Monitor na laptopu ostao u sleep modu

poruka: 7
|
čitano: 1.494
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Monitor na laptopu ostao u sleep modu

Ispravan monitor se ne uključuje nakon otvaranja laptopa, odnosno podizanja ekrana. Na eksternom monitoru je sve u redu. Uz osvjetljenje se i na monitoru od laptopa nazire slika. Monitor sam isprobao na drugom laptopu i uredno radi. Mislim da nedostaje onaj impuls, kad se ukjlučeni laptop otvara, koji uključuje osvjetljenje ekrana (lid open). Može li se na neki način poništiti taj način, koji drži ugašeno osvjetljenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor na laptopu ostao u sleep modu
ivo454 kaže...

..Može li se na neki način poništiti taj način, koji drži ugašeno osvjetljenje?

- može opcijom 'do nothing..' ovisno dali je prekidač BIOS/HW orverride ili to prepušta OSu (i te opcije možda postoje u BIOSu). Zparavo vjerojatno je on problem npr sljepljen.. počisti/prodrmaj.. možda proradi. Možda noviji BIOS itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Monitor na laptopu ostao u sleep modu

A gdje se nalazi taj "lid button" koji aktivira ponovno uključivanje osvjetljenja, jer sliku vidim uz vanjsko osvjetljenje. Probao sa dva ekrana, koji su inače ispravni, ali na ovom laptopu ne reagiraju "Hp 255 G2". Mislim da nešto na ploči ne reagira, pa zato nema tog impulsa za uključivanje osvjetljenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor na laptopu ostao u sleep modu

gdje se nalazi prekidač.. bilo gdje, nekad su bili mehanički dok npr mobitel ima senzor za touch u ekranu pa automatski promjeni prikaz kad mob držiš na uhu ili odmakneš od glave, istu stvar može koristiti i notebook. To nije neki podatak koji se navodi.. tj treba ga iskopati/otkriti.

ako je neki tranzistor-optornik to bi električar mogao riješiti, ako je bug ili soft, tad moraš pronaći odgovarajuću kombinaciju. (nije pravi kvar, jer po opisu slika je OK dok ne poklopiš, jedino se ne vrati nazad.. to znači da signali do ekrana nisu problem npr flatkabel nego baš dio koji bi to upalio na drugi način nego normalno paljenje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Monitor na laptopu ostao u sleep modu

Zašto je eksterni monitor u redu. Nema što bit, nego flat kabel ili to nešto na ploči se "smrzlo" i drži ekran bez osvjetljenja, skroz, nikako se ne pojavljuje osvjetljenje, osim na eksternom i to tek kad učita grafiku, znači početno stanje sa HP logom se ne vidi uopće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor na laptopu ostao u sleep modu

-to je 'novi podatak'.. tj. to znači da si OSu prepustio upravljanje hardwareom, npr primarni-sekundarni monitor, ... UEFI. Provjeri postavke, provjeri verziju BIOSa itd. ili sama VGA+driver. .. istovremeno to eliminira neki 'kvar' prekidača-senzora kao objašnjenje, pa nema koristi rastavljati i 'popravljati'.

Pokušaj se sjetiti kad/kako se to desilo... ili bootaj neki liveOS (ali ako je UEFI tad bi moglo biti jednako..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Monitor na laptopu ostao u sleep modu

Pokušat ću nadogradnju biosa iz Windowsa, pa možda se nešto promjeni, bar će se postavke vratiti na default-ne. Dogodilo se, kako se uobičajeno dogodi, laptop je od kćeri i kaže uveče zaklopila bilo sve u redu, ujutro otvorila i nema slike.

Nije pomoglo ni nadogradnja biosa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 16:17 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice