Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imas privatnu poruku :)

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo gledam i ja za promjenit laptop pa da se malo posavjetujem sa ljudima koji znaju puno više od mene.. Dakle cifra koja bi bila je od 3500-4000 kn može i koju stoticu gori doli ako baš treba... Čitajući forum vidio sam ova dva modela

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.5bb0445c6af94dfc9c733472d43c1a56.lenovo-prijenosno-racunalo-g510-59390417-59-390417.aspx

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10198

 

Inače laptop služi za fax (građevina) pa je dosta bitno da autocad solidworks i ostali programi rade bez problema, ostalo više manje spada u neku kategoriju normalnog korištenja (surfanje igranje COD 2 TF2 PES-a) 

Pa sad što odabrati i ima li što na tržištu bolje od ovih dva za tu cijenu?

Hvala na savjetima

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 14:23 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Malo sam preletio preko teme, no zaista nemam toliko vremena da sve dosadašnje savjete detaljno proanaliziram. Stoga bih zamolio nekoga da mi odgovori, ako bude imao volje i vremena. 

 

Uglavnom, krepao mi je Dellov laptop star malo više od 3 godine. Otišao mu je grafički čip (nema samostalnu grafičku karticu, već integriranu) i ovi u servisu mi ga nisu uspjeli popraviti, a alternativa je mijenjanje matične ploče, što se ne isplati. Zato, prije svega, ako netko zna neki servis koji bi sigurno mogao popraviti taj grafički čip, bio bih mu zahvalan. Osobito ako je na području Zadra ili Zagreba, da ne moram slati poštom.

 

U suprotnome, bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao predložiti neki laptop do 4.500, maksimalno 5.000 kn. Meni laptop služi prvenstveno za surfanje, gledanje filmova i serija te rad u Microsoft officu. Znači, htio bih da je brz (da ima dobar procesor, recimo i5 barem) i da ima hard disk barem 750 gb. Također, uvjet je da ima predinstalirane Windowse, barem sedmicu, iako bih preferirao osmicu. Igranje me ne zanima (eventualno Footbal manager), kao niti neka zahtjevna obrada fotografija i sl.

 

Lijep pozdrav.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Horatio_Hornblower

Na trzistu nema trenutno boljih stvari za te cijene. Ako nemozes protegnuti budzet preporucujem ti taj HP probook radi i5 procesora. Ako mozes protegnuti budzet uzmi u obzir ovaj Lenovo g510 za 4700kn sa nestedljivim novim i7, 8gb rama i rebrand 8750m grafom kakva je u laptopima koje si linkao (nema posebnih razlika). Savrsena prilika za studenta koji se bavi tim programima. Ja bih samo za svaki slucaj provjerio hoce li r7 m265 grafa biti dovoljno dobra za 3D autocad (2D autocad se moze rjesiti sa bilokojom grafom) i SW. Guglati "minimal requirements `tocan naziv programa´ m265" pa vidjet malo.

Ako grafa nekim cudnim slucajem nebi bila dovoljna onda nemozes ici i na te laptope koje si linkao pa bi ti preporucio nesto sa 840m, mozda 740m grafickom, te mozes prve guglat ako m265, tj. 8750m kojim slucajem nece biti u redu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 14:44 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
heisenberg1911 kaže...

Pozdrav svima!

 

Malo sam preletio preko teme, no zaista nemam toliko vremena da sve dosadašnje savjete detaljno proanaliziram. Stoga bih zamolio nekoga da mi odgovori, ako bude imao volje i vremena. 

 

Uglavnom, krepao mi je Dellov laptop star malo više od 3 godine. Otišao mu je grafički čip (nema samostalnu grafičku karticu, već integriranu) i ovi u servisu mi ga nisu uspjeli popraviti, a alternativa je mijenjanje matične ploče, što se ne isplati. Zato, prije svega, ako netko zna neki servis koji bi sigurno mogao popraviti taj grafički čip, bio bih mu zahvalan. Osobito ako je na području Zadra ili Zagreba, da ne moram slati poštom.

 

U suprotnome, bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao predložiti neki laptop do 4.500, maksimalno 5.000 kn. Meni laptop služi prvenstveno za surfanje, gledanje filmova i serija te rad u Microsoft officu. Znači, htio bih da je brz (da ima dobar procesor, recimo i5 barem) i da ima hard disk barem 750 gb. Također, uvjet je da ima predinstalirane Windowse, barem sedmicu, iako bih preferirao osmicu. Igranje me ne zanima (eventualno Footbal manager), kao niti neka zahtjevna obrada fotografija i sl.

 

Lijep pozdrav.

Znaci laptop ti je crkao taman malo nakon sto je istekla garancija.. peh. Neznam za servis, znam ti preporucit laptop.

Za to sto si rekao mislim da ti je lenovo z50-70 savrsen prvenstveno radi FHD rezolucije zatim zbog svega ostalog. i5 jeste stedljiv i s njime ces imati dulji rad dok je laptop istekan od obicnog i5, a ako zelis jace performanse lako prislis da bolje radi clickom na bateriju u win7/8/8.1 dole desno i klikom na high performance mode.

Eh sad, isti nema windowse i tu nastaje problem. Preporucujem da malo skoknes na temu windowsa, i to 8/8.1 jer imaju puno brzi boot time (vrijeme pokretanja) u odnosu na windows7, a ono da ce te smetati start menu su gluposti. Nekima koji su bili na win7 100 godina naravno da smeta jer se tesko odviknut, al eto, ja sam se npr. snaso za 2 dana. Isto mozda je bolje pitati nekog na PM di ilegalno skinuti win8, tj. 8.1 jer neznam koliko je prihvatljivo to pitati drito na samu temu, iako naravno da ekipa tamo i vecina nas ima nelegalne windowse. Ja imam nelegalne win8.1 od frenda koji je nabavio od bratica, tak da neznam drito neki link, al sve radi fluidno, nema errora nit stekanja nit ikakvih gluposti.

 

Ako bi se bas moralo ici na windowse, onda kako se ispod 5000kn nemoze naci niti jedan drugi dobar laptop sa FHD rezolucijom, ja bih isao na nesto jeftiniju opciju sa windowsima, vecim 17.3" ekranom na kojem je HD reza bolja nego na 15.6" i novim brzim i3: probook 470 g1 ili toshiba sa malo slabijom izradom (plasticnija, nema matt ekran kao probook, mozda malo slabija dostupnost komponenti - provjeriti, pogotovo za dostupnost ventilatorima kao glavnom pokretacu hladjenja), ali god vise jamstva i jeftinim produljenjem jamstva.

Ako je bas potreban i5 onda ovako: isti probook samo sa i5, Lenovo g710. Tu se prica sa jamstvima izjednacava, kao i prica sa kvalitetom izrade. Jedino tu bitno za naglasiti opet je sto Probook ima matt ekran, a Lenovo i vecina drugih laptopa ispod 5 i vise tisuca ne.

 

Da rjesimo ta jamstva.

Toshiba dolazi sa 2god jamstva i to bi trebalo bit redovno sa No Matter What garancijom (garancija na kradju, proljevanje tekucine itd.) za koju neznam mora li se nekako posebno aktivirati. Produljenje Toshibinog jamstva na 3 god kosta 300kn, na cak 4 god (nitko drugi ne nudi produljenje na cak 4 god, 3. je max obicno) 500kn.

Produljenje HP Probooka kosta 300kn na 2 god, 600kn na 3 god.

Produljenje Lenovo G serije na 2 god 200kn, na 3 god 500kn.

Produljenje se moze napraviti bilokada i uglavnom bilogdje (gledati nabava.net => ukucati "produljenje 'brand' ") dok got ne krene zadnji mjesec redovne garancije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 15:27 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trazim za bratica best-buy laptop do 4000kn, malo sam citao ovdje i vidio sto se nudi za 15.6" ali bi me zanimalo sto ima 17.3"? Laptop bi sluzio najvise za gaming, naravno za surfanje i mozda filmove. Thx :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The Doctor kaže...
Pozdrav, trazim za bratica best-buy laptop do 4000kn, malo sam citao ovdje i vidio sto se nudi za 15.6" ali bi me zanimalo sto ima 17.3"? Laptop bi sluzio najvise za gaming, naravno za surfanje i mozda filmove. Thx :)

HP probook 470 ako oces 17.3", HP probook 450 ako zelis isti samo sa i5 procom. Grafa nije nista spektukularno, ali bolje nemozes dobiti za gaming za ove, a niti za nesto vece pare. Rezultati 8750m: klik Skrolas dole, nadjes rezultate igri i pripazi da gledas s kojim je procesorima testirana grafa tako da kliknes na same brojeve fps-eva. Razlika u procovima: ugrubo. Pazi, napisali su Higher clock speed 2.6 GHz vs 2.4 GHz, a turbo clock i5 od 3.2Ghz nije spomenut. Zato ovdje gledaj detaljniju usporedbu.

Kvaliteta laptopa je jedna od najboljih od laptopa u slicnom i visem cijenovnom rangu. Zato je garancija malo manja, a produljenje jamstva nest skuplje, ali to se da rjesit bilokad dok ne istekne zadnji mjesec redovnog jamstva. Govorim o produljenju na 2g za 300kn i produljenju na 3g za 600kn. Tek bi sa laptopom oko 4600kn dobio nesto malo bolje performanse u igricama tako da se ne isplati ici na toliko skuplji laptop u odnosu na Probook i to nesto skuplje produljenje treba prihvatit. Asuse sa 740m/840m grafama i i5 stedljivim procovima ne gledati, ne zbog specifikacija nego zbog takve izrade da se moze pristupiti samo hard disku i ramima sto je lose. Kod probooka se lagano moze pristupit bilocemu ispod haube, sama izrada je nesto bolja, a ekran matt.





Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 1:05 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala ti puno, zbilja si mi dao dosta informacija :) Citao sam negdje da se HP-ovi u dosta slucajeva pregrijavaju, mozda sam u krivu jer mi se cini da je to tako bilo kod starijih modela, ali cinjenica da mi svi frendovi imaju problema s temp. koji imaju HP i Acer laptope. Je li to razlog za brigu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The Doctor kaže...
Hvala ti puno, zbilja si mi dao dosta informacija :) Citao sam negdje da se HP-ovi u dosta slucajeva pregrijavaju, mozda sam u krivu jer mi se cini da je to tako bilo kod starijih modela, ali cinjenica da mi svi frendovi imaju problema s temp. koji imaju HP i Acer laptope. Je li to razlog za brigu?

Isto tako je cinjenica da ti tvoji frendovi ne ciste i ne odrzavaju redovito svoje laptope. Uz redovito ciscenje hradnjaka od prasine i po potrebi zamjene paste ne bi smjelo bit nikakvih problema s pregrijavanjem.

Dell Precision M6600
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

 

trebam pomoć s odabirom prijenosnog računala namijenjen za uredski posao (office) i multimediju.

Budget do 3500 kn (eventualno 4k)

Koji bi bio najbolji izbor za ovu cifru?

 

Napomena: bez uključenog OS-a ili windows 8.1

 

Hvala.

 

EDIT:

Ovaj se čini u redu 3000 kn

ASUS X550CC-XX352;15.6" LED,Intel 2117U,4GB,500GB,GT720,2god

Ili jača verzija 3600 kn

ASUS X550LB-XX015D,15.6" LED,Intel i3-4010U,4GB,750GB,GT740,2god

Mišljenja?

 

Inače imam Asus X550LB-XO026D, 15,6 HD, i5-4200U,4GB,750GB,GT740 2GB,2 god s kojim sam jako zadovoljan pa sam mislio onda uzet jeftiniju verziju (kupujem za staru). Sviđa mi se ASUS dizajn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 15:07 (Zeus_CM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav...

može preporuka za laptop do 4000kn bez windowsa

namjena: rad u Officeu, photoshopu, skidanje filmova i gledanje istih.

S obzirom da mi zna biti dosta prozora otvoreno a i uvik neki program radi u pozadini pretpostavljam da bi mi trebao malo bolji procesor i memorija?

da ga mogu naručiti na arhiteh.hr ili od dućana Links i Elipso

 

ako može baren 2-3 prjedloga

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zeus_CM kaže...

Bok,

 

trebam pomoć s odabirom prijenosnog računala namijenjen za uredski posao (office) i multimediju.

Budget do 3500 kn (eventualno 4k)

Koji bi bio najbolji izbor za ovu cifru?

 

Napomena: bez uključenog OS-a ili windows 8.1

 

Hvala.

Lenovo b590 ili Lenovo g510 koji je gotovo identican samo sa glossy ekranom (b590 ima anti-glare ekran) te g510 ima taj mali SSD unutar hard diska sto cini SSHD disk koji ce malo ubrzat ucitavanje programa koji se najvise koriste kao i ucitavanje windowsa. *Windowsi 8/8.1 se sami po sebi puno brze ucitavaju od Win7.

 

U obzir mozes i toshibu sa malo manje kvalitetnom izradom, ali boljim jamstvom i boljim i jeftinijim produljenjem jamstva.

 

Za stedljivu opciju u smislu trajanja baterije dok je laptop istekan gledati novi Dell 3542 koji dolazi sa 3 god jamstva.

 

Za najjacu opciju gledati ovu toshibu. Tu bi bilo upitno malo grijanje jer je unutra vec jaci proc koji se grije vise nego i3-3110m i meni je tesko naci neki review za te toshibe pa da sa sigurnoscu kazem da nece biti nikakvih problema. Vjerujem da bi u najgorem slucaju doslo do nekog osjetnog, ali ne opasnog grijanja. Na kraju krajeva tu je NMWT garancija koja bi to pokrila i koja se moze produljit na cak 4 god, ali iritantno bi bilo ako bi temperatura npr. na mjestu tipkovnice bila neugodna u sto kazem sumnjam, ali nisam 100% siguran. Takvih sumnji nemam kod navedenih Lenovo modela i Della i jeftinije toshibe. Inace mislim da ovakav i5 proc nije uopce potreban za namjenu multimedije i office-a.

 

Zaboravio sam na 17.3" pa evo par modela. Prvi bi bio Lenovo g710 sa malo slabijim procesorom od i3, ali opet dovoljno dobrim i ugodnim za navedenu namjenu.

Nadalje Dell nova 17.3" serija, Acer malo starija serija, ali povoljna (prema iskustvima nema straha od grijanja, jedina zamjerka je sto nema drivera za win7).

 

To bi bilo to, mislim da nisam izostavio niti jednog. Asusa nisam gledao jer je izrada jeftinih modela losa za odrzavanje. Toshiba 17.3 modela nema u jeftinijem rangu. Ostale sam sve nabrojao meni se cini. Svi ti procesori su dobri za multimediju i office te ako je pozeljna stedljivost i npr. rad od 6h dok laptop nije ustekan u struju gledati nesto sa stedljivim intel U procesorima i tu bih gledao Dell kao prvu opciju. Iznad i3 mislim da nema smisla uzimati. Razlika izmedju i3 i drugih slabijih procesora koji svi redovito dolaze u jeftinim verzijama 17.3 modela je sto se i3 bolje drzi sa vecom kolicinom zadataka koja bi u realnom svijetu npr. bila gomila otvorenih tabova + par otvorenih programa i tako.

 

Lenovo laptopi su malo visi, pogotovo G serija i nisu toliko moderni kao mozda drugi brandovi, ali to je zbog efikasnijeg hladjenja, iako to hladjenje nije toliko potrebno kod ovako generalno slabih procesora.

 

Preporucujem jos malo tragati za reviewovima (youtube, notebookcheck, google), iskustvima sa amazon-a, newegg-a pa se odluciti. Mislim da je glavna stvar kod ovako jeftinih laptopa kvaliteta ekrana koja je relativno losa kod gotovo svih laptopa, a kako je tesko da ce se laptop moci sa slikom vidjeti u ducanu preporucujem upravo traganje za video review-evima laptopa (youtube) kao prvu stvar.

 

*Plavkast ekran je zastupljen kod svih TN matrica laptopa koje su u svim tim laptopima i on se da kalibrirat tako da se nebi trebalo zamarat time. Nazalost u gomili revieweva na youtube-u se laptopi pokazuju out of the box te se ekran uopce ne kalibrira.

*Svi preporuceni laptopi nisu dobri za igranje igrica, nadam se da to nije bio skriveni zahtjev.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 15:47 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buga kaže...

Pozdrav...

može preporuka za laptop do 4000kn bez windowsa

namjena: rad u Officeu, photoshopu, skidanje filmova i gledanje istih.

S obzirom da mi zna biti dosta prozora otvoreno a i uvik neki program radi u pozadini pretpostavljam da bi mi trebao malo bolji procesor i memorija?

da ga mogu naručiti na arhiteh.hr ili od dućana Links i Elipso

 

ako može baren 2-3 prjedloga

 

Hvala

Kojem photoshopu, CS6 mozda ili neki manje zahtjevan??? Igranje dolazi u obzir? Velicina ekrana bitna ili gledati cim jace performanse sa 15.6" ekranom? Zasto bas ta 3 ducana ako se smije znati? Sreca da si naveo arhiteh kao jedan od ducana s dobrim cijenama za laptope, al opet cudan odabir ducana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 15:46 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Kojem photoshopu, CS6 mozda ili neki manje zahtjevan??? Igranje dolazi u obzir? Velicina ekrana bitna ili gledati cim jace performanse sa 15.6" ekranom? Zasto bas ta 3 ducana ako se smije znati? Sreca da si naveo arhiteh kao jedan od ducana s dobrim cijenama za laptope, al opet cudan odabir ducana.

Zadnji phptoshop CC, veličina ekrana mi nije bitna, mislim da je sasvim dovoljno tih 15,6, igrice ne igram tako da mi za to netreba..

A zašto ta tri dućana... pa links i elipso su mi u tu gradu, a arhiteh jer ima mogućnost plaćanja pouzećem...a koliko znam relativno su brzi u isporuki što mi je trenutno bitno.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buga kaže...
The_Fichek kaže...

Kojem photoshopu, CS6 mozda ili neki manje zahtjevan??? Igranje dolazi u obzir? Velicina ekrana bitna ili gledati cim jace performanse sa 15.6" ekranom? Zasto bas ta 3 ducana ako se smije znati? Sreca da si naveo arhiteh kao jedan od ducana s dobrim cijenama za laptope, al opet cudan odabir ducana.

Zadnji phptoshop CC, veličina ekrana mi nije bitna, mislim da je sasvim dovoljno tih 15,6, igrice ne igram tako da mi za to netreba..

A zašto ta tri dućana... pa links i elipso su mi u tu gradu, a arhiteh jer ima mogućnost plaćanja pouzećem...a koliko znam relativno su brzi u isporuki što mi je trenutno bitno.

http://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html

Do 4000kn imas HP probook 450, van toga HP probook 455 i mislim da ti je to najbolja opcija radi 8gb rama i jednog jako dobrog procesora koji se moze mjeriti sa najboljim i3 laptop intel procom i nije daleko od tog i5: klik1, klik2, klik3 Uglavnom dodje te da je jednako dobar za multithreadanje kao i5 i i3, ali ima slabiji single-core peformans sto negdje znaci negdje ne. Konkretno za photoshop mislim da se to nece osjetiti. Malo sam tragao koliko je bitna grafa, procesor za photoshop cc, cs6 te sam nasao ovo kao neki najbolji link. Zanimljivo je kako Photoshop CC nema koristi od CUDA jezgri Nvidijnih grafi, dok ih CS6 koristi. Nasao sam i da su novi Kaveri desktop procovi jako dobri za te photoshope, tako da bi mogao sloziti i jako dobru konfu za te, tj. manje pare ako ti nije bitna prenosivost pa ulozit u neki posten monitor mozda.

Sto se laptopa tice mislim da za te pare nema drugih opcija, dalje od ovog imas i5 Haswell procove stedljive ili ne sa 840m, 740m ili istim 8750m grafama s kojima konkretno za Photoshop CC nebi nista dobio, a sa tim malo jacim nvidijama bi za CS6. Onda opet te laptope s nvidijama je tesko nac sa vise od 4gb rama.

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi pomoć jer sam potpuno zbunjen! Naišao sam na laptop Packard Bell sličan ovome http://v2.pik.ba/artikal/11215410/laptop-packard-bell/ . Ima 4GB RAM memorije, 1,8 GHz procesor. Cijena mu je 1400 kuna. Problem je što se ja ne razumijem u cijene i postoji problem što prodavac kaže da ima Dual-Core procesor,a ja kad sam mu gledao konfiguraciju nisam vidio da piše da je Dual-Core. Zanima me da li može biti da je Dual-Core procesor,a da ne piše baš tako kad se gleda konfiguracija tj. da je drugačiji naziv? Jedan "stručnjak" u trgovini kaže da ne piše drugačije,a drugi kaže da piše drugačije pa me zanima sada Vaše mišljenje...i naravno,da li se isplati kupovati takav laptop?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

http://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html

Do 4000kn imas HP probook 450, van toga HP probook 455 i mislim da ti je to najbolja opcija radi 8gb rama i jednog jako dobrog procesora koji se moze mjeriti sa najboljim i3 laptop intel procom i nije daleko od tog i5: klik1, klik2, klik3 Uglavnom dodje te da je jednako dobar za multithreadanje kao i5 i i3, ali ima slabiji single-core peformans sto negdje znaci negdje ne. Konkretno za photoshop mislim da se to nece osjetiti. Malo sam tragao koliko je bitna grafa, procesor za photoshop cc, cs6 te sam nasao ovo kao neki najbolji link. Zanimljivo je kako Photoshop CC nema koristi od CUDA jezgri Nvidijnih grafi, dok ih CS6 koristi. Nasao sam i da su novi Kaveri desktop procovi jako dobri za te photoshope, tako da bi mogao sloziti i jako dobru konfu za te, tj. manje pare ako ti nije bitna prenosivost pa ulozit u neki posten monitor mozda.

Sto se laptopa tice mislim da za te pare nema drugih opcija, dalje od ovog imas i5 Haswell procove stedljive ili ne sa 840m, 740m ili istim 8750m grafama s kojima konkretno za Photoshop CC nebi nista dobio, a sa tim malo jacim nvidijama bi za CS6. Onda opet te laptope s nvidijama je tesko nac sa vise od 4gb rama.

 

Hvala The Fichek na trudu..... da budem iskrena HP mi nije bio uopće u nekoj opciji, zbog raznih negativnih iskustava korisnika koje sam pročitala na netu.

Meni su zapela za oko dva laptopa.... možda sam tražila skroz u krivom smjeru, pa ako može mišljenje o njima....može li to proći za moje potrebe?

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10706

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11236

 

kod ovih Toshibinih mi je plus što imaju 2 god. jamstvo

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buga kaže...
The_Fichek kaže...

http://helpx.adobe.com/photoshop/system-requirements.html

Do 4000kn imas HP probook 450, van toga HP probook 455 i mislim da ti je to najbolja opcija radi 8gb rama i jednog jako dobrog procesora koji se moze mjeriti sa najboljim i3 laptop intel procom i nije daleko od tog i5: klik1, klik2, klik3 Uglavnom dodje te da je jednako dobar za multithreadanje kao i5 i i3, ali ima slabiji single-core peformans sto negdje znaci negdje ne. Konkretno za photoshop mislim da se to nece osjetiti. Malo sam tragao koliko je bitna grafa, procesor za photoshop cc, cs6 te sam nasao ovo kao neki najbolji link. Zanimljivo je kako Photoshop CC nema koristi od CUDA jezgri Nvidijnih grafi, dok ih CS6 koristi. Nasao sam i da su novi Kaveri desktop procovi jako dobri za te photoshope, tako da bi mogao sloziti i jako dobru konfu za te, tj. manje pare ako ti nije bitna prenosivost pa ulozit u neki posten monitor mozda.

Sto se laptopa tice mislim da za te pare nema drugih opcija, dalje od ovog imas i5 Haswell procove stedljive ili ne sa 840m, 740m ili istim 8750m grafama s kojima konkretno za Photoshop CC nebi nista dobio, a sa tim malo jacim nvidijama bi za CS6. Onda opet te laptope s nvidijama je tesko nac sa vise od 4gb rama.

 

Hvala The Fichek na trudu..... da budem iskrena HP mi nije bio uopće u nekoj opciji, zbog raznih negativnih iskustava korisnika koje sam pročitala na netu.

Meni su zapela za oko dva laptopa.... možda sam tražila skroz u krivom smjeru, pa ako može mišljenje o njima....može li to proći za moje potrebe?

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_196_202&products_id=10706

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11236

 

kod ovih Toshibinih mi je plus što imaju 2 god. jamstvo

Probook serija je puno bolja od Pavillion serije kod koje su mnogi imali problema. Konkretno Probook serija je jaca od tih Toshiba i za te Toshibe nisam siguran hoce li biti osjetnog zagrijavanja jer mi je tesko nac neke testove, reviewove itd. Gledaj ovdje reviewove probook 450/470 sa ivy bridge i7/i3 procesorima: klik1, klik2 Malo skrolati dole i pogledati temperature laptopa, procitati i odlomak: Maintenance. Ima reviewova i na hrvatskom na youtube-u, nije tesko naci. U onom probooku 450 je proc koji se grije izmedju ta 2, znaci ivy bridge i5. Inace ti svi ivy bridge se nesto manje griju u odnosu na haswelle, pogotovo jace haswelle kao onaj i5 u toshibi, a opet ivy bridge i5 je prosjecno samo 6% slabiji od haswell i5, znaci razlika je samo na papiru.

Kako toshiba ima malo losiju izradu (manje efikasno hladjenje, plasticnija) od probooka jos se vise brinem za temperature i nemogu reci sa sigurnoscu hoce li tu biti nekakvog zagrijavanja kod tezih zadataka kao sto je taj photoshop.Mislim zagrijavanja ce sigurno biti, hoce li biti podnosljivo, neznam.

Nadalje, isti photoshop trazi graficku karticu. Doduse integrirana grafa u i5 procesorima ispunjava zahtijeve i ako sam dobro skuzio u photoshop CC-u nema 3D stvari tako da ce laptop posluziti, ali za bilosta 3D (Photoshop CS6..) ce trebati zasebna graficka koja je puno bolja u probooku nego nvidia 710m u jednoj od tih toshiba (druga niti nema zasebnu graficku)

 

Sto se jamstva tice to se da rjesiti bilokada dok ne istekne zadnji mjesec garancije. Straha nebi trebalo biti. Problema kod ove serije je bilo samo sa driverima i to par primjera koliko sam ja nasao, ali toga uvijek ima. Ima i 2 teme o tome na forumu na kojoj su dana rjesenja tih problema. Uostalom onaj Probook sa amd procom i 8gb rama koji sam predlozio dolazi sa windowsom 8, a i da ne dolazi jako je dobar ulozeno/dobiveno laptop. Kako je 8gb rama preporuceno za photoshop, a photoshop iskoristava cim vise jezgre pa bi AMD trebao biti jednako dobar kao i5 za taj zadatak (najzahtjevniji zadatak kojim bi se bavili?) stoga predlazem taj laptop kao prvu opciju.

 

Ima tu ljudi koji imaju Probook 455/450/470 laptope tako da mozete pitati njih za iskustva. Znam da oldy sa foruma ima 455 probooka. Malo pretrazit i forum i tako ako reviewovi nisu dovoljni.

Sto se tice zagrijavanja. Apsolutno svaki laptop se moze zagrijati cak i oni koji su jako dobri u reviewovima. Zasto? Zato sto vecina ekipe ne cisti prasinu u laptopu, a neki niti ne mogu jer nemaju dobru izradu. Mjenjanje paste ako je moguce ispod procesora je isto dobra stvar za vracanje temperatura u normalu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 21:49 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je 15.6" ja trebam 17.3". {#} 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomislav10 kaže...

To je 15.6" ja trebam 17.3". {#} 

????????????

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima,

 

Evo neki dan sam se odlučio za donaciju svog starog laptopa jednome od djeteta u Gunji pa bi sad trebalo uzet novi.

Problem je da uopće nisam u toku više pa bi trebao vaše savjete, vidim da je Fichek tata mata tu :)

 

Laptop bi koristio za neke svakodnevne stvari, ali i kao gaming laptop. Već 5 godina se suzdržavam od igrica, al puklo je neš u meni i više ne mogu izdržat! :)

 

Moj stari laptop je Lenovo i pokazao mi se kao izrazito dobar i pouzdan, tako da nekako preferiram kupiti opet Lenovo, ali ne isključujem druge!

 

Za oko su mi zapela 2 modela, Lenovo Y50-70 i G510

 

Lenovo Y50-70 je baš pravi gamerski laptop koliko vidim. Kao mane se navode izrazito loš FHD ekran (ovo mi i ne bi bio neki problem s obzirom da ću ga spajat na Dell U2312HM) i kenjkava tipkovnica, tj. da nije baš pogodan za brzo pisanje. Ja mu još kao manu vidim nedostatak SSD-a. Sad ne znam, dali je praksa instalirati igrice na SSD-ove radi performansi, ali znam da to utječe na brzinu Windowsa. Koliko sam skužio, nema mjesta na matičnoj za eventualnu ugradnju još jednog SSD-a, ali valjda bi se moglo uklonit HD i stavit SSD? Ionako sve podatke čuvam na externom HD-u. Također, 8GB RAM-a me ne oduševljava baš pretjerano, ali i to se da sredit. Zanimljivo je da sam na par mjesta pročitao da ima odlično hlađenje, tih je, ne zagrijava se strašno ni na full loadu, te kako nema nikakve potrebe za dodatnim hlađenjem. Vidim da je nedavno izašao i y50 UHD, ali nekako mi se čini da nema potrebe za time..

 

Lenovo G510 (59-412571) se naravno ne može mjeriti sa Y50-70 što se tiče gamerskih performansi, ali ima isti procesor i memoriju, te je 2000kn jeftiniji i čini mi se prilagođeniji za ured/multimediju od Y50. Naravno, i tu bi išao na SSD i više RAM-a. Jedino me muči, koliko bi bio pogodan za igrice (na nekoj mid grafici)

 

Molim vaša razmišljanja!

 

Ukoliko imate nekih drugih prijedloga, pucajte! :)

 

 

Živili!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebam pomoc za odabir laptopa vrijednosti 3000-3500 kn.

Imam Dell zadnjih 5 godina i prezadovoljna sam, nijedan kvar, osim mjenjanja punjaca. Vjerojatno bih Dell opet, ali ne nuzno.

Koristim laptop za net, programiranje nesta malo, a najbitnije mi je da par matematickih softvera koje koristim radi bez problema i da je prilicno brz laptop. Eto, ako mi mozete predloziti par modela.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KUNJILA kaže...

Bok svima,

 

Evo neki dan sam se odlučio za donaciju svog starog laptopa jednome od djeteta u Gunji pa bi sad trebalo uzet novi.

Problem je da uopće nisam u toku više pa bi trebao vaše savjete, vidim da je Fichek tata mata tu :)

 

Laptop bi koristio za neke svakodnevne stvari, ali i kao gaming laptop. Već 5 godina se suzdržavam od igrica, al puklo je neš u meni i više ne mogu izdržat! :)

 

Moj stari laptop je Lenovo i pokazao mi se kao izrazito dobar i pouzdan, tako da nekako preferiram kupiti opet Lenovo, ali ne isključujem druge!

 

Za oko su mi zapela 2 modela, Lenovo Y50-70 i G510

 

Lenovo Y50-70 je baš pravi gamerski laptop koliko vidim. Kao mane se navode izrazito loš FHD ekran (ovo mi i ne bi bio neki problem s obzirom da ću ga spajat na Dell U2312HM) i kenjkava tipkovnica, tj. da nije baš pogodan za brzo pisanje. Ja mu još kao manu vidim nedostatak SSD-a. Sad ne znam, dali je praksa instalirati igrice na SSD-ove radi performansi, ali znam da to utječe na brzinu Windowsa. Koliko sam skužio, nema mjesta na matičnoj za eventualnu ugradnju još jednog SSD-a, ali valjda bi se moglo uklonit HD i stavit SSD? Ionako sve podatke čuvam na externom HD-u. Također, 8GB RAM-a me ne oduševljava baš pretjerano, ali i to se da sredit. Zanimljivo je da sam na par mjesta pročitao da ima odlično hlađenje, tih je, ne zagrijava se strašno ni na full loadu, te kako nema nikakve potrebe za dodatnim hlađenjem. Vidim da je nedavno izašao i y50 UHD, ali nekako mi se čini da nema potrebe za time..

 

Lenovo G510 (59-412571) se naravno ne može mjeriti sa Y50-70 što se tiče gamerskih performansi, ali ima isti procesor i memoriju, te je 2000kn jeftiniji i čini mi se prilagođeniji za ured/multimediju od Y50. Naravno, i tu bi išao na SSD i više RAM-a. Jedino me muči, koliko bi bio pogodan za igrice (na nekoj mid grafici)

 

Molim vaša razmišljanja!

 

Ukoliko imate nekih drugih prijedloga, pucajte! :)

 

 

To s lošim FHD ekranima kaj citas po forumima pisu balavci, zasto? Ako nije 4k ili 3k na 15" onda je loš isto tako čim ne piše da je IPS - automatski je smeće, a prava istina je daleko od toga, to su sve solidni ekrani i moze ih se normalno koristiti. 3k ili 4k na 15", mislim stvarno. IPS jos ajde ima smisla, vjerniji prikaz boja i tako to. Ali s vremenom se naviknes na bilo koji ekran. 

 

y50 nema nacin za instalaciju dodatnog diska. Tak da opcija je nejgov disk stavit u eksternu ladicu, a unutra neki ssd.

Baci oko i na n550jk ili g550jk - tu su negde po specifikacijama sa y50, a u n550jk ili g mozes zamjeniti dvd sa caddyem za hdd i imat kombinaciju ssd + hdd.

jedina bitna razlika izmedju n i g verzije je boja kucista.

 

EDIT:

 

Ako bi ti pasalo baci oko na n750jk radi se o 17" varijanti, nesto bolje hladjenje od 15" braće. ima 2 mjeta za diskove + dvd znaci teoretski mozes 3 unutra ubacit.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 12:36 (darkydark).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...

 

To s lošim FHD ekranima kaj citas po forumima pisu balavci, zasto? Ako nije 4k ili 3k na 15" onda je loš isto tako čim ne piše da je IPS - automatski je smeće, a prava istina je daleko od toga, to su sve solidni ekrani i moze ih se normalno koristiti. 3k ili 4k na 15", mislim stvarno. IPS jos ajde ima smisla, vjerniji prikaz boja i tako to. Ali s vremenom se naviknes na bilo koji ekran. 

 

y50 nema nacin za instalaciju dodatnog diska. Tak da opcija je nejgov disk stavit u eksternu ladicu, a unutra neki ssd.

Baci oko i na n550jk ili g550jk - tu su negde po specifikacijama sa y50, a u n550jk ili g mozes zamjeniti dvd sa caddyem za hdd i imat kombinaciju ssd + hdd.

jedina bitna razlika izmedju n i g verzije je boja kucista.

 

EDIT:

 

Ako bi ti pasalo baci oko na n750jk radi se o 17" varijanti, nesto bolje hladjenje od 15" braće. ima 2 mjeta za diskove + dvd znaci teoretski mozes 3 unutra ubacit.

 

To za loš FHD ekran sam pročitao review baš pravi na gaminglaptopsjunky, al govorim, koristio bi ionako poseban ekran uglavnom.

Što se tiče SSD-a, mogu skinut optički i prodat i postavit SSD. Na SSD-u bi imao windowse i igru-dvije, dok bi slike, filmovi, muzika i ostali podaci bili na externom (imam 2TB)

Zar nije da ovaj Lenovo ima puno jaču grafu od tih navedenih? Ipak 4GB memorije :)

Živili!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KUNJILA kaže...
darkydark kaže...

 

To s lošim FHD ekranima kaj citas po forumima pisu balavci, zasto? Ako nije 4k ili 3k na 15" onda je loš isto tako čim ne piše da je IPS - automatski je smeće, a prava istina je daleko od toga, to su sve solidni ekrani i moze ih se normalno koristiti. 3k ili 4k na 15", mislim stvarno. IPS jos ajde ima smisla, vjerniji prikaz boja i tako to. Ali s vremenom se naviknes na bilo koji ekran. 

 

y50 nema nacin za instalaciju dodatnog diska. Tak da opcija je nejgov disk stavit u eksternu ladicu, a unutra neki ssd.

Baci oko i na n550jk ili g550jk - tu su negde po specifikacijama sa y50, a u n550jk ili g mozes zamjeniti dvd sa caddyem za hdd i imat kombinaciju ssd + hdd.

jedina bitna razlika izmedju n i g verzije je boja kucista.

 

EDIT:

 

Ako bi ti pasalo baci oko na n750jk radi se o 17" varijanti, nesto bolje hladjenje od 15" braće. ima 2 mjeta za diskove + dvd znaci teoretski mozes 3 unutra ubacit.

 

To za loš FHD ekran sam pročitao review baš pravi na gaminglaptopsjunky, al govorim, koristio bi ionako poseban ekran uglavnom.

Što se tiče SSD-a, mogu skinut optički i prodat i postavit SSD. Na SSD-u bi imao windowse i igru-dvije, dok bi slike, filmovi, muzika i ostali podaci bili na externom (imam 2TB)

Zar nije da ovaj Lenovo ima puno jaču grafu od tih navedenih? Ipak 4GB memorije :)

Štancanje memorije na grafickom cipu je bezveze, tak i tak se nebude nikad iskoristilo. 850m u svim asusima i y50 je dosta jaca od 8750m u lenovo. Ak bi i uzimao g510, uzeo bih u nekoj dual core konfiguraciji sa 8750m, jer quad se poprilicno grije, a single fan rjesenje u tim entry level laptopima obicno nije najsretnija situacija u kombinaciji quad + graficka.

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@KUNJILA

 

Ja bi ovako isao. Od jeftinijih razmisljat o Lenovo Z50-70 sa efikasnim komponentama koje se nebi trebale grijat. Za proc kazem iz iskustva, a grafa je bolja od 8750m i od 740m, negdje je bliza 750m, tj. underclockanoj 750m: 745m. Rezultate gledati na notebookcheck, malo usporedit s kojim se procovima testiraju grafe klikom na brojeve fps-eva itd.

Iako bi se spajao na monitor, laptop ima FHD rezu i nesto je prenosiviji u odnosu na g510 model stoga bi fino posluzio za pravu namjenu laptopa, pogotovo kako ima efikasne komponente i "stedljivi" proc, u radu bi mogao trajati 6h istekan. Naravno tu zavisi sto bi se tocno radilo i na kojoj svjetlini. Igranje igrica to vrijeme jako skracuje (navodno cca. 2h), a sto se tice proca on moze postat puno jaci klikom na high performans mod u windowsu. Ovo za bateriju sve osim igranja dok je laptop istekan kazem iz iskustva jer imam za 0.1Ghz slabiji identican procesor u svom laptopu.

Znaci ovo je svakako bolji izbor za igranje nego g510 za iste pare sa i7 procom i slabijom grafom koji je bolji izbor za studente.

 

Dalje imas acer v3-772g za 5000kn sa HD rezom, a za 5500kn sa FHD rezom i 2gb rama. Kako bi se laptop spajao na monitor naravno da je bolja opcija ovaj za 5000kn, a to da li ce tako malo veci laptop (17.3") smetati pored monitora je osobna preferenca. Inace kaj se rama tice, 6gb-8gb je zlatna sredina. Sve dalje od toga, pogotovo dalje od 8gb nema smisla jer nijedna igrica za sada nema koristi od vise rama, a rijetko koja ima koristi od 8gb. Takodjer, ogromna vecina programa nema koristi od vise od 8gb rama, npr. trenutno se mogu sjetit samo zadnjih fotoshopa koji preporucuju 8gb rama i tako. Za acer sam siguran da ima 4 slota za ram plocice, a za lenovo Z50 jos nisam trazio kolko slotova ima i da li bi trebalo maknut plocicu od 2gb pa kupit od 4gb ili ima vise od 2 slota kao acer.

 

Napokon smo dosli do jacih gaming laptopa.

Kako bi se laptop spajao na monitor ja bih automatski iskljucio n550jk i g550jk opcije jer njihov objektivno bolji ekran prakticki nece doci do izrazaja. Razlika izmedju N i G modela osim u boji je navodno i u hladjenju koje je navodno malo bolje u G550jk, sad ko ce ga znat. Kad smo kod hladjenja, ljudi koji su vec kupili Lenovo su se zalili na grijanje tijekom igranja i cooler ce vjerojatno trebati kupovati da. Preporucivao sam Notepal XL, X3, U3 modele, ali mi se niko od istih nije javio da javi dojmove. Ja osobno imam ovaj cooler koji dobro hladi od ispod i to se osjeti, ali mene smeta buka za koju sam siguran da bi bila manja na bilokojem od tih Notepala, iako oni redovito slazu koliko je decibela glasan cooler na svojim stranicama.

 

860m grafa je nesto jaca i efikasnija od 850m. Rezultate opet najbolje gledati na notebookcheck. Sto se tice procova to je tu negdje isto jer je u Asusu brutalan i5 proc pa to nebih previse gledao za igre. Sa 8gb rama se nebih zabrinjavao. "Problem" kod lenova je 1 god garancije, ali postoji produljenje jamstva koje navodno na 3g kosta 550kn za lenovo te se isto moze obaviti bilokada dok got ne krene zadnji mjesec redovnog jamstva! Pazi, produljenje na 3g kosta 500kn kod Asusa, tako da ak bi se islo na tu opciju, tih startnih godinu vise od Asusa nece igrat razliku.

 

Dosli smo do SSD-a. SSD NE pomaze u performansama igrica. Pomoci ce jedino pri ucitavanju mapa i tako, znaci on pomaze pri pisanju i ucitavanju podataka. Za performanse u igrama se najvise brine graficka kartica zatim procesor, a nekad i obrnuto (Minecraft, Skyrim, razni multiplayer MMORPG-evi itd.).

 

Ja bih se odlucio na temelju rezultata Maxwell gtx850m i Maxwell gtx860m grafa koje su u laptopima preko notebookchecka, game debate za neke omiljenje igre, youtube gejmplejeva.

 

Kako je cijena n550jk modela pala, s njima se fino ustedi u odnosu na lenovo + cooler (200kn). Napomena: prvo naravno kupiti laptop, zatim viditi kakav je, grije li se u igrama itd. pa po potrebi ici na cooler. To sto se jednom momku grijao laptop neznaci da ce i drugima biti ista stvar, iste temperature itd..

 

Na 17.3" asus nebih isao cisto jer je skoro 1000kn skuplji od n550jk modela, a 400kn od lenova, i jer ce se laptop spajati na monitor.

 

Sto se tice kolicine memorije u grafickoj, darky je u pravu. Puno je bitniji sam cip koji je u ovom slucaju isti kod oba modela, samo sto je bolje clockan kod 860m grafe: klik Da li se moze clockati 850m grafa na razinu 860m sa strane korisnika. Moze, ali treba biti oprezan i iskusan jer se radi o laptopu a ne o desktop PC-u. Prostora je puno manje, hladjenje limitirano. Da se takvo sto napravi na Asusu vjerojatno bi doslo do veceg grijanja nego kod Lenova za kojeg se ljudi zale za to nesto zagrijavanja.

Meni je drago sto je u 860m 4gb memorije samo zato jer ta speficikacija oznacava da se radi o Maxwell, a ne slabijoj varijanti Kepler 860m (zato sam prije podcrtao Maxwell).

 

Ako bi se islo na skuplju opciju moja preporuka je Lenovo jer mislim da je "malo bolja grafa + i7" bolje od "za igre jednako dobar i5 + SSD + malo slabija grafa"

Dobar SSD od 128gb danasnjih dana kosta oko 600kn. Stavit to u laptop pomocu tog caddya, ili ladice za SSD bi kostalo jos sicu. Cijena Asusa sa SSD-om bi zatim dosla na istu cijenu kao Lenovo sa coolerom, znaci radilo bi se o cca. 6900kn u oba slucaja. Kako je produljenje jamstva na 3g prakticki isto, razlika u cijeni se ne mjenja.

 

Edit: zavrseno uredjivanje texta :)

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 14:53 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jolenee83 kaže...

Pozdrav,

 

Trebam pomoc za odabir laptopa vrijednosti 3000-3500 kn.

Imam Dell zadnjih 5 godina i prezadovoljna sam, nijedan kvar, osim mjenjanja punjaca. Vjerojatno bih Dell opet, ali ne nuzno.

Koristim laptop za net, programiranje nesta malo, a najbitnije mi je da par matematickih softvera koje koristim radi bez problema i da je prilicno brz laptop. Eto, ako mi mozete predloziti par modela.

Hvala unaprijed

Koji su to matematicki softveri? Matlab mozda? Navesti sve teze programe s kojima bi se bavili pa cemo rjesit nesto. Do 3500kn ima samo Toshiba sa i5 nestedljivim procesorom, a za malo vise novaca malo kvalitetniji, ali sa god manje jamstva Lenovo g510 i HP Probook 450. Kazem malo kvalitetniji s obzirom na reviewove i nekoliko iskustava od ljudi koji su kupili laptop, dok mi je za Toshibu najteze od bilokojeg drugog branda pronaci kvalitetne informacije i iskustva. Za lenovo i probook temperature su dobre, komponente pristupacne, probook ima i matt ekran itd. Toshiba ima NMWT garanciju i jeftinije produljenje, te produljenje na cak 4g, dok je to kod Lenova na 3g 500kn, a kod HP-a na 3g 600kn. Kod nekih toshiba sa i7 procesorima sam vidio da su temperature dobre, al to nisu bas isti modeli, razlikuju se npr. u slovo u odnosu na jeftinije modele, ali to slovo nekad puno znaci. Modela je naprosto previse pa je tesko nac review za zaseban model, lakse je naci review za familiju toshiba, npr. za c55 ili c55-a toshibe u slucaju C55-A-1M7 toshibe koju sam linkao: youtube

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 14:38 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi!
Kolegica mi treba neki laptop za faks i kolko je moguće gaming (tj. najbolje moguće performanse za te pare).
Budžet je 3400 kuna pa bih vas zamolio za neke preporuke laptopa.

Hvala unaprijed,
Benjamix

Potpisah se!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BenjamiX kaže...

Pozdrav ljudi!
Kolegica mi treba neki laptop za faks i kolko je moguće gaming (tj. najbolje moguće performanse za te pare).
Budžet je 3400 kuna pa bih vas zamolio za neke preporuke laptopa.

Hvala unaprijed,
Benjamix

Lenovo g510 - najbolja opcija, isplati se protegnut budzet ako je gaming u pitanju jer su radeon 8750m (koja je u tom laptopu) i nvidia 740m nekakav pocetak zasebnih grafickih kolko tolko dobrih za igranje kolko tolko novih igara na medium settings. Kako se 8750m za puno manje novca moze nac sa i3 procesorom nego nvidia (8750m bolja u nekim igrama, tipa dota2, 740m bolja u drugim igrama tipa assasins creed, gledati notebookcheck za rezultate i klikom na broj fps-eva paziti s kojim procesorom je testirana grafa jer nisu isti rezultati sa i7 i i3) i to jos najboljim trenutnim laptop i3, ovo je najbolja opcija za igranje. Malo ispod ovoga se nadju laptopi sa tim grafickama, ali puno slabijim procesorima sto dovodi do puno slabijih performansi u igricama.

 

Uz 8750m i super i3 u pricu dolazi i SSHD disk koji nije nista extra, ali je osvjezenje i dodatni plus u odnosu na klasicne HDD koji se nalaze u svim drugim konkurentnim pa i skupljim laptopima.

Tipkovnica je za neke vrhunska, za neke obicna, to je vise subjektivno.

 

Laptop je kvalitetne izrade, komponente su pristupacne, hladjenje dobro, jedina mana je ekran, ali ista mana je i kod ogromne vecine ostalih laptopa. Tek se kod nekih laptopa oko 5000kn nalaze neke navodno kvalitetnije TN matrice. Inace TN matrice se u svijetu monitora jos uvijek preporucuju samo za okorjele gamere (jako dobar response time najveca prednost) jer je kvalitetnija i vec mainstream IPS matrica (zivlje boje, kvalitetniji kutevi gledanja itd.), a IPS matrica nazalost ima jako malo kod laptopa, dok se kod televizora i monitora pojavljuju i nove matrice u odnosu na IPS (AMVA BenQ, PLS Samsung itd.).

 

Uz malo offtopic price o matricama ili panelima ekrana, nadam se da sam pojasnio zasto je laptop debeli best buy otkako sam dosao na ovu temu preporucivat laptope.

 

Ovdje je i domaci kratki review Lenova. Za vise iskustava gledati reviewove sa Amazona, Newegga, guglati, youtubeati. Lp.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 15:51 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Trebao bih laptop koji cu koristiti za fakultet, dakle da mi izdrzi kroz nekoliko godina

Zato bih trebao sto kvalitetniji, ali i ne pre skup, a imam Toshibu vec nekoliko godina i nikad se nije pokvario

Sad sam gledao C55 i to s 3 procesora, 3110M, 4000M i 4200M, te 2 grafe, 710M i 740M ili intelovom integriranom.

Za sad mi se i5 cini najbolji jer bih na njemu imao i neke igrice (zato mi se svida 740M, ali nema puno izbora s njom za ovu seriju).

Htio bih i sto veci ekran za rad, pa sam gledao i C75, ali za njega nema veliki izbor.

Nisam upoznat s laptopima kao i desktopima, ali mi se svida sto se ova serija moze nadogradivati, pa bih u buducnosti stavio jos rama i vjerojatno zamjenio hdd u ssd

Kako nisam upoznat niti s markama, jel mi mozete preporucit jos koje slicne ovom cjenovnom ranku i slicnim performansama, a mozda jos i kvalitetnije...

Vidio sam da se na forumu dosta spominju lenovo i HP, ali mi se oni nekako ne cine jednako dobri

U ducanu sam pitao, pa su mi rekli da pogledam i Asuse

** takoder me muce i generacije haswell i IB, pa sam o tome dosta istrazivao i ostao zbunjen... neki kazu da je haswell samo stedljiviji i raden za mobitele i sl. i da je IB jednako jak i da sve moze odradit, a drugi kazu da je haswell superioran, a to mi se i cini kao bolja opcija zbog buducnosti (duze ce bit konkurentan i duze ce trajat jer je stedljiviji)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 15:58 (jcyzh9).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice