Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nezz jesam pitao, jesi smanjio rezu i detalje u njoj?

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Nezz jesam pitao, jesi smanjio rezu i detalje u njoj?

 Ako mene pitas ,jesam.Opet 20-30 fps . FC3 .

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 Mene za poslovne namjene vuče ovaj Thinkbook sa 32GB i bez OS-a:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkbook-16-amd-ryzen-5-7530u-45ghz-32gb-ram-1tb-ssd-16-wuxga-amd-radeon-dos-cijena-21kk003psc-len-nb-21kk003psc-495267041

 

Ima metalni poklopac i kvalitetnije komponente. Samo što je za te novce to procesor star jedno 2 godine.

 

Da si uzimam laptop s tolikim budžetom ganjao bih prije neki Ryzen 7x40, di broj 4. označava novu generaciju, ili Intel Core Ultra, koji je barem jednako dobar.

Prednost u oba procesora nove generacije (Zen 4 i Core Ultra) je dosta duže trajanje baterije, i bolje performanse pri istom kućištu (hlađenju).

 

Ali koliko vidim često ti novi jeftiniji modeli dođu u tankom kućištu - čitaj 16GB RAM-a je zalemljeno na ploču. Ako je 32, onda to iznosi barem 1300€, npr ovaj:

Ja također gledam uzeti laptop, i ThinkPadovi mi stvarno djeluju jako privlačno.

 

Bilo bi super da laptop ima Ryzen novije generacije, 13.3" do 14" ekran, da ima min 16 GB i da se može dodat još barem 16 GB. Ne znam kakav je trend sa zalemljenim ramom, ako mogu birat uvijek bi izabrao da nema lemljeni ram, ali nije uvjet. SSD od 1TB bi isto bio super. Vrtio bi Linux, i trebao bi moći spojit 2 monitora na njega (imam 2 DELL S2721DS, HDMI i Display port jedino) tako da možda u igru ulazi i nekakav docking. Uglavnom koristim IDE, broswer i konzolu, tako da mi graficka nije prioritet, ponekad otvorim inkscape i gimp. Ako neko ima preporuku bio bi zahvalan, cijena je do neikh 1500 eur, ali može i jeftinije, ako ima. 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
overdice kaže...
EricCartman kaže...

 Mene za poslovne namjene vuče ovaj Thinkbook sa 32GB i bez OS-a:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkbook-16-amd-ryzen-5-7530u-45ghz-32gb-ram-1tb-ssd-16-wuxga-amd-radeon-dos-cijena-21kk003psc-len-nb-21kk003psc-495267041

 

Ima metalni poklopac i kvalitetnije komponente. Samo što je za te novce to procesor star jedno 2 godine.

 

Da si uzimam laptop s tolikim budžetom ganjao bih prije neki Ryzen 7x40, di broj 4. označava novu generaciju, ili Intel Core Ultra, koji je barem jednako dobar.

Prednost u oba procesora nove generacije (Zen 4 i Core Ultra) je dosta duže trajanje baterije, i bolje performanse pri istom kućištu (hlađenju).

 

Ali koliko vidim često ti novi jeftiniji modeli dođu u tankom kućištu - čitaj 16GB RAM-a je zalemljeno na ploču. Ako je 32, onda to iznosi barem 1300€, npr ovaj:

Ja također gledam uzeti laptop, i ThinkPadovi mi stvarno djeluju jako privlačno.

 

Bilo bi super da laptop ima Ryzen novije generacije, 13.3" do 14" ekran, da ima min 16 GB i da se može dodat još barem 16 GB. Ne znam kakav je trend sa zalemljenim ramom, ako mogu birat uvijek bi izabrao da nema lemljeni ram, ali nije uvjet. SSD od 1TB bi isto bio super. Vrtio bi Linux, i trebao bi moći spojit 2 monitora na njega (imam 2 DELL S2721DS, HDMI i Display port jedino) tako da možda u igru ulazi i nekakav docking. Uglavnom koristim IDE, broswer i konzolu, tako da mi graficka nije prioritet, ponekad otvorim inkscape i gimp. Ako neko ima preporuku bio bi zahvalan, cijena je do neikh 1500 eur, ali može i jeftinije, ako ima. 

Puno želja, a TP su jako skupi. Bojim se da ćeš za "...ali može i jeftinije (od 1500€)" teško naći. Eventualno neki refurbished.

 

Ja radim na T14 gen2, kojeg sam uzeo refurbished za 800€ (nula ciklusa punjenja, praktički nov ) i zadovoljan sam. Jedino što je intel cpu, volio bih da je amd ali nije bilo u ponudi.

 

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Di si ga uzeo?
Ja gledam u buducnosti zamjeniti x1g7 s t14s kada nadem za dobru cijenu. Amd verziju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
overdice kaže...
EricCartman kaže...

 Mene za poslovne namjene vuče ovaj Thinkbook sa 32GB i bez OS-a:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkbook-16-amd-ryzen-5-7530u-45ghz-32gb-ram-1tb-ssd-16-wuxga-amd-radeon-dos-cijena-21kk003psc-len-nb-21kk003psc-495267041

 

Ima metalni poklopac i kvalitetnije komponente. Samo što je za te novce to procesor star jedno 2 godine.

 

Da si uzimam laptop s tolikim budžetom ganjao bih prije neki Ryzen 7x40, di broj 4. označava novu generaciju, ili Intel Core Ultra, koji je barem jednako dobar.

Prednost u oba procesora nove generacije (Zen 4 i Core Ultra) je dosta duže trajanje baterije, i bolje performanse pri istom kućištu (hlađenju).

 

Ali koliko vidim često ti novi jeftiniji modeli dođu u tankom kućištu - čitaj 16GB RAM-a je zalemljeno na ploču. Ako je 32, onda to iznosi barem 1300€, npr ovaj:

Ja također gledam uzeti laptop, i ThinkPadovi mi stvarno djeluju jako privlačno.

 

Bilo bi super da laptop ima Ryzen novije generacije, 13.3" do 14" ekran, da ima min 16 GB i da se može dodat još barem 16 GB. Ne znam kakav je trend sa zalemljenim ramom, ako mogu birat uvijek bi izabrao da nema lemljeni ram, ali nije uvjet. SSD od 1TB bi isto bio super. Vrtio bi Linux, i trebao bi moći spojit 2 monitora na njega (imam 2 DELL S2721DS, HDMI i Display port jedino) tako da možda u igru ulazi i nekakav docking. Uglavnom koristim IDE, broswer i konzolu, tako da mi graficka nije prioritet, ponekad otvorim inkscape i gimp. Ako neko ima preporuku bio bi zahvalan, cijena je do neikh 1500 eur, ali može i jeftinije, ako ima. 

 Ja sam napisao ThinkBOOK. to je jeftinija serija od Thinkpada, ali poprilično kvalitetna.

Thinkpade, novije, vidim zasad samo sa AMD-ovim 7840 Ryzenom. A cijena im je od 1800€ na više. I svi dođu s Windozama nažalost, nepotrebni trošak.

 

Thinkbooka sa novijim procesorima još nema, ali postoje Lenovo Yoge:
AMD https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-yoga-pro-7-82y80019sc-cijena-amd-ryzen-7-7840hs-1tb-ssd-32gb-ram-516433391

Intel (novi core ultra) https://www.nabava.net/nekategorizirano/lenovo-yoga-7p-83e2000mge-145-3k-ips-intel-core-ultra-7-155h-32gb-ram-1tb-ssd-windows-11-cijena-524739281

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

jel može kakva preporuka za laptop od cca 400€ pa do 700€.

Ugl frendica traži nešto da ima za faks, standard priča internet, office i to. 

Uvjet je da dobro izgleda, po mogućnosti bijeli ili srebrni. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lilwrba kaže...

Pozdrav ekipa,

 

jel može kakva preporuka za laptop od cca 400€ pa do 700€.

Ugl frendica traži nešto da ima za faks, standard priča internet, office i to. 

Uvjet je da dobro izgleda, po mogućnosti bijeli ili srebrni. 

 Ovaj je na akciji za 320€, baš sam ga našao za frendicu:

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-vivobook-15-x1502za-bq322-15-i3-8-512.html

 

Srebrni, lipi, more se dodati još 8GB RAM-a.

Nije za gaming, ali mislim da je jako dobra vrijednost za tih cca 2400kn.

Ima 2 jake jezgre i 4 slabe.

 

Naravno, netko joj treba instalirati Windowse i Office.

Kako sam napisao nekad, za jeftine laptope, puno je bolje kupiti Win + Office za sve skupa cca 30€, ili 15€ za Win, nego iskeširati 100€ više za laptop od <400€ da bi se dobili samo "originalni" windowsi predinstalirani. I to još sa bloatwareom koji često dolazi s takvim laptopima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 12:24 (EricCartman).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
lilwrba kaže...

Pozdrav ekipa,

 

jel može kakva preporuka za laptop od cca 400€ pa do 700€.

Ugl frendica traži nešto da ima za faks, standard priča internet, office i to. 

Uvjet je da dobro izgleda, po mogućnosti bijeli ili srebrni. 

 Ovaj je na akciji za 320€, baš sam ga našao za frendicu:

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-vivobook-15-x1502za-bq322-15-i3-8-512.html

 

Srebrni, lipi, more se dodati još 8GB RAM-a.

Nije za gaming, ali mislim da je jako dobra vrijednost za tih cca 2400kn.

Ima 2 jake jezgre i 4 slabe.

 

Naravno, netko joj treba instalirati Windowse i Office.

Kako sam napisao nekad, za jeftine laptope, puno je bolje kupiti Win + Office za sve skupa cca 30€, ili 15€ za Win, nego iskeširati 100€ više za laptop od <400€ da bi se dobili samo "originalni" windowsi predinstalirani. I to još sa bloatwareom koji često dolazi s takvim laptopima.

 Sinoc sam probao The long dark na i3 1215u ,igra podesena na ultra postavke,nema sanse, vuce se.Smanji rezu i stavio na low i moze .:)

Nije bas za igranje novijih naslova ,stare mogu ..

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovdje se radi o ženskim osobama, dakle bitno da je srebrn, a ne da vuče nove naslove igara.  

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Ovdje se radi o ženskim osobama, dakle bitno da je srebrn, a ne da vuče nove naslove igara.  

 Mozda je bolje da ide na ryzen 5500u ili 5700u ,ovaj i3 1215u trosi kao lud ,bakterija mi traje vrlo kratko....

 

Moje skromno misljenje da je za takve osobe najvaznije vrijeme trajanja bat. i ekran.Ako bateriju punis svaki cas ebes posao...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 13:39 (PeroMilic03).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PeroMilic03 kaže...
EricCartman kaže...

Ovdje se radi o ženskim osobama, dakle bitno da je srebrn, a ne da vuče nove naslove igara.  

 Mozda je bolje da ide na ryzen 5500u ili 5700u ,ovaj i3 1215u trosi kao lud ,bakterija mi traje vrlo kratko....

 

Moje skromno misljenje da je za takve osobe najvaznije vrijeme trajanja bat. i ekran.Ako bateriju punis svaki cas ebes posao...

Slažem se! Stavio sam ga više zbog velikog popusta.

 

Za tu seriju (prije Zen 4 - Ryzena 7640 i Intela Core Ultra), je za trajanje baterije bolji AMD. Brat odnedavno ima oba, i Intela i5 1235U i Ryzena R7 7730U i iako je Ryzen jači model sa više jakih jezgri, baterija mu osjetno duže traje i hvali ga baš zbog toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 14:37 (EricCartman).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

za firmu tražim laptop koji bi najviše služio za office, otvaranje projekata u PDF formatu, rad u Autocadu 2D te normalan rad u internet preglednicima. Obvezan je ekran od 17,3 incha (ukoliko postoji mogućnost 144hz), barem 16gb RAMa, SSD barem 512gb. Cijena do 1000 eura s PDVom.

 

Hvala unaprijed svima na prijedlozima!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marxone kaže...

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

 Zvuči dobro, Acer nije toliko kvalitetna marka, ali nisu baš ni Asus Zenbookovi iako se tako reklamiraju.

Samo mogao bi proći jeftinije u drugim dućanima:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?q=7640u+oled

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 14:18 (EricCartman).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marxone kaže...

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

 Izgleda vrlo dobar laptop sa jako povoljnom cijenom,mene bi jedino brinula baterija od 65Wh za ipak malo zahtjevniji OLED ekran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 20:46 (ghibli7).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se mozes protegnuti 100 eura vise moj savjet je Asus ZenBook 14 oled sa Intel core ultra 125h najnovijim procesorom ,ovi novi Intel ovi su stvarno pun pogodak i Asus ZenBook ima 75 wh bateriju ,ja ga uzeo nedavno i full zadovoljan sam ,brz ,baterija dugo traje ,kvaliteta izrade odlična 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 16:10 (uznemirex).
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem novi laptop, imam 12 godina star Dell XPS i vrijeme je za promjenu. Baterija mi nije bitna, 99.99% slučajeva služi kao desktop. Ne igram igrice. Našao sam 2 laptopa koja mi se čine OK pa me zanima je li netko ovdje ima neki bolji prijedlog i slobodno neka kaže što valja ili ne valja s ovima koje sam ja našao.

 

https://www.adm.hr/dell-vostro-5630-16-1610-fhd-i5-1340p-16gb-512gb-m2-pcie-nvme-windows-11/77778/product/

 

https://www.adm.hr/lenovo-ideapad-5-pro-16-25k-ips-ryzen-7-7735hs-16gb-1tb-nvme-win/80286/product/

 

Hvlala unaprijed svima na odgovorima :D

 

EDIT: oko 1100 eura mi je budžet iako može se i podebljat ako stvarsno vrijedi dat koji euro više

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2024 19:46 (korektur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nakon godina rada sa "sminkerskim" laptopima u firmi sam napokon dobio pravu radnu stanicu - Precision 7780. Specs su stvarno mrak (13950hx, 64 gb ddr5, rtx 3050).

Samo brzinski feedback za one kojima ce to ista znaciti:

Radi sa Lenovo dockingom ali ne moze se puniti kroz njega. Moze se puniti iskljucivo kroz Dell dock sa 2 thunderbolt prikljucka istovremeno. Izuzev toga je sve u pogonu (cak i high refresh na monitoru radi do 144Hz)

Pod opeterecenjem je bas poprilicno glasan. I to bez ikakvog koristenja diskretne graficke - samo procesor.

Procesor ide do 100 stupnjeva vrlo cesto. I onda je naravno krece thorttling. Ali I sa time je u Handbrake brzi za gotovo 50% od mog kucnog 5900x.

Grije se, jako se grije.

Bas je tezak i vrlo nezgrapan. Djeluje cvrsto i kvalitetno ali nositi ga okolo po uredu je bas nezgodno.

Tipkovnica mi nimalo ne odgovara. Godinama sam radio na Lenovo laptopima, mozda mi samo treba vremena. Ali nisam nikako zadovoljan za sada.

Ekran iako FHD mi djeluje korektno. 95% vremena koristim samo svoje monitore. Laptop otvorim i gledam u ekran samo kad sam u uredu.

 

Bez obzira na ocite manjkavosti sto se tice velicine i buke - izuzetno sam zadovoljan jer je bas nevjerojatno brz.

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Friday kaže...

Nakon godina rada sa "sminkerskim" laptopima u firmi sam napokon dobio pravu radnu stanicu - Precision 7780. Specs su stvarno mrak (13950hx, 64 gb ddr5, rtx 3050).

Samo brzinski feedback za one kojima ce to ista znaciti:

Radi sa Lenovo dockingom ali ne moze se puniti kroz njega. Moze se puniti iskljucivo kroz Dell dock sa 2 thunderbolt prikljucka istovremeno. Izuzev toga je sve u pogonu (cak i high refresh na monitoru radi do 144Hz)

Pod opeterecenjem je bas poprilicno glasan. I to bez ikakvog koristenja diskretne graficke - samo procesor.

Procesor ide do 100 stupnjeva vrlo cesto. I onda je naravno krece thorttling. Ali I sa time je u Handbrake brzi za gotovo 50% od mog kucnog 5900x.

Grije se, jako se grije.

Bas je tezak i vrlo nezgrapan. Djeluje cvrsto i kvalitetno ali nositi ga okolo po uredu je bas nezgodno.

Tipkovnica mi nimalo ne odgovara. Godinama sam radio na Lenovo laptopima, mozda mi samo treba vremena. Ali nisam nikako zadovoljan za sada.

Ekran iako FHD mi djeluje korektno. 95% vremena koristim samo svoje monitore. Laptop otvorim i gledam u ekran samo kad sam u uredu.

 

Bez obzira na ocite manjkavosti sto se tice velicine i buke - izuzetno sam zadovoljan jer je bas nevjerojatno brz.

  A imal na njemu Linux? 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fredii kaže...
Friday kaže...

Nakon godina rada sa "sminkerskim" laptopima u firmi sam napokon dobio pravu radnu stanicu - Precision 7780. Specs su stvarno mrak (13950hx, 64 gb ddr5, rtx 3050).

Samo brzinski feedback za one kojima ce to ista znaciti:

Radi sa Lenovo dockingom ali ne moze se puniti kroz njega. Moze se puniti iskljucivo kroz Dell dock sa 2 thunderbolt prikljucka istovremeno. Izuzev toga je sve u pogonu (cak i high refresh na monitoru radi do 144Hz)

Pod opeterecenjem je bas poprilicno glasan. I to bez ikakvog koristenja diskretne graficke - samo procesor.

Procesor ide do 100 stupnjeva vrlo cesto. I onda je naravno krece thorttling. Ali I sa time je u Handbrake brzi za gotovo 50% od mog kucnog 5900x.

Grije se, jako se grije.

Bas je tezak i vrlo nezgrapan. Djeluje cvrsto i kvalitetno ali nositi ga okolo po uredu je bas nezgodno.

Tipkovnica mi nimalo ne odgovara. Godinama sam radio na Lenovo laptopima, mozda mi samo treba vremena. Ali nisam nikako zadovoljan za sada.

Ekran iako FHD mi djeluje korektno. 95% vremena koristim samo svoje monitore. Laptop otvorim i gledam u ekran samo kad sam u uredu.

 

Bez obzira na ocite manjkavosti sto se tice velicine i buke - izuzetno sam zadovoljan jer je bas nevjerojatno brz.

  A imal na njemu Linux? 

 Kaj nije da Dell podržava Linux i službeno? Nezz za Precision, ali Latitude definitivno da.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
fredii kaže...

  A imal na njemu Linux? 

 

Windows 11 enterprise ¯\_(ツ)_/¯

Freak Show Inc.
5 tjedana
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

podrav znalci,

 

došlo vrijeme za novi laptop..ja sam ugl na službenom, a dijete doma imalo neki stari Lenovo T420 Intel core i5 koji nas napušta, browser s više tabova pada, baterija loša, kamera ...

 

s obzirom da ja stvarno ništa o tome ne znam, malo sam se pokušala educirati i pretražila forume i ispada da je Lenovo Ideapad neki best buy za neprezahtjevne korisnike (slobodno me ispravite ako griješim). Dakle, nama treba za office, školu, eventualno nekad neki film i bilo bi zgodno da ima čitač kartica (osobna npr.). E sad, takvih modela ima hrpa (jedino ne vidim koji od njih ima čitač kartica ili nema nijedan) i ja ne znam što gledati, pa vas molim pomoć i preporuku za neki da je što bolji za ne tak puno love, idealno 380-450 eur... ja sam se orijentirala na 16 GB RAM-a, min 512 SSD-a, procesor 3 na više i sve ovo sam našla i sad tek ne znam:

 

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-g4-82yu0100sc-156-fhd-amd-ryzen-3-7320u-up-to/218070/product/

2. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-5500/224870/product/

3. https://www.arhiteh.hr/amd-ryzen-3-c-1_102_326/lenovo-ideapad-1-15amn7-p-22567.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

4. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku024usc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-0101011025

5. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-slim-3-82xq00busc-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-plavi-0101011043

6. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-tamno-plavi-0101011183

7. https://laptopi.hr/laptopi/laptopi/3-15alc6-r5-5500u-16gb-512m2-fhd-f-c-w11-1-detail?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clicks win 11 

8. https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-1-15alc7-82r400h4sc-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-4ghz-16gb-512gb-ssd-no-os-sand/121937?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

9. https://www.sancta-domenica.hr/laptop-lenovo-ideapad-3-15-r5-16-512.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clickskuplji, ali možda se isplati samo zbog produljenog održavanja i jamstva?

10. https://www.prosat.hr/default.aspx?pid=85543&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11. https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-1-15AMN7%2C-82VG005JSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000572423

 

za SSD dodatno ne nam jel ima neku funkciju osim pohrane što veće količine podataka na nju? i koliko je pouzdano to ili bolje imati još neki eksterni hard?

 

molim savjet ako znate da je neki od tih bolji od drugih ili ako imate neku ekstra preporuku jer sam se pogubila u raznim varijacima 

unaprijed zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 19:27 (Novaa).
 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
marxone kaže...

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

 Zvuči dobro, Acer nije toliko kvalitetna marka, ali nisu baš ni Asus Zenbookovi iako se tako reklamiraju.

 Komentar, prva ruka. Zenbook (Intel 12. gen., 16GB, 512GB) koristim svakodnevno za posao. Godinu i pol. Svaki dan. U zatvorenom (više) i na otvorenom (manje). Jedina primjedba koju imam je da ima samo jedan ventilator, a bilo bi bolje da ima dva jer se lijeva strana zna ozbiljno zagrijati ako je duže pod opterećenjem. Sve ostalo je i više nego solidno na njemu.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zelenapaprika kaže...
EricCartman kaže...
marxone kaže...

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

 Zvuči dobro, Acer nije toliko kvalitetna marka, ali nisu baš ni Asus Zenbookovi iako se tako reklamiraju.

 Komentar, prva ruka. Zenbook (Intel 12. gen., 16GB, 512GB) koristim svakodnevno za posao. Godinu i pol. Svaki dan. U zatvorenom (više) i na otvorenom (manje). Jedina primjedba koju imam je da ima samo jedan ventilator, a bilo bi bolje da ima dva jer se lijeva strana zna ozbiljno zagrijati ako je duže pod opterećenjem. Sve ostalo je i više nego solidno na njemu.

 2 baš takva Zenbooka preporučio poznatima, ispalo da škripe pri otvaranju, a tetki čak morao nositi na servis jer se odvojio dio poklopca.

Kažu na recenzijama da su dosta savitljivi i slabije konstrukcije, iako se reklamiraju da su military grade.

To je moje iskustvo s njima, ne kažem da nema dobrih serija, ali baš ta ih nije usrećila...

 

Moje mišljenje je da nema laptopa i dobih komponenti (OLED, HW) i dobre kvalitete izrade, a cijene malene kao što je Zenbookova. cca 1k€.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 14:21 (EricCartman).
4 godine
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
zelenapaprika kaže...
EricCartman kaže...
marxone kaže...

Preporuka za laptop 14" s dobrim ekranom, baterijom i tipkovnicom, potreban za pisanje dokumenata vecinom, do 1000eura. Jel ovo ok opcija Ultrabook Acer Swift Go, NX.KLEEX.00D, 14" 2.8K OLED 90Hz HDR500, AMD (instar-informatika.hr)

 

 Zvuči dobro, Acer nije toliko kvalitetna marka, ali nisu baš ni Asus Zenbookovi iako se tako reklamiraju.

 Komentar, prva ruka. Zenbook (Intel 12. gen., 16GB, 512GB) koristim svakodnevno za posao. Godinu i pol. Svaki dan. U zatvorenom (više) i na otvorenom (manje). Jedina primjedba koju imam je da ima samo jedan ventilator, a bilo bi bolje da ima dva jer se lijeva strana zna ozbiljno zagrijati ako je duže pod opterećenjem. Sve ostalo je i više nego solidno na njemu.

 2 baš takva Zenbooka preporučio poznatima, ispalo da škripe pri otvaranju, a tetki čak morao nositi na servis jer se odvojio dio poklopca.

Kažu na recenzijama da su dosta savitljivi i slabije konstrukcije, iako se reklamiraju da su military grade.

To je moje iskustvo s njima, ne kažem da nema dobrih serija, ali baš ta ih nije usrećila...

 

Moje mišljenje je da nema laptopa i dobih komponenti (OLED, HW) i dobre kvalitete izrade, a cijene malene kao što je Zenbookova. cca 1k€.

 Žao mi je da su imali te probleme. Kao što sam napisao, koristim ga svakodnevno i ništa ne škripi, ništa se nije odvojilo od poklopca.

 

Nosim ga u ruksaku u pretincu za notebook, a usto je još pospremljen u debelu futrolu. Pa pazim na njega.

 

Problemi nastaju kada ljudi otvaraju i zatvaraju takve poklopce na kutevima ekrana, jednom rukom. Ako to rade, onda će nešto popustiti nakon određenog broja otvaranja i zatvaranja. Poklopac se otvara i zatvara na mjestu koje predviđeno za to, u sredini, imaš i utor na donjem rubu tj. na kućištu. Ili s obje ruke, ako se se odlučili za krajeve ekrana. Ali nikako jednom rukom na kutu poklopca / ekrana.

 

Na odlučujem o kupovinama isključivo na temelju recenzija, jer mi je već dosta nekakvih sintetičkih testova i okretanja laptopa po stolu recenzenta i priče kako je divan i krasan svaki laptop koji im dođe u ruku.

 

Zenbook ima modele koji koštaju debelo više od 1000 EUR-a. Ali i za 999,99 EUR-a dobiješ dobar notebook

 

https://www.links.hr/hr/laptop-asus-zenbook-15-oled-um3504da-ma280w-ryzen-5-7535u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-2880x1620-120hz-oled-windows-11-plavi-0101011231

 

Tko traži nešto čime će mlatiti medvjede po šumi, nema što tražiti sa Zenbookom u ruci.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A eto, potrefilo im se da tako škripe odmah dok su bili novi. Za odvajanje, moguće jest da ga nije dobro otvarala.

Veselim se novim modelima, Zenbook mi jeste drag i zbog cijene i OLEDa, zvučnika i metala, ali nije idealan.

( Idealan bi mi bio ARM Macbbook Air hardware bez ventilatora, sa OLED-om i podrškom za Linux   )

5 tjedana
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Novaa kaže...

podrav znalci,

 

došlo vrijeme za novi laptop..ja sam ugl na službenom, a dijete doma imalo neki stari Lenovo T420 Intel core i5 koji nas napušta, browser s više tabova pada, baterija loša, kamera ...

 

s obzirom da ja stvarno ništa o tome ne znam, malo sam se pokušala educirati i pretražila forume i ispada da je Lenovo Ideapad neki best buy za neprezahtjevne korisnike (slobodno me ispravite ako griješim). Dakle, nama treba za office, školu, eventualno nekad neki film i bilo bi zgodno da ima čitač kartica (osobna npr.). E sad, takvih modela ima hrpa (jedino ne vidim koji od njih ima čitač kartica ili nema nijedan) i ja ne znam što gledati, pa vas molim pomoć i preporuku za neki da je što bolji za ne tak puno love, idealno 380-450 eur... ja sam se orijentirala na 16 GB RAM-a, min 512 SSD-a, procesor 3 na više i sve ovo sam našla i sad tek ne znam:

 

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-g4-82yu0100sc-156-fhd-amd-ryzen-3-7320u-up-to/218070/product/

2. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-5500/224870/product/

3. https://www.arhiteh.hr/amd-ryzen-3-c-1_102_326/lenovo-ideapad-1-15amn7-p-22567.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

4. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku024usc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-0101011025

5. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-slim-3-82xq00busc-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-plavi-0101011043

6. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-tamno-plavi-0101011183

7. https://laptopi.hr/laptopi/laptopi/3-15alc6-r5-5500u-16gb-512m2-fhd-f-c-w11-1-detail?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clicks win 11 

8. https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-1-15alc7-82r400h4sc-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-4ghz-16gb-512gb-ssd-no-os-sand/121937?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

9. https://www.sancta-domenica.hr/laptop-lenovo-ideapad-3-15-r5-16-512.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clickskuplji, ali možda se isplati samo zbog produljenog održavanja i jamstva?

10. https://www.prosat.hr/default.aspx?pid=85543&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11. https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-1-15AMN7%2C-82VG005JSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000572423

 

za SSD dodatno ne nam jel ima neku funkciju osim pohrane što veće količine podataka na nju? i koliko je pouzdano to ili bolje imati još neki eksterni hard?

 

molim savjet ako znate da je neki od tih bolji od drugih ili ako imate neku ekstra preporuku jer sam se pogubila u raznim varijacima 

unaprijed zahvaljujem!

 nema preporuke? u međuvremenu su mi rekli da je Intel bolji za office od AMD-a i da je AMD bolji za igrice i multimediju, pa ispada da sam na početku ak je tak

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Meni osobno u zadnje vrijeme više odgovara amd zbog u prosjeku duljeg trajanja baterije i tišeg rada, koliko sam osobno utvrdio na više usporedivih prijenosnika tako da u tom smjeru ide i moja preporuka.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Novaa kaže...
Novaa kaže...

podrav znalci,

 

došlo vrijeme za novi laptop..ja sam ugl na službenom, a dijete doma imalo neki stari Lenovo T420 Intel core i5 koji nas napušta, browser s više tabova pada, baterija loša, kamera ...

 

s obzirom da ja stvarno ništa o tome ne znam, malo sam se pokušala educirati i pretražila forume i ispada da je Lenovo Ideapad neki best buy za neprezahtjevne korisnike (slobodno me ispravite ako griješim). Dakle, nama treba za office, školu, eventualno nekad neki film i bilo bi zgodno da ima čitač kartica (osobna npr.). E sad, takvih modela ima hrpa (jedino ne vidim koji od njih ima čitač kartica ili nema nijedan) i ja ne znam što gledati, pa vas molim pomoć i preporuku za neki da je što bolji za ne tak puno love, idealno 380-450 eur... ja sam se orijentirala na 16 GB RAM-a, min 512 SSD-a, procesor 3 na više i sve ovo sam našla i sad tek ne znam:

 

1. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-g4-82yu0100sc-156-fhd-amd-ryzen-3-7320u-up-to/218070/product/

2. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-5500/224870/product/

3. https://www.arhiteh.hr/amd-ryzen-3-c-1_102_326/lenovo-ideapad-1-15amn7-p-22567.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

4. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku024usc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-0101011025

5. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-slim-3-82xq00busc-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-plavi-0101011043

6. https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-1-82r400h5sc-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-tamno-plavi-0101011183

7. https://laptopi.hr/laptopi/laptopi/3-15alc6-r5-5500u-16gb-512m2-fhd-f-c-w11-1-detail?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clicks win 11 

8. https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-ideapad-1-15alc7-82r400h4sc-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-4ghz-16gb-512gb-ssd-no-os-sand/121937?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

9. https://www.sancta-domenica.hr/laptop-lenovo-ideapad-3-15-r5-16-512.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=clickskuplji, ali možda se isplati samo zbog produljenog održavanja i jamstva?

10. https://www.prosat.hr/default.aspx?pid=85543&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11. https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-1-15AMN7%2C-82VG005JSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-7520U%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-610M%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000572423

 

za SSD dodatno ne nam jel ima neku funkciju osim pohrane što veće količine podataka na nju? i koliko je pouzdano to ili bolje imati još neki eksterni hard?

 

molim savjet ako znate da je neki od tih bolji od drugih ili ako imate neku ekstra preporuku jer sam se pogubila u raznim varijacima 

unaprijed zahvaljujem!

 nema preporuke? u međuvremenu su mi rekli da je Intel bolji za office od AMD-a i da je AMD bolji za igrice i multimediju, pa ispada da sam na početku ak je tak

 Evo par preporuka:

Uzeti iz provjerenog dućana. Uzeti sa AMD procesorom. Uzeti lap sa što dužom garancijom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice