Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

poruka: 8
|
čitano: 2.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

Ventilator je poceo iritantno zujati a prije je bio potpuno necujan. U par godina vec se sigurno nakupilo smeca u laptopu, makar je povremeno ispuhan sa kompresorom izvana.

 

Zanima me da li je OK ukoliko otvorim laptop i sam pokusam promijeniti termalnu pastu (ili se moze i bez toga?), ocistim laptop i eventualno po potrebi promijenim ventilator?

Nisam pocetnik kad je rijec o kompjuterima ali ne petljam sa hardverom kad nije potrebno.

 

Odnosenje laptopa na servis kosta.

 

Imam strpljenja i volje. Koliko je vjerojatno da nesto zeznem ako idem po uputama s neta? Ako dobro ne primijenim pastu, laptop ce se malo vise zagrijavati? Ali nije bas vjerojatno da ostetim procesor ili nesto drugo? A i u tom slucaju uspijem spasiti HDD i podatke na njemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?
A_Stranger kaže...

Ventilator je poceo iritantno zujati a prije je bio potpuno necujan. U par godina vec se sigurno nakupilo smeca u laptopu, makar je povremeno ispuhan sa kompresorom izvana.

 

Zanima me da li je OK ukoliko otvorim laptop i sam pokusam promijeniti termalnu pastu (ili se moze i bez toga?), ocistim laptop i eventualno po potrebi promijenim ventilator?

Nisam pocetnik kad je rijec o kompjuterima ali ne petljam sa hardverom kad nije potrebno.

 

Odnosenje laptopa na servis kosta.

 

Imam strpljenja i volje. Koliko je vjerojatno da nesto zeznem ako idem po uputama s neta? Ako dobro ne primijenim pastu, laptop ce se malo vise zagrijavati? Ali nije bas vjerojatno da ostetim procesor ili nesto drugo? A i u tom slucaju uspijem spasiti HDD i podatke na njemu?

E to ovisi o kojem se laptopu radi i o tvojim sposobnostima, neki laptopi se lako rastavljaju, dok kod nekih treba cijelu matičnu vadit van da bi promjenio pastu, ako se radi tako o nekom kompliciranijem rastavljanju moja preporuka je svakako servis, čišćenje i zamjena termalne paste u Linksu košta 200 kn, to se po meni isplati s obzirom na ono što dobiješ s tim.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Re: Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

Malo uzima taj links ako je samo 200 kn. 

Mislim, ja to napravim za 150, svaki laptop se da otvorit bez problema samo s nekim ima mrvu više posla.

9 godina
neaktivan
offline
Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

Pozdrav, imam pitanje,interesuje me da li ispod ovakvog hladnjaka graficke (evo slika: http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/graficke-kartice/nvidia-geforce-7600-gs-256-mb-pasivni-hladnjak-slika-59852482.jpg ), treba mjenjati termalnu pastu na grafickoj kao i na procesoru, ako treba kako i da li moze ista termalna pasta kao za procesor , hvala unaprijed.? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?
Replicant kaže...

Pozdrav, imam pitanje,interesuje me da li ispod ovakvog hladnjaka graficke (evo slika: http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/graficke-kartice/nvidia-geforce-7600-gs-256-mb-pasivni-hladnjak-slika-59852482.jpg ), treba mjenjati termalnu pastu na grafickoj kao i na procesoru, ako treba kako i da li moze ista termalna pasta kao za procesor , hvala unaprijed.? 

Kako se hladnjak drži za karticu? Je li s druge strane pričvršćen kakvim šarafima ili "pipcima"? Ako nije, onda znači da je termalnim ljepilom (a ne termalnom pastom) zalijepljen za čip ili čipove i ne bih ti preporučao da to pokušavaš skinuti jer postoji mogućnost oštećenja čipova, a ako skineš bez oštećenja, bit će ti jako teško (ili praktički nemoguće) ukloniti ostatke termalnog ljepila. Ako ti se grafička kartica previše zagrijava onda joj radije na hladnjak namontiraj neki ventilator. 

9 godina
neaktivan
offline
Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

Aha uredu, hvala na pomoci

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 23:56 (Replicant).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?

jel pametno ocistiti pastu  alkoholom na laptopu jer trenutno to radim

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Termanlna pasta i ciscenje, uradi sam ili ne?
dreadmoore kaže...

jel pametno ocistiti pastu  alkoholom na laptopu jer trenutno to radim

 bez problema, bitno da je s sto vecim postotkom(70%)+lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice