Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.808
|
čitano: 13.210.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kalko1212 kaže...

Pozdrav trebao bih laptop za nekih 4000-4500kn. Namjena je igranje i rad u photoshopu i video obradi. Trenutno mi je zapelo za oko ovaj Asus. Namjeravam staviti svoj ssd unutra + hdd umjesto prže, sad nikad to još nisam radio pa ne znam koja je porcedura. Da li mi to u servisu moraju staviti ili mogu sam bez da gubim garanciju.

Itko?

Kalko1212 ingame
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nbchip kaže...
Darko1983 kaže...
nbchip kaže...
Pozdrav,

trebam prijedlog za laptop kao desktop replacement. Koristiti će se za programiranje i rad s virtualkama. Igranje 0 bodova, jedino će se kačit dodatni 27'' monitor.  Prioritetno želim pokrit ove stvari koje se nedaju tako lako nadogradit, kvalitetni ekran, kučište, proc a npr. memorija i HDD manje više svi zadovoljavaju jer ih lako nadogradim poslje iako bi mSATA bio mali plus

Cijena do 8000kn

backlight keyboard
fullHD mat, IPS je plus
i5 / i7 
rama što više to bolje al to se lako nadogradi.

ono što sam vidio da se preporučuje na forumu i u novom bugu je asus i lenovo

Asus N550JV-CN302D

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=10756

Asus N550JK-CN018D

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11264

Lenovo Y50-70

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11341

 

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=21731

 

 

A kakav bi bio G550JK u odnosu na taj G56JR, vidim da je kučište malo drugačije, grafulja bolje, disk brži a cijena nešto manja?

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11265

Prijedlog koji ti je covjek poslao je dobio previse palaca dole sto govori da nije dobar. Zadnji model kojeg si stavio bi konkretno za tebe ja mislim bio najbolji. Kako ti netreba tip top graficka i imas veci budzet mislim da ti je najbolje ici upravo na tog G550JK Asusa. U odnosu na N550JK i N550JV ovaj je ROG-ov model sto znaci da je unutra pazljivija izrada, pogotovo sto se tice hladjenja. Navedena 3 Asusa ti jedini imaju IPS ekrane u tom rangu (17.3" verzije nemaju IPS), ali N550JV bih izbacio cisto jer je u smislu graficke star model. 850m je ugrubo 40% bolja i efikasnija grafa od 750m.

Novi lenovo bi prekrizio kod tebe jer ti gaming nije na prvom mjestu, jer bi volio dobiti IPS ekran za tako velike novce te ti budzet nije ogranicen na 7000kn, a sa Asusom dobis i god garancije vise.

Zakljucno mislim da je Asus G500JK najbolji za tebe.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dodo14 kaže...

da li je dobro imati cooler za recimo onaj novi lenovo?? da li to može biti bilo koji cooler ili neki poseban baš za taj laptop?

Za pocetak trebas vidjeti hoce li to biti neko znatno grijanje ili nista extra. Cooler kupujes tek ako osjetis potrebu za njim.

Inace ja imam ovaj i super je, iako ga ne koristim puno za hladjenje nego vise kao stalak za podizanje laptopa. Znaci ima cisti aluminijski mash na sebi, 2x120mm venta, 4 toplinska senzora i display za prikaze temperatura na tim tockama, turbo mode, gumbe za palit gasit, sve za 140kn. Ja sam ga dobio kao poklon. Da nisam, isao bih na neki CM notepal oko 200kn. Inace nisam ni znao da postoji taj massive TM. Jedino sto me smeta je mala buka koja je proizvedena radi tog masha, znaci rupica. Mislim da buka proizlazi radi toga a ne radi samih ventova. To me smeta samo kad ucim i kada mi je potrebna max. tisina. Skuzio sam da nisam ni opisao samo hladjenje coolera. Znaci hladi jako dobro i pod turbom moze sluzit i kao mali klima uredjaj. Temperature mjerene tim senzorima nisu presle 30 stupnjeva ni po najvrucim danima do sada. Pricam o sobi i kuci sa dobrom izolacijom ali sirom otvorenim balkonskim vratima i laptopom blizu njih. Neka softverska posebna mjerenja tijekom igranja itd. jos nisam radio.

Znaci prvo kupis laptop, zatim gledaj smeta li ti na kojoj je visinskoj razini laptop, smeta li te ikakva toplina itd. pa ako pozelis kupis cooler.

Ako ces kupovat cooler treba paziti i da su ventovi coolera na mjestu otvora na laptopu radi efikasnijeg hladjenja.

 

@ostali, odgovorio bi vam, ali imam previse posla ovih dana, siguran sam da ce se netko javit ubrzo ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 17:58 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Zanima me preporuka gaming laptopa do 11000kn. Glavni problem je u tome da sam bio čeko 2 tjedna da mi sjedne lova i sad su doslovno nestali asusovi rog-ovi g750-jz koji su nutra bili sa gtx880m grafom, sad nitko od prodavača po dućanima nezna dal će opet dolazit il ne, a neke pametne alternative kod nas ne vidim...? 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
nicknamex kaže...

jel bi Toshiba Satellite C55-A-1PX bila ok za photoshop, video editanje i internet?

razmisljam između  Toshiba Satellite C55-A-1PX i Dell Inspiron 3737 i5-4200U



Zavisi kolko se ozbiljno mislis baviti photoshopom i video editiranjem.

Za najozbiljniji rad se preporucuje nestedljivi i7, za nesto srednje nestedljivi i5 ili stedljivi 7, ispod nebih isao. Stedljivi procesori imaju U u imenu. Graficka se preporucuje najcesce neka osrednja nvidija ako je u pitanju rad, a ne igrice.

 

Prva toshiba nije losa. Meni smeta samo graficka malo, ali ak ne mislis igrat igrice to bi trebalo biti ok.. Svidja mi se sto vec ima 8gb rama.

 

Predlazem ti da provjeris i ovu najnoviju toshibu: Satellite L50-B-169 To je toshibina verzija ultrabooka, nova kod nas. Radi se o jako laganom i tankom laptopu i izrada se cini bolja, tj. ne toliko plasticna kao u proslim serijama u kojoj je ukljucen i laptop za kojeg si ti pitao. Osim novog dizajna fora je u i fullHD 15.6" ekranu, znaci 1920x1080 rezoluciji. Ne radi se o IPS ekranu, ali za tu cijenu se uglavnom jos uvijek nalaze ekrani sa HD rezolucijama. Zanimljivo taj model ima i dosta stvari za dodatnu sigurnost hardvera sto mozes procitati iz opisa na stranici. Procesor ce bit jak kao i5-4200M, samo ce radi stedljivosti i7-4500U laptop dulje trajati u radu dok je istekan nego sa i5-4200m, znaci mozes ocekivati bateriju do 6h dok nije ustekan laptop (sa i5-4200m oko 3 sata). Grafa nije nista extra, za igranje ima boljih opcija, a za te stvari koje si nabrojao bi trebala biti oke, znaci moze se usporedit sa osrednjom nvidija grafickom kao sto je nvidija 740m. Jedino sto me smeta je samo 4gb rama, ali to nije skupo za nadogradit..

 

Naravno kao i svima ostalima predlazem ti da u obzir uzmes 17.3" Acera v3-772g Od 5000kn imas model sa HD glossy ekranom i 6gb rama, a od 5500kn isti model sa FHD neznam je li glossy ili matt ekranom i 8gb rama. Taj laptop nije predvidjen tolko za nosanje, ali je jako dobar. Procesor nije stedljiv. Ovo je inace best buy varijanta i za igranje. Sto se tice hardvera ovo je jaci laptop od toshibe, prvenstveno u smislu sto je unutra puno jaca graficka i sto dobijes vise rama.

 

U obzir uzmi jos Lenovo z710. Mana u odnosu na prosla 2 je samo 1 god garancije, ali to se da produljiti. Radi se o 17.3" laptopu i po specifikacijama podsjeca na acera. Unutra je samo 10% slabija grafa od 750m. Izrada je kvalitetna isto kao i kod acera. Dobis hibridni disk, znaci 1tb HDD + 8gb SSD. Ako hoces dodatni SSD trebat ces micat opticki citac ako se ne varam, sto nije slucaj kod acera.

 

Znaci ovo su po meni 3, tj. 4 best buy opcije oko 5200kn i mislim da je bolje protegnuti se na njih ako se gleda laptop oko 4500kn, pogotovo ako je kupcu dodatni plus sto bi imao FHD rezoluciju.

 

Procesorski gledano gotovo da nema razlika izmedju toshibe, acera i lenova. Sto se tice grafickih najbolja je u aceru, zatim lenovu, zatim u toshibi. Graficka se gleda najvise za gaming, ali moze biti jako korisna za neke programe kao npr. solidworks, autocad, itd. itd. Znaci guglaj si malo koliko ti jaka graficka treba za tocnu koju verziju photoshopa ili neke druge adobe ili koje vec zahtjevnije programe. Za video editiranje je puno bitniji procesor nego graficka, a nekih opcija sa jakim i7 i osrednjom grafickom kao sto je u spomenutoj toshibi imas ovako: HP probook 450, Lenovo g510

 

Ak ce bit kakvih dodatnih pitanja slobodno pitaj.

 

puno hvala na svajetu, budem si proučio pa ču vidjeti, naime koristio bi ga najviše za photoshop (cs5 ili cs6) a program za video editanje je sony vegas pro, od igrica ništa, nemam ja živaca za to, i naravno neko normalno korištenje interneta. ove laptope koje si mi predložio ću proučiti pa ću viditi šta mi je najizplativijephotoshop normalno koristim za ajmo reć osnovne, privatne stvari, pošto se fotografijom ne bavim profesionalno, nego nak iz zanimacije
rezolucija ekrana mi čak i nije toliko bitno, bitnije mi je da su procesor i grafička dovoljno jaki da podržavaju programe bez štekanja, makar je naravno bolje raditi na boljom rezolucijom ekrana 
također mi je bitno, što nisam prvi put rekao, da ako je moguće u tom cjenovnom rangu uzet neki laptop u ojem je moguće nadograditi ram i da se stavi dodatni ssd disk, manjeg kapaciteta čisto zbog programa 

i am the kid your parents warned you about
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cobralion kaže...

Pozdrav,

Treba mi preporuka laptopa u cjenovnog rangu do 3000 KN, a da se moze uzeti u Osijeku.

Ekran 15.6', ne treba previse HDD (moze i 320 GB, nema ogranicenja), dobar procesor za neko normalno koristenje (net, osnovni programi), ne treba dodatna graficka ako je skulje. Po mogucnosti sa jako dobrom baterijom. Uglavnom neki standardni studentski laptop za sestru sa dobrom baterijom..

Hvala

Bez razmisljanja Lenovo b590 Imas ga i u web shopu linksa Portio Za links znam da ima u osijeku, za portio nisam siguran.

Jako dobra izrada, anti-glare ekran, najbolji procesor koji mozes dobit u tom rangu, za detalje citaj review

nicknamex kaže...
The_Fichek kaže...
....

puno hvala na svajetu, budem si proučio pa ču vidjeti, naime koristio bi ga najviše za photoshop (cs5 ili cs6) a program za video editanje je sony vegas pro, od igrica ništa, nemam ja živaca za to, i naravno neko normalno korištenje interneta. ove laptope koje si mi predložio ću proučiti pa ću viditi šta mi je najizplativijephotoshop normalno koristim za ajmo reć osnovne, privatne stvari, pošto se fotografijom ne bavim profesionalno, nego nak iz zanimacije
rezolucija ekrana mi čak i nije toliko bitno, bitnije mi je da su procesor i grafička dovoljno jaki da podržavaju programe bez štekanja, makar je naravno bolje raditi na boljom rezolucijom ekrana 
također mi je bitno, što nisam prvi put rekao, da ako je moguće u tom cjenovnom rangu uzet neki laptop u ojem je moguće nadograditi ram i da se stavi dodatni ssd disk, manjeg kapaciteta čisto zbog programa 

Siguran sam da acer ima slobodno mjesto za SSD bez da vadis optiku, a za sve ostale bi SSD isao na mjesto optike, s time da za toshibu nisam 100% siguran.

Kao skuplje opcije, ako se zelis protegnuti oko 6000kn, mozes gledati ovako: v3-571g acer sa IPS FHD ekranom, nestedljivim i7 i ok grafom za computanje. Ovo bas ne preporucujem cesto jer vecinu zanima gejmanje u tom rangu. Znaci fora je ovdje IPS ekran uz sve ostalo, a problem sto je to ipak malo starija serija te nisam nimalo siguran radi li se o ovom, ili ovom ili nekom trecem aceru. Znaci po meni u pitanje dolazi najvise koliko je dobar taj IPS ekran, je li dobar npr. kao onaj kod mog najnovijeg v5-573g i tako. Svakako bi to valjalo proucit malo ako bi se islo na oko 6000kn. Tu bih jos preporucio i isti onaj lenovo z710, ali sa i7 procom: klik Znaci bolja stvar od acera, ali nema IPS ekran. Ovo su po meni, pogotovo lenovo z710 jako dobre stvari oko 6000kn za nekog koga zanima samo rad i surfanje, te nema nekog interesa za igrice.

kalko1212 kaže...
kalko1212 kaže...

Pozdrav trebao bih laptop za nekih 4000-4500kn. Namjena je igranje i rad u photoshopu i video obradi. Trenutno mi je zapelo za oko ovaj Asus. Namjeravam staviti svoj ssd unutra + hdd umjesto prže, sad nikad to još nisam radio pa ne znam koja je porcedura. Da li mi to u servisu moraju staviti ili mogu sam bez da gubim garanciju.

Itko?

To je stariji Asus, gledaj novi. Nisam siguran je li los za odrzavanje i upgrade kao starija serija koju si ti linkao, treba provjeriti. Steta sto je sa akcije nestao acer v3-772g koji se preporucuje za 5000kn, a bio je na 4750kn. Mislim da bi ti taj najbolje dosao cisto za gaming pa razmisli ako se mozes protegnuti. Oko 4000-5000kn se vrte najcesce laptopi sa 8750m grafama i nekim nestedljivim i5 procesorima ili stedtljivim i7 sto dodje na isto. 840m graficka u Asusu je bolja od 8750m, ali u kombinaciji sa i5-4200U, znaci stedljivim i5 procom dodje samo malo bolja ili jednaka kombinacija kao nestedljivi, npr. i5-3230m i 8750m kombinacija iz npr. ovog best buy probooka Za rezultate grafickih gledaj notebookcheck.net Sa desna imas punu listu grafickih pa provjeri i ostale koje sam naveo. Klikom na broj fps-eva u igricama ces vidjet s kojim je procesorima testirana grafa pa to isto ukljuci u kalkulaciju, kao i to da je testirana 8750m kod njih nesto slabija verzija nego ona koja se prodaje kod nas. Sve u svemu vidjet ces da je 750m grafa dosta bolja od svih ostalih opcija za medium gejmanje pa razmisli o tome da protegnes budzet. Ako ce ti biti ok i kombinacije koje sam vec naveo mozes ici na njih. Ak ce bit dodatnih pitanja slobodno pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.7.2014 20:30 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Molio bih preporuku za prijenosno računalo s osnovnom namjenom rad u Autocadu, cijenom oko 5500-6000 kn, jedini uvjet je da ima 15,6" ekran.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kalko1212 kaže...

Pozdrav trebao bih laptop za nekih 4000-4500kn. Namjena je igranje i rad u photoshopu i video obradi. Trenutno mi je zapelo za oko ovaj Asus. Namjeravam staviti svoj ssd unutra + hdd umjesto prže, sad nikad to još nisam radio pa ne znam koja je porcedura. Da li mi to u servisu moraju staviti ili mogu sam bez da gubim garanciju.

Itko?

To je stariji Asus, gledaj novi. Nisam siguran je li los za odrzavanje i upgrade kao starija serija koju si ti linkao, treba provjeriti. Steta sto je sa akcije nestao acer v3-772g koji se preporucuje za 5000kn, a bio je na 4750kn. Mislim da bi ti taj najbolje dosao cisto za gaming pa razmisli ako se mozes protegnuti. Oko 4000-5000kn se vrte najcesce laptopi sa 8750m grafama i nekim nestedljivim i5 procesorima ili stedtljivim i7 sto dodje na isto. 840m graficka u Asusu je bolja od 8750m, ali u kombinaciji sa i5-4200U, znaci stedljivim i5 procom dodje samo malo bolja ili jednaka kombinacija kao nestedljivi, npr. i5-3230m i 8750m kombinacija iz npr. ovog best buy probooka Za rezultate grafickih gledaj notebookcheck.net Sa desna imas punu listu grafickih pa provjeri i ostale koje sam naveo. Klikom na broj fps-eva u igricama ces vidjet s kojim je procesorima testirana grafa pa to isto ukljuci u kalkulaciju, kao i to da je testirana 8750m kod njih nesto slabija verzija nego ona koja se prodaje kod nas. Sve u svemu vidjet ces da je 750m grafa dosta bolja od svih ostalih opcija za medium gejmanje pa razmisli o tome da protegnes budzet. Ako ce ti biti ok i kombinacije koje sam vec naveo mozes ici na njih. Ak ce bit dodatnih pitanja slobodno pitaj.

Kad se već protežem, mogao bi uzet ovaj acer za 5000kn. Vidim da ima ovaj neštedljivi i7 i 8gb rama što meni u video obradi i photoshopu dosta pomaže, tako da bi samo morao zamjeniti pržu. Sad ne znam da li mi u servisu moraju ugraditi ili mogu sam bez da gubim garu.

Kalko1212 ingame
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kalko1212 kaže...

Kad se već protežem, mogao bi uzet ovaj acer za 5000kn. Vidim da ima ovaj neštedljivi i7 i 8gb rama što meni u video obradi i photoshopu dosta pomaže, tako da bi samo morao zamjeniti pržu. Sad ne znam da li mi u servisu moraju ugraditi ili mogu sam bez da gubim garu.

 

Taj i7 u aceru je štedljivi. Svi koji imaju U na kraju naziva su štedljivi. Ja imam isti procesor i zasad ne pokazuje znakove slabosti, mada se ja ne bavim video obradom.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kalko1212

Acer v3-772g je noviji, kvalitetniji i daleko bolji za gaming od tog kojeg si ti linkao. i5-4200M je jak, tj. mrvu jaci od i7-4500U ako cemo bit picajzle. Na v3-772g neces morat nist micat za SSD jer vec postoji mjesto unutar laptopa koje cega da nadogradis SSD :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 12:41 (The_Fichek).
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doovx kaže...

Pozdrav. Zanima me preporuka gaming laptopa do 11000kn. Glavni problem je u tome da sam bio čeko 2 tjedna da mi sjedne lova i sad su doslovno nestali asusovi rog-ovi g750-jz koji su nutra bili sa gtx880m grafom, sad nitko od prodavača po dućanima nezna dal će opet dolazit il ne, a neke pametne alternative kod nas ne vidim...? 

 

..opcija..???? mozda ovo..dvije godine garancije..

 

link

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

zanime me jel postoji neki laptop za negdje oko 7000 kuna, ako bas treba da se jos gore malo protegnut,  da ima normalni i7, grafičku u rangu gtx850m i i ugrađen ssd ili bar sshd? Dosta sam tražio po internetu i nigdje nisam uspio naći. Ne treba mi neki veliki hard, ne mislim nista puno stavljat gore, možda 3-4 igrice. Ak nista drugo morat ću uzet ssd posebno pa ga stavit unutra.

 

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
callandor kaže...

Pozdrav,

 

zanime me jel postoji neki laptop za negdje oko 7000 kuna, ako bas treba da se jos gore malo protegnut,  da ima normalni i7, grafičku u rangu gtx850m i i ugrađen ssd ili bar sshd? Dosta sam tražio po internetu i nigdje nisam uspio naći. Ne treba mi neki veliki hard, ne mislim nista puno stavljat gore, možda 3-4 igrice. Ak nista drugo morat ću uzet ssd posebno pa ga stavit unutra.

 

Hvala. 

pogledaj link u mom prethodnom postu,pa ako ti pase..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doovx kaže...

Pozdrav. Zanima me preporuka gaming laptopa do 11000kn. Glavni problem je u tome da sam bio čeko 2 tjedna da mi sjedne lova i sad su doslovno nestali asusovi rog-ovi g750-jz koji su nutra bili sa gtx880m grafom, sad nitko od prodavača po dućanima nezna dal će opet dolazit il ne, a neke pametne alternative kod nas ne vidim...? 

 

Nisu nestali.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
callandor kaže...

Pozdrav,

 

zanime me jel postoji neki laptop za negdje oko 7000 kuna, ako bas treba da se jos gore malo protegnut,  da ima normalni i7, grafičku u rangu gtx850m i i ugrađen ssd ili bar sshd? Dosta sam tražio po internetu i nigdje nisam uspio naći. Ne treba mi neki veliki hard, ne mislim nista puno stavljat gore, možda 3-4 igrice. Ak nista drugo morat ću uzet ssd posebno pa ga stavit unutra.

 

Hvala. 

Lenovo y50-70 - nova stvar kod nas na trzistu komentirana nedavno na temi

Nitko nije dao 100% informaciju da je bas u tom modelu iz arhiteha maxwell, a ne kepler varijanta grafe, ali po internetu i par youtube snimaka ljudi koji su kupili laptop vele da je 4gb maxwell verzija. U svakom slucaju obadve verzije su jace od 850m.

Jedino sto fali laptopu je IPS ekran, kojeg neki modeli imaju i ti modeli bi mogli doci i kod nas, samo je pitanje kolika ce im biti cijena.

 

Ako zelis ostati na i7 te zelis dobru 850m ili 860m grafu, daljnji izbor je ovaj: Asus G550JK To vise nije neki best buy i vecini se preporucivao jeftiniji model sa i5-4200H procom jer u gejmanju nebi bilo osjetne razlike izmedju tog i i7. Razlike izmedju kepler 860m, maxwell 860 i maxwell 850m (koja je inaca downclockana 860m) gledaj ovdje: klik, klik2, klik3, klik4,

U odnosu na lenovo prednosti ovih Asusa su IPS ekran i godina garancije vise.

Naveo bih super hladjenje kod asusa, ali to nije neki dealbreaker kao IPS ekran, posto se ionako radi o efikasnim grafama i dobrim izradama laptopa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 13:47 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sutra vjerojatno uzimam novi y50, a sto se tice graficke,ona je 100% maxwell jer sam nazvao i pitao, a i svi govore da je

 
3 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Par modela koje sam našao u Osijeku, pa hajmo...

2 favorita su toliko puta preporučeni V3 i ovaj Dell, pa ako može neka stručnija usporedba.

Malo više navlačim za Dell zbog trajanja baterije kad je lap isključen iz struje.

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3537-core-i7-4500u-dvdrw-8gb-1000gb-radeon-hd-8850m-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno&option=artikl&id_artikl=015.040.008

 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-v3-772g-nx-m74ex-029-core-i5-4200m-dvdrw-dl-6gb-1000gb-geforce-gt-750m-17-3-led-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=015.050.021

 

Za sad prvi izbor:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3737-core-i7-4500u-dvdrw-dl-8gb-1000gb-radeon-hd-8870m-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno-igra-battlefield-4&option=artikl&id_artikl=015.040.010

Osim njih, zastao sam na ovoj trojci no ne znam hoće li štedljivi i5 na aceru, ili grafičke na lenovima raditi probleme u igranju? 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-v3-772g-54208g1tmakk-nx-m74ex-035-intel-core-i5-4200u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-gt-750m-17-3-g-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=015.050.020&tab=spec

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-z710-59-390186-core-i5-4200m-dvdrw-6gb-1000gb-ssd-8gb-geforce-gt745m-17-3-led-lan-bt-kamera-usb-3-0-windows-8-crno&option=artikl&id_artikl=015.020.011

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-g710-59-390395-core-i5-4200m-dvdrw-6gb-1000gb-ssd-8gb-geforce-gt720m-17-3-led-lan-bt-kamera-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.620.072

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 19:10 (Stup_01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za sto ti ono tocno zelis laptop?

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi kvalitetan laptop koji će raditi minimalno 10 sati dnevno, što zbog posla što zbog filmofilije.

Uz to igrao bih i nešto tipa Skyrim, Assasins creed itd itd...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporucujem ti v3-772g acer sa i5-4200m i 750m grafom kao prvi izbor. Baterija ce ti trajati dovoljno dugo da pogledas bilokoji film u komadu te ce biti najbolji za igranje igrica ili druge zadatke. Nadogradnja ce isto biti najjednostavnija.

 

Dell ti ne preporucujem jer ima HD rezoluciju na 15.6" ekranu sto je losije nego HD na 17.3" kao kod acera te ima losiju graficku u smislu da jedan dio igara nije uopce dobro optimiziran za tu grafu.. Pad u igranju bi osjetio pogotovo kod te dvije igre koje si naveo u odnosu na hardver iz acera. Assasins creed je bolje optimiziran za laptop nvidiju, a skyrim se bolje vrti na nestedljivim procesorima sa cim vecim clockom.

 

Lenovo z710 nije los, ali opet je tu acer malo bolji, ne samo radi malo jace graficke nego i radi godine garancije vise. Taj z710 tocan model mozes naci po 5200kn, a u linksu kosta nevjerovatnih 6300kn sto je nadrealno i totalno neisplativo. Cijena Della je isto dignuta u zrak, za dobrih 800-900kn.

 

Acer je stvarno best buy i nebi bio opljackan da ides na njega. Ako neznas sta ces s viskom novaca mozes ici odmah na neki SSD :)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 23:29 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

Evo ovako, zanima me neki prijedlog za prijenosno racunalo do 4000kn, ali neka bude do 3800 jer 200kn planiram pitrosit na torbu, miš i wifi antenicu pa možete i to predložiti :)

Laptop ce sluziti za igre, surfanje, filmove i glazbu, pa me zanima koji je najadekvatniji za to.

Gledao sam neke prijenosnike vec, npr:

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-pavilion-15-n055sm-f4b82ea-quad-a10-5745m-dvdrw-6gb-750gb-radeon-hd-8670m-15-6-led-lan-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.610.098&tab=spec

 

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=25177

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-g510-59-390417-core-i3-4000m-dvdrw-4gb-1000gb-8gb-ssd-radeon-hd-8750m-15-6-led-lan-bt-hdmi-kamera-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.620.065

 

I imam još jedno pitanje, kolika je razlika između ovog amd a10, intel i3 i intel i5 procesora i koji je najbolji?

Laptop bi naručivao preko web shopa jer sam na sezoni na otoku...

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bakapz kaže...

Pozdrav ekipa!

Evo ovako, zanima me neki prijedlog za prijenosno racunalo do 4000kn, ali neka bude do 3800 jer 200kn planiram pitrosit na torbu, miš i wifi antenicu pa možete i to predložiti :)

Laptop ce sluziti za igre, surfanje, filmove i glazbu, pa me zanima koji je najadekvatniji za to.

Gledao sam neke prijenosnike vec, npr:

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-pavilion-15-n055sm-f4b82ea-quad-a10-5745m-dvdrw-6gb-750gb-radeon-hd-8670m-15-6-led-lan-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.610.098&tab=spec

 

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=25177

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-g510-59-390417-core-i3-4000m-dvdrw-4gb-1000gb-8gb-ssd-radeon-hd-8750m-15-6-led-lan-bt-hdmi-kamera-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.620.065

 

I imam još jedno pitanje, kolika je razlika između ovog amd a10, intel i3 i intel i5 procesora i koji je najbolji?

Laptop bi naručivao preko web shopa jer sam na sezoni na otoku...

Hvala unaprijed :)

i3 je malo bolji od najnovijih a10-5757m ili a10-5750, iako su za gaming jednaki, i5 je naravno bolji od oba.

Gledaj http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=probook+8750m+i5

Najbolji odabir po meni. Ima super izradu i najjeftiniji je laptop koji nudi i5 i dobru budzet 8750m grafu. Malo je jeftiniji s obzirom na ostale koji nude i5 i solidnu grafu jer je unutra generaciju stariji proc, sto neznaci da je losiji, dapace i5-3230m je gotovo pa jednak i5-4200m po performansama (ugrubo razlika) te je i5-3230m i hladniji malo. Dobis i torbu gratis, a sto se tice antenice prvo vidi kakav ce signal imati laptop, mozda te iznenadi. Ovog bih prije preporucio nego lenovo g510 kojeg si linkao ili isti probook samo 17.3" sa i3 procom i 8750m grafom kojeg si takodjer linkao jer mislim da se itekako isplati nadoplatit relativno malo za i5 proc.

Sto se pavilliona tice ne samo da je losija serija od prooboka, nego je unutra i puno slabija graficka i nedovoljno jak a10 proc s obzirom na taj cijenovni rang. Model je jednostavno zastario..

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 1:28 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Dell ti ne preporucujem jer ima HD rezoluciju na 15.6" ekranu sto je losije nego HD na 17.3" kao kod acera te ima losiju graficku u smislu da jedan dio igara nije uopce dobro optimiziran za tu grafu.. Pad u igranju bi osjetio pogotovo kod te dvije igre koje si naveo u odnosu na hardver iz acera. Assasins creed je bolje optimiziran za laptop nvidiju, a skyrim se bolje vrti na nestedljivim procesorima sa cim vecim clockom.

 

Da, ali ovaj drugi Dell je 17.3, te je malo jača grafička na prvom, također je štedljivi i7?

Naknadno sam ga linkao pa si možda pogledao samo prvi dell?

Uglavnom, danas-sutra idem po lap, pa osim ako ovo što ne mjenja, biti će onaj V3.

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3737-core-i7-4500u-dvdrw-dl-8gb-1000gb-radeon-hd-8870m-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno-igra-battlefield-4&option=artikl&id_artikl=015.040.010

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 10:49 (Stup_01).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stup_01 kaže...
The_Fichek kaže...

 

Dell ti ne preporucujem jer ima HD rezoluciju na 15.6" ekranu sto je losije nego HD na 17.3" kao kod acera te ima losiju graficku u smislu da jedan dio igara nije uopce dobro optimiziran za tu grafu.. Pad u igranju bi osjetio pogotovo kod te dvije igre koje si naveo u odnosu na hardver iz acera. Assasins creed je bolje optimiziran za laptop nvidiju, a skyrim se bolje vrti na nestedljivim procesorima sa cim vecim clockom.

 

Da, ali ovaj drugi Dell je 17.3, te je malo jača grafička na prvom, također je štedljivi i7?

Naknadno sam ga linkao pa si možda pogledao samo prvi dell?

Uglavnom, danas-sutra idem po lap, pa osim ako ovo što ne mjenja, biti će onaj V3.

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3737-core-i7-4500u-dvdrw-dl-8gb-1000gb-radeon-hd-8870m-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno-igra-battlefield-4&option=artikl&id_artikl=015.040.010

 

Mislio sam da si linkao jednog te istog da.

Taj 17.3" Dell je bolji i dobis unutra nesto jacu graficku da, ali po meni je 750m i dalje bolja, barem prema notebookchecku di najbrze gledam rezultate iako razlike nisu velike, a trebale bi biti i to u korist 8870m jer je jaca po bench testovima. Da se razumijemo ima igara u kojima je 8870m puno ili malo bolja, a ima igara di je nvidija puno ili malo bolja. Meni je famozan taj assasins creed i nije mi jasno zasto prema njihovim testovima gotovo pa nije igriv s tom grafom. Mozda su bili krivi driveri ili nesto ko ce ga znati. Za najdetaljnije rezultate gledaj youtube gejmplejeve ili pisi na google game debate igra ta i ta pa pisi specifikacije i gledaj zadnj graf iako i to nemora biti najtocnije.

Izrada je isto super, 3 god garancije, 2gb rama vise. Procesori su rekoh gotovo izjednaceni i7-4500U i i5-4200M. Kombinacije procesora i grafe i u Dellu i u Aceru su dobre u smislu igranja. Znaci tu je to negdje pa bih prevagu dao aceru jer je 1000kn jeftiniji.

Malo jos sam probaj usporediti kombinacije grafa i procesora za igranje pa se odluci. God garancije vise, igra i 2gb rama po meni vrijede 500kn vise, a ne 1000, tako da si razmisli jos.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci do 7000kn je onda definitvno najbolje uzet lenovo y50, zar ne?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, a mozes i asusa g550jk ako preferiras IPS ekran.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oke, hvala! :)

Sviđa mi se :)

De mi samo reci sa njim cu moci pokretat dotu2 i lol na high?

Ili neke igrice tipa skyrim, cod, bf na med/high ili?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2014 16:17 (bakapz).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! 

Mojoj rodici bi trebao savjet za kupnju laptopa do 3500kn u gotovini.

Svrha bi bila internet, gledanje filmova, sve ostalo je bonus.

Može iz bilo kojeg dućana.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop  - zamjena za stolno računalo.

 

  • namjena: obrada RAW fotografija u Photoshopu (obično na terenu - isključeno korištenje vanjskog monitora)
  • buđet: 4,500.00 kn (može +- 500 kn)

 

Molim savjet za naj laptop/buđet.

Windowsi ne trebaju.

www.kolarek.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bakapz kaže...

Oke, hvala! :)

Sviđa mi se :)

De mi samo reci sa njim cu moci pokretat dotu2 i lol na high?

Ili neke igrice tipa skyrim, cod, bf na med/high ili?

Nista nista, stisni i tamo hvala :P

8750m je posebno dobro optimizirana za dotu2, imat ces lijepih 60 fps na medium settings. 8750m pa ni jace graficke kao mainstream 750m nisu bas preporucljive za high settings za novije igre, ali slabije igre kao sto je LoL bi mogao dobro vrtit na high. Moci ces ti igrat i dotu2 na high, ali neznam koliki ce biti fps, pretpostavljam oko 35-40-45 fps neznam stvarno. Po meni je te kompetitivne igre bolje vrtit blize 60fps da nebi bilo gubljenja zivaca i laggova u mass fajtu.

Najbolje da si sam gledas rezultate ovdje, s time da u probooku ces dobit malo jace clockanu, bolju verziju grafe.

Za najdetaljnije rezultate ti je najbolje gledat gejmplejove na youtube ljudi koji imaju istu grafu i isti ili barem priblizno isti procesor (npr. puno ljudi je stavilo gejmplejove sa acerom v5-552g sa a10-5757m procesorom i 8750m grafom pa mos gledat rezultate i tog laptopa i ocekivat nesto slicno sa probookom)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice