Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

poruka: 16
|
čitano: 5.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Bok.

Zanima me koje su mogućnosti ili da li postoje za nadogradnje na 4 i pola godine stari Lenovo G 780.

Razlog je sporiji boot-time (vrijeme učitavanja-dizanja Win10 Pro), duže vrijeme čekanja na otvaranje Google Chrome preglednika, nešto sporije surfanje sa YouTube-a,

prekid u reprodukciji video sadržaja sa YouTube i ostalih preko interneta sa 480p i više... Uglavnom rad na internetu i videoplay više kvalitete, onom 720p HD ili 1080p FullHD da ne govorim Xd

Da li je ikako moguće pospješiti situaciju, a da se ne uzima novi laptop?

Tehničke specs su sljedeće:

Pentium 4 2020M 2.4 GHz dual core 2 physical cores

4 GB DDR3 1600 MHz

Geforce GT635M 2 GB GDDR3

1 TB Seagate 5400 RPM

Inače laptop nije pod garancijom, nije bio servisiran izuzev reinstalacije ili mjenjanja OS-a Win10.

HVALA

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Hmm. Cpu malo zeza, stvar bi poboljsao SSD i mozda jos rama. Na kraju krajeva to su ti jedine opcije, ostalo je ne zamjenjivo.
12 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Dali CPU core i3, i5 ili možda core i7? Koji SSD bi najbolje služio duže vremena za OS i ca 100GB videa? Dali još 4 GB DDR3 1600 ili možda još 8!? Relevantno da tako ostane još 4,5 god. Ili koja kombinacija komponenata od navedeno!?
15 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Ja ti imam isti laptop s i5 3210m i stavio sam ssd i jos 4 gb rama. Laptop je odlican za sve osim za igre. Zadnje sta se moze igrati je gta5.
Kao sto je kolega rekao, ssd i ram. A sve ovisi za sto ti laptop treba...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Za gledanje snimljenih videa, slušanje muzike. Surfanje i uglavnom facebook te streaming Youtube videa, koji već na danas uobičajenih 480p za većinu novijih zapisa se javlja lagging! Sve ostalo ok. Mislim, ubuduće potrebito i 720p te dogodine već 1080p...
12 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Xtr Zodiac kaže...
Dali CPU core i3, i5 ili možda core i7? Koji SSD bi najbolje služio duže vremena za OS i ca 100GB videa? Dali još 4 GB DDR3 1600 ili možda još 8!? Relevantno da tako ostane još 4,5 god. Ili koja kombinacija komponenata od navedeno!?

 Ako te zanima nešto dugotrajno, prodaj ovaj laptop kakav je i kupi novi. Glavni razlog je taj što u ovome ne možeš izbaciti pentium i ubaciti i3/i5/i7. Fizički stane, čak i radi, ali se nakon pola sata gasi laptop. Link koji potvrđuje priču https://www.cnet.com/forums/discussions/any-way-to-hack-or-unlock-the-intel-hm70-chipset-634806/

12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Hvala na pojašnjenju i informacijama!! 

Mislim da ću najprije što ću reagirati instalirati x64 verziju windows tako da OS upotrijebi svih 4 GB RAM-a. Zasad je gore 32-bit win10 koji koristi sveukupno samo 2.91 GB.

Isto ću gledati ubosti neki solidan SSD 256 GB na koji ću instalirati nove windows i osnovne video datoteke i mape za svakodnevan rad.

Čisto sumnjam da bi ako ne bude radio brže sa svih 4 GB RAM upotrebljivih da će raditi ni sa 8!? Po meni manje bitno no nmvz.

Čisto pitam, je li bitno ako ubacim eksterni SSD ili mora baš biti zamjena HDD za SSD? Da li gubi na propusnosti podataka dok je povezan sa laptopom preko vanjskog kabela ili je manje bitno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
1. Pomoglo bi mu malo kad imao vise rama.
2. Da, moras izbaciti hdd i ubaciti ssd, ili izbaciti dvd rom, kupiti ladicu koja izgleda kao dvd rom i u njega ubaciti ssd,i na njega instalirati windowse. Zadnja opcija izbaciti hdd, ubaciti ssd, hdd koristiti kao eksterni disk u ladici, za povremeni storage
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

O.K. Hvala!

Ide gore 64 bitni windows i SSD čim odlučim se za promjenu, čim prije!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Mislio sam nadograditi memoriju laptopa ovih dana, trenutno stanje jeste Windows 7 Ultimate 64-bit, svi updatei, 4GB DDR3 SO-DIMM 1600MHz Kingston (1x4), ploča ima 2 utora. Našao sam memoriju kod nas dolje link kod Instar informatika!

Zanimalo bi me iskustva upgrade RAM-a može bilo 4GB, 8GB, 16GB. Sa jedne pločice na maksimum kapacitet ploče. Max RAM capacity ploče je 8GB DDR3 u tom slučaju dali bi radilo kakve probleme nakon nadogradnje, moguća oštećenja hardwarea, ploče, laptopa?

Isto tako u računicu ulazi nekakav manji SSD da bude za Windows. Isto tako bih uklonio postojeći HDD koji je već ugrađen 1TB. Imam svega stotinjak GB zauzeća na hardu! HDD je formatiran na 930, free 813GB. Pretpostavljam da u obzir dolazi neki SSD 256 jer sam upućen da za nesmetan rad treba imati barem 30% free capacity?

Koji SSD i gore navedena iskustva za ugradnju RAM pločice sa 4GB na 2x4? 

 

Kingston 1x4GB DDR3 SO-DIMM 1600 Instar informatika

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Pozdrav!

Evo imam jedno pitanje. Ovo prije sam riješio, laptop je nadograđen. Uzeo sam SSD 240GB Kingston A400 i 2x4GB RAM-a DDR3L 1600MHz. Upgrade Win7x64->Windows 10 Pro X64. Sad je pitanje dali mi se isplati nadograđivati procesor?

Postojeći je Pentium dual core 2020M 2,40GHz sa 2MB L2 cache.

Laptop je dosta brži radi ugrađenog SSD-a no opet imam i grafičku GT635M 2GB VRAM DDR3 na kojoj malo i igram. Pitam.. CPU nadograđivati sad da ili ne? Mišljenja?

Mislio sam na i5 3210M 3MB L3 cache 2,50GHz /w turbo 3,00GHz ili na i7 3612QM 6MB cache 2,10GHz koji su među ostalim kompatibilnim. Matična je lenovo U3E1 soket G2 čipset HM76

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 20:39 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Evo. Malo me razljutilo pa sam opet pisao! Ni sa ugrađenim SSD i nadogradnjom na 8 GB RAMa nisam u biti zadovoljan

Boot time se poboljšao no rad u windows i igre sve isto. Dole sam stavio i print screen AS SSD benchmark alata pa pogledajte rezultate.

Ako je to da je sve po starom do CPU upgrade molim za vaše savjete?

Jer bih htio iskoristiti i graf. karticu i procesor i za nešto brži rad sa aplikacijama, netom, youtube i gamingom pa makar na medium postavkama obzirom da ZNAM kako graf i nije baš nešto

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje
Xtr Zodiac kaže...
Ako je to da je sve po starom do CPU upgrade molim za vaše savjete?

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-Series-Notebooks/Lenovo-g780-processor-upgrade/td-p/3979963

 

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/2020M.html

 

http://www.cpu-world.com/Related_CPUs/Socket%20G2_Ivy%20Bridge.html

 

 

Što se tiče ostalog, da li si instalirao drivere za matičnu, chipset itd. osim Windowsa? Ako nisi... skini ih sa Lenovo stranice za svoj model, ili koristi neki alat da to učini umjesto tebe npr.

 

https://sdi-tool.org/

 

Što se tiče boot-a i pozadinskih procesa / servisa... možeš sa ovakvim alatom provjeriti i gasiti nepotrebno

 

https://www.glarysoft.com/quick-startup/

12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Bok!

Instalirao sam driver za chipset, sad imam windowse 10, a driver nema zadnji za windowse 8. Ipak instalirani su!

Mislio sam kada već upgradeam uzet Intelov Core i7-3632 2,20GHz w/Turbo 3,20GHZ 6MB cache, novi sa eBay?

Razlika bi bila da u igrama dobijem koji FPS plus jer koji put igram Battlefield 3 ili Modern Warfare 3 i sl., uglavnom shootere. A i za gaming novijeg datuma dolazi u obzir igranje novih naslova iz 2017.-2018.-te god.

I sa ovim već moram mjenjat postavke jer je već moja grafa Geforce GT 635M 2GB VRAM slabiji mainstream iz 2012.-te godine sa Fermi baziran čip.

Koliko bi pomoglo CPU upgradeanje...___? za gaming možda sa low-medium ili sa medium-high pa ako može biti i ubacim 2XMSAA kad već imam HD+ ekran rezolucije. 1600x900.

 

Za sve ostalo nebitno, još uvijek super laptop, youtube, net, filmovi, muzika, video, itd.

HVALA

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 23:37 (Xtr Zodiac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

Koliko vidim socekt je isti , TDP isto 35W , mozda bi trebao flashat bios na najnoviju verziju.

Cjelokupne preformanse bi bile itekako bolje jer bi presao na 4 jezgre , veci takt i jos sa hyper threadingom kojeg pentium nema.Sada ne znam koliko je isplativo , jer se sa gt635m neces puno naigrat eventualno sta ona vuce igre do 2012.Racunaj si Rami+SSD+taj i7 je oko 1500kn minimalno ako ne i vise.A da prodas tog lenova i nadodas tih 1500kn moga bi u boljem slucaju uzet sa Amazona za 250eura Asusa Roga sa istim procom hdd 750gb ali gt660m lako ubacis ssd.Ovaj primjer sam ti naveo samo da vidis sam isplativost.A da se naci i7 4gen. Pascal gtx 9XXm 8gb rama za 500-600 eura.Samo treba biti strpljiv i cekat akcije.

Neka me netko ispravi ako pisem nebuloze.

Pozdrav!

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Lenovo IdeaPad G780 mogućnosti nadogradnje

U redu! Hvala vam. Ipak ću na upgrade procesora jer ovaj stvarno koči sada. Sad kad je tu SSD ,RAM 8GB grafa u biti samo možebit je od velike pomoći zamjeni integrated hd 2500 koja je jedino za desktop aplikacije! U driver od Geforce sam naštelao da radi Chrome, VLC media player sa MSAA i High quality, best performance. Za igre BF3 na medium 1366x768 28fps avg. Dirt Showdown isto high sve 27 fps avg dok sam ja vidio je sve vrti i Crysis 3 na HD 1280X720 low ofkors bez MSAA uključenih. Core i-7 3632 bi po svem sudeći bio bez bottleneck laptopu koji pentium moj u tom slučaju.. dodam k tom i kojih 5-6 fps+ evo me na igrama iz pred godinu dvije, znam ne na high no low-medium DA! I opet nema bottleneck laptop, ništa ne radi niti gaminga na usage 100% više. Mis se isplati tih još 400 kn sa eBaya uzeti isti CPU I7?  btw SSD 370 RAM 450 CPU još 400 po onom što sam gledao od new other eBaya. Znači cca 1200 investicije novi bi bio ti kažeš cca 1900-2000. Opet sam na istome po uloženom jedino se radi da ne pregori ploča ili napajanje pa ode... sve..!!? Ipak je iz 2013. Ciao

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice