Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A ok, razmisli jos jednom ili nazovi barem asus.hr da ti ne bude kasnije zao. Cist sumnjam da ce ti zbilja trebati laptop za faks prvih mjesec ili kolko vec dana.. no to je tvoja odluka naravno :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 18:57 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
KingNothing kaže...

Moze neki laptop za ~2300 kn, treba prijatelju za faks, znaci general usage uz mozda malo DotA-e 2.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-v5552-oglas-12821375

Kaze da ne zeli polovni. On je mislio ovaj kupiti.

LoL EU West - KingNothing666
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KingNothing kaže...
roby27 kaže...
KingNothing kaže...

Moze neki laptop za ~2300 kn, treba prijatelju za faks, znaci general usage uz mozda malo DotA-e 2.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-v5552-oglas-12821375

Kaze da ne zeli polovni. On je mislio ovaj kupiti.

Taj kao ni svi ostali laptopi ispod 2900kn nisu dobri/isplativi za bilokakve kolko tolko nove igre. Prvi koji je dobar za igranje je HP 250 G2 sa 820m grafickom i i3-3110m procesorom za 2900kn na akciji u Prosatu. Acer u odnosu na tog ima dulju garanciju iako je polovan, 2x jeftinije produljenje garancije na 3g (300 vs 600kn), puno bolji pristup komponentama za lako odrzavanje i nadogradnju, bolji procesor, pogotovo za igranje, bolju graficku, tanji je i laksi, jedino kaj nema opticki citac jer je tak iznadprosjecno tanak, no unatoc tome temperature su skroz dobre.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 23:35 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sHOCKRE kaže...

ja sam kupio acer nitro 15" neki dan.. IPS 1080p, i7 4710HQ, GTX 860M, 8GB RAM i 1TB SSHD je default konfa. 8550kn u mikronisu za kes sa modus karticom na koju daju 7% popusta.

ja sam stavio 16GB RAM (supci su stavili 2x4GB, pa sam morao kupiti 2x8GB i sad mi ovi stoji bezveze na polici) i 1TB SSD.

laptop je dosta lagan, kvalitetno napravljen, potpuno necujan prilikom browsanja i slusanja muzike, u igrama dosta tih, najtisi od svih laptopa koje sam cuo (a naslusao sam ih se).

ekran je dobar kad se pokalibrira malo, ali losiji od U2414H kojeg koristim kao eksterni, sto je i za ocekivati.

tipkovnica i touchpad su okej, nista spektakularno, dolazim sa macbooka pa mi touchpad losiji.

napajanje nije malo, ali je tanko pa lijepo stane u torbe. 

jedina zamjerka mi je losija WLAN kartica. osjetno slabije hvata nego sto mi je macbook hvatao i u planu mi je staviti intel 7260 ac kad nadem di da ju kupim jer je M.2 model.

uz to, jako su zakomplicirali stavljanje RAMA i HDDa. za HDD treba skinuti gornji dio na kojem je tipkovnica, a za RAM treba jos i maticnu izvaditi. svakako dati u ducan/servis da to sloze da nebi nesto slucajno povukli i popusili garanciju.

Ima 2 slota za RAM, 1 slot za 2.5" disk, 1 slobodan M.2 slot za npr SSD i u jedan M.2 slot je umetnuta WLAN kartica.

Znaci imamo tri laptopa sa i7HQ i gtx860m maxwell gpu istog cijenovnog ranga 

 

Asus G750JM

 

Acer V Nitro sa 5% popusta 8739 kn kada se ubaci u košaricu, cijena vrijedi za sve vrste plaćanja, u linksu je 9000kn

 

Lenovo y50-70

 

Zanimljiva utrka...

 

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pronasao sto sam trazio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 2:11 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KingNothing kaže...
roby27 kaže...
KingNothing kaže...

Moze neki laptop za ~2300 kn, treba prijatelju za faks, znaci general usage uz mozda malo DotA-e 2.

http://www.njuskalo.hr/acer-prijenosnici/acer-v5552-oglas-12821375

Kaze da ne zeli polovni. On je mislio ovaj kupiti.

Bez uvrede, al ta dva laptopa su toliko različita, da nek se slobodno opali lopatom po glavi.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=30665

 

Lenovo Ideapad y50 sa i5 4210H, GTX 860m i 4k IPS displayem za 7.5k kuna za jednokratno plačanje.

 

Poslao sam im mail da potvrdim, ali ako je opis stvarno točan onda je ovo nevjerojatna ponuda

 

EDIT: http://i.imgur.com/pzVbV6C.png izgleda da je ekran zaista 4k

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 14:08 (Shoes).
 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih za savjet u vezi kupovine laptopa. Služio bi za internet,filmove,office i malo zahtjevniji photoshop. Raije oko 15 inch dijagonala nego 17(ali nije uvjet), apsolutno ANTIGLARE a ne GLOSSY, ni slucajno bijeli, da ima mogućnost da se ubaci ssd a da se ne vadi opticki, da ima vise od 4 gb rama, da je full hd, da ne grije kao roštilj i ne bruji kao vešmašina. Budget oko 4000 kn. Postoji li tako nešto za taj iznos, a ako ne za koji onda?  I na kraju prijedlog za sve navedeno ali sa IPS ekranom(nebitna cijena ali sto niža), naravno antiglare(ma tko je uopće izmislio te glossy ekrane??..neka dama koja se voli stalno gleduckati i dotjerivati šminku??

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav :)
kupujem laptop do 5000kn. Standardna uporaba uz rad u programima poput CAD-a i ponekih igrica (da može glatko pokretati nove igrice, npr. FIFA 15, a i zahtjevnije). Ako je moguće bilo bi poželjno da ima 8gb RAM memorije, i7 procesor, 1TB memorije (ili čak 750 GB), i ekran od otp. 17". Pošto mi je ovo prvi laptop i pošto se ne razumijem previše u to, ne znam da li je to sve moguće nabaviti za tu cijenu. Unaprijed se zahvaljujem na danim prijedlozima :))

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. :) Po prvi put kupujem laptop, dosad sam koristila iskljucivo desktop. Buduci sam se navikla na veliki ekran, naginjem kupovini onog od 17,3" inca, ali jos nisam donijela konacnu odluku. Istrazujuci ovih dana po netu, stekla sam dojam da je ASUS dobar izbor sto se tice odnosa cijene i kvalitete. Koristila bih ga za net, office (word), gledanje filmova, ono, klasika, ne igram nikakve igrice. Iako ga necu koristiti za zahtjevnije zadatke, ipak bih htjela da je kvalitetnije izradjen i da se mogu osloniti na njega bez straha od stekanja. Pozeljno je da ima 750 GB ili 1 TB. Koliko je bitan anti glare ako ga necu koristiti na otvorenome? Receno mi je da full HD nije dobar za one od 15,6" jer ikonice budu jedva vidljive. Kolika je razlika izmedju 1600x900 i 1920x1080 kada je u pitanju onaj od 17,3 "?

Ova dva modela mi se cine identicnima sto se tice specifikacija pa mi nije jasna razlika u cijeni.

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11362 Asus X750LN-T4047

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11450  Asus X750LN-T4147


Ovih od 15,6" inca ima malo more i cini mi se da svi imaju jako slicne specifikacije, a razlika u cijeni zna biti i vise od 500 kn. Ovaj je kao zlatna sredina...

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11241 Asus X550LN-XO012D

Da skratim :-D Zanima me vase misljenje o kvaliteti navedenih modela, kao i imate li neki drugi prijedlog. Ne mora biti u pitanju ASUS, ali u jednoj velikoj trgovini računalima su mi rekli da se od svih brandova on najmanje kvari. Spremna sam potrositi do 4500 kn. Ako ima neki koji je dobar, a nize cijene, nitko sretniji od mene. :)

Lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 13:43 (Isolta).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ymbz kaže...

Molio bih za savjet u vezi kupovine laptopa. Služio bi za internet,filmove,office i malo zahtjevniji photoshop. Raije oko 15 inch dijagonala nego 17(ali nije uvjet), apsolutno ANTIGLARE a ne GLOSSY, ni slucajno bijeli, da ima mogućnost da se ubaci ssd a da se ne vadi opticki, da ima vise od 4 gb rama, da je full hd, da ne grije kao roštilj i ne bruji kao vešmašina. Budget oko 4000 kn. Postoji li tako nešto za taj iznos, a ako ne za koji onda?  I na kraju prijedlog za sve navedeno ali sa IPS ekranom(nebitna cijena ali sto niža), naravno antiglare(ma tko je uopće izmislio te glossy ekrane??..neka dama koja se voli stalno gleduckati i dotjerivati šminku??

Trazis daleko vise nego sto se nudi za 4000kn. Laptop koji ti zelis i trazis je Asus n550jk za 6000kn, ali tog trenutno nema i vrijedi ga cekati jer bi navodno trebao ponovno doci u par ducana. Bio je nedavno u HGshopu i rasprodao se u roku par dana izgleda. IPS 17.3" uopce nema na trzistu. Laptopa sa mjestom za SSD da se ne vadi optika ima samo 17.3" acer v3-772g, ali taj kao sto rekoh nema IPS matricu. Preporucujem da ako je bitan toliko SSD vadis optiku, kupis ladicu za SSD na ebayu za 10 ili manje dolara, stavis SSD i kupis vanjski opticki citac za 100kn ak je bitan. To kazem za slucaj Asus n550jk.

Jedina alternativa sa IPS u tom rangu je v5-573g Acer kojeg ja imam, ali taj ti je vise opcija ako zelis dulje trajanje baterije. Inace radi tog trajanja baterije procesor ima smanjenu potrosnju i dosta slabije performanse od nabrijanog i5-4200H u Asusu. Graficka je takodjer podosta slabija od 850m (ali skroz okej za bilokakav photoshop, kazem slabija prvenstveno u igrama) u Asusu, tako da ti preporucujem da ga sacekas, ako zbilja zelis sve sto si nabrojao. Btw. Acer uopce nema opticki citac, ali ima msata port u sebi za dodatni SSD pored HDD-a.

 

U nizem cijenovnom rangu, ak ne zelis bijelu boju je Asus X550LN najbolja opcija, ako je opis naravno tocan. Isto se radi o stedljivom i5 kao kod v5-573g, graficka je za racunanje i aplikacije koje nisu igre samo malo slabija od 750m. Iz toga mozes zakljuciti koliko IPS ekran laptopa vrijedi na nasem trzistu, znaci cca. 1000kn. Ostatak razlike pokriva bolja izrada kod v5-573g i vise rama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 13:53 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aerialsy kaže...

Pozdrav :)
kupujem laptop do 5000kn. Standardna uporaba uz rad u programima poput CAD-a i ponekih igrica (da može glatko pokretati nove igrice, npr. FIFA 15, a i zahtjevnije). Ako je moguće bilo bi poželjno da ima 8gb RAM memorije, i7 procesor, 1TB memorije (ili čak 750 GB), i ekran od otp. 17". Pošto mi je ovo prvi laptop i pošto se ne razumijem previše u to, ne znam da li je to sve moguće nabaviti za tu cijenu. Unaprijed se zahvaljujem na danim prijedlozima :))

Nemas sta trazit dalje od v3-772g Acer koje je trenutno na akciji u HGshopu, inace svugdje kosta 5000kn. Laptop ce biti skroz u redu za sve te stvari, nikakve potrebe nema za i7, a tako i tako nemres naci laptop sa i7 i jacom grafickom kao sto je 750m u tom i puno skupljem rangu (nemoj se zavarat, i7-4500U i i7-4510U su stedljivi i7, jednako jaki kao i5-4200M, "pravi" i7 su oni sa QM, HQ, a ne slovom U u zavrsetku oznake). Tako da je sve u svemu jako dobro izbalansiran laptop s obzirom na cijenu. Imas prosirivost na cak 32gb rama pa mozes nadogradjivat kada i kako zelis. 6gb rama je inace taman za veliku vecinu programa i igrica, a ako bi nadogradjivao preporucujem da nadogradis sa +4gb, a ne +2gb rama radi cijenovne razlike 300kn vs 200kn. Inace imas i mogucnost nadogradnje dodatnog SSD/HDD bez micanja optickog citaca.

 

Ovaj laptop inace postoji i u novijoj verziji sa jos jacom 850m grafickom, i vani se nadje za 700, 800 eura pa razmisli ako ti je igranje cim vaznije. U tom slucaju gledaj idealo.de (njemacka nabava.net), amazon.de, computeruniverse..

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 14:02 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
aerialsy kaže...

Pozdrav :)
kupujem laptop do 5000kn. Standardna uporaba uz rad u programima poput CAD-a i ponekih igrica (da može glatko pokretati nove igrice, npr. FIFA 15, a i zahtjevnije). Ako je moguće bilo bi poželjno da ima 8gb RAM memorije, i7 procesor, 1TB memorije (ili čak 750 GB), i ekran od otp. 17". Pošto mi je ovo prvi laptop i pošto se ne razumijem previše u to, ne znam da li je to sve moguće nabaviti za tu cijenu. Unaprijed se zahvaljujem na danim prijedlozima :))

Nemas sta trazit dalje od v3-772g Acer koje je trenutno na akciji u HGshopu, inace svugdje kosta 5000kn. Laptop ce biti skroz u redu za sve te stvari, nikakve potrebe nema za i7, a tako i tako nemres naci laptop sa i7 i jacom grafickom kao sto je 750m u tom i puno skupljem rangu (nemoj se zavarat, i7-4500U i i7-4510U su stedljivi i7, jednako jaki kao i5-4200M, "pravi" i7 su oni sa QM, HQ, a ne slovom U u zavrsetku oznake). Tako da je sve u svemu jako dobro izbalansiran laptop s obzirom na cijenu. Imas prosirivost na cak 32gb rama pa mozes nadogradjivat kada i kako zelis. 6gb rama je inace taman za veliku vecinu programa i igrica, a ako bi nadogradjivao preporucujem da nadogradis sa +4gb, a ne +2gb rama radi cijenovne razlike 300kn vs 200kn. Inace imas i mogucnost nadogradnje dodatnog SSD/HDD bez micanja optickog citaca.

 

Ovaj laptop inace postoji i u novijoj verziji sa jos jacom 850m grafickom, i vani se nadje za 700, 800 eura pa razmisli ako ti je igranje cim vaznije. U tom slucaju gledaj idealo.de (njemacka nabava.net), amazon.de, computeruniverse..

Kolega je zainteresiran za igranje FIFE (kao i ja) pa prema tome mora naci laptop s i7 jer FIFA zahtjeva min. 4 jezgre.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isolta kaže...

Pozdrav. :) Po prvi put kupujem laptop, dosad sam koristila iskljucivo desktop. Buduci sam se navikla na veliki ekran, naginjem kupovini onog od 17,3" inca, ali jos nisam donijela konacnu odluku. Istrazujuci ovih dana po netu, stekla sam dojam da je ASUS dobar izbor sto se tice odnosa cijene i kvalitete. Koristila bih ga za net, office (word), gledanje filmova, ono, klasika, ne igram nikakve igrice. Iako ga necu koristiti za zahtjevnije zadatke, ipak bih htjela da je kvalitetnije izradjen i da se mogu osloniti na njega bez straha od stekanja. Pozeljno je da ima 750 GB ili 1 TB. Koliko je bitan anti glare ako ga necu koristiti na otvorenome? Receno mi je da full HD nije dobar za one od 15,6" jer ikonice budu jedva vidljive. Kolika je razlika izmedju 1600x900 i 1920x1080 kada je u pitanju onaj od 17,3 "?

Ova dva modela mi se cine identicnima sto se tice specifikacija pa mi nije jasna razlika u cijeni.

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11362 Asus X750LN-T4047

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11450  Asus X750LN-T4147


Ovih od 15,6" inca ima malo more i cini mi se da svi imaju jako slicne specifikacije, a razlika u cijeni zna biti i vise od 500 kn. Ovaj je kao zlatna sredina...

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...ducts_id=11241 Asus X550LN-XO012D

Da skratim :-D Zanima me vase misljenje o kvaliteti navedenih modela, kao i imate li neki drugi prijedlog. Ne mora biti u pitanju ASUS, ali u jednoj velikoj trgovini računalima su mi rekli da se od svih brandova on najmanje kvari. Spremna sam potrositi do 4500 kn. Ako ima neki koji je dobar, a nize cijene, nitko sretniji od mene. :)

Lp

Kao prvo, rezolucija uglavnom nema veze sa velicinom ikonica nego ostrinom slike. Velicina ikonica se lako poveca u windowsima ako je preset velicine ikona los za kupca. Kolika je razlika izmedju 1600x900 vs 1920x1080 na 17.3" neznam rec jer nemam iskustva i to valja dobro pogledati u ducanu ako imaju takve laptope u izlogu sa windowsima (sa windowsima jer su onda upaljeni laptopi, tj. trebali bi biti ako su u izlogu) ili youtubeu ili guglat. Sto se tice 1366x768 vs 1080p na 15.6" tu imam iskustva i meni je osobno velika razlika jer mi je potreban cim veci radni prostor makar to bilo na laptopu, ovako da je samo za gledanje filmova i sl. mi zapravo nije neka ogromna razlika, no svakako osjetim zamuljenost slova kad sam naviko na 1080p, kod gledanja 720p filmova naravno ne vidim nikakvu razliku jer je nema.

 

Ista stvar sa glossy i anti-glare ekranima, nekog smeta nekog ne. Glossy inace malo naglasava boje, ali da, nepovoljan je za koristenje po vani, a nije zgodan ako bi se laptop koristio u okruzenju sa puno svjetala.

 

Na primjerima koje si linkala se jako dobro vidi koliko samo FHD rezolucija i veci 17.3" ekran rade cijenovnu razliku.

 

17.3" laptop sa FHD rezolucijom, isplativiji od tog 17.3" Asusa je: 17.3" Acer.

 

Sto se 15.6" FHD tice, bijeli Lenovo z50-70 je prvi najjeftiniji laptop sa FHD rezom, ali to treba za svaki slucaj provjeriti jer zna biti upitna informacija. Navodno bi svi modeli sa 840m grafickama trebali imati FHD rezoluciju pa su tako ovi modeli prvi najbolji u tom smislu. Zapravo osim tog u M-computers je bio jos jedan u centro.hr za normalnu cijenu. Oko 4200kn je lose traziti modele sa i3, nego tu vec ima onih sa i5: klik Sto se procesora tice, za tu namjenu ce bilokoji i3 biti skroz i vise nego u redu. Graficke su u tvom slucaju dodatni plusevi, ali sta je tu je.

 

Razmisli i o ovako isplativom Lenovo g710 sa 1600x900 rezolucijom. Isplativ je jer je zapravo nesto kvalitetnije izrade od svih navedenih laptopa, nema graficke koja nabija cijenu, procesor je najbolji pentium i zapravo jaci od i3 sa U u oznaci. Ekran je navodno iznadprosjecne kvalitete, ali je glossy, no i svi laptopi koje sam predlozio su ja mislim glossy. Prema notebookchecku ima izrazito visok kontrast u odnosu na konkurenciju sto je dobro i sto ga zapravo cini dobrim i za koristenje po vani. Naravno nemora ekran modela kojeg su oni testirali biti jednak kao i ovdje, ali nebi trebao biti ni daleko od toga.

 

Da ne kompliciram dalje, laptopi sa AG ili anti-glare prevlakom su neisplativi u tvom slucaju jer npr. imas ovako Probook 470 za 1000kn vise od tog zadnjeg lenova, a sve sto ti dobijes jeste matt ili anti-glare prevlaka kako oces. Sa grafickom nista ne dobijes, a u tom rangu imas FHD Acera.

 

Kaj se 15.6" anti-glare tice hmm. Ja bih prvo pitao ima li anti-glare ovaj Lenovo Neznam stvarno, ako stavim da je FHD rezolucija ispred anti-glare onda se laptopi sa FHD i anti-glare nadju tek u gornjoj granici budzeta sto je ja mislim daleko neisplativo u odnosu na po meni najbolji odabir Lenovo g710, neisplativo zapravo i s obzirom na onog FHD Acera.

 

Prouci malo post, vidi u ducanu kako stvari stoje pa se javi ako ce bit dodatnih pitanja, a vjerujem da oce posto sam ponovno napisao roman heh.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 14:34 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imali li sta bolje od ovog za 4000kn? Treba bratu za faks i  igranje (LoL). Moze i 15,6 incni, ali bolje 17,3.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isolta kaže...

 Ne mora biti u pitanju ASUS, ali u jednoj velikoj trgovini računalima su mi rekli da se od svih brandova on najmanje kvari. 

Vidis - prema podacima koje sam ja dobio od decki koje rade u ovlastenom servisu za Asus an kraju ispadne da se gotovo svi brandovi podjednako kvare, tu i tam pojedina serija unutar samog branda bude problematična, ali u globalu ako se pravilno koristi sve je to gotovo isto.

 

Na relaciji trgovac -> kupac se najmanje kvari ona roba na kojoj imaju najveću maržu :D

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mislite li da će tamo oko 12. mjeseca tj Božića biti kakavih akcija za ove nove laptope, tj top tri trenutno ?

Asus G750JM

 

Acer V Nitro

 

Lenovo y50-70

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zna netko zašto Acer radi onako retardirane arrow keyeve? Da toga nema odmah bi uzeo nešto iz Aspire V Nitro serije umjesto y50-a

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima! Imam Sonijev laptop od 4GB RAM-a, FullHD, neka super grafička, oko 700GB HDD i sl. Međutim sad idem na fakultet i trebam kupit novi (ovaj ostavljam doma). Trebalo bi mi nešto isključivo za programiranje, čitanje PDF-ova (dakle od 15'' do 17'') i možda koji (neki tutorial ili sl., nikakvi filmovi) Youtube video. Ne namjeravam gledat filmove više sati, niti igrat igrice uopće (ok, Minesweeper eventualno :)). Primijetio sam da se kod ovog jačeg laptopa i kod još nekih kompjutera s jačom grafičkom i procesorom oni otprilike jednako zagrijavaju kao i kad bih igrao neke zahtjevnije igrice, i da će vjerojatno brzo crknut/usporit zbog toga. Npr. kompjuter sa 16GB RAM-a se dosta zagrijava pri običnom multitaskingu s Editorom i Shell-om. Želim dakle nešto optimalno, da traje min. 2h. Da traje otprilike 5 godina uz normalnu uporabu i održavanje (jednosemestralno čišćenje prašine iznutra), ne treba mi više od 150GB HDD, RAM ~4GB (ne znam koliki je standard sad za ovo što sam naveo da ću raditi: editor i shell upaljeni istovremeno i možda browser), nikakva grafička, nepregrijavanje...  kod programiranja i čitanja više PDF-ova. "Najbitnije" - cijena da ne bude velika. Mislim da uz moje zahtjeve, kad pogledam ove prijašnje, ne bi trebala prijeći 3k kn ili možda 2.5k? Hvala puno! Ako imate strpljenja, mogu kupiti i u Austriji (Beč) i u Hrvatskoj (Zagreb).

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Imali li sta bolje od ovog za 4000kn? Treba bratu za faks i  igranje (LoL). Moze i 15,6 incni, ali bolje 17,3.

Ako zelis FHD 1920x1080p rezoluciju nema boljeg odabira, ako ti je ok HD+ tj. 1900x600 Probook 470 bi bio malo bolji odabir, prvenstveno radi jaceg procesora, graficka je taman dobra da odvrti LoL na high settings na cca. 60fps na toj srednjoj HD rezoluciji, tako bi trebalo biti. Gledaj youtube gameplayeve za svaki slucaj i game-debate. 840m graficka je bolja, ali je procesor losiji, sto moze biti lose pogotovo u online igrama.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MasterG kaže...

mislite li da će tamo oko 12. mjeseca tj Božića biti kakavih akcija za ove nove laptope, tj top tri trenutno ?

Asus G750JM

 

Acer V Nitro

 

Lenovo y50-70

Nema smisla spekulirat. Evo ti akcije, odgovorit cu ti postom sa ove stranice:

Shoes kaže...

www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=30665

 

Lenovo Ideapad y50 sa i5 4210H, GTX 860m i 4k IPS displayem za 7.5k kuna za jednokratno plačanje.

 

Poslao sam im mail da potvrdim, ali ako je opis stvarno točan onda je ovo nevjerojatna ponuda

 

EDIT: http://i.imgur.com/pzVbV6C.png izgleda da je ekran zaista 4k

@MasterG, ako trazis laptop za gejmanje, nemas sta dalje trazit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 21:20 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
korisnik412422 kaže...

Pozdrav svima! Imam Sonijev laptop od 4GB RAM-a, FullHD, neka super grafička, oko 700GB HDD i sl. Međutim sad idem na fakultet i trebam kupit novi (ovaj ostavljam doma). Trebalo bi mi nešto isključivo za programiranje, čitanje PDF-ova (dakle od 15'' do 17'') i možda koji (neki tutorial ili sl., nikakvi filmovi) Youtube video. Ne namjeravam gledat filmove više sati, niti igrat igrice uopće (ok, Minesweeper eventualno :)). Primijetio sam da se kod ovog jačeg laptopa i kod još nekih kompjutera s jačom grafičkom i procesorom oni otprilike jednako zagrijavaju kao i kad bih igrao neke zahtjevnije igrice, i da će vjerojatno brzo crknut/usporit zbog toga. Npr. kompjuter sa 16GB RAM-a se dosta zagrijava pri običnom multitaskingu s Editorom i Shell-om. Želim dakle nešto optimalno, da traje min. 2h. Da traje otprilike 5 godina uz normalnu uporabu i održavanje (jednosemestralno čišćenje prašine iznutra), ne treba mi više od 150GB HDD, RAM ~4GB (ne znam koliki je standard sad za ovo što sam naveo da ću raditi: editor i shell upaljeni istovremeno i možda browser), nikakva grafička, nepregrijavanje...  kod programiranja i čitanja više PDF-ova. "Najbitnije" - cijena da ne bude velika. Mislim da uz moje zahtjeve, kad pogledam ove prijašnje, ne bi trebala prijeći 3k kn ili možda 2.5k? Hvala puno! Ako imate strpljenja, mogu kupiti i u Austriji (Beč) i u Hrvatskoj (Zagreb).

 

Hvala unaprijed!

Neznam ti reci za Austriju. Shvacam zahtjev, jedino mi nije jasno koliko zbilja zelis da traje baterija. Npr. imas ovako Lenovo g710 kvalitetne i cvrste izrade, dobar za samostalno odrzavanje, sa jakim dvojezgrenim procesorom (jaci od stedljivih i3 za program koji ne koriste vise od 2 jezgre, znaci vecinu). Prema novome bi trebao imati 2 god jamstva za fizicke osobe, a produljenje na 3g je pojeftinilo i za Lenovo kosta 350kn.

Eh sad, s obzirom da je unutar Haswell pentium i s obzirom na ovaj review baterija bi trebala trajati nekih cca. 3h za normalnu namjenu ili nesto manje ako pretpostavim da je unutra nest slabija baterija nego sa reviewa, ali i dalje 6-cell sto i je prema opisu u ducanima.

Unatoc tome sto je opisani model na reviewu onaj sa i7, iznadprosjecna kvaliteta ekrana se nebi pretjerano trebala mjenjati niti kod slabijih modela kao sto je taj kojeg sam ti linkao. Takodjer sam dobio par feedbacka da se radi o skroz okej ekranu, koji kod 15.6" laptopa u tom rangu kod nekih serija zna biti itekakva mana.

 

Ako bi htio cim dulje trajanje baterije, nesto sa stedljivim i3 bi bio najbolji odabir. Evo lista. Po meni nema smisla uzimati dalje od prvog Acera jer je prema youtubeu i prema mom iskustvu sa tim laptopom ekran jako dobar za taj rang. Tj. kutevi vidljivosti su poboljsani s obzirom na proslu E1 seriju, a boje su nest ljepse. Spominjem najvise taj ekran jer je on glavna stvar po meni kod tako jeftinih laptopa. Acer ima pocetno jamstvo 2 god, a produljenje na 3g isto 300kn, povoljno. Izrada, tj. pristup komponentama nije jednostavan kao kod Lenova i za ciscenje bi ga trebao nositi na servis. To je mana i ostalih laptopa u tom i skupljem rangu, a prednost Lenovo laptopa. Stoga bi Lenovo g50-70 za 3000kn sa te liste preporucio ako zelis tako laptop laksi za ciscenje a sa i3 stedljivim procesorom. Fora kod tih procesora je ta sto imaju prepolovljenu potrosnju M verzija (15W trose), a i dalje su jako dobri za osnovnu namjenu (a i malo kompliciraniju posto se ipak radi o i3, i to jos najnabrijanijoj i3 U verziji) . Smisao smanjene potrosnje je naravno dulje trajanje baterije, i to nekih 2,3 puta ako se uzmu u obzir 2 laptopa sa 2 iste baterije jedan sa M drugi sa U procom. Eh sad i g50-70 i E5 acer imaju malo slabije baterije od Lenovo g710, a mozda i vise nego slabije baterije, pa se ne radi o tolko duljem trajanju baterije i treba dobro izvagati sto je bitnije, duljina dijagonale ekrana ili cca. 1,5 - max. 2 puta dulje trajanje baterije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 21:42 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno na opširnom odgovoru i na detaljima što se tiče trajanja baterije; mislio sam, kao što sam i rekao - na 2h trajanja, koliko bi mi trebalo za labos ili da eventualno pogledam nešto na pauzama između predavanja. Inače ću ga koristiti uključenog u struju. U svakom ću slučaju pogledati detaljnije te modele koje si naveo i reviewe. Lijep pozdrav.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Trebao bih laptop za sestricnu koja je profesorica u skoli. Laptop bi koristila vecinom za rad u MS Officu, surfanje i mozda neke igrice, nista prezahtjevno. Laptop bi se jos ponekad spajao na FHD TV radi gledanja filmova. Znaci, najvaznije je da moze pokrenut bez stekanja vise tabova u Firefoxu, par dokumenata istovremeno u Officu, i da ne steka/zastajkuje/trza pri gledanju HD filmova na FHD TV-u. Ona mi je rekla da je dosta i 15.6" ekran, ne mora imat neku turbo jaku bateriju laptop zato sto ga ne bi koristila toliko puno bez da je punjac u blizini. Budzet je od 2000-3000kn, bolje da je blize 2500kn, nego da je 3000kn. E sada, ono što mene zanima je to da li ima neke velike razlike u perfomansama koju bi ona osjetila izmedju laptopa od 2500kn i 3000kn? Mislim, da li se uopce isplati njoj davat 3000kn ako mozda ima laptop za 2500kn +/- koji moze sve to obavljat bez stekanja?

 

 

Hvala svima :)

 

PS....što se tiče nekog samostalnog čišćenja ventilatora i da je pristup komponentama dobar, to uopce nije neka bitna stavka za nju :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 23:14 (King133).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve isto preporucujem kao forumasu korisnik412409randombrojevi post iznad. Moze jos razmislit i o ovom HP 250 kao laptopu sa vecom vrijednosti u tom rangu jer osim jakog i3 nudi i graficku, znam da nije bitno no to dize vrijednost laptopu, a taj nestedljivi i3 M je cesci iznad 3000kn. Taj je i jedini sa matt ekranom u tom rangu. Mislim da laptop nebi izdrzao 2 sata dok je istekan, nisam stvarno siguran, mozda sat i pol max. Znaci za 1 skolski sat da, ali za 2 skolska sata nisam siguran.

 

Sa tim i3-3110M, 3550M u lenovu g710 nebi smjelo biti apsolutno nikakvog stekanja prilikom gledanja filmova na FHD, sa i3 U procesorima guglaj cisto za svaki slucaj. Probaj nac i di je to netko isprobao dok je procesor bio na high performans, jer ima razlike bio takav U "stedljivi procesor" na power saveru, balanced ili high performans, iako ja mislim da bi i3-4030U to izgurao na balanced bez problema i to istekan, ali velim provjerit za svaki slucaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 23:23 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
gamer34 kaže...

Imali li sta bolje od ovog za 4000kn? Treba bratu za faks i  igranje (LoL). Moze i 15,6 incni, ali bolje 17,3.

Ako zelis FHD 1920x1080p rezoluciju nema boljeg odabira, ako ti je ok HD+ tj. 1900x600 Probook 470 bi bio malo bolji odabir, prvenstveno radi jaceg procesora, graficka je taman dobra da odvrti LoL na high settings na cca. 60fps na toj srednjoj HD rezoluciji, tako bi trebalo biti. Gledaj youtube gameplayeve za svaki slucaj i game-debate. 840m graficka je bolja, ali je procesor losiji, sto moze biti lose pogotovo u online igrama.

 

Jel bi mi mogao tocno dat link na taj Probook jer svi koje ja nalazim imaju isti procesor kao Acer (I3 4030).

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Linkao sam, skrolaj dole samo. Da sam u trazilicu napisao "Probook 470 8750m" onda npr. nebi izbacio onog u SvijetuMedija za 3955kn, koji je drugi najjeftiniji, a prvi najjeftiniji je u Prosatu za 3850kn (veca cijena od SvijetMedija ako ne ides na online placanje). Zatim su cijene od 4100kn nadalje.

 

Preporucujem da i Acera i tog Probooka trazis u ducanima koji ih imaju u izlogu s windowsima (gledaj nabava.net) da vidis kako to izgleda uzivo ili da barem malo pogledas na youtube-u iako se na youtubeu puno teze uoci razlika izmedju FHD i HD, tj. HD+ reze ako onaj ko snima ne priblizi blizu ekran.

 

Razliku izmedju 840m i 8750m najlakse vidis na notebookchecku, no tam nije testiran LoL nego Dota2 kao prva najsrodnija igrica. Tamo isto mozes uocit da se 840m grafa bolje pase sa stedljivim procesorima, ali ako je igra procesorski zahtjevna ili zelis bit siguran od FPS dropova koji su moguci sa stedljivim procesorima jednom kad se laptop malo zagrije, i3-4000m je bolji odabir.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 23:44 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
isplati li se ovo: acer v3-772g 850-tka s 2gb gddr5, i5-4210m, 8gb rama, fhd. problem... azerty tipkovnica, jedino u tom izdanju ga ima... ali je cijena 6200kn. mogao bih zamijeniti samo tih par tipki koje su raspoređene drugačije, možda?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati se da, taj acer moze trpit i vece temperature od 850m tako da bi mogao clocknut malo grafu ako ti se prohtije, al treba bit oprezan naravno. Uglavnom mozes postic jacinu 860m sa tom verzijom 850m, ali ce ti za takvo dizanje clocka vjerojatno trebati cooler koji je tako i tako preporucljiv ako bi rasturao laptop u igrama, cisto da cim dulje traju komponente.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 16:40 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim Vas preporuku laptopa do 3000 kn.

 

Koristio bih ga za MS Office, Internet, društvene mreže, gledanje filmova, i nekakve projektiće za školu..

Volio bih da laptop radi fluidno, da nema problema sa pokretanjem filmova...

 

Je li to uopće moguće u tom cijenovnom rangu ?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:44 (Hrvojeee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice