Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

poruka: 15
|
čitano: 6.695
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Pozdrav svima, 

 

ukratko zanima me kupovina tablet laptopa, tražim po internetu preporuke, većinom su to američki članci ili članci kopirani od njih. Ponuda po internet trgovinama je preopširna što se laptopa tiče, a tablet laptope nitko ne ističe, osim onih par za 5000-7000 kn, pa ne znam odakle započeti.

 

Prvo sam mislio kupiti neki laptop sličan Macbooku Air-u, dakle, manji, tanji, lakši...onda mi je prijatelj iz austrije ubacio bubu sa tablet laptopom, što mi se čak čini zgodna opcija, sa obzirom da nemam nikakv tablet i što mi je prostor dosta bitna stavka. Naime, vrtim nekad neke gaže sa playerima i mikserom, a nekad se znam spojiti na računalo i traktor sa njima. Pri tome su mi potrebna samo 2 USB ulaza, jer su playeri USB 1.1. verzije i da se na računalo može normalno instalirati i koristiti Traktor.

 

E sad, nositi svaki put PC, monitor i tipkovnicu sa sobom nema smisla naravno, i zauzima mi najčešće previše prostora. PC je složen dio po dio i radi ko sat, ne bih ga mijenjao za ništa, zato mi ne treba neki skupi gamerski ili programerski laptop...

 

Ovaj ima super cijenu:

 

http://www.ekupi.hr/Asus-Transformer-book-T100TA-DK007H-siva-411547.aspx

 

Ali čini mi se mrvicu preslabih karakteristika, (slab HD, samo jedan usb 2.0).

 

Svaki prijedlog i savjet je dobrodošao!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Tablet i laptop u jednom je super stvar.

 

Imao sam priliku vidjeti HP envy i Asus transformer. I kada uzmem sve u obzir raadije bi uzeo transformera, ponajviše zbog cijene.

 

Performanse su poznate tako da vjerojatno imaš jasnu predodžbu što se s njim može, a što ne. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Da, ali ne odgovaraju mi oba kad nemaju 2 USB 2.0. porta.

 

Al kad bih gledao što uzeti od ova dva, razlika u cijeni je doslovno upola, 3000 kn je jeftiniji Asus i naravno da bih njega prije uzeo, iako je malo slabijih karakteristika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
Asus ima dva usb porta, jedan na tipkovnici, 3.0, i drugi na tabletu, koji je micro usb, dakle treba ti otg adapter. Baterija traje bar 8h. Imam ga i super je.
Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
Electroroll kaže...

Da, ali ne odgovaraju mi oba kad nemaju 2 USB 2.0. porta.

 

Al kad bih gledao što uzeti od ova dva, razlika u cijeni je doslovno upola, 3000 kn je jeftiniji Asus i naravno da bih njega prije uzeo, iako je malo slabijih karakteristika.

A jesi vidio novi Lenovo Mixx 2 ? Ima bolji ekran od Asus-a...jedino nema usb3.0 na docku

14 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
Jakovp kaže...
Asus ima dva usb porta, jedan na tipkovnici, 3.0, i drugi na tabletu, koji je micro usb, dakle treba ti otg adapter. Baterija traje bar 8h. Imam ga i super je.

 

USb 3.0. port neće očitati moje 1.1 playere, tako da mi se ne isplati uzimati Asus. Šteta, jer iako ima slabiji procesor, ovo šta dobiješ kod njega za 3000 kn je stvarno super.

 

 

14 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
roby27 kaže...
Electroroll kaže...

Da, ali ne odgovaraju mi oba kad nemaju 2 USB 2.0. porta.

 

Al kad bih gledao što uzeti od ova dva, razlika u cijeni je doslovno upola, 3000 kn je jeftiniji Asus i naravno da bih njega prije uzeo, iako je malo slabijih karakteristika.

A jesi vidio novi Lenovo Mixx 2 ? Ima bolji ekran od Asus-a...jedino nema usb3.0 na docku


ovo je zapravo tablet? Usb 3.0. mi i nije toliko bitan, kao što sam naglasio bez 2 usb 2.0. porta mi nije potreban ovakav uređaj, ne mogu naći koliko točno ima ovaj?

Inače, tablet mi se čini skroz ok, kad se ubaci memorijska kartica to bi trebalo biti ok, samo me malo muči 2 gb RAM-a :/ 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

ako si razmišljao o macbook airu, kao vlasnik istog (tj. moja žena {#})  sve preporuke. taj 13“ komp je nevjerojatno dobar. imao sam veliku skepsu, pa zakaj ovo, pa zaš ne ovo,.. klasika. al kad ga probaš, kad probaš trackpad, bateriju koja traajeeee, PCIe ssd, kila i neš, kabel na magnet,...

14 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Znam, to mi je ogromna želja, isto tako sam za Iphone 4 govorio prije nego sam ga kupio, ššta će mi to, moga za upola novaca dobiti dovoljno dobar mobitel, sve je to pretjerivanje blabla...al sad ga imam već skoro 4 godine i nisam ni sekunde požalio kad sam ga kupio i vidio koliko traje i kako je superjednostavno baratati sa njime (ne računajući glupi Itunes{#}).

MacBook 13 bi mi savršeno "legao", uopće ne sumnjam u to, ali kraj PC-a od 6-7000 kn, da kupujem još polovni laptop za isto tolike novce...nemam srca pola ušteđevine dati za to {#} 

13 godina
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
Za sada, ne sugeriram na ništa određeno, specifično, ALI NAPOMINJEM, razmišljaj dugoročno, što ti se više isplati. Dati i više od pola ušteđevine i biti sretan kao majmun kad potamani sepet banana, ili doživotno kukat i žerat se "što nisam kupio onda, mamicu mu"!!!!!!
ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 17:26 (ATJLučko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Možda možeš ovo što je usb 1.1 uštekati u usb 2.0, a drugi uređaj u 3.0 na Asusu?

 

Procesor i memorija nisu problem. Još lako ubaciš memorijsku od 64 gb.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima
ATJLučko kaže...
Za sada, ne sugeriram na ništa određeno, specifično, ALI NAPOMINJEM, razmišljaj dugoročno, što ti se više isplati. Dati i više od pola ušteđevine i biti sretan kao majmun kad potamani sepet banana, ili doživotno kukat i žerat se "što nisam kupio onda, mamicu mu"!!!!!!

 

A tako nekako bi trebalo biti...možda se još malo strpiti dok ne uleti neka povoljnija prilika, ili kad mi baš zatreba uzeti najisplativije {#}

 

 

Jakovp kaže...

Možda možeš ovo što je usb 1.1 uštekati u usb 2.0, a drugi uređaj u 3.0 na Asusu?

 

Procesor i memorija nisu problem. Još lako ubaciš memorijsku od 64 gb.

 

Imam USB 3.0. na PC-u i ne očitava ih na njemu, pa sam skeptičan oko toga. Pogotovo jer, ako sam dobro proguglao, 3.0 nije "backward compatible" na 1.1. {#}

14 godina
odjavljen
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Ok, ali nisi me skužio.

 

Asus ima dva usb porta, jedan je 3.0, a jedan je 2.0.

 

Ovaj uređaj koji ti je 1.1 uštekaš u 2.0, a drugi uređaj u 3.0. Kužiš?

 

Apple je bacanje para osim ako ne koristiš neke aplikacije koje su dostupne samo tamo.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Ali imam dva uređaja 1.1, ako drugi uštekam u 3.0, neće radit, garantirano...

 

Da, apple je igračka za bogate, al dobra igračka, mora se priznat :)

14 godina
odjavljen
offline
Preporuka i iskustva sa tablet laptopima

Hehe pa tako reci, onda uzmeš mali hub.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice