno, naročito T30, i preživio nekoliko godina intenzivne upotrebe. Što znači svaki dan nošenje na posao i doma (ili hotel), spajanje na raznim mrežama i lokacijama, nosanje po avionima, drmusanje po auto-putovima, prženje CD-ova tokom vožnje... Tipičan dan u životu mog laptopa: tokom dana ja radim na njemu na poslu, popodne sinko igra nekoliko sati, navečer još malo maila i interneta...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Pozdrav svima, ja sam novi na ovom forumu i kao svoj prvi komentar odabrao sam ovu temu.

Ja posjedujem Asus F5V-AP065 sa sljedećim komponentama:

Intel Pentium Dual-Core T2130 1.86GHz, 1MB L2 cache, FSB 533MHz

Chipset SIS671DX + SIS968

RAM Memorija SODIMM-DDR2 1 GB, 667 MHz

Grafika ATi Mobility Radeon X2300 128 MB + HyperMemory

HDD 160 GB, 5400 rpm

Wireless LAN

15.4" WXGA

DVD-RW

1.3M Camera

56K modem, 10/100 Mbps LAN, Wireless LAN 802.11b/g

Laptop me već pola godine dobro služi, naravno uz moju intervenciju. Kako to obično biva, kupovanje laptopa
u Hrvatskoj je kao kupovanje kinder jaja, nikad neznaš što ćeš dobiti. I tako se ja spremam kupovati laptop, imam
limitiran buđet od 6000 KN, dođem u trgovinu pogledam ponuđeno i razmišljam, mudrujem da što bolje komponente
dobijem za povoljnije novce. Na kraju se odlučim kupiti ovaj laptop. Naravno da bih prošao što jeftinije uzimao sam bez
preinstaliranog OS-a. Laptop je lijepo dizajniran, oku ugodan. Kad sam došao kući, prvo instalacija windowsa
(naravno morao sam ga izvaditi iz kutije prvo)Smijeh, instaliram ja windows i evo iznenađenja 1. uz laptop dobivate drivere za Windows Vistu,
a ja instalirao xp, jer je vista sr...e, ništa na internet i cijeli dan po forumima i traži drivere. Naravno dobro nam poznati ATi je proizve ovu grafičku karticu,
ona postoji, ona se prodaje ali nema drivera za nju (onda sam uzeo omega drivers). Drugo iznenađenje je to što ovaj laptop ima jedan hardware propust
u kontrolnoj jedinici za bateriju, tako da laptop ne može raditi na baterije, zablokira i mora se resetirati. Da bi se riješio ovoga problema isključio sam
ACPI(Advanced Configuration and Power Interface) baterije i onda sve radi, ali je baterija slaba (traje od 120 minuta do maksimalno 160 minuta).
Ali kad se napravi ovaj "mood" sistem nema više informacije o bateriji već misli da radi na gradsku mrežu, pa ne pokazuje količinu struje u bateriji.
Ostali driveri, za bežićnu mrežnu karticu isto nisu dostupni na web stranici od Asusa, nego se moraju tražiti posebno, po forumima.
Ako imate ovaj laptop, neka vam je sa srećom, kad se sve ovo sredi laptop je solidan za rad, čak može i neke novije igrice terat, ali naravno uz smanjenje detalja
i rezolucije na neki srednji minimum.

Nedostatci ovog laptopa su preglasna i jako krhka tipkovnica, malo lošiji kutovi gledanja na LCD ekran, te na nekim djelovima blago probijanje osvjetljenja,
nedostatak bluetooth modula (za koji piše da posjeduje), nema s-video izlaza, još poneki bugovi (osim baterije) vezani uz bežičnu mrežnu karticu, ali ništa strašno,
njegova težina od 2,7 KG (barem meni).
Pozitivna strana ovog laptopa je cijena za koju dobivate solidan laptop koji je u stanju odraditi sve vaše posloven, multimedijalne zahtjeve, od rada u photoshopu, flashu
do nekog zahtjevnijeg crtanja u AutoCAD-u, gledanje filmova nije loše, s obzirom na malo lošiji LCD ekran,  igranje igara isto je moguće na njemu, ja sam igrao NFS Pro Street, Crysis, World In Conflict, COD4, ali naravno na minimalnim postavkama

Sve u svemu, nije loš laptop za te novce.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Imam HP 6720s,ima 1GB ram-a (tu ću još jednu dodati),160 memorije,grafička 256MB + 128MB,baterija oko 4h,procesor 1,8 ghz,ima bluetooth3 usb porta,express card,čitač karitca i dr...Cijenu neznam jer je poklon. Zadovoljna sam stvarno pogotvo s baterijom jer dugo držiCool

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Imam ibm dual core 2.0 ati radeonica unutra od 256 i sada sam kupio asus eee

Kevin Mitnick RULZZZZ
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

 Laptop MSI 662x Mega BOOK 15,4 Intel Celeron M 1,8 100HDD, 1GB DDR2 , Intel 256mb integrirana,  wireles, bluetoth, vodafon mobile konekt HSDP,4xUSB,1x firewire,s-video,DVD rec +/-, čitać kartica, win XP Home certifikate.

Nemam šta reć stvarno služi bez ikakvih problema. Na stranicama www.intel.com nalazi se sva mouća i nemomuća podrška.

Što se tiće rada u prosjeku dnevno radi cca 10 sati, baterija cca 2,10h.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

COMPAQ ARMADA 1500

2 baterije ! u istom kučišto,jedna se može izvaditi pa ugraditi cd pogon

cd eksterni

11" ekran

8+8 mb ram

100 MHZ Proc 

  a što će mi to ? tko radi sa autima - zna !

Z
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

prije mjesec dana sam si ovo uzeo:

 

 

ACER Aspire 5720Z

Microsoft Windows Vista Home Premium bla bla...

Intel Pentium Dual CPU T 2390 1.86 GHZ

3-GB DDR2 RAM

Hard Disk 250 GB

NVIDIA Geforce 9300m GS 1535 MB of Total Available Graphic Memory, 256 MB of Dedicated Memory

 

 

 

Radi non stop ne gasim ga skoro nikad samo ga preko noci odmorim zatim kada krecem u skolu upalim i tako opet...:-D

prijatelji su nagovarali da ne uzimam ACERE ...WHY??!!

meni djeluju OK iako se ne kuzim bas u laptope..sta vi mislite??

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu
ficavkci kaže....

...

 

 Kak ti se čini ekran? Može jedna fotka ekrana na nekoj zahtjevnoj slici? Samo da usporedim... Tnx...

A sad... Gasi ga, tj. barem stavi na Stand by dok ga ne koristiš, jer će ti se samo pregrijavat, kapacitet baterije će ti se smanjivat, a postoji i velika mogućnost od krepavanja napajanja....

ON: HP 6715b - star godinu dana, ekran loš, kučište i tipkovnica solidno, komponente solidne s obzirom na vrijeme i cijenu za koju je kupljen.
A mi smo ti ljudi tako obični, koji u životu bore se za svaki drugi dan ! Ne prodajemo tijela svoja nikome i još se uvijek čovjek zovem ja JA SAM SLOBODAN !!!
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

acer aspire 8920G

 

intel core 2 processor T8300

18.4" ful hd

4GB rama, 320GB HDD

Blu-ray

up to 1791MB NIVIDIA geforce 9500M GS turbocache

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

hp pavilion dv7

 

amd ultra dual core 2.1 Ghz

17"

4GB RAM

640GB HDD

Bluetooth

Dvb-t tuner

ati radeon HD 3450

web cam

windows vista home premium

 

sto reci nego da sam veoma zadovoljan sa laptopom. nikakvih problema dosad nisam imao sa punjacem, i za tipkovnicu mogu reci da je kvalitetne izrade...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

evo ekran...nije los samo svijetli pun ...

svaki put nakon sto ugasim kompjuter oci budu crvene..xD

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

Imam Fujitu Siemens M3438G

 

Intel Centrino Mobile 1,7GHz

2GB DDR2

160 GB disc

Nvidia GeForce 6800M

Platio ga 2005.god. 1450 Eura

 

SAMO ĆU JOŠ OVO REĆI: NIKAD VIŠE FUJITSU SIEMENS!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji imate laptop uz nekoliko riječi o njemu

MSI VR201X -  ultraprijenosnik

 

 

Pentium Dual Core T2330 1.6 GHz, 2 GB RAM, Intel X3100, 160GB HD, DVD-RW, Čitač kartica, 12" ekran

 

Jedan od jeftinijih ultraprijenosnika na tržištu, ali me ugodno iznenadio solidnom konstrukcijom (ekran s npr. nimalo ne uvija) i solidnim ekranom. Nativna razlučivost mu je 1280x800 što znači da ima dosta prostora za ugodan rad i oštrina je vrhunska. Baterija je odlična. U power saver režimu rada traje iznad 4 sata (instalirana je vista sp1). Težina s baterijom je 1.9kg što je sasvim dovoljno za ugodno nošenje. Nekada se zna malo zagrijati s desne strane al samo kada igram malo zahtjevnije igre (npr. sam & max). Al to je bilo ljeti. Sad se CPU temperatura ne diže iznad 46 stupnjeva, a pri normalnom radu u windowsima se ne zagrijava (oko 40 stupnjeva bude). Jedina mala zamjerka je na tipkovnicu radi malo zbijenih tipki s desne strane, al se na to brzo navikne. Sve u svemu, kvalitetan mališa vrijedan svaki lipe koju ćete za njega dati.

 

Evo gdje ima kupit i po kojoj cijeni http://www.nabava.net/trazilica.php?q=msi+vr201x&x=0&y=0

 

Evo i 2 slike.

vr201x vr201x
druga slika druga slika
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice