Kupovina laptopa u Austriji

poruka: 17
|
čitano: 14.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

Kupio bih laptop HP Pavillion dv3 u Austriji (Graz, Mediamarkt) za 900 EUR pa me zanima kako bi ga uveo u HR, plaćanje carine i PDV.

Ako netko ima iskustva s kupovinom tehničke robe u Austriji molio bih da mi pomogne, relativno je hitno.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

ako ga kupis tamo i vracas se ti zajedno s njim nazad ... onda po nekoj logici ne bih trebao nist platit ..

xFire: rebelsy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

Imaš iskustva s kupovinom laptopa ili samo pretpostavljaš?

Zanima me konkretan odgovor.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina laptopa u Austriji
ztrewq21 kaže...

Kupio bih laptop HP Pavillion dv3 u Austriji (Graz, Mediamarkt) za 900 EUR pa me zanima kako bi ga uveo u HR, plaćanje carine i PDV.

Ako netko ima iskustva s kupovinom tehničke robe u Austriji molio bih da mi pomogne, relativno je hitno.

Hvala.

..ček ček....dv3?? daj malo tech specs...900 eura..možda možeš bolje tu proći

15 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

HP Pavilion dv3-2210eg i isključivo taj model, imam svoje razlogeNamigiva.

Ako bi netko mogao odgovoriti na pitanja iz prvog posta, bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kupovina laptopa u Austriji

..uhhh sorry,nije mi poznata carinska procedura...svoj pavilion sam kupio u usa,i kad sam došao kod nas,samo rekoh da mi služi za posao i da sam ga odnio iz hrvatske...rekli su mi da drugi puta ga upišem u putovnicu..sad možda netko drugi zna...puno sreće...

14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

s obzirom da mi razlog kupovine tamo poznat-povracaj pdv-a itd.nadam se da kupujes sebi licno taj laptop.procedura slijedeca.ako ti netreba kutija baci je-a ako ipak zelis imat ambalazu od laptopa rastavi je i spljosti i stavi nazad u prtljag.laptop stavi u torbu kupi je ili ponesi polovnu i stavi na zadnje sediste nek se vidi-licni prtljag na koje imas podpuno pravo da nosis sa sobom po svijetu i NEMOZE TI NIKO NAPLATIT 1 KUNU CARINE,putujem 2 put mjesecno sa 2 laptopa i nikad mi niko nije A rekao.  ,ps;moglo bi se desit da ti kaze upali ga-ako imas vremena instaliraj win,tamo.i putuj bez brige,sretno i ako imas jos pitanja izvoli

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

samo če ti tipkovnica biti na austriski tj. njemački

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

da-to je istina-evo ja imam toshibu novu viska-kupio u spaniji i tipkovnica je njihova medjutim identicna nasoj i mislim kad se prepakuje windovs i jezik da ce bit ok.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

Ne moraš prijaviti ono što je za "osobnu upotrebu", kao fotoaparat, laptop i slično. Uostalom, ako i prijaviš, nećeš moći platiti carinu jer sve što je preko 500 Eura ne može se privatno uvoziti nego se mora predati nekoj firmi ovlaštenoj za uvoz (špediteri)koja će to uvesti i platiti carinu i PDV, pa dodati i svoje troškove.Problem je samo ako želiš naplatiti mehrwehrsteuer (PDV), jer će slovenski carinik koji ovjerava izvoz robe možda javiti svom Hrvatskom kolegi da si ovjerio izvoz laptopa. Oni imaju dogovor da javljaju drugoj strani ako državljanin izvozi neku robu vrijedniju od 500 Eura, a onda si u prekršaju ako ne prijaviš. To može biti neugodno i skupo. Nema garancije da Slovenski carinik neće javiti svom kolegi u Hrvatskoj da nosiš kupljenu robu. Dakle siguran si ako ne tražih opd slovenskog carinika da ti ovjeri izvoz laptopa kako bi mogao tražiti mehrwehrsteuer.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

to se radi sa 2 automobila.prodjes slovenca ovjeris fakturu i predjes u drugi auto i sve ok

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

Ovako, sto se tice carine, ja sam zvao, radi svojih potreba, na laptop se ne placa carina, dakle samo PDV moras platiti. Ispravka, morao bi. Strana tipkovnica bi ti mogla bit problem jedino ako ces ponovo izlaziti iz zemlje i ponovo ulaziti, pa te carinik moze pitati za laptop i vidjet ne-hrvatsku tipkovnicu i onda te tlaciti iako nema za sta. Dakle samo PDV. Uvjetno.

JA planiram naruciti online sebi laptop iz Njemacke pa sam se malo raspitao.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina laptopa u Austriji

jedno malo glupo pitanje,a ako ti se pokvari što onda,komp su kvarljiva roba

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupovina laptopa u Austriji

čudna stvar-pa garancija se moze uzet i internacionalna neka kinta vise i sve ok.jedino naviknut na tipkovnicu i sve to radi dobro bitno da se nekupuje škart kao ovde kod nas što se prodaje

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina laptopa u Austriji

nije ni roba kupljena u austriji  puno bolja,sve je to kinesko smeće,da se bar što proizvodi u eu,usa japanu,isplatilo bi se dati duplo više, i apple koji je tri put skuplji od konkurencije se sastavljau nekoj livoj tvornici u aziji

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina laptopa u Austriji

Što se tiče garancije!! Ja sam svoj laptop kupio u Italiji! Čim sam ovjerio fakturu(IVA, ili tako nešto..) kod slovenaca izgubio sam godinu garancije!!

I još jedna stvar, ako ti račun prelazi 300 ili 400 eura onda slovenici prijavljuju našima!! Ja nisam znao ali smo im priznali da imamo laptop jer smo skužili da su nas slovenci cinkali,

ali ipak su nas pustili bez da platimo PDV.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupovina laptopa u Austriji
grbac kaže...

Ovako, sto se tice carine, ja sam zvao, radi svojih potreba, na laptop se ne placa carina, dakle samo PDV moras platiti. Ispravka, morao bi. Strana tipkovnica bi ti mogla bit problem jedino ako ces ponovo izlaziti iz zemlje i ponovo ulaziti, pa te carinik moze pitati za laptop i vidjet ne-hrvatsku tipkovnicu i onda te tlaciti iako nema za sta. Dakle samo PDV. Uvjetno.

JA planiram naruciti online sebi laptop iz Njemacke pa sam se malo raspitao.

Mala nadopuna.. ukoliko se ide regularnim putem preko granice tj. online, od trgovine se traži povrat poreza države u kojoj je dotični proizvod (elektronika) kupljen, a kod nas se na isti plaća PDV. Ali, kad se podvuće crta, u biti se plati razlika našeg i njihovog PDV-a. Npr., mislim da je u Austriji porez 16%, kod nas 23%, na kraju se plati ta razlika..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2009 15:32 (ferovca1).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice