Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

Tnx The_Fichek, a moze pls i drugi prijedlog za buraza?

Np. Kaj se buraza tice, neka prvo vidi zeli li FHD ili HD rezu, 15.6" ili 17.3", zasebna graficka da/ne, Windowsi mozda pozeljni?

 

nodrus kaže...

Pozdrav,

 

kopao sam po temi al evo tražim nešto specifično pa ako netko može pomoći da dobijem najbolji omjer cijene i dobivenog. Tražim laptop do 3000kn, može i do 3500kn ako se isplati razlika.

Potrebno je da ima windowse, min 4 gb RAMe, preferirana veličina ekrana je 17, no može i 15   i volio bi samo da nema integriranu grafičku. Laptop bi bio korišten za uredske poslove MS office, mail i surfanje. Pa evo ako postoji neki bestbuy u tom cjenovnom rangu da mi predlozite.

 

Hvala unaprijed.

 S obzirom na sve navedeno, mislim da ti se najvise isplati protegnuti na ovaj HP Pavilion, naravno do 1.6. do kada vrijedi akcija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 20:02 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cijena navedenog mi je ipak malo previse , a i nema windowse ukljucene. Postoji li ipak nesto oko 3000, max 3500kn. Mislim htio bi znati postoji li neki best buy za ovaj cijenovni rang. Hvala.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz moze li neki laptop za preporuku od 3500 -  4000 kn, samo da nije Intel HD grafička, sluzio bih se njime za 3d programe, photoshop, programiranje, gledanje filmova, muzika.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@nodrus

Ucinilo mi se da ima Windoze, onda vidi 200kn jeftiniji model, isto na akciji sa produljenim jamstvom: klik To je po meni najbolji moguci odabir sa Windowsima, da je 17,3" u tom rangu, evo konkurencije: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=17.3+8.1+820m

 

@Xyloto

15,6" ili 17,3", FHD ili HD rezolucija ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 21:09 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15,6", hd

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=5200u+15.6+dell+820m ili sa FHD pa smanjis na HD, iduci imaju jacu 840M graficku: 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50+i5 / http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+i5-4210m

i5-5200U je samo malo jaci od i5-4210U, prakticki neosjetno, i5-4210M u Aceru je osjetno jaci, ali radi malo informacija, nisam siguran kako se nosi sa najvecim opterecenjem i potegnutim turbom, tj. kada se koristi high-performans.

 

Jamstvo je 2god za Acer i Lenovo za fizicke osobe, 1god za pravne (znaci fulan je opis u tvom linku). Dell 3god jamstva, nadoplata na 3g kosta oko 250kn za Acer, oko 350kn za Lenovo te za to ima dobar rok, od 10mj za nadoplatit.

 

Mislim da je Lenovo zlatna sredina te bi trebao biti nesto cvrsci od druga dva, Dell je primamljiv, ali mozda preslaba graficka za 3D programe (koje?), Acerov bas taj model mozda preambiciozan jer izrada nije na razini V3 serije, makar se temperature mogu rjesit na puno nacina, cak i da ima kakav problem sa njima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 21:30 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za rezu mu je svejedno, 15", win ne treba, a grafika moze odvojena. Jel ovo ok omjer cijene/performansi, jos je i fhd reza, vidio sam ga u ducanu, izgleda mi puno cvrsce od ostalih marki laptopa tog cjenovnog ranga.

 

www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11668

 

Mozda jos samo piknut 4 gige rama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 21:28 (TTTT).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobro si naso, taj je upravo najbolji sto se tice uvjeta. Eventualno, ako su Windowsi šutke ipak pozeljni, neka razmisli o jos malo cvrscem Aceru sa svjetlecom tipkovnicom, nesto jacom baterijom i matt ekranom: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=v3+acer+840m+8.1

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 21:38 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek HVala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj lenovo z50-l90 mi se čini kao dobar izbor za te pare.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa, ako može pomoć kupujem laptop te mi treba za all-round potrebe (posao,multimedija,zabava-nikakve prezahtjevne igrice kao što su pucačine uglavnom tu i tamo koja strategija i sl.) te da po specifikacijama potraje neko vrijeme. Vidim da ste već u prijašnjim postovima spominjali model ASUSA ( link u produžetku ) koji mi je zapeo za kupnju pa ako može mišljenje jer vidim da ima tu profi ekipe. Vidim da ovaj ima i7 ( nije neka bijesna verzija ali ok ), solidnu GTX grafičku, 8GB RAM-a te mi je kolega s posla koji radi u IT savjetovao da obavezno ima SSD što vidim da ovaj od 17,3 ima, a laptopi s ekranom 15,6 rijetko koji ima.

 

Bilo koja pomoć da se lakše odlučim je dobrodošla. Hvala

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751lk-ty047d-intel-core-i7-4510u-ram-8-gb-ddr3-hdd-1tb-5400-24gssd-cache-173-hd-1600x900-dvd-rw-nvidia-gf-gtx850m-2-gb-akcija/asus-x751lk-ty047d

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ideš na 17.3'' onda idi na i5u, a ne na i7u radi dosta manje cijene. Znači gledaj ovu listu. Ako te zanimaju modeli sa fhd i 8gb rama (6 bi za tvoje potrebe bilo dovoljno) potraži u opisu modele koji to imaju malo niže na listi. Taj 24gb ssd cache nije pravi ssd nego je kao što piše cache, tj. brže ti radi ono što često koristiš, a stane u tih 24 gb. SSD radije kupi i ugradi ga naknadno, razlika u cijeni bi trebala pokriti većinu, ako ne i punu cijenu nadogradnje.

Što se tiče 15.6 ne znam dali da ti išta savjetujem ako ideš na 17.3''. Ako želiš neki 15.6'' javi, također javi treba li ti fhd rezolucija. Tu bi mogao spomenut samo da je ponovno uletio x550jk, iako je cijena par stotina kuna viša od one kojom je donedavno dominirao tim rangom i komponentama. Obavijest vrijedi i za ostale koji su tražili x550jk otkad ga je nestalo.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, može molim vas pomoć oko odabira laptopa? Dakle htjela bih 17.3" iako može i 15.6" cijena do 4.500,00 kn. Koristiso bi se za neke općenite potrebe - internet, filmovi, glazba, office a zbog posla i neki program za obradu fotografija u budućnosti. Od marki zbog iskustva nekako preferiram Lenovo al može i Toshiba. Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
AirLive kaže...

Ako ideš na 17.3'' onda idi na i5u, a ne na i7u radi dosta manje cijene. Znači gledaj ovu listu. Ako te zanimaju modeli sa fhd i 8gb rama (6 bi za tvoje potrebe bilo dovoljno) potraži u opisu modele koji to imaju malo niže na listi. Taj 24gb ssd cache nije pravi ssd nego je kao što piše cache, tj. brže ti radi ono što često koristiš, a stane u tih 24 gb. SSD radije kupi i ugradi ga naknadno, razlika u cijeni bi trebala pokriti većinu, ako ne i punu cijenu nadogradnje.

Što se tiče 15.6 ne znam dali da ti išta savjetujem ako ideš na 17.3''. Ako želiš neki 15.6'' javi, također javi treba li ti fhd rezolucija. Tu bi mogao spomenut samo da je ponovno uletio x550jk, iako je cijena par stotina kuna viša od one kojom je donedavno dominirao tim rangom i komponentama. Obavijest vrijedi i za ostale koji su tražili x550jk otkad ga je nestalo.

 Pa nije mi toliko bitna veličina ekrana više rezolucija (iako se još nisam susretao s HD ili FHD pa ne znam u ćemu bi mi najviše bila razlika na laptopu),ovaj mi je zapeo zbog spomenutog ugrađenog SSD, ali ako mi ga je bolje ugraditi naknadno onda sam i za neki 15,6 ako je kvalitetniji model.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa fhd ti daje oštriju sliku generalno. Neki se žale da su im npr. ikone premale, ali sve se to da podesiti tj. povećati, a da se oštrina slike ne gubi. Vezano za ssd, onaj model koji si linkao kao što sam rekao nema pravi ssd nego ssd cache kojeg sam malo bolje opisao u prošlom postu namijenjenom tebi.

Nisam baš siguran oko tvog budžeta pa se vodim prema cijeni onog modela kojeg si mi linkao. Za kvalitetu/čvrstoću izrade ti nisam baš siguran jer modele nisam vidio uživo niti gledao dojmove, ali ovi skuplji modeli nebi smjeli imati nekih problema sa kvalitetom izrade. Jedna od prvih stvari koje dižu cijenu laptopa u ovom skupljem rangu je ips ekran pa ću ići na modele koji ga imaju.

Kao najjeftiniji 17.3'' model bi tu izdvojio lenovo z70-80 koji koliko ja znam nije imao ovu 840m prije, mislim da je dolazio sa nekim slabijim radeonom r5 ili r7 ako se ne varam. 840m ne briljira baš na fhd rezoluciji u igrama pa ako ti nije problem da navedeš neke igre koje bi igrao, pogotovo one najzahtjevnije da znamo kako se orijentirati (nisu samo pucačine najzahtjevnije :D). Ako želiš 17.3'' a 840m ne bude dovoljna onda idi na taj x751 gdje možeš naći modele sa fhd i 8gb rama.

Od 15.6'' modela u cijenu se otprilike uklapa n551jk sa 850m ips ekranom i dosta jačim procesorom. Tu imaš i gl552jx sa 8gb rama i nešto sitno jačom 950m i bržim 7200rpm hdd-om. Možda ti se ne isplati ići na ovaj zadnji sa 950m jer je 850m za tebe sasvim dovoljna, nego ugraditi još rama koliko ti treba već i ubaciti tu ssd jer kad već ubacuješ ssd, onda ti ništa ne znači hoće li hdd biti 5400rpm ili 7200rpm.

Za odabir i ugradnju ssd-a će ti drugi kolege biti od više pomoći. Možda će ti ovi modeli sa 15.6'' biti overkill, ali ćekat ću da se izjasniš vezano uz igre pošto su ostale stvari dosta manje zahtjevne.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze li GT 840M uz i7 5500U gurati igre tipa BF3, CS:GO, GTA V na lowest settings na nekom igrivom fpsu? U pitanju je rezolucija 1366x768

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 0:41 (Neonyziee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Neonyziee

Da, moze: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html Skrolaj malo dole.

Za igre se u tom rangu ipak gleda Asus radi skoro 2x jace GTX 850M, a i5-5200U je 5-15% slabiji od i7-5500U (0.4Ghz razlike na high-performans)

 

@jakeST17

Taj SSD funkcionira sa HDDom kao SSHD disk i sve skupa ne smije biti dealbreaker nego nekakav plus(ic). FHD rezolucija je skupocjenija od tog SSD cachea i po meni bolja jer se SSD lako doda, a novi ekran bas i ne. Usput, Asus X751LK/B sa FHD rezolucijom naspram istog sa 1600x900 ima i nesto kvalitetniji ekran, doduse to i dalje nije kvalitetan IPS FHD ekran kakav je u 17.3" Lenovo z70-80 ili 15.6" iducim Asusima: N551JK-CN11xD, N551JM; GL552JX. Ta 4 laptopa su best buyevi sa IPS matricom te je IPS na 17,3" jos skupocjeniji nego na 15,6", stoga taj 17,3" Lenovo ne dolazi sa grafom jacom od 840M, dok ti 15.6" Asusi dolaze, no isti se vrte blize 6000kn, a N551JM sa najjacom grafickom kosta 6400kn. IPS naspram klasicne TN matrice za laptop nudi vjernije boje i ono najosjetnije, siri kut gledanja, sto dobro dodje kada se gleda film sa ekipom i sl. Zato je bitno znati koje igre zelis igrati, kako bi odredili treba li ti 850M ili ne, ako ne onda ides na tog Lenova, u suprotnom odluci 17,3" ili 15.6", da znamo kojeg Asusa preporucit, al tu imaj na pameti da nema 17,3" Asusa sa IPS, a 15,6" ima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 1:24 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek

Problem je sto u BiH nema nigdje kupiti laptop do nekih 1800KM (cca 7000kn) sa jacom grafickom od 840M. Postoje razne kombinacije sto se ostalih komponenti tice (procesori i3, i5, i7, 4GB RAM, 8GB RAM), ali u svakom je max. GT 840M, a ja ne mogu izdvojiti više novca za bolji prijenosnik.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 1:35 (Neonyziee).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znaci BiH, ok, koji ducani? Probaj naci X550JK ili X751LK, X751LKB Asuse, oni su najjeftiniji da imaju 850M graficku, zapravo drugi brandovi na balkanu nit nemaju tu graficku u laptopima, osim u nekim preskupim ultrabookovima.

EDIT: Sad sam skuzio da pise 7, a ne 6 tisuca, za te pare se u Hrvatskoj kupi masina od laptopa, a ti biras 15,6" ili 17,3", naravno nista od toga, ako ti je problem dostava u BiH.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 1:45 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trenutno imam nešto preko 3 godine star Acer Travelmate 5742 (15,6" LCD, i3 370M, 4 GB DDR3, Intel GMA HD, 500 GB HDD), 2012. je koštao 3000 kn, korišten je uglavnom kao drugo računalo uz desktop. Razmišljam o prodaji i kupnji novog koji bi služio za svakodnevne potrebe uz ipak kakav-takav gaming (WoT). U obzir dolazi 15.6" ekran (ne mora biti FHD) i 1 TB HDD. Zanima me također kakvi su ovi aktualni procesori i3 (4005u, 4010u, 4030u - TDP 15W) u usporedbi sa i3 370M (35 W) što se tiče performansi, osim što troše manje struje. Budžet najviše 4000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 11:12 (hrde).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50+i5

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i5-4210m+acer

 

Sto se tice i3U, kako koji, gledaj malo nekakve testove i slicno. Uglavnom, svi su jaci od tog i3 kojeg imas, a zadnji Broadwell i3U 5. generacije je 50% jaci od i3 370M prema Passmarku. i5U u Lenovu naspram i3U ima turbo boost, a i5-4210M je jos jaci, no taj E5 Acer je nesto slabije izrade od Z50 Lenova.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 13:35 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što se tiće igara tu sam najviše za strategije tipa civiizaton, rome total war i sl. pa bi volio da njih vti glatko kao i novije slične igre. Veličina ekrana mi nije presudna jer mi se čini da mi taj inch i pol neće biti toliko bitan za moju upotrebu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Neonyziee

Da, moze: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html Skrolaj malo dole.

Za igre se u tom rangu ipak gleda Asus radi skoro 2x jace GTX 850M, a i5-5200U je 5-15% slabiji od i7-5500U (0.4Ghz razlike na high-performans)

 

@jakeST17

Taj SSD funkcionira sa HDDom kao SSHD disk i sve skupa ne smije biti dealbreaker nego nekakav plus(ic). FHD rezolucija je skupocjenija od tog SSD cachea i po meni bolja jer se SSD lako doda, a novi ekran bas i ne. Usput, Asus X751LK/B sa FHD rezolucijom naspram istog sa 1600x900 ima i nesto kvalitetniji ekran, doduse to i dalje nije kvalitetan IPS FHD ekran kakav je u 17.3" Lenovo z70-80 ili 15.6" iducim Asusima: N551JK-CN11xD, N551JM; GL552JX. Ta 4 laptopa su best buyevi sa IPS matricom te je IPS na 17,3" jos skupocjeniji nego na 15,6", stoga taj 17,3" Lenovo ne dolazi sa grafom jacom od 840M, dok ti 15.6" Asusi dolaze, no isti se vrte blize 6000kn, a N551JM sa najjacom grafickom kosta 6400kn. IPS naspram klasicne TN matrice za laptop nudi vjernije boje i ono najosjetnije, siri kut gledanja, sto dobro dodje kada se gleda film sa ekipom i sl. Zato je bitno znati koje igre zelis igrati, kako bi odredili treba li ti 850M ili ne, ako ne onda ides na tog Lenova, u suprotnom odluci 17,3" ili 15.6", da znamo kojeg Asusa preporucit, al tu imaj na pameti da nema 17,3" Asusa sa IPS, a 15,6" ima.

 Baš sam odgovorio znaći od igara me najve zanima tipa civilizaton,rome total war i slične igre pa bi volio da njih vrti glatko i slične novije igre. Velčina ekrana mi nije presudna pa sumnjam da će mi taj inch i pol utjecat previše na moju upotrebu. Što se tiče SSD, tu se slažem onda bi radije kvalitetniji ekran pa poslije lako ugradim SSD ako bude treblo. Sviđa mi se taj N551JM što si preporučio, našao sam u instara sličnog N551JK-XO148D što kažeš između ta dva? Također GL552J mi je prvi zapeo za oko ali kako sam dulje tražio i uspređivao čitam da se za taj novac može kupiti bolji? Da su samo ta tri lapotpa u opciji koja sam spomenio koji je po tebi najbolji? Hvala 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok, a budzet? Rate ili gotovinom? Moze biti ducan u Zagrebu pa ti dostave?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa znaći tu negdje cca kao što je taj gl552 bih platio, uzimam ga isto na dulje staze pa da potraje....a plačanje ovisi,možda sve u gotovini a možda dio na karticu sve ovisi o tom trenu kad ga krenim kupit to se odnosi i na dostavu, ako kojim slučajem moram do ZG u tvrtku onda bi ga uzeo na licu mjesta.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nista u tom rangu nije slicno N551JM (samo 1 ducan..) osim ovog Acera: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+nitro+960 Ta 2 laptopa imaju 860M graficku koja je osjetno (20%) jaca od 850M/950M prvenstveno radi gddr5 memorije, a 960M je 60Mhz overclockana 860M (+5%). 860M je inace overclockana gddr5 verzija 850M, a 950M je malo overclockana ddr3 850M. 20% se realno pretvori uglavnom u 10fps razlike pri igranju na FHD, a nesto manje pri igranju na HD jer tu gddr5 memorija ne igra toliku ulogu, vise detalja trazi na notebookcheck ili negdje drugdje.

 

N551JK-XO148D nema IPS, kao ni Asus K550JX i zato nisu best buyevi.

 

Ako ti je okej Playcom ducan, naruci Asusa N551JM, ako ne onda: Asus GL552JX ili se protegni na Acer Nitroa kod kojeg imas i 17,3" verziju, takodjer sa IPS. Ekupi.hr ima istu cijenu za rate i gotovinu, mozda i Harvey Norman, ostali kolko sam primjetio svi imaju vecu cijenu za rate.

 

Napomena: 950M za razliku od 850M cesce dolaze sa gddr5 memorijom pa su i rezultati opcenito bolji, tu treba paziti, kliktati na brojeve fps-eva na notebookchecku, ako gledas tu stranicu. Ja bi reko da je ddr3 950M 15% slabija od 860M, 20% od 960M, tj. 5% jaca od ddr3 850M.

Napomena2: 15,6" Acer Nitro nema opticki uredjaj.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 14:31 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=12047 jel ovo best buy za te novce il ima nesto bolje, mislio sam sa i7hq takvo nesto, bitan je ips, 17 inca i dobra grafa. Vecinom za video edit te pokoju igricu tipa gta v i tak to.

mozda cak moze 15 inca ako je bolji u specsama al mora bit full hd

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 14:40 (anonymous_Zg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za playcom prvi put čujem,ali koliko vidim kod njih samo za kupovinu u trgovini ide na kartice pa terbam još vidjet kada i na koji način ću u kupovinu,tako da možda onda dođem i na svoju prvu opciju gl552jx :) a i vidim da je ta grafička i gddr5 pa jedina razlika između ova dva, koje su više manje rame uz rame pa se onda možda i def odlučim za gl552jx. Misliš da bi on pokrio sve potrebe za mene i da ssd neće biti toliko bitan ( vidm da ima i 7200rpm čitao sam tu da onda neće biti ogromne razlike s njim ii bez njega, a i vidim da se na gl552 mže lako nadogradti ako dođe do tog ).

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma di ti pise da je gddr5 u gl552jx? Krivo pise: http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/GL552JX/specifications/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice