Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.767
|
čitano: 13.164.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
OnTime kaže...
fromilid kaže...

za dual channel RAM koji je kao bolji za gaming


A kako mozemo provjerit jesu stavili 1X8 1x16 ili 2x4 2x8

 cpu-z

 Ma čak i jednostavnije, sada se to vidi i u ugrađenom task manageru (ctrl+shift+esc), pod more options, pod memory, vidi se broj slotova i još neki dodatni podaci vjv.

2 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
OnTime kaže...
fromilid kaže...

za dual channel RAM koji je kao bolji za gaming


A kako mozemo provjerit jesu stavili 1X8 1x16 ili 2x4 2x8

 cpu-z

 Ma čak i jednostavnije, sada se to vidi i u ugrađenom task manageru (ctrl+shift+esc), pod more options, pod memory, vidi se broj slotova i još neki dodatni podaci vjv.

 Može i tako, mada je cpu-z puno detaljniji. Cpu-z/spd/slot1/2

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2024 9:54 (OnTime).
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,jedno pitanjce,,,jel se gubi garancija na novi laptop(uzeo bi ga u Linksu,Dell vostro3520) ako mu se promijeni predinstalirani OS?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bi pomoć oko kupovine laptopa za ženu. Klasična priča, filmovi, fotografije, surfanje.

 

Stavio sam budžet oko 650 EUR.

 

Pronašao sam nešto ovako pa molim pomoć koji uzeti:

1. HUAWEI MateBook D16" 53013YJG - 629 eur

2. HUAWEI MateBook D16" 53013WYU - 699 eur

3. ASUS ZenBook 14 OLED UM3402YA-KN300W - 599 eur

4. LENOVO V15 G4 - 619 eur

5. HP Pavilion 15-eh3079ng - 649 eur

6. HP 250 G9 6F2C3EA W11P - 674 eur

 

Svi mi djeluju tu negdje, pa ako netko ima kakav koristan savjet bio bi zahvalan.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ficlic kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko kupovine laptopa za ženu. Klasična priča, filmovi, fotografije, surfanje.

 

Stavio sam budžet oko 650 EUR.

 

Pronašao sam nešto ovako pa molim pomoć koji uzeti:

1. HUAWEI MateBook D16" 53013YJG - 629 eur

2. HUAWEI MateBook D16" 53013WYU - 699 eur

3. ASUS ZenBook 14 OLED UM3402YA-KN300W - 599 eur

4. LENOVO V15 G4 - 619 eur

5. HP Pavilion 15-eh3079ng - 649 eur

6. HP 250 G9 6F2C3EA W11P - 674 eur

 

Svi mi djeluju tu negdje, pa ako netko ima kakav koristan savjet bio bi zahvalan.

 

 

 Asus Zenbook definitivno. Inače Lenovo V15 G4 ima na akciji u HR za 529,99 EUR i to mu je realna cijena s obzirom da ima staru Zen 2 arhitekturu umjesto nove Zen 3

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-v15-g4-82yu00yjsc-ryzen-5-7520u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-tn-windows-11-crni-0101011161

 

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZGamer kaže...

Pozdrav ekipa,jedno pitanjce,,,jel se gubi garancija na novi laptop(uzeo bi ga u Linksu,Dell vostro3520) ako mu se promijeni predinstalirani OS?

Nisam gledao uvjete, ali ne bih rekao da SW na njemu može poništiti garanciju.

Meni se čini da Dell u nekim modelima podržava i Linux. Ja npr sada pišem s Latitude modela na Ubuntuu.

 

Čak mi je bilo rečeno u jednom Lenovo servisu, ovo nije provjereno doduše, da ako mu sam dodam RAM, i to napravim ispravno bez oštećenja, da Lenovo priznaje garanciju ako nešto drugo krepa. To sam si i napravio.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Frend trazi dobar laptop za: "Posel uglavnom, pisanje raznih dokumentacija, mailovi, surfanje. Nist posebno".

 

Pretpostavljam da je portability i quality glavni prioritet.

 

400-500 eura.

 

Moze par savjeta, nesto dobro za tu cijenu?

Ja gledam sad ovdje: https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?cod=400&cdo=500

Lenovo najbolje?

 

Ja imam Asus za 2200 eura, a i nisam bas najbolji sa laptopima. Isto mi pomogli dobri ljudi sa foruma :) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku laptopa za do 650€ max koji bi služio za surfanje i lagano gejmanje.

 

Svjestan sam da za to mogu dobiti samo integriranu grafiku, ali i tu je izbor poprilično veliki.

 

Prvo pitanje je AMD ili Intel ako bih htio da bude što bolji u igricama, a da ima integriranu grafiku?

Koji model točno da gledam?

 

Vidim da je netko lijepo objasnio kako po modelima prepoznati koje generacije su AMD procesori, ali da li novija generacija odmah znači i bolje gaming performanse?

 

Gaming bi bio na razini Farming simulatora, Spintires i sl.

 

Baterija je manje bitna jer će ionako ugl biti fiksiran na stolu. (znam da za iste novce mogu dobiti puno bolji PC ali onda trebam i sve ostalo kupovati)

Za ekran mislim da je 15'' okej 

Naravno, tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem je dobrodošla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tigerija kaže...

Frend trazi dobar laptop za: "Posel uglavnom, pisanje raznih dokumentacija, mailovi, surfanje. Nist posebno".

 

Pretpostavljam da je portability i quality glavni prioritet.

 

400-500 eura.

 

Moze par savjeta, nesto dobro za tu cijenu?

Ja gledam sad ovdje: https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?cod=400&cdo=500

Lenovo najbolje?

 

Ja imam Asus za 2200 eura, a i nisam bas najbolji sa laptopima. Isto mi pomogli dobri ljudi sa foruma :) .

Prijenosno računalo HP 255 G10, 859Q1EA (15,6 FHD IPS, AMD Ryzen 3 7330U, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon) Win11P- 469e

Nešto takvo je više nego ok

Iamdanny kaže...

Pozdrav svima,

 

trebao bih preporuku laptopa za do 650€ max koji bi služio za surfanje i lagano gejmanje.

 

Svjestan sam da za to mogu dobiti samo integriranu grafiku, ali i tu je izbor poprilično veliki.

 

Prvo pitanje je AMD ili Intel ako bih htio da bude što bolji u igricama, a da ima integriranu grafiku?

Koji model točno da gledam?

 

Vidim da je netko lijepo objasnio kako po modelima prepoznati koje generacije su AMD procesori, ali da li novija generacija odmah znači i bolje gaming performanse?

 

Gaming bi bio na razini Farming simulatora, Spintires i sl.

 

Baterija je manje bitna jer će ionako ugl biti fiksiran na stolu. (znam da za iste novce mogu dobiti puno bolji PC ali onda trebam i sve ostalo kupovati)

Za ekran mislim da je 15'' okej 

Naravno, tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem je dobrodošla.

 Ima ovako nešto ali ti prolazi budžet Acer Nitro 5 AN515-55; Core i5 10300H 2.5GHz/16GB RAM/1TB SSD PCIe/batteryCARE+;WiFi/BT/webcam/GeForce RTX3050Ti 4GB/15.6 (1920x1080)/backlit kb/num/Win 11 64-bit - 729€

Od jeftinijeg gledati nešto sa 5700U procesorom, npr LENOVO IdeaPad 1 82R400H6SC / Ryzen 7 5700U, 16GB, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, 15.6" FHD IPS, bez OS, plavi - 500€

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
alen4430 kaže...
EricCartman kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa, došlo je vrijeme za promjenu laptopa pa gledam što novo uzeti.

Do sada sam imao Ryzen 5500U i 16GB RAM memorije na starom HP-u, tako da gledam nešto bolje. Budžet mi je ograničen na otprilike 750€, pa vas molim za savjete.

Gledao sam Lenovo Ideapad seriju koja kreće od otprilike 700€ do Hp Probook serije (model 470 G10). 

Hvala unaprijed

Moje mišljenje:

Ako želiš neku razliku, Intel Core - Ultra(ši) i AMD Ryzen 7640 ti startaju od 850€ na više. Tu dobiješ jaču grafiku, duže trajanje baterije i jači CPU.

A za tvoj navedeni budžet, možeš se protegnuti na max 8-core Zen 3 i 32GB RAM-a.

E sad da dižeš i dockere i virtualke il svakodnevno montiraš video nezz da bi vidio neku ekstra razliku sa tim speckama, te da ti se isplati na taj način upgradeat.

 

Radije evo pričekaj da, zbog konkurencije, koji Core Ultra ili Ryzen 7640 ili 7840 ili 8840 (brojka 4 - znači Zen 4), padnu na tvoj očekivani budžet. Ili ga protegni.

 

Edit: Ili ti je krepao laptop?

 Nisam bio zadovoljan sa HP-om tako da gledam nešto kao alternativu. Ne treba mi ništa jače, tako da gledam nešto da je samo bolje po pitanju ekrana. 

picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

Edit: Ili ti je krepao laptop?

 nit meni ovo nije jasno, 5500u i 16gb rama se i dan danas preporučao kao dobra kombinacija za laptop

imam hp g8 sa slabijim 5300u i 16gb rama, još uvijek je to jako dobar stroj, čak i za lagano gejmanje malo starijih igrica

 Iskreno samo je razlog iznad, taj laptop u redu radi ali sam dostao problema imao tijekom jamstvenog roka. Tako da gledam nešto sličnih specifikacija, sa ovim sam bio čisto zadovoljan.

 Sori na digresiji: A jel baš moraš raditi za ekranom laptopa?
17" još kako tako, ali s 15" i manjim nije pametno dugo delati, ok ako si na putu, ali za svakodnevni rad najbolje ih je naštekati na vanjski monitor, ili 2.

 

I koji ekran bi onda htio na laptopu, 17" ili 15"? Ovaj HP što si napisao je čini mi se 17".

 Imam stolno računalo koje povremeno koristim kad radim dulje vrijeme, ali mi treba laptop kad radim na brzinu, nešto sitno. Ekran bih svakako htio 15'' jer sam se na to navikao (stari HP je bio 15.6) . Ne znam kakav točno procesor odabrati, ali vidim da većina modela nudi Ryzen 7 5700U ili Ryzen 5 7520U.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen4430 kaže...
EricCartman kaže...
alen4430 kaže...
EricCartman kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa, došlo je vrijeme za promjenu laptopa pa gledam što novo uzeti.

Do sada sam imao Ryzen 5500U i 16GB RAM memorije na starom HP-u, tako da gledam nešto bolje. Budžet mi je ograničen na otprilike 750€, pa vas molim za savjete.

Gledao sam Lenovo Ideapad seriju koja kreće od otprilike 700€ do Hp Probook serije (model 470 G10). 

Hvala unaprijed

Moje mišljenje:

Ako želiš neku razliku, Intel Core - Ultra(ši) i AMD Ryzen 7640 ti startaju od 850€ na više. Tu dobiješ jaču grafiku, duže trajanje baterije i jači CPU.

A za tvoj navedeni budžet, možeš se protegnuti na max 8-core Zen 3 i 32GB RAM-a.

E sad da dižeš i dockere i virtualke il svakodnevno montiraš video nezz da bi vidio neku ekstra razliku sa tim speckama, te da ti se isplati na taj način upgradeat.

 

Radije evo pričekaj da, zbog konkurencije, koji Core Ultra ili Ryzen 7640 ili 7840 ili 8840 (brojka 4 - znači Zen 4), padnu na tvoj očekivani budžet. Ili ga protegni.

 

Edit: Ili ti je krepao laptop?

 Nisam bio zadovoljan sa HP-om tako da gledam nešto kao alternativu. Ne treba mi ništa jače, tako da gledam nešto da je samo bolje po pitanju ekrana. 

picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

Edit: Ili ti je krepao laptop?

 nit meni ovo nije jasno, 5500u i 16gb rama se i dan danas preporučao kao dobra kombinacija za laptop

imam hp g8 sa slabijim 5300u i 16gb rama, još uvijek je to jako dobar stroj, čak i za lagano gejmanje malo starijih igrica

 Iskreno samo je razlog iznad, taj laptop u redu radi ali sam dostao problema imao tijekom jamstvenog roka. Tako da gledam nešto sličnih specifikacija, sa ovim sam bio čisto zadovoljan.

 Sori na digresiji: A jel baš moraš raditi za ekranom laptopa?
17" još kako tako, ali s 15" i manjim nije pametno dugo delati, ok ako si na putu, ali za svakodnevni rad najbolje ih je naštekati na vanjski monitor, ili 2.

 

I koji ekran bi onda htio na laptopu, 17" ili 15"? Ovaj HP što si napisao je čini mi se 17".

 Imam stolno računalo koje povremeno koristim kad radim dulje vrijeme, ali mi treba laptop kad radim na brzinu, nešto sitno. Ekran bih svakako htio 15'' jer sam se na to navikao (stari HP je bio 15.6) . Ne znam kakav točno procesor odabrati, ali vidim da većina modela nudi Ryzen 7 5700U ili Ryzen 5 7520U.

 Ok, za taj budžet možda najbolje ovaj za 600€:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-3-ideapad-slim-3-82xm007psc-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-7-7730u-1tb-ssd-440959301

 

Zen 3, ti sad imaš Zen 2.

16GB RAM-a - neproširivo

1TB SSD-a

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi u nedoumici sam, molim za pomoć.

Dvoumim se između dva refurbished laptopa iz USA ( idem poslovno pa ću ga tamo kupiti )

 

 

Thinkpad P16 Gen 1

i5-12600HX

NVIDIA RTX™ A5500 Laptop GPU 16GB GDDR6

32 GB DDR5-4800MHz (SODIMM)

16" WQUXGA (3840 x 2400), OLED, Anti-Reflection/Anti-Smudge, Dolby Vision™, Touch, 100%DCI-P3, 400 nits, 60Hz, Low Blue Light

 

Thinkpad P16 Gen 2

i7-13700HX

NVIDIA RTX™ 2000 Ada Generation Laptop GPU 8GB GDDR6

32 GB DDR5-4000MHz (SODIMM) - (2 x 16 GB)

16" WQUXGA (3840 x 2400), IPS, Anti-Glare, Non-Touch, HDR 400, 100%DCI-P3, 800 nits, 60Hz, Low Blue Light, LED Backlight

 

 

Gen 1 je stariji, ima slabiji procesor ali ima najjaču Nvidia grafičku šta su ugrađivali i OLED touch ekran.

Gen 2 je noviji, ima jači procesor, slabiju grafičku karticu i IPS ekran.

 

Laptop će se koristiti za Autocad, renderiranje, surfanje, gledanje filmova, povremeno igranje igara ali fokus je na Autocadu i renderiranju.

Cijena oba laptopa je skoro pa identična.

 

Vuče me da uzmem Gen 1 sa slabijim procesorom zbog A5500/3080ti grafičke kartice.

 

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima, sestra želi za DO maksimalno 1000 eura laptop, bavi se građevinom, dakle koristit će se AutoCAD-om, Robot, SAP, ansys, cia, i za sebe voli obradu video zapisa, fotografije, vješta je u PS-u i Illustratoru. Svjesna je da možda i ne mora dati ovoliko novca za to, ali želi nešto moćnije i što će da je služi jedan izvjestan period. Jedan jedini zahtjev bez kog ne bi mogla je da bi da je ekran veći i definitivno ne ispod prosjeka. Pucajte.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

molim za pomoć oko  odabira laptopa. Odnosno  dovumim se  između  dva  laptopa te  molim za savjet . Laptop bi se koristio za  office work, word  , power point  i  ecxel prezentacije, čitanje  onilne  knjiga, skidanje i  gledanje  filmova, povremeno  igranje  igre magic  match koja se  trenutno  igra na starom intel pentium procesoru  ( Lenovo G50-30) , od  igrica ništa drugo i  ništa novije, možda ako  nađem stari  hugo igricu , istovremeno gledanje  programa tv  na televio aplikaciji  i  snimanje  sa  movavi  screen recorderom , surfanje .

 

Dvoumim se  između  ovog Acer Aspire 7 A715-43G-R15D, NH.QHDEX.00C, Ryzen 5 5625U, 16GB, 512GB SSD, Endless OS, 15.6" FHD, NVIDIA GeForce RTX 3050 4GB  i

 

Acer Aspire 5 A515-47-R12R, NX.K82EX.001, AMD Ryzen 7 5825U, 32GB, 1TB SSD, Endless OS, 15.6'' FHD, AMD Radeon Graphics .

 

Aspire  7 ima više  usb  portova što  je  meni  jako  važno, slabiji  procesor, ali  opet  po mojem mišljenju taj procesor  je dovoljno jak za  sve zadatke,  zasebnu  grafiku i manje rama , s  obzirom da zasebna grafika  ima svoju  memoriju 16gb rama je  više nego  dovoljno za moje potrebe ( sad  u  svom laptopu  imam 8gb) . Ako  idem na njega  tad  bi  odmah laptop i  veći  disk i u  mikronisu  mi  ga odmah  besplatno  ugrade bez  da mi se  poništi  garancija.

 

Aspire 5 koji  je  navedeni  ima jači  procesor ( 8 jezgri  naprema  6 u  aspire  7 ), više  rama  i  veći  disk u  startu,  ali  nema  zasebnu  grafiku i  dvostruko  manje  usb portova za  korištenje.

 

Naginjem nekako na aspire  7 , čisto zbog  usb portova i  zasebne  grafe.  Cijena  je malo  viša , ali  mi  sad  200- 300 eura  ne igra  veliko  ulogu. Važno  mi je da  ima  više  portova i  dobro hlađenje. Važno mi je da nemoram svakih par  mjeseci otvarati  laptop , čistiti  ga  i  stavljati  termalnu  pastu. Čisto  da znate u mojih  15 godina korištenja laptopa  imala sam  2 laptopa  i  ja  osobno  nisam niti jednom to  radila. Svakih  2 god bi  laptop otišao  na servis i  tamo  bi  se  o  napravili .

 

Sa recenzija i  iskustva ljudi  sa  foruma  i  reddita  čini  se da se  ovaj laptop dosta pregrijava u  igrama.  Kakvo je  vaše  mišljenje  o tome s  obzirom na  ono što  sam napisala vezano uz  korištenje.   Imate  neko  saznanje  iz prve  ruke  o aspire 7 laptopu ?

 

Savjeti ?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
4ucker kaže...
Pozdrav svima, sestra želi za DO maksimalno 1000 eura laptop, bavi se građevinom, dakle koristit će se AutoCAD-om, Robot, SAP, ansys, cia, i za sebe voli obradu video zapisa, fotografije, vješta je u PS-u i Illustratoru. Svjesna je da možda i ne mora dati ovoliko novca za to, ali želi nešto moćnije i što će da je služi jedan izvjestan period. Jedan jedini zahtjev bez kog ne bi mogla je da bi da je ekran veći i definitivno ne ispod prosjeka. Pucajte.

 Pa realno, baš suprotno, premalo je 1000e za to što ona koristi.

Po meni tu treba bar neki noviji i5, 32GB rama, grafa tipa RTX 4050...a to je preko 1300e

Jedino ovako nešto GIGABYTE G7 MF-E2EE213SD / Core i5 12500H, 16GB, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 4050, 17.3" FHD 144Hz IPS, bez OS

Mana je što ima samo 16GB memorije koju ne možeš samo ubaciti 16 dodatno već moraš obe vaditi i kupovati 32GB

plus na minus kaže...

 

 Grafika tebi dodatna niti ne treba, USB portovi ako su potrebni se lako uzme neki USB HUB i riješi tako

Za početak bi zaobišao Acer jer imaju malu garanciju a i realno najlošiji servis.

Osobno bi ovako nešto uzeo LENOVO ThinkBook 16 G6 21KK003PSC / Ryzen 5 7530U, 32GB, 1TB SSD, AMD Radeon Graphics, 16" WUXGA IPS

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 8:54 (FakeDeath).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FakeDeath kaže...

 Ako znaš, interesira me, koliko su moćni Core Ultra i AMD Zen 4 u grafici u usporedbi sa nekim laptopom sa diskretnom grafikom, baš za takve 3D potrebe?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po meni integrirane grafike nisu za 3D, za 2D ok, ali 3D ne bi gledao integrirane grafike jer su več i neke slabije gtx 1650 i ekipa preslabe za brzu obradu 3D-a

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FakeDeath kaže.

 Grafika tebi dodatna niti ne treba, USB portovi ako su potrebni se lako uzme neki USB HUB i riješi tako

Za početak bi zaobišao Acer jer imaju malu garanciju a i realno najlošiji servis.

Osobno bi ovako nešto uzeo LENOVO ThinkBook 16 G6 21KK003PSC / Ryzen 5 7530U, 32GB, 1TB SSD, AMD Radeon Graphics, 16" WUXGA IPS

 Hvala na savjetu. Znam da mi  dodatna grafička  ne  treba  kad  sad sve što trebam radimna  starom lenovu  g50-30 sa  pentium procesorom i  bez jače  grafičke.  Svi  osim  lenova i  Hp  imaju  garanciju  od 2  god. Hp obilazim  u širokom luku  jer  moja sestra  koristi  Hp laptop  za  potrebe  faksa,( nikakvo  dizajn i  arhitektura) i  unutar  2 godine bio  na servisu jednom i  to  punih  mjesec  dana. Moj Lenovo G50 bio u 6 godina dvaput na  servisu, a od  druge sestre acer koristi od 2013 i  bio  3 puta  na  servisu.  Tako  da  lenovo i  acer  za  mene. 

 

Iskreno  već  sam i  gledala taj lenovo, sviđa mi  se što  ima  3 god garancije. Malo  me odbija to što  nisam sigurna kakvo  hlađenje ima i  hoće  li se  prekrijavati. On ima otvore  za  ventiliranje  samo  odozdola i  ništa  više. Moj  laptop   ima puno  više otvora za  ventiliranje i odličan  je  po  pitanju  hlađenja, uopće nije  topao  kod  rada.   Imaš li  ti možda  kakvo  iskustvo sa tim laptopima?  Možda sa ranijom serijom Lenovo  G5 ABA?

 

Osim male garancije i lošeg  servisa, što  misliš  o navedenom acer  aspire 7  laptopu? Imaš li saznanja o  tome kakvo   je  hlađenje na  njemu? Ima  puno  otvora za  ventilacija i dva  ventilatora unutra.  Da li  je  mguće u  njemu izvaditi  dodatnu  grafičku  karticu  i  samo  koristiti integriranu grafu? 

 

 

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
4ucker kaže...
Pozdrav svima, sestra želi za DO maksimalno 1000 eura laptop, bavi se građevinom, dakle koristit će se AutoCAD-om, Robot, SAP, ansys, cia, i za sebe voli obradu video zapisa, fotografije, vješta je u PS-u i Illustratoru. Svjesna je da možda i ne mora dati ovoliko novca za to,

 Bogme će morati dati više novca, jer ovo što je nabrojano traži jači laptop. Kada kupuje, neka pripazi da može nadograditi SSD i RAM, jer su proizvođači počeli svinjski lemiti RAM na sve više modela laptopa, pa i onih vrlo skupih, a neki daju samo jedan SSD slot, što nije katastrofa ali je bolje ako su dva.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
plus na minus kaže...

 Hvala na savjetu. Znam da mi  dodatna grafička  ne  treba  kad  sad sve što trebam radimna  starom lenovu  g50-30 sa  pentium procesorom i  bez jače  grafičke.  Svi  osim  lenova i  Hp  imaju  garanciju  od 2  god. Hp obilazim  u širokom luku  jer  moja sestra  koristi  Hp laptop  za  potrebe  faksa,( nikakvo  dizajn i  arhitektura) i  unutar  2 godine bio  na servisu jednom i  to  punih  mjesec  dana. Moj Lenovo G50 bio u 6 godina dvaput na  servisu, a od  druge sestre acer koristi od 2013 i  bio  3 puta  na  servisu.  Tako  da  lenovo i  acer  za  mene. 

 

Iskreno  već  sam i  gledala taj lenovo, sviđa mi  se što  ima  3 god garancije. Malo  me odbija to što  nisam sigurna kakvo  hlađenje ima i  hoće  li se  prekrijavati. On ima otvore  za  ventiliranje  samo  odozdola i  ništa  više. Moj  laptop   ima puno  više otvora za  ventiliranje i odličan  je  po  pitanju  hlađenja, uopće nije  topao  kod  rada.   Imaš li  ti možda  kakvo  iskustvo sa tim laptopima?  Možda sa ranijom serijom Lenovo  G5 ABA?

 

Osim male garancije i lošeg  servisa, što  misliš  o navedenom acer  aspire 7  laptopu? Imaš li saznanja o  tome kakvo   je  hlađenje na  njemu? Ima  puno  otvora za  ventilacija i dva  ventilatora unutra.  Da li  je  mguće u  njemu izvaditi  dodatnu  grafičku  karticu  i  samo  koristiti integriranu grafu? 

 

 

 Baš zato što ti ne treba grafička, ne bi uzimao takav laptop jer se puno više grije. Ne može se izvaditi grafička van.

Mislim da lenovo 16 G6 od tih jeftinijih ima najbolji i najveći hladnjak a svakako je i kvalitetniji jer se radi o "jačoj" seriji laptopa u rangu elitebook i probook od HP-a. Trebao bi i sam ekran bi ti najbolji.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
4ucker kaže...
Pozdrav svima, sestra želi za DO maksimalno 1000 eura laptop, bavi se građevinom, dakle koristit će se AutoCAD-om, Robot, SAP, ansys, cia, i za sebe voli obradu video zapisa, fotografije, vješta je u PS-u i Illustratoru. Svjesna je da možda i ne mora dati ovoliko novca za to, ali želi nešto moćnije i što će da je služi jedan izvjestan period. Jedan jedini zahtjev bez kog ne bi mogla je da bi da je ekran veći i definitivno ne ispod prosjeka. Pucajte.

 Pozdrav,

 

tu nema puno razmišljanja, Thinkpad P serija, i7 CPU + nvidia grafička kartica.

Kolega maxtoxic na ovom forumu prodaje P51 za 450€, možda se može dogovoriti i malo niža cijena.

 

CPU i7 7820HQ 2.9 GHz
DDR4 32 GB
SSD M.2 512 GB ( može se ubaciti još koji disk )
NVIDIA Quadro M2200 4 GB ( najjača grafička kartica te godine u P seriji ) ( Quadro grafička baš za posao )
IPS 15.6" 3840x2160  4k ( najjači ekran )

- 450E

 

 

Ako ne želiš malo riskirati s polovnim laptopom bez garancije, može se za 900€ + shipping 15€ dobiti Thinkpad P15 gen 1 ( i7 CPU, Nvidia, 32 Gb rama, 1,5 Tb ssd ) s 1 godinom garancije ili više ako se dokupi.

link

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 22:43 (Daten007).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zar nije ta grafa realno slabija od GTX 1650? A i tu je stari procesor koji su slabiji od i5 12gen?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 23:08 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na toj cijeni mora negdje biti kompromisa.

Predloženi Thinkad ima zaista vrhunsku izradu, hlađenje i servis.

No procesor mu je 30% slabiji od Ryzena 5 7530U, koji nit je jak, nit je skup, nit je rastrošan (15W novi vs 45W stari): https://technical.city/en/cpu/Ryzen-5-7530U-vs-Core-i7-10850H

Hoću reći tu ni hlađenje nije baš prednost u Thinkpadu, kad je noviji CPU puno efikasniji.

Govorim o ovom linkanom Thinkpadu koji je još jači.

 

Ali da, stoji, morat će kompromis uzeti za 1000€.

  • Da li premium laptop, izrada, hlađenje, kvaliteta (očekivana trajnost), a stare komponente.
  • Ili slabije kvalitete izrade, a novih komponenti.

Ja bih osobno ipak ovo novo. Duže će trajati baterija, Windowsi i SW će duže biti supportani. Za jače performanse će dosta manje grijati. A i grafa se može dobiti 3050, možda i 4050 za te novce https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-gaming-3-82sb00k0sc-ryzen-7-7735hs-16gb-512gb-ssd-nvidia-geforce-rtx-4050-15-6-wqhd-165hz-ips-bez-os-crni-010101835

Konkretno ovom mom linkanom modelu je opskurno na internetu da li može imati 32GB RAM-a, tj da li je RAM u slotovima, ali mislim da jeste 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 23:47 (EricCartman).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

veli za taj tvoj:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ARH7?M=82SB00K0SC

 

da je za sada 16 GB maksimum, ali vidim da ima dva utora za RAM, a nigdje nepiše da je ijedan zalemljen...

 

Dakle, vjerojatno nisu testirali više, ali mislim da će taj zgutati i 2x 32 GB RAMa glatko....

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

veli za taj tvoj:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ARH7?M=82SB00K0SC

 

da je za sada 16 GB maksimum, ali vidim da ima dva utora za RAM, a nigdje nepiše da je ijedan zalemljen...

 

Dakle, vjerojatno nisu testirali više, ali mislim da će taj zgutati i 2x 32 GB RAMa glatko....

 Da, to sam i ja bio našao u speckama, poučen prijašnjim iskustvom, ako ima 2 slota, još je DDR5, trebao bi glatko ići do 32GB a možda čak i 64.

Mada i tih 16GB po meni ne bi bio dealbreaker jer grafa RTX-4050 ima na sebi svojih 6GB.

 

Ovako mislim da je njegova cijena od blizu 1000€, i uz upgrade RAM-a, taman da se i obje pločice mijenjaju, dobar deal, pogotovo jer se mogu mijenjati kasnije ako/kad se pokaže potreba i padnu cijene RAM-a.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FakeDeath kaže...
tigerija kaže...

Frend trazi dobar laptop za: "Posel uglavnom, pisanje raznih dokumentacija, mailovi, surfanje. Nist posebno".

 

Pretpostavljam da je portability i quality glavni prioritet.

 

400-500 eura.

 

Moze par savjeta, nesto dobro za tu cijenu?

Ja gledam sad ovdje: https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?cod=400&cdo=500

Lenovo najbolje?

 

Ja imam Asus za 2200 eura, a i nisam bas najbolji sa laptopima. Isto mi pomogli dobri ljudi sa foruma :) .

Prijenosno računalo HP 255 G10, 859Q1EA (15,6 FHD IPS, AMD Ryzen 3 7330U, 8GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon) Win11P- 469e

Nešto takvo je više nego ok

 

Nebi bolje trazio neki ryzen lenovo?

 

Jedan frend kaze da je imao 3 HP i krepali, tipkovnice. I tako.

 

Sto ljudi misle?

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-g4-83a1006xsc-156-fhd-ips-intel-core-i3-1315u/218068/product/

 

 

Odgovaraju mi komponente, karakteristike  i cijena. Ima li nešto što treba znati o ovim V modelima-hlađenje, tipkovnica, zaslon? Ima li što bolje ili jeftinije od ovoga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li nešto bolje od ovoga do 1250€?

17.3" FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H up to 4.4GHz, 16GB DDR4, 1TB NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX3070 8GB, no OS.

Namjena je 99% za gaming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Eyekool kaže...

Ima li nešto bolje od ovoga do 1250€?

17.3" FHD IPS 144Hz, AMD Ryzen 7 5800H up to 4.4GHz, 16GB DDR4, 1TB NVMe SSD, NVIDIA GeForce RTX3070 8GB, no OS.

Namjena je 99% za gaming.

 možda nešto novije? npr ovaj lenovo za manje para

Lenovo 15IRX9, 15.6" 1920x1080, Intel Core i5-13450HX (nabava.net)

 

taj noviji i5 je otprilike u rangu 12700h za gejmanje, rtx 4060 je također tu negdje, ako ne i bolja od 3070

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AntGadget kaže...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-g4-83a1006xsc-156-fhd-ips-intel-core-i3-1315u/218068/product/

 

 

Odgovaraju mi komponente, karakteristike  i cijena. Ima li nešto što treba znati o ovim V modelima-hlađenje, tipkovnica, zaslon? Ima li što bolje ili jeftinije od ovoga?

 Meni su ti V modeli prije izgledali jako jeftino i plastično kao videokasete, sad su malo drukčiji.

Najbolje da pogledaš jednoga u dućanu uživo pa vidi je li ti ok. Il pitaš. Koristio sam samo Ideapade i Thinkbook kojeg sam pobro za jeftine novce.

 

Preporučio bih ipak Ryzena R3 - 5425 umjesto tog I3. Samo na konto boljeg trajanja baterije, jer su Intelove jake jezgre jako rastrošne, pa brzo cuclaju bateriju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice